Şimdi Ara

Rüşvetin belgesini açıklıyorum! VW gerçeği!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
3.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar yıllardır süregelen yandaş medya testleri ile ilgili şok bir gerçeği ortaya atıyorum.

Bu test kitapçığı yaklaşık 5 ay önce Auto Show ile birlikte verildi. Hani şu Golf'ün bileği bükülemeyen testlerin ardı arkasına kesilmeyen zamanlar...

İlk SS'ye bakalım

Bak sen! Volkswagen özel sayısı deyince insanın aklına tarihçe, teknolojiler ve gelecek planları gelir ama gelin görün ki Volkswagen özel sayısının amacı, karşılaştırmalı testte rakiplerini nasıl ezdiğine dair bir içerik.

Direk marka ismi vurgulanarak karşılaştırmalı test yapılmış. Vay arkadaş ne kadar tarafsızca bir yaklaşım helal olsun.

Sonra vay efendim biz tarafsızız demiyorlar mı?

Test kitapçığının içeriğini maalesef çekemedim ama Golf'ün 1 serisi, Astra, Megane gibi otomobillerle testi vardı ve haliyle 1.'ydi.

İkinci testte ise Passat Variant vardı, hangi arabaya karşı olduğunu unuttum ama onda da kendisi birinci gelmişti.

Keşke içeriği de çekebilseydim ama heyhat.

Şimdi neden Golf'ün sürekli birinci geldiği belgelendiğine göre neden diye sorgulama yapacaklara aşağıdaki yandaş ss'yi göstermeniz yeterli, işte buyrun. Çıplak gerçek:

Bu fotoğraf arka kapakta yer alan bir yazı.

Şimdi sıra Ferit Şahenk'in telefonlarını kilitlemeye geldi, rüşvetin belgesini atayizler değil, kendisi açıklasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funkmaster -- 17 Kasım 2012; 13:41:07 >

• AAAAAAA nasil olabilir boyle bir sey!?

Olmaz boyle bir sey. Mumkunati yook.

Ama ama ama :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu adamlar yıllardır tam Türk usulü reklam yaptıklarından kazanıyorlar zaten. Ben ticari menfaat bakımından doğuş'u çok başarılı buluyorum. Adamlar karıncanın belini incitmiyor.
  • İyi pazarlama ve sunum ile insanlara kendi dişkilarini bile satabilirsiniz

• Alman dergilerinin çoğunda VW taraflılığı var. Auto Bild ve AMuS gerçek anlamda VW'den büyük reklam anlaşmaları yaparak testlerde VW araçlarını ön plana çıkartıyor. Bunu sürekli dile getiriyorduk zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantoka

Oooo kimler varmış.

Otomobille az çok ilgili olan zaten bunları bilir. Tarafsız yayın maalesef kalmadı.
  • yeni kasa golf gelir hemen sıraya girersin önlerdeysen ki önlerde olanlar hep bu işin içindedir. Misal 45000 TL ye araç alınır. 3 ay sıra bekleyene 48000 TL ye satılır oda 2 ay sonrakine 50 ye verir. Daha sonra aracın 2 nci eli sıfır fiyatına satılır. Vw piyasası oluşmuş olur.
  • Dergi Alman, araç alaman birbirlerine kıyak yapmaları normaldir
  • Bence hiçbir zaman segment birincisi bir araç olmaz. Araçlar kişinin ihtiyacına göre değişir. Mesela atıyorum iyi motoru olan bir araç olsun ancak bagajı 200 litre olsun. Birde motoru kötü bir araç olsun ancak bagajı 500 litre olsun. Şimdi bagaja önem veren birisi eğer daha iyi motorlu daha büyük bagajlı bir araç bulamassa motoru kötü olan modele yönelebilir. Bunun gibi binlerce örnek çıkarılabilir.

O yüzden araç alırken dergi ve testler tek kriter olmamalı. Alıcı ihtiyaçlarını iyi belirlemeli. Araçları bizzat kendisi test etmeli ve en çok hoşuna gideni almalı.
  • Tarafsız yayın?

yıl 2012.

Basit yerel gazeteler bile taraf tutarken koskoca kıtasal dergilerin yanlı olmamasını beklemek zaten abes olurdu Efe abi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LionTech16

quote:

Oooo kimler varmış.

Otomobille az çok ilgili olan zaten bunları bilir. Tarafsız yayın maalesef kalmadı.

Vallahi hic girmiyorum bile degil yazmak :)

• quote:

Sen de haklısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LionTech16

quote:

Sen de haklısın.

Facebook ta bir grup var oraya bakiyorum biraz. Notifications sagolsun :p

Orda guzel de geyik donuyor ustadim. Davet ederim :)

• Bu vw piyasasının da forumda abartıldığını düşünüyorum. İkinci eli sıfırından pahalı araçlar var ama aylardır ilanda. Bir sürü araç var aylardır satılmamış olup fiyatı makul gözüken. 1 ay boyuna 6-7 tane çok temiz görünen fiyatı uygun Golf ve Jetta takip ettim. 1 tanesi fiyat kırınca satılmıştı diğerleri duruyordu.

Sahibinden piyasası tam bir balon.
  • Volkswagen'in çoğu modelini ben de severim,ama adamların araç pazarlama teknikleri bu.
    Başarılı da oluyorlar.
    Tabi bu bizim otomobillere olan objektif bakış açımızı etkilememeli.
    Bilinçli hareket etmeli,paramıza göre ne alabiliyoruz ona bakmalıyız.
    Foruma üye olduğum günden beri söylüyorum.
    Otomobil dergilerinin alayı paçavra.
    Yaptıkları karşılaştırmaların da çoğu çöp.
    Forumda da bu arpasını nereden aldığı belli olan döküntü dergilere itibar edenlerin sayısı 5-10u geçmez,onların da alayı alamancı zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 17 Kasım 2012; 15:17:20 >
  • bize lütfen bilmediğimiz birşey söyleyin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Foruma üye olduğum günden beri söylüyorum.
    Otomobil dergilerinin alayı paçavra.
    Yaptıkları karşılaştırmaların da çoğu çöp.
    Forumda da bu arpasını nereden aldığı belli olan döküntü dergilere itibar edenlerin sayısı 5-10u geçmez,onların da alayı alamancı zaten

Yav gölge git Top Gear al bakalım almancı mı?

Her dergi hemen hemen kendi milletini kayırıyor.

Çoğu alanda olduğu gibi Basın alanında da Almanlar epeyce güçlü olduğu için bize bu işi sadece almanlar yapıyor gibi görünüyor.

Türk dergisi olsa emin ol yerli yatırımcıları kayırırlar. Hatta Fluence ZE'nin kullanım maliyetleri olarak 1. sırada olduğu Fk endeksinin yer aldığı oto haber degisine bakabilirsin. Türk değil o da Alman ortaklı . Ne hikmetse bu adamlar batarya kirası denilen olayı göz ardı ediyorlar .

Tüm dergiler almanları kayırmıyor yani.

Dergilerin puanlamarı hariç okunacak test kısımları mevcut.

• quote:

Facebook ta bir grup var oraya bakiyorum biraz. Notifications sagolsun :p

Orda guzel de geyik donuyor ustadim. Davet ederim :)

Facebook kullanmıyorum. Profilim var da aktif bir kullanıcı değilim. Bir kullanıcı adının arkasına saklanarak yazmak daha zevkli. O yüzden sadece aktif olarak bu forumda yazıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

anlatmak istediğim genele yönelikti.
    Top gear tarzı programların da kendi ülkelerindeki araçları övmelerini normal karşılıyorum.
    onların da otoriteliğini sorguluyorum zaten.
    Ama genelde bu iş almanların elinde,onların da yaptıkları belli bu alanda gördüğünüz üzre.
    Benim anlatmak istediğim zaten bu karşılaştırmaları ciddiye alanlar belli.
    v40ın a3ün a serisinin karşısına golfü dikip 1. seçen derginin karşılaştırmasını ceee golf diye buraya yayınlayan tipler var forumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 17 Kasım 2012; 15:24:48 >
  • Elantra da 50 tane ödül almıştı.Bir şey sanmıştık.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.