Şimdi Ara

Baloncukta - İlk oyunum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yazılım geliştirmede paylaştım ama ios yazılımı olduğundan burada da paylaşmak istedim.

Amatör olarak iPhone'da oyun geliştirmeye merak saldım. Yazdığım ilk oyunu sizlerle paylaşıyorum. Menüler ve grafikler berbat. Yine de görüşlerinizi rica ediyorum. Seslendirme oğluma ait :)

https://itunes.apple.com/us/app/baloncukta/id578068868?ls=1&mt=8#

• Baslangic iyidir. eline saglik.
  • Verilen bir emek var ve saygıyı hak ediyor
    Emeğinize sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk oyun için çok iyi olmuş. tabikide geliştirilmesi gereken kısımları vardır. Ama önemli olan bu seviyeye gelebilmeniz.
    Uygulama geliştiricilerin daha da artması ve bu konuda türk insanının da uzmanlaşmaya başlaması gurur verici.
    Durmayın devam edin. Hergün dahada iyi olacak.

Bu arada oğluşunuzuda öpün benim için. Hiç olmazsa onun sesini bir oyuna koyarak ölümsüzleştirdiniz ve ona çok güzel bir hediye verdiniz. Daha ne olsun.

Elinize sağlık. Takipçiniz olacağım. Yenilerini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SANALKAPTAN -- 16 Kasım 2012; 23:10:30 >
  • Arkadaşlar, desteğiniz ve güzel yorumlarınız için gerçekten çok teşekkürler. Zaman buldukça oyunu güncellemeye çalışacağım. Yoğun iş temposuna ek olarak böyle bir işe devam edebilmek için hiç tanışmamış olsak da birilerinin yüreklendirmesi çok önemli, inanın bana.
  • Hocam sadece ios6 yı destekliyor.Keske ios4 ve5 içinde uyumlu yapsaydınız.Merak ettim.Birde hocam oyunun size maliyeti ne kadar oldu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • başlangıç için gayet uygun...

• Elimde sadece ios 6.0 yüklü iPhone 3GS'm vardı, bu nedenle sadece bu versiyonda test edebildim. Onay sürecinde diğer versiyonlarda çalışmayıp reject edilmeyeyim diyerek sadece 6.0 destekli çıkarttım. Her ne kadar simülasyon aracı ile çalışsa da risk almayayım dedim. Maliyet olarak, yıllık 99$'lık geliştirici lisansı almak gerekiyor. Tabi bu lisans tüm uygulamalarda kullanılabiliyor. Diğer her şey ücretsiz. Aslında merakım Mac Air aldıktan sonra ortaya çıktı. Mac almışken uygulama yazmayı denemek istedim. O nedenle Mac'in maliyetini hesaba katmıyorum :)
  • hocam öncelikle hayirli olsun.

uygulama gelistirmek icin bir mac e mi ihtiyacimiz var?

• Teşekkür ederim. Xcode sadece Mac Os ile çalışıyor. Eğer windowsunuz varsa Mac sanal makine üzerinde xcode çalıştırmak mümkün olabilir. Fakat yasal olup olmadığı veya iTunes'a uygulama yüklenip yüklenemeyeceği konusunda inanın hiç bir fikrim yok.
  • O güzel ellerine sağlık dostum,destekçinim...
  • Çok teşekkürler hocam. Buradaki destekle uygulamayı makyajlamaya başladım.
  • ellerine saglik gayet guzel bir dusunce ile oyunu yazmissin basarilarinin devamini diliyorum

• Nasıl oynanıyor acaba :)

• Elinize sağlık

Özellikle diğer uygulamanız (yüklemedim ama) açıklamalarına bakılırsa mantık olarak bence çok yararlı ve iyi düşünülmüş.

Onun haricinde bu uygulamada baloncukları nasıl yönlendirdiğimiz konusunda kesinlikle en ufak bir bilgim olamadı malesef :)

Yani baloncuğun altından elimizi sağa sola götürerek rüzgar yapsak baloncuğun yukarı çıkması gerekmez mi
    Baloncuğun solundan parmağımızı aşağı yukarı oynatsak baloncuk sağa gitmemeli mi

Ben mi yanlış anladım bu baloncuğu hareket ettirme prensibini?

• Yönlendirmenin kuralı şöyle, parmak ne kadar mesafe kayarsa o kadar fazla kuvvet uygulanıyor. Yani fazla kuvvet için parmağı çok sürüklemek gerekiyor. Tabi bu durumda tüm balonlar kuvvetten etkileniyor, kahramanımızınki dahil.

Bu arada ilginiz ve yorumlarınız için teşekkürler. Yeni sürümde kuvvet uygulama hesaplarını gözden geçirebilirim.
  • Nefes alamıyorum sesi kimin :))

• Seslendirmeler oğluma ait :)
  • Elinize sağlık, takipteyim bende.
  • Ellerinize, emeğinize sağlık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.