Şimdi Ara

TRZ 200 TERMOSTAT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
11.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TRZ 200 ODA TERMOSTATI KULLANIYORUM.KULLANMA KILAVUZUNDA OLAMAYAN, BÜYÜK YUVARLAK DÜĞMEYE YAKLAŞIK 5-10 SANİYE BASILDIĞINDA ÇIKAN 9 KADEMELİ AYARDAN 8 VE 9 UNCUSUNU ANLAYAMADIM.8 NOLU AYARDA 0.4-4 DEĞERLERİ ARASINDA 9 NOLU AYARDA 0-20 DEĞERLERİ ARASINDA OYNAMA YAPILIYOR.FAKAT İŞLEVİNİ ANLAYAMADIM.DİÜER BÜTÜN AYARLARINI DENEME YANILMA YOLUYLA BULDUM.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

• kardesım valla bendede trz 200 var ben hiç basmamıstım o yuvarlak tusa uzun sure tecrubelı arkadslar varsa acıklarlarsa sevınırım bende
  • Evet bende merak ettim ne işe yarıyor acaba... Sizde 1 den 7 ye kadar olanlarını aciklayabilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa KAHYA

TRZ 200 ODA TERMOSTATI KULLANIYORUM.KULLANMA KILAVUZUNDA OLAMAYAN, BÜYÜK YUVARLAK DÜĞMEYE YAKLAŞIK 5-10 SANİYE BASILDIĞINDA ÇIKAN 9 KADEMELİ AYARDAN 8 VE 9 UNCUSUNU ANLAYAMADIM.8 NOLU AYARDA 0.4-4 DEĞERLERİ ARASINDA 9 NOLU AYARDA 0-20 DEĞERLERİ ARASINDA OYNAMA YAPILIYOR.FAKAT İŞLEVİNİ ANLAYAMADIM.DİÜER BÜTÜN AYARLARINI DENEME YANILMA YOLUYLA BULDUM.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

1 den 7 ye kadari denemissiniz aciklar misiniz acaba bizde ogrenmis olalim

• arkadaşlar 9 kademeli ayardan ilk 7 sini tecrübe ettğimi düşünüyorum.deneyip teyit ederseniz sevinirim.
    1 numaralı ayar
    sistemin hanfi sıcaklık birimi üzerinden ölçmesini istiyorsanız yani fahrnayt mı derece cinsinden mi
    2 numaralı ayar.
    kalorifer veya ıstma suyunu devre dışı bırakıyor.
    3 numaralı ayar
    bildiğimiz saat usulü 12 saatmi 24 saat mi olacak
    4 numaralı ayar
    donma emniyet derecesini 7 ila 20 derece arasında ayarlama
    5 numaralı ayar
    üst sıcaklık limitini buadan ayarlabiliyorsunuz39 a kadar gidiyor ve son
    6 numaralı ayar
    eğer termostatın gerçek oda sıcaklığını göstermediğini düşünüyorsanız gerçek bir termostatla kontroledip ona göre eksi vya artı ayar yaparak gerçek sıcaklığı göstermesini sağlayabiliyorsunuz.
    7 numaralaı ayar
    1 den altıya kadar gün içi program sayısını ayarlayabiliyorsunuz.
  • BEN YENİ BİR SORUNLA KARŞILAŞTIM
    ELEKTRİK GİDİP GELİNCE BÜTÜN AYARLAR AYNI ŞEKİLDE DURUYOR FAKAT KALORİFER SUYU ISITMASI SIFIR DERECEYE İNİYOR Kİ BU DA SİSTEMİN ISINMAMASINA NEDEN OLUYOR.YENİDEN KALORİFER ISISINI 50 DERECEYE AYARLAMAK ZORUNDA KALDIM
  • arkadaşlar bosch trz 200 oda termostatı aldım kablo bağlantısı hazırdı iki ucu temostata bağladım fakat termostat çalışmadı ekran bile açılmadı bazı sitelerde pil takılır diyor fakat pil yuvası yok yardımcı olabilecek arkadaslar varsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: alibeyyy

arkadaşlar bosch trz 200 oda termostatı aldım kablo bağlantısı hazırdı iki ucu temostata bağladım fakat termostat çalışmadı ekran bile açılmadı bazı sitelerde pil takılır diyor fakat pil yuvası yok yardımcı olabilecek arkadaslar varsa sevinirim

dostum sen termostatı normal ısı köprülu yere baglamışsın o yüzden çalışmaz bu termostat modulasyonlu olduğu için farklı yere bağlanıyor montaj klavuzuna bak görursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac14 -- 24 Kasım 2012; 17:27:26 >
  • mustafa bey ben gittim servisten yenisini aldım oda sıcaklığı 21 der.diyor eskisi 23 gösteriyor.eskisinin sizin dediğiniz gibi 6 nolu ayarını 0,2 dedim bir değişiklik olmadı...yanıtlarsan sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa KAHYA

arkadaşlar 9 kademeli ayardan ilk 7 sini tecrübe ettğimi düşünüyorum.deneyip teyit ederseniz sevinirim.
    1 numaralı ayar
    sistemin hanfi sıcaklık birimi üzerinden ölçmesini istiyorsanız yani fahrnayt mı derece cinsinden mi
    2 numaralı ayar.
    kalorifer veya ıstma suyunu devre dışı bırakıyor.
    3 numaralı ayar
    bildiğimiz saat usulü 12 saatmi 24 saat mi olacak
    4 numaralı ayar
    donma emniyet derecesini 7 ila 20 derece arasında ayarlama
    5 numaralı ayar
    üst sıcaklık limitini buadan ayarlabiliyorsunuz39 a kadar gidiyor ve son
    6 numaralı ayar
    eğer termostatın gerçek oda sıcaklığını göstermediğini düşünüyorsanız gerçek bir termostatla kontroledip ona göre eksi vya artı ayar yaparak gerçek sıcaklığı göstermesini sağlayabiliyorsunuz.
    7 numaralaı ayar
    1 den altıya kadar gün içi program sayısını ayarlayabiliyorsunuz.

Teşekkür ederim inşallah bir bilen daha vardir eksiğimizi tamamlayalim

• Trz 200'ü fabrika ayarlarına döndürmeyi bilen varmı ?

• trz 200 ile ilgili sormak istediğim bir şey var, yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum bu cihazı, kombi üzerinden kullanmaya göre kesinlikle daha konforlu olduğunu düşünüyorum. Tasarruf konusunda birşey diyemicem çünkü günlük ihtiyaca göre gaz kullanımım değişken olabiliyor.

Canımı sıkan tek nokta bu kumandanın (trz200) 21c ayarlandığındaki kararsız davranışları;
    Şöyle izah ediyim, akşam 22 ya da 22,5 derecede kullanıyoruz çok güzel ısınıyoruz ve sorun yaşamıyoruz, gece yatarken (saat 23:00 gibi) 20c getiriyorum ve sabaha kadar öyle kalıyor. (1 gece önce 19,5c de de bırakıp yatmıştım aynı şey oldu.) sabah kalkınca doğal olarak eşim üşüyor ve 20 den 21 e getiriyoruz. ama kumanda kombiyi hemen çalıştırmıyor, birkaç dakika sonra çalıştırıyor ve kazan suyu 30c geçmeden petekler henüz ısınmadan kombi kapanıyor! ve en az yarım saat bir daha çalışmıyor, sonra yine biraz çalışıp petekleri ısıtmadan yine duruyor! Bu ne demek anlamıyorum, cihazın kombiyi hızlıca çalıştırıp mekanı istenilen sıcaklığa bir an önce getirmesi lazımken yapmıyor, ancak 22c ve üstü ayarlarsam hemen çalışıp gerekirse kombiyi 70c lere kadar çıkartıp hemen mekanı 22c ye getiriyor. Böyle bir sorun yaşayan başka kullanıcılar varmı acaba? Servis çağırıp gösteremiyorum, çünkü kumandanın montajını kendim yaptım. Yardımlarınızı bekliyorum.

• Kullandığınız için bir de buraya sormak isterim
    Trz200 ısınma su(kazan) sıcaklığı ve musluk su sıcaklığını kombiye çıkmadan +/-C ayar imkanı veriyor mu?...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 25 Aralık 2013; 20:21:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet her iki parametreyi de kombiye çıkmadan kumandadan ayarlayabiliyorsunuz.
  • slm arkadaşlar bende bu termostatdan almayı düşünüyorum, kendim bağlamayı düşünüyorum, acaba 2x 0,75 kabloda başka birde elektirik bağlamamız gerekiyor mu
  • tarsuslu2410 T kullanıcısına yanıt
    Kablolu termostatlara ayrıca elektrik bağlamak gerekmiyor.
  • bugün trz200 geldikendim bağladım çalışıyor ama bana evin iç sıcaklığını biraz yüksek gösteriyor gibi geldi, akşam vakti evin içi 24 olur mu ya, ne yapmalıyım,birde bu cihaz üzerinden kombi kapatılamıyor mu?
    Doğru yere bağladığınızdan emin misiniz, genelde modülasyonlu oda termostatı ile aç-kapa oda termostatın bağlantı yerleri farklı oluyor.
  • kombim condense 2000 kullanma kılavuzunda hemen ön kapağın arkasında bir köprü var onu söküp bağlayın diyor öyle yaptım,başka nereye bağlanabilri ki servis mi çağırayım
    Kullanma kılavuzda başka bağlantı yeri yoksa doğru bağladınız muhtemelen, Ariston kombilerde mesela iki ayrı bağlantı noktası gösteriliyor "TA" - Aç/Kapa OT, "BUS" - Modülasyonlu OT. Bağlantı yerlerini inceleyip buna benzer bir şey var mı bakın fakat emin olmadıkça herhangi bir şey bağlamayın kombiye zarar verebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.