Şimdi Ara

AMD'nin Tahiti LE grafik yongalı yeni ekran kartı 27 Kasım'da lanse ediliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD'nin Tahiti LE grafik yongalı yeni ekran kartı 27 Kasım'da lanse ediliyor

AMD, performans segmenti için hazırladığı yeni ekran kartı modelini 27 Kasım'da lanse etmeye hazırlanıyor. Tahiti LE kodlu grafik yongasını kullanan modelin, Radeon HD 7890 mı yoksa Radeon HD 7930 olarak mı isimlendirileceği henüz netlik kazanmasa da hem performansı hem de fiyatı Radeon HD 7870 GHz Edition ve Radeon HD 7950 modelleri arasında olacak.

Nvidia'nın GeForce GTX 660 serisine karşı konumlandırılması beklenen yeni model için AMD tarafından referans bir tasarım hazırlanmadığı ifade ediliyor. Ekran kartı üreticileri, Radeon HD 7900 serisi için kullandıkları baskılı devre kartları üzerinde kendi özel tasarımlarını sunabilecekler. Sınırlı sayıda olması ve sadece seçilmiş pazarlarda kullanıma sunulması beklenen yeni kartın, AMD'nin EMEA bölgesindeki en güçlü pazarlarından biri olan ülkemizde çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor.

• İyi güzel de türkiyedeki tüketici eski modellerin fiyatlarının düşmesini beklediği için bu çıkan her yeni ürün bizi tabiki sevindiriyor.

• Bende bir ara 4730 vardı. Trafo gibi çalışıyordu.
    4 metre karelik bir odayı ısıtması en fazla 2 saat alırdı.
    Hal böyle iken sonu 30 ile biten kartlara karşı hep alerjim vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Molotofski

Bende bir ara 4730 vardı. Trafo gibi çalışıyordu. 4 metre karelik bir odayı ısıtması en fazla 2 saat alırdı. Hal böyle iken sonu 30 ile biten kartlara karşı hep alerjim vardır.

dediğiniz gibi olsa idi kimse doğalgaz kullanmaz bir bilgisayar alıp sizin dediğiniz ekran kartını alırdı

• quote:

Orijinalden alıntı: Rockmania01

quote:

Bende bir ara 4730 vardı. Trafo gibi çalışıyordu. 4 metre karelik bir odayı ısıtması en fazla 2 saat alırdı. Hal böyle iken sonu 30 ile biten kartlara karşı hep alerjim vardır.

dediğiniz gibi olsa idi kimse doğalgaz kullanmaz bir bilgisayar alıp sizin dediğiniz ekran kartını alırdı

Ati'nin 4800 ve 4700 serisindeki ısınma sorunundan haberiniz yok sanırım Paşam.
    Oyun oynarken öyle bir ısınırdı ki kışın üşüyen ayaklarımı, kartın sıcak hava üfleyen ızgaralarına yaklaştırıp sıcak tutardım.
    O darece mübarek bir karttı 4730.
    7930'da ısınma sorunu olmadığını hepimiz biliriz.

• 4830 kullanmıştım. 4850'nin kırpılmış versiyonu... Fena satmadı... Fakat 5830 çok satmadı. Bir önceki seride 6930'un haberini ise yine bu sayfalarda okumuştum fakat esamesi okunmadı. Bu sonu 30 olan kartlar 5830'dan beridir hayalet gibi... İlk önce haberini duyuyorsunuz, sonra sistem tavsiyelerinde bu 30'u kartlar danışılıyor bir de bakıyorsunuz ki o 30'lu kartın yerine hep farklı bir kart tavsiye edilmiş. Sonra ortadan kayboluyor.

Edit: EMinim fiyatı ve hatta performası ile 7870 ağır basacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 16 Kasım 2012; 11:35:59 >
  • quote:

quote:

quote:

Ati'nin 4800 ve 4700 serisindeki ısınma sorunundan haberiniz yok sanırım Paşam.
    Oyun oynarken öyle bir ısınırdı ki kışın üşüyen ayaklarımı, kartın sıcak hava üfleyen ızgaralarına yaklaştırıp sıcak tutardım.
    O darece mübarek bir karttı 4730.
    7930'da ısınma sorunu olmadığını hepimiz biliriz.

2 yıl boyunca sapphire hd4890 vaporx kullandım ısı konusunda hıc sıkayetım olmadı. Gercı vaporx sogutması gayet basarılı ıdı.

• kırpılmış karta para vermem heleki perf olarak 7870 ve 7950 arası düşünülüyorsa bütçeye göre ilk tercihim 7870 ikinci olarakta 7950 olur 7870 ve 7950 arasındada uçuk fiyat yok indirimleri baz alarak konuşuyorum tercihim 7950 olur
  • Artık eskisi kadar olmuyor ama kırpılmış kartların tekrar modlanması oc'si güzel oluyordu,iyidir, piyasa için alternatif, bizimkilere kalsa 50,200,500 dolarlık ürünler olması lazım.
  • Bunlar yeni çip olacak şekilde üretilecekse (yani sorunlu 79xx ler değillerse), 79xx lerin GPGPU özellikleri bi miktar kırpılmış (fp64 gibi), frekansı da yükseltilmiş olursa 7950'ye yakın performans verip 7950'den belki ucuza da satılabilir. Özellikle de 320bit olur ve 660ti ile karşılaştırılacak seviye perf verirlerse.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Molotofski Bende bir ara 4730 vardı. Trafo gibi çalışıyordu. 4 metre karelik bir odayı ısıtması en fazla 2 saat alırdı. Hal böyle iken sonu 30 ile biten kartlara karşı hep alerjim vardır.
    Atinin 4800 ve 4700 serisindeki ısınma sorunundan haberiniz yok sanırım Paşam. Oyun oynarken öyle bir ısınırdı ki kışın üşüyen ayaklarımı, kartın sıcak hava üfleyen ızgaralarına yaklaştırıp sıcak tutardım. O darece mübarek bir karttı 4730. 7930da ısınma sorunu olmadığını hepimiz biliriz.

4830 kullanıyorum 3 yıldır tek şikayetim olmadı neresi ısınıyormuş anlayamadım kullanan biri olarak söylüyorum hiç olmadı ben ati ve nvidia demiyorum bu iki fırmanında o kadar ısınan kartları yok evet ısınan kartları vardır ama sizin gibi kocaman kocaman değildir zaten o kadar ısınan bir elektronik parça çalışmaz hale gelir.

• arkadaş 4730 konusunda haklı o serinin bu konuda nam salmış kartıdır kendisi yanlış hatırlamıyorsam. 2x6 pin güç girişi vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Bunlar yeni çip olacak şekilde üretilecekse (yani sorunlu 79xx ler değillerse), 79xx lerin GPGPU özellikleri bi miktar kırpılmış (fp64 gibi), frekansı da yükseltilmiş olursa 7950'ye yakın performans verip 7950'den belki ucuza da satılabilir. Özellikle de 320bit olur ve 660ti ile karşılaştırılacak seviye perf verirlerse.

Sorunlu Tahiti gpu'lar. Yeni üretim değil yani. 1 yıldır elde birikenler.

HD5830 ve HD6790'a bakınca çok temiz bir kart olmayacağını düşünüyorum ama fiyatı düşük olursa iş yapacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Bunlar yeni çip olacak şekilde üretilecekse (yani sorunlu 79xx ler değillerse), 79xx lerin GPGPU özellikleri bi miktar kırpılmış (fp64 gibi), frekansı da yükseltilmiş olursa 7950'ye yakın performans verip 7950'den belki ucuza da satılabilir. Özellikle de 320bit olur ve 660ti ile karşılaştırılacak seviye perf verirlerse.

Sorunlu Tahiti gpu'lar. Yeni üretim değil yani. 1 yıldır elde birikenler.

HD5830 ve HD6790'a bakınca çok temiz bir kart olmayacağını düşünüyorum ama fiyatı düşük olursa iş yapacaktır.

Nereden biliyorsun sorunlu gpu'lar olduğunu ? Amd de çalışan müh. arkadaşın mı var hemşerim ?
    Not : Cevap verirken eskiyi karıştırma lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Nereden biliyorsun sorunlu gpu'lar olduğunu ? Amd de çalışan müh. arkadaşın mı var hemşerim ?
    Not : Cevap verirken eskiyi karıştırma lütfen

"Tahiti LE kodlu grafik yongasını kullanan modelin..."

Şimdiye kadar AMD'den LE takısını alan yeni bir gpu görmedim. Üstüne bir de Tahiti olduğunu düşününce gpu'nun yeni olmadığı aydan bakınca bile anlaşılır. Zaten o "LE"nin açılımı Low-End. Yani en alt seviye Tahiti.

Oldu mu hemşerim?

• Tam olmadı (LE demek sorunlu demek değildir,LE Gpulu kart alıp üst model bir gpu çıkanda oldu hatırlarsan) ama oldu hemşerim Nvidiada iş ayarlıcam sana o daha güzel olucak bak demedi deme kalecilik yaramıyor sana.
  • Yeni yıla giricekken böyle kartların çıkması önümüzdeki yıl yeni nesil kartların biraz daha gecikeceğine işaret sanırım

• Bunu kullanan kart çıkarsa eğer, fp64'e göre elde mi kalmış, gerçekten tahiti temelli mi, yoksa 7870'in bi üst versiyonu mu fikir verebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Tam olmadı (LE demek sorunlu demek değildir,LE Gpulu kart alıp üst model bir gpu çıkanda oldu hatırlarsan) ama oldu hemşerim Nvidiada iş ayarlıcam sana o daha güzel olucak bak demedi deme kalecilik yaramıyor sana.

Sorunludan kastım, gpu'nun tamamının çalışmıyor olması. Yani bu yeni bir şey değil. Senin de bilmediğin bir şey değil. Nvidia da sorunlu GK104'leri GTX660 OEM'lerde kullanıyor. Buarada iş için sağol. Çevre genişlemiş anlaşılan AMD'de çalışmaya başladığından beri.

• Bi an 8xxx serisi haberi sandım sevinmiştim halbuki.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.