Şimdi Ara

DeepCool'dan 4 adet fana sahip dizüstü bilgisayar soğutucusu: Multi Core X6

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DeepCool'dan 4 adet fana sahip dizüstü bilgisayar soğutucusu: Multi Core X6

Dizüstü bilgisayar kullanıcılarının özellikle yaz aylarında baş gösteren ısınma şikayetlerini fırsat bilen üreticiler, hazırladıkları farklı soğutma çözümleriyle ayrı bir pazar oluşturmuş durumda. Piyasada küçük çaplı birden fazla fana ya da büyük çaplı tek fana sahip ürünlere rastlamak mümkün. DeepCool'un ''Multi Core X6'' olarak isimlendirdiği yeni modeli, üzerine yerleştirilen 4 adet fanla rakipleri arasından sıyrılıyor.

380 mm uzunluğunda, 295 mm genişliğinde, 24 mm kalınlığında ve 900 gram ağırlığında tasarlanan Multi Core X6'nın üst kısmında 2 adet 140 mm çapında fana; alt kısmında ise 2 adet 100 mm çapında fana yer verildiğini görüyoruz. 140 mm'lik fanlar maksimum 1.000 devir / dakika hızında çalışırken, 100 mm'lik fanların maksimum çalışma hızları 1.300 devir / dakika olarak açıklanmış. Dizüstü bilgisayar soğutucusunun fan kontrolcüsü sayesinde, fanların tümünü aynı anda çalıştırabileceğiniz gibi yalnızca üstteki ya da alttaki fanların çalışmasını sağlayabiliyorsunuz. Fanların tümü çalışırken metal ızgaralar (mesh) arasından üflenen hava 121.4 CFM gibi yüksek bir seviyede. Çıkan gürültü ise 24 dB.

DeepCool Multi Core X6'nın tavsiye edilen perakende satış fiyatı 25 Euro. Ürünün daha detaylı fotoğraflarına aşağıdaki fotoğraf galerimizden erişebilirsiniz.

DeepCool'dan 4 adet fana sahip dizüstü bilgisayar soğutucusu: Multi Core X6

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    DeepCool Multi Core X6
    DeepCool Multi Core X6
    DeepCool Multi Core X6
    DeepCool Multi Core X6
    DeepCool Multi Core X6
    DeepCool Multi Core X6
    DeepCool Multi Core X6
    DeepCool Multi Core X6
    DeepCool Multi Core X6

• Korku iyi haber!

• iyi hoş ta , yaz ayı kalmadı artı bilgisayarlar eskisi gibi ısınmıyor artık, hp bile ısınmıyor ;)

• Farklı bir soğutucu gördük laptop tarafında.

• quote:

Orijinalden alıntı: filteke

iyi hoş ta , yaz ayı kalmadı artı bilgisayarlar eskisi gibi ısınmıyor artık, hp bile ısınmıyor ;)

Hp vb.net te, fan savaş veriyor resmen |:

• türkiye ye nezamn gelir acaba fiyatıda uygunmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: filteke

iyi hoş ta , yaz ayı kalmadı artı bilgisayarlar eskisi gibi ısınmıyor artık, hp bile ısınmıyor ;)

güzeldi hocam amcaoğluna bi hp aldım 2 sene önce 15 dk oyun oynayınca ısıdan kapanıyo :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gavuzla

quote:

Orijinalden alıntı: filteke iyi hoş ta , yaz ayı kalmadı artı bilgisayarlar eskisi gibi ısınmıyor artık, hp bile ısınmıyor ;)
    güzeldi hocam amcaoğluna bi hp aldım 2 sene önce 15 dk oyun oynayınca ısıdan kapanıyo :)

Yeni serilerde böyle bir sorun yok:) Hatta ale v alev yansa yine kapanmıyor:)

• Bundan almak istiyorum.

• tasarımı benim çok hoşuma gitti türkiye'ye ne zaman gelir acaba

• Özellikle ısınan yerlere lokalize edilmiş fan sistemi çok faydalı olacak gibi duruyor...

• İsmi 6 çekirdek gibi ama 4 çekirdek.

• On numara olmuş. CFM değeri çok çok iyi.

• Araştırdım fakat satın alabılecegım bir yer bulamadım acaba bu konuda bir fikri olan varmı?

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BelRosso -- 20 Kasım 2012; 5:52:53 >
  • Cfm degeri iyi de 4 tane fan 24 db pek inandirici degil. Tozlandimi gurultuden durulmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz bunu Türkiye'de nereden ve ne zaman alabiliriz peki? Bilgisi olan var mı?

• Hort

Alıp kullanan var mı bunu
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    İyi detay yakalamışsınız gerçekten de öyle

Bu arada etrafındaki çerçeve kaldırılsa mini uav gibi havalanabilir gibi duruyor.
  • Valla Biraz araştırmayla ürünün Türkiye dist. buldum ve sitesinde gayet ucuza satıyor. Alıp kullanan varsa bilgilendirirse güzel olur olmazsa alıp ben incelerim. Linkini veriyim ama bana da bırakın :-)

https://gumenbilgisayar.com/online/index.php?route=product/product&manufacturer_id=12&product_id=202&page=2

Buradan kontrol edebilirsiniz.
    http://www.deepcool.com/wheretobuy/europe/2014-04/80_839.shtml

• Fan ihtiyacım var. Muadillerine göre nasıldır ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.