Şimdi Ara

Android için Ubuntu, bir video tanıtımıyla ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Bugüne kadar akıllı telefonlar ve tabletler için resmi bir Ubuntu sürümü yayınlanmamışken, bazı müdahaleler ile bağımsız geliştiriciler tarafından mobil cihazlara Ubuntu kurulumu mümkün hale geldi. 

Ubuntu'nun geliştiricisi Canonical vakfı ise 13.04 sürümü sonrasında mobil işletim sistemi çalışmalarına hız vereceklerini açıklamıştı. Vakfın Android için bir Ubuntu projesinin olduğu ortaya çıktı.

Android için Ubuntu adı verilen proje, bir video tanıtımı ile internette yayınlandı. Videoda bir masaüstü Ubuntu tecrübesinin, Android cihazları üzerinde de yaşanabileceği gösteriliyor. Projenin Webtop tarzı bir konsept ile hazırlandığı videodan anlaşılıyor.

Ancak proje henüz başlamış değil. Tanıtımın, açık kaynak severlerin ilgisini ve merakını çekmek için hazırlanmış bir video olduğu anlaşılıyor. İlerleyen haftalarda proje ile ilgili daha fazla detayın gün yüzüne çıkması bekleniyor. 

• İlk defa beklemeden direkt biz alacağız
  • Cihaz motorola atrix + tuşlar SE :)) İşletim sistemi LİNUX .....

• Haber var kaynak yok. Sizden önce verilmiş ayrıca. Özetle: arak haber.

http://www.omgubuntu.co.uk/2012/11/canonical-release-new-ubuntu-for-android-commercial
  • ubuntuyu denedim. windows xp 'de uçan PC ubuntuda yerlerde sürünüyodu. ne bi adam gibi driverı var ne adm gibi program tamamen media pc oldu direk sildim

• quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

ubuntuyu denedim. windows xp 'de uçan PC ubuntuda yerlerde sürünüyodu. ne bi adam gibi driverı var ne adm gibi program tamamen media pc oldu direk sildim

1. Olarak drıver konusunda ubuntu ekran kartı drıverını bulup ıstersenız kendı hyukleyebılıyor (wındows da marka modelıne gore kendınız ındırıp kurmak zorundasınız) dıger dfıverler cıgu zaman sorunsuz tanınıyor yanı ek bır paket kurmanıza gerek kalmıyor tabı ındırıp kurmak zorunda klacagınız drıverlar olabılır bu bunların kurulumu zor gorunebılır (aslında cogu cok badıttır) fakat bulunabılıgı wındowstan kesınkle daha fazla. Uygulama yoks demıssınız wındows ta olup ubuntuta calısmayn veya alternatıfı olayan pek program yok sen herhald auto cat. Zırve falan kullanıyorsun veya oyunlardan sozedıyorsun beceremeyıp burda ahkan kesmekle olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "Android için Ubuntu" ne gerizekalı bir ifade. "Windows için Linux" diye birşey mi var. Ya Android olur ya Ubuntu. Sanki Android bir donanım.

• Ubuntu 11.10 12.04 ve son olarak 12.10 kullandım. Tüm linux işletim sistemlerinde olduğu gibi biraz sabırla donanımınıza uygun bazı özelleştirmeleri yapmanız gerekiyor. Zart diye kurup kullanabileceğiniz bir işletim sistemi değildir linux. (gerçi webde gezinmek, müzik dinlemek, spotify'da takılmak gibi işler için bişey yapmanıza gerek yok)

Hafif hızlı ve bol uygulaması olan bir işletim sistemi. Ve ubuntunun android'e girmesi bence çok makul bir çözüm. Nitekim 2 gb ram ile windows xp'de binlerce satırlık .net programları yazabiliyorduk nitekim görece olarak şimdiki arm işlemcilerinden belki daha ağır x86 işlemciler ile.

Anroid dalvik sanal makinesi araçılığı ile çalışan altyapısı linux olan işletim sistemi. Bolca kaynak söğüşleyen dalvik aracılığı ile program geliştiricilere kolaylık sağlayan bu işletim sistemi ile ubuntu kıyas kabul etmez. Kullanmayan da bilemez. Bilmeyen kişi de ancak üfürür. O yüzden bu haberi küçümsemeyin boşuna. FIrsatınız olursa deneyin derim....

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Haber var kaynak yok. Sizden önce verilmiş ayrıca. Özetle: arak haber. http://www.omgubuntu.co.uk/2012/11/canonical-release-new-ubuntu-for-android-commercial

Her haberin altına gelip "arakçılar, hırsızlar" yazıyosun hayrola birader ?

Bu sitenin hiçbir zaman 1.gayesi "Özgün Haber, İlk Haber Bizde" gibi şeyler olmadı ki. Şu anda kullandığın telefondan bilgisayara, buzdolabından seyrettiğin televizyona, işe giderken bindiğin araca kadar herşey gevur malı. E doğal olarak herşeyi ilk gevur sunacak ve tanıtacak. ABD'de üretilen malı nasıl ben ilk olarak test edip tanıtabilirim ki ?

Hele kalkıp Ubuntu'nun kendi özelliği ve yazılımı olan şeyi tabii ki omgubuntu test edip yayınlacak. Kalkıp Canonical vakfı, Gün Oksay ya da haberi yayınlayan editörden telif parası istemedi sen kimsin ulan ? Ubuntu ve Linux ruhuna aykırısın ulan sen. Windows 9 tanıtılırken Microsoft etkinliği bu sitede yayınlansa "SİZ HABERİ GÖRÜNTÜYÜ SEMİNERİ ÇALDINIZ İLK MICROSOFT YAYINLADI ARAKÇILAR" mı diyeceksin ? Ne içtin birader sen ?

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Android için Ubuntu ne gerizekalı bir ifade. Windows için Linux diye birşey mi var. Ya Android olur ya Ubuntu. Sanki Android bir donanım.

Bilmeden konuşmak böyle bir şey. Android üzerine kuruluyor Ubuntu for Android. Minimum sistem gereksinimleri vs. var. Bir kaç gb boş alan gerekiyor ayrıca telefonda. Sonra kuruyorsun android üzerine ubuntuyu. Telefonu normal kullanmaya devam ediyorsun. Cihazı dock ünitesine bağladığın zaman android üzerinden ubuntu çalıştırılıyor. Aynı şekilde hdmi ve klavye mouse bağlarsan da otomatik başlatılıyor.

Android için hazırlanacak bir ubuntu sürümüdür bu. Yani Android için Ubuntudur. Kimin gerizekalı olduğunu kaçırmışsın.

• Daha önce Ubuntu kullanmadım ama ilk fırsatta denemek istiyorum.

• android in pc tarafıyla birleşmesi iyi bir çözüm hatta gerekli bir çözüm.çünkü rakipleri bir ekosistem olarak karşılarında.

ubuntu için kritik olay hatta linux içinde söylenebilir bu tabiki.oyun muhabbeti.şuan steam denemelerini yapıyor.eğer linux a steam gelirse ve bütün güncel oyunları burda oynayabilirsem anabilgisayarıma kurarım hiç düşünmeden.

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Android için Ubuntu ne gerizekalı bir ifade. Windows için Linux diye birşey mi var. Ya Android olur ya Ubuntu. Sanki Android bir donanım.

bana kalırsa android için ubuntu sadece bir senkronizasyon uygulaması

• nerdeyse 1 senedir var bu projehttp://www.youtube.com/watch?v=N6eEDZva1W8

• quote:

Orijinalden alıntı: ressambdrm

quote:

Orijinalden alıntı: myhotyroAndroid için Ubuntu ne gerizekalı bir ifade. Windows için Linux diye birşey mi var. Ya Android olur ya Ubuntu. Sanki Android bir donanım.
    Bilmeden konuşmak böyle bir şey. Android üzerine kuruluyor Ubuntu for Android. Minimum sistem gereksinimleri vs. var. Bir kaç gb boş alan gerekiyor ayrıca telefonda. Sonra kuruyorsun android üzerine ubuntuyu. Telefonu normal kullanmaya devam ediyorsun. Cihazı dock ünitesine bağladığın zaman android üzerinden ubuntu çalıştırılıyor. Aynı şekilde hdmi ve klavye mouse bağlarsan da otomatik başlatılıyor.Android için hazırlanacak bir ubuntu sürümüdür bu. Yani Android için Ubuntudur. Kimin gerizekalı olduğunu kaçırmışsın.

Ben ifadeye gerizekalı dedim, birisine değil. Ama sen üstüne alınmışsın anlaşılan. Yazık sana. İşletim sistemi üzerine işletim sistemi olmaz. İşletim sistemi üzerinde sanal makine çalışır, başka işletim sistemi sanal makine üzerine olur. Sana göre Excel de Windows için işletim sistemi olsa gerek. Hayran kaldım sana. Harika, çok çok zeki bir insansın gerçekten.

• sonuçta andoid linux tabanlı değil mi? Ubuntu üzerine KDE yüklenince Kubuntu oluyorsa, Ubuntu for Anrdidte mantıklı..

• DH eski bir haberi yeniymiş gibi sürmüş yine iphone takipçiliğini biraz bırakıp açık kaynak ve android dünyasını takip etseniz bu gibi çok güzel gelişmelerin olduğunu daha erken farkedebilirsiniz.Yinede teşekkürler .

• quote:

Orijinalden alıntı: kcankaynak

Her haberin altına gelip "arakçılar, hırsızlar" yazıyosun hayrola birader ?

Bu sitenin hiçbir zaman 1.gayesi "Özgün Haber, İlk Haber Bizde" gibi şeyler olmadı ki. Şu anda kullandığın telefondan bilgisayara, buzdolabından seyrettiğin televizyona, işe giderken bindiğin araca kadar herşey gevur malı. E doğal olarak herşeyi ilk gevur sunacak ve tanıtacak. ABD'de üretilen malı nasıl ben ilk olarak test edip tanıtabilirim ki ?

Hele kalkıp Ubuntu'nun kendi özelliği ve yazılımı olan şeyi tabii ki omgubuntu test edip yayınlacak. Kalkıp Canonical vakfı, Gün Oksay ya da haberi yayınlayan editörden telif parası istemedi sen kimsin ulan ? Ubuntu ve Linux ruhuna aykırısın ulan sen. Windows 9 tanıtılırken Microsoft etkinliği bu sitede yayınlansa "SİZ HABERİ GÖRÜNTÜYÜ SEMİNERİ ÇALDINIZ İLK MICROSOFT YAYINLADI ARAKÇILAR" mı diyeceksin ? Ne içtin birader sen ?

Haberi veren, kaynağını vermek zorundadır. Bu kadar basit. Donanımhaber'in, kendine muadil olarak gördüğü tüm teknoloji portalları, haber verirken hyperlink olarak ya da dipnot olarak kaynağı belirtirler. Haberi kendisi yazmış gibi kaynaksız yayınlayamaz. 3-5 cümle ekleyerek o haberi kendisine mal edemez.

Ulan derken haddini aşmışsın. Seviyesizliğinle başbaşa bırakayım seni.

• iyi de bu haberi engaget'da da gecen sene okumustum. dhye yeni dusmesi ve kimsenin haberinin olmamasi garip.

• ubuntu neden android gibi para kazanmıyoruz diye düşünmeye başlamış anlaşılan ! :)

neyse şu 5 harflinin (linux) ismini insanların aklından silinmesi için güzel bir çalışma !!! :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.