Akvaryum balığı bakımı hakkında yardım
35 Cevap8579 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Nisan 2006; 20:45:22 

Selam bugün istanbul çapa'da bir plastik akvaryum içinde balık satan bir satocıya rastladım. ilk kez balık beslemeye karar verip bu balıkları aldım ama aklıma takılan bazı sorular var..

0

Birincisi haftada galiba 2 kez bu balıkların suyunu değiştirmem gerekiyormuş..
İkincisi günde sadece 1 tane yem balık başına yani 2 tane yem verecekmişim günde..
Üçüncüsü bu akvaryumun kapağıda var bunu balığın nefes alması için kapatmayacakmışım..

0

Pekiyi bu balıklar böyle bir bakımla ne kadar yaşar? Adamın demesine göre 6 yıl falan ama bence fazla attı..
Bu yukarıdaki yaptıklarımdan yanlış olanlar varmı yada neleri bilmiyorum bi akıl verebilirmisiniz?

259 Mesaj
26 Nisan 2006; 20:54:52 

ben 4-5 sene cam fanusta balık besledim dedikleri doğru herhangi bir havalandırma düzeneği olmadığı için haftada 2 olmadı 1 kez suyunu değiştirmen gerek ayrıca soğuk havalarda dikkat et direk çeşme suyunu doldurma hayvanlar donar valla ayrıca temizlerken fanusu sıcak suyla iyice bi temizle asla detarjan kullanma çünkü ne yapsanda orada deterjan kalıntıları kalır bide balıkların birbiriyle iyi geçinirse tamamdır yaşarlar uzun süre hatırlarımda ufacıkken almıştım eşşek kadar olmuştu balığım insana huzur veriyo gerçekten

GamertagTharnan

3248 Mesaj
26 Nisan 2006; 21:09:26 

suyu dinlendirmek gerekiyor mu?

Uzaklaştırılmış
26 Nisan 2006; 21:49:46 

suyunu en az 1-2 gün dinlendirmen gerek mumkunse damacana su kullan çünki klor yoktur damacanalarda ..su sıcaklıgı 22-24 drc olması gerek ..bu japon balıkları çok dayanıklıdır ..
ama fikrimi sölemek istiyorum böyle bir cam fanus içinde o hayvanı beslemek eziyettir. dikkat edersen hiç dibe inmez genelde hep su üstünde oksijen almaya çalışır bunun sebebi fanusta oksijen motoru olmadıgı için su içindeki oksijen azalmıştır ve balık sürekli su yüzeyinde oksijen almaya çalışıyor . buda eziyettir hayvana kendi düşüncem yani bende çok akvaryumculuk yaptım ama her zmaan fanusta balık beslemeye karsıyım ..
tavsiyem güzel küçük bir akvaryum alsan ve bu akvaryumu küçük bir ampulle aydınlatsan geceleri o balıgın diplerde nasıl gezişini seyredersen eminim fanusta balık beslemekten sende vazgeçersin ..

83 Mesaj
26 Nisan 2006; 21:57:57 

quote:

Orjinalden alıntı: ghostly

suyunu en az 1-2 gün dinlendirmen gerek mumkunse damacana su kullan çünki klor yoktur damacanalarda ..su sıcaklıgı 22-24 drc olması gerek ..bu japon balıkları çok dayanıklıdır ..
ama fikrimi sölemek istiyorum böyle bir cam fanus içinde o hayvanı beslemek eziyettir. dikkat edersen hiç dibe inmez genelde hep su üstünde oksijen almaya çalışır bunun sebebi fanusta oksijen motoru olmadıgı için su içindeki oksijen azalmıştır ve balık sürekli su yüzeyinde oksijen almaya çalışıyor . buda eziyettir hayvana kendi düşüncem yani bende çok akvaryumculuk yaptım ama her zmaan fanusta balık beslemeye karsıyım ..
tavsiyem güzel küçük bir akvaryum alsan ve bu akvaryumu küçük bir ampulle aydınlatsan geceleri o balıgın diplerde nasıl gezişini seyredersen eminim fanusta balık beslemekten sende vazgeçersin ..

+1

bendede akvaryum var ama onun bakımı daha zor 2 haftada bir suyunu değiştirmelisin.arada camındaki yosunları alcaksın.bazen hastalık oluyo ve balıklar teker teker ölüyo onada ilaç alcaksın bendeki tesisat akvaryum+ısıtıcı+motor+süsler+içindeki balıklar 70 milyon falan tutuyo ama japon balığı aldıysan o ayrı akvaryuma koy dicem ama japon balıkları diğer normal balıklarla yaşamıyo ve kısa zamanda hepsi ölüyo
onun için bi motor bide cam akvaryum alsan hepsi 30 milyonu geçmez.bence 30milyonun varsa hiç bekleme hemen al akvaryum

342 Mesaj
26 Nisan 2006; 21:59:14 

quote:

Orjinalden alıntı: ghostly

kardeş çok hakılısın,

@lossalive
bende uzun yıllar profosyonel sayılacak düzeyde akvaryum baktım 1,5 - 2 metre boyunda akvayumlarım oldu ve çok zor türler besledim, bana göre fanus içinde balık beslemek diye bir kavram yoktur, eziyet başka hiç birşey deil, seni bir hücrenin içide yarı aç yarı tok beslediklerini düşün, bir balığı yaşatmak sorun deildir(yok birde öldür :) önemli olan doğal ortamını senin sağlayabilmendir, üretebilecek kadar doğal ortamı ona hissettirebilmendir, tavsiyem en kısa zamanda 50 cm de olsa bir küçük akvaryum al ve hava motoru kullan, güzel bir aydınlatma sağla, diğer tefarruatları zamanla öğrenirsin, bu senide çok mutlu eder balıklarıda, sorularını çekinmeden bana sorabilirsin

gercekyol
Maranatha
Başardıklarınızı yitirmemek ve ödülünüzü eksiksiz almak için kendinize dikkat edin.
Love2Sing4Him

3780 Mesaj
26 Nisan 2006; 23:32:30 

arkadaşlara katılıyorum en kısa zamanda alabiliyorsan motorlu bir akvaryum kur en az 40-50 lt lik olsun değme keyfine bende de 6-7 senedir akvaryum var şu an frontosa besliyorum çok güzel balıklar ya akvaryum gerçekten çok güzel bir hobi insanı dinlendiriyo birde 2. akvaryumumda yunuslarım var

akvaryum alıp cichlid türlerinden balıklar beslemeni tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musandia -- 26 Nisan 2006; 23:33:16 >

Athlon X2 7750BE@1350Mhz / Gigabyte MA780G-UD3H / A-DATA 2X2 GB DDR2-800MHz CL5 / High Power 500-A12S /
Seagate 2X320GB.7200-16MB + 1TB-1.5TB 5900-32MB LP / ALC889A Cambridge Megaworks THX-550 - SHP-805 /
Sapphire HD4830 512MB DDR3 / Samsung 2232BW - Epson EB-X72 / a4Tech X-750F/
Logitech Cordless Rumblepad 2 / Skystar 2.6c / Asus 1814BLT / Windows 7

1448 Mesaj
26 Nisan 2006; 23:36:53 

o yunuslar cok güzel oluyor benim vardı yaklasık 10-12 cm boylarında intahar etti.babam akvaryumu camasır suyuyla yıkamıs

Tek Kişilik Terör Örgütü

Uzaklaştırılmış
26 Nisan 2006; 23:51:54 

Aslında dediğiniz doğru balık sürekli yüzeye çıktığında ben acıktığını sanıyordum ama demekki oksijenmiş sorun.. + galiba bunlar açlıktan ölmezmiş ama fazla yemekten ölürlermiş.. Dikkat ediyorumda su değişimi yaptıktan sonra yüzeyde değil istedikleri yerde dolaşıyorlar. Bugün bir balıkçıdan bir balık daha alıp sayılarını 3e çıkardım. Hem bu bahane ile birkaçbirşey öğrendim akvaryumcudan. Ve onun bana dediğine göre bu balıklardan yavru alamazmışım. Ama adamın elinde benim elimdeki kap için motor varmış. Artık sayıları 3 olduğundan oksijen daha çabuk biter diye düşünüyorum.
Madem bir sorumluluk aldım yarın ilk işim bir motor almak! Elektroniktende anlarım birde bir ışık yaparım onlara biraz bari olsun birşeye benzer dış görünüşte, bende balık beslediğimin farkına varırım. Ama akvaryum işini biraz daha sonraya bırakmayı düşünüyorum bu fikrimi nasıl karşılıyorsunuz? Birde akvaryum aldıktan sonra da;
2 haftada bir su değişimi gerekecek değil mi? cichlid türlerinden balıklarada göz atacağım

1234 Mesaj
26 Nisan 2006; 23:55:16 

Hacım, balık olayı fanusda olmaz..Al adam gibi bir akvaryum ve sonra Türkyede konu ile en ilgili akvaryum. com sitesine göz at..

Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir

342 Mesaj
26 Nisan 2006; 23:58:57 

quote:

Orjinalden alıntı: lossalive

Aslında dediğiniz doğru balık sürekli yüzeye çıktığında ben acıktığını sanıyordum ama demekki oksijenmiş sorun.. + galiba bunlar açlıktan ölmezmiş ama fazla yemekten ölürlermiş.. Dikkat ediyorumda su değişimi yaptıktan sonra yüzeyde değil istedikleri yerde dolaşıyorlar. Bugün bir balıkçıdan bir balık daha alıp sayılarını 3e çıkardım. Hem bu bahane ile birkaçbirşey öğrendim akvaryumcudan. Ve onun bana dediğine göre bu balıklardan yavru alamazmışım. Ama adamın elinde benim elimdeki kap için motor varmış. Artık sayıları 3 olduğundan oksijen daha çabuk biter diye düşünüyorum.
Madem bir sorumluluk aldım yarın ilk işim bir motor almak! Elektroniktende anlarım birde bir ışık yaparım onlara biraz bari olsun birşeye benzer dış görünüşte, bende balık beslediğimin farkına varırım. Ama akvaryum işini biraz daha sonraya bırakmayı düşünüyorum bu fikrimi nasıl karşılıyorsunuz? Birde akvaryum aldıktan sonra da;
2 haftada bir su değişimi gerekecek değil mi? cichlid türlerinden balıklarada göz atacağım

kardeş kendinde dediğin gibi şu anda 3 ncü balığı almakla hata yapmışsın, ve sana tavsiyem akvaryumcuların tavsiyelerini pek dikkate alma sonuçta amaçları para kazanmak, eğer biraz civdanın varsa yarın ilk işin bir hava motoru almak olsun zate fiyatı 10 lira falan ve akvaryum olayını kafanda büyütme 20 liraya bile şimdilik işini görcek bişe alabilirsin arkadaşlar sana iyi tavsiyede bulunmuşlar cichlid türü mükkemmel bir balıktır,

gercekyol
Maranatha
Başardıklarınızı yitirmemek ve ödülünüzü eksiksiz almak için kendinize dikkat edin.
Love2Sing4Him

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2006; 8:40:25 

Kardeş, sen çok acele ya o balıklardan kurtul, ( akvaryumcuya falan da verebilirsin veya satabilirsin) .. yada, git full techizat bir akvaryum al..

Eğer yukarıdaki seçeneklerden bir tanesini kullanmazsan, o balıklar bir kaç gün içinde ölür..

Sularını değiştirirken, balıkları bir poşete koy kavanozdaki su ile beraber... sonra o poşeti yeni suyun içine koy yarım saat sonra poşetteki suyu lavaboda süz ve balıları suyunu tazelediğin suyun içine bırak.. Bunu hergün yap.. çünkü kavanoz çok küçük ve içinde çok sayıda balık var..

Balıkları yeni suyun sıcaklığına alıştırmazsan, hava kesecikleri iltahaplanır ve çok kısa süre içinde balıklar çan çekişerek suyun üstüne çıkarlar ve asla iyileşmezl, ölürler..

Çok acele küçük ve full tesisat doğru dürüst bir akvaryum al..

1022 Mesaj
27 Nisan 2006; 10:27:25 

ya arkadaşalr ben sizin dediklerinizin hiç birini uygulamadım ama balığım yaklaşık 2 yıldır yaşıyo yani cam fanusta tek japon balığı besliyorum suyunu bazen ayda bir değiştiriyorum ama balık bunca zamandır sorunsuz yaşıyo. Dikat ettiğim şey varsa o da sadece dinlenik çeşme suyu koymamdır.Ne ısıtıcı ne su temizleyici nede düzgün bi akvaryumum var ama hayvanda halinden memnun gibi ilk günkü giib canlı falan aslında bende bu işe şaşırdım çünkü daha önce çok daha stabil ortamlarda balık beslememize rağmen hep kaybetmiştik şimdi ölesine bi fanus bi tanede balık alaha selamet yaşıyo vala

1376 Mesaj
27 Nisan 2006; 10:41:44 

bu akvaryum değilki kavanoz..

bende geçen gün böyle bir konu açmıştım sayende fayadalanırım bende..

benimkide aynı bu balıktan biraz daha büyük ama...
ben sabah ve akşam 2 öğün olmak üzere minicik olan yemden balık başı 2 tane atıyorum sabah akşam 4 tane yem yani..

suyunuda herdün değiştiriyorum..günde bir kez..sabahları da eğer suyu bulanıksa biraz, bir su bardağı kadar suyunu alıp, bir su bardağı kadar döküyorum tekrar..

benimde akvaryum bu boyutlarda...

çok tatlılar ya alıp elime sıkasım geliyo..

bende bi erker bir dişi var balık bunlar ürerlermi? yeri gelmişken sorayım bende

sakın damacana su koymayın ha çeşme suyu olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazorkide -- 27 Nisan 2006; 10:42:42 >

Sükût gibi Münzevî, Çığlık gibi Hür...

139 Mesaj
27 Nisan 2006; 11:09:28 

Ben de kavanoza balık beslmeyi düşünüyorum.Bazı sorularım var bu işten anlayanların cevabını bekliyorum.Bir de havasız yaşayan beta balıkları var. onlarda mı hava almak için sürekli üstde mi yüzüyor yoksa dibe de mi iniyor ? betalar kavanozda beslemeye daha mı uygun ?

1090 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
byTeknoMarket
27 Nisan 2006; 11:32:58 

canlı doğuranları gec yaw.balık değil onlar.japondur lepistesdir teleskop dur bunlar yem nıyetıne kullanırım ben.
Ne varsa Cichlid türlerinde var.Hele Papağan Cichlidleri çok guzeller.

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2006; 11:39:56 

Arkadaşlar 2 günde edindiğim bilgileri söylüyorum: DAEDALUS ' un dedikleri bende doğru çıktı. Tabi bir aydır balık bakanda var suyun içinde.. Ama bana bu şans gülmedi balıklarımdan biri bu sabah suyun dibine çökmüştü her ne kadar 2 günde 3 kez su değiştirsemde bu bir işe yaramadı. Herhalde iltihap olayı, bende diğer 2 balığı parasız bir akvaryumcuya götürüp geldim az önce parasız en azından balıklar öleceğine yaşasınlar.. Böylece balık besleme devrini kapattım. Ama beslemeyi düşünenlere şunu diyorum madem karar veriyorsunuz gülü seveceksiniz, dikeninede katlanın.. Kesinlikle akvaryum alın!! Bugün motor alacaktım oksijen bitmesin diye bir balığım öldü. Oksijensizlikten olsa neden diğer 2si hala yaşıyordu?

1376 Mesaj
27 Nisan 2006; 11:44:04 

demekki yanlış bakmıkşsın aldığın yerde söylemedilermi nasıl bakılacağını bende pazar günü aldım mesela ama benimkiler maşallah akvaryumda fink atıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazorkide -- 27 Nisan 2006; 11:46:41 >

Sükût gibi Münzevî, Çığlık gibi Hür...

1090 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
byTeknoMarket
27 Nisan 2006; 11:45:30 

Adamım balık besleme olayı gerçekten o kadar zor bir olayki.en iyi akvarist in bile donem donem bazı balıkları ölür.
Önemli olan bu ölümleri en aza ındırebılmek.bu iş kalıtelı motor kalıtelı ısıtıcı.gerektiğinde anı mudahele yapabılmek.gereklı bazı ılaçları kullanmak.
O kadar çok ayrıntısı varki.En basıt örneği Çoğu balık 2-3 derecelık ısı değişiminde çok fazla etkılenırler.
Bu işin üstatları söyluyor fanusta balık beslenmez dıye.e yanı işi bırazcık öğrenınce fanusta beslemenın ne kadar yanlış olduğunu anlıyorsun.
Eğer akvaryum alırsan balıklarını yavru olarak al.ve mutlaka vatos 1 tane bulundur.

575 Mesaj
27 Nisan 2006; 12:59:40 

quote:

Orjinalden alıntı: ozgurbakacak
canlı doğuranları gec yaw.balık değil onlar.japondur lepistesdir teleskop dur bunlar yem nıyetıne kullanırım ben.
Ne varsa Cichlid türlerinde var.

0

Olay budur zebra çiklit,kurt falan vererek çabucak büyütülüyor wardley yemleriyle dehşet renkler geliyor yüzgeçlerine,yumurtlayıncada akvaryumun hangi köşesinedeyse oraya bir Allah ın kulu yaklaşamaz,hatta camdan beni bile track ladığı oluyor

1090 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
byTeknoMarket
27 Nisan 2006; 13:10:54 

Albatros sende en çirkef ini kotmuşsun yaw
Biliyorum çok tatlı balıkta büyüyünce terör estiriyor zebra ciklitler.
Bende sevdiğim türlerden koyayım bıkaç tane..
Papağan çiklitler
0

---------
Sarı Prenses
0

--------
Yunus çiklitler
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurbakacak -- 27 Nisan 2006; 13:11:59 >

2922 Mesaj
27 Nisan 2006; 13:29:54 

bu papağan çiklitler kaç paradır?

Life is beautiful...

1090 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
byTeknoMarket
27 Nisan 2006; 13:34:45 

yavruları 5 mılyon dan satıyorlar.ama renklenmelerı 3-4 ay sonra başlıyor.yavru halde ten rengınde yada saydam renkte oluyor..

2922 Mesaj
27 Nisan 2006; 13:41:20 

hmm bende eniştemin bana verdiği bi küçük akvaryum var ama motor ve ısıtıcısı yok onlarıda temin edip 2 de şu çiklitlerden alsam valla balıkları hep sevmişimdir ama bakmak zahmetli dayanamıycam odama koyucam 2 balık. bu papağan çiklitlerde amma şirinmiş.

Life is beautiful...

1090 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
byTeknoMarket
27 Nisan 2006; 13:46:22 

Evet en çok sevılen çiklit türüdür.Her çiklit akvaryumunda olur ıllakı.aman yanına canlı doğuranlardan koyma bıraz buyuyunce
parçalamaya başlar.çiklit türleri sert hayvanlar.en uysalları bıle canlı doğuranları rahat rahat parçalayıp yerler

2922 Mesaj
27 Nisan 2006; 13:49:04 

canlı doğurandan kastınız nedir.balıklar yumurtlayarak üremiyolarmı (büyük memeliler hariç) ?

Life is beautiful...

Uzaklaştırılmış
27 Nisan 2006; 13:57:19 

quote:

Adamım balık besleme olayı gerçekten o kadar zor bir olayki.en iyi akvarist in bile donem donem bazı balıkları ölür.
Önemli olan bu ölümleri en aza ındırebılmek.bu iş kalıtelı motor kalıtelı ısıtıcı.gerektiğinde anı mudahele yapabılmek.gereklı bazı ılaçları kullanmak.
O kadar çok ayrıntısı varki.En basıt örneği Çoğu balık 2-3 derecelık ısı değişiminde çok fazla etkılenırler.
Bu işin üstatları söyluyor fanusta balık beslenmez dıye.e yanı işi bırazcık öğrenınce fanusta beslemenın ne kadar yanlış olduğunu anlıyorsun.
Eğer akvaryum alırsan balıklarını yavru olarak al.ve mutlaka vatos 1 tane bulundur.

4 ay sonra askerliğim olmasa adam akıllı birşeyler yapacağım ama askerlikte var, bu işinde püf noktaları ayrıntılarda gizli bana kalsa sorun değil bakımı, onunla ilgilenmek insana o kadar zor gelmez ama şu askerlik of of..

1090 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
byTeknoMarket
27 Nisan 2006; 13:58:09 

Genel olarak söylemek gerekirse bunlar canlı doğuranlar
• (Siyah Moli)
• (Valifiera)
• Ay Moli)
• (Platy)
• (Lepistes)
• (Ay Kılıç)
• (Kılıçkuyruk)

bunların dışındakıler yumurtlayarak doğuruyor.
yumutlayarak doğuran japon teleskop melek gibi uysal balıklarıda bunlarla beraber düşünürsen bu tarz fazla uysal balıkları ciklitlerle bırlıkte besleyemezsın.ben bazen yavru teleskop atardım anında gözlerını koparırlar sonrada parçalayıp yerler gun boyunca.

575 Mesaj
27 Nisan 2006; 14:04:24 

quote:

Albatros sende en çirkef ini kotmuşsun yaw

Envayi çeşidini besledim,en kralını bile dövüyor,parça pincik ediyor,hatta albinosu vardı zebranın başka tür koymadım aralarına,1 gün yem vermeyi unutmuşum geldiğimde balık ters su üstünde meftaydı,dehşet vahşi büyütüyorum galiba,genelde yanlarında yokken karanlık odada tutuyorum belkide ondandır

1090 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
byTeknoMarket
27 Nisan 2006; 14:07:13 

At ve köpekler gıbı balıklarda karanlıkda vahşileşiyor demekki

2295 Mesaj
27 Nisan 2006; 14:10:05 

Bu canlı doğuranlardan oluşan bir takım yapmıştım ben de 11 balıklık, uzun süre baktım ama sonraları boşlayınca ölmeye başladılar teker teker. Bayağı masraf yaptım ilaçlar için ve suyu değiştirdim ama en son 3 balık kaldı. Bu arada canlı doğuranlar yavruyu doğduğu gibi yiyor haberin olsun. En iyisi çiklit almak, hem daha asil duruyor, bu mollyler çok saf

Bu felek kimine kavun,
Kimine kelek yedirdi...

1090 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
byTeknoMarket
27 Nisan 2006; 14:20:38 

çiklit ler genel olarak erkek kuytu bır yer ayarlıyor dişisini kandırıp oraya çekiyor.sonra dişi ağızda kuluçka yapıyor.erkekde nöbet tutup kımseyı o bölgeye yaklaştırmıyor.dişi yavruları kuluçka suresınden sonra kusuyor dişi yemek yıyeceği zaman erkek onun yerıne yavrulara bakıyor.

Ayrıca En pahalı ama en çok beğenılen benımde hayran olduğum bır balık FRONTOSA
0

575 Mesaj
27 Nisan 2006; 14:54:41 

quote:

çiklit ler genel olarak erkek kuytu bır yer ayarlıyor dişisini kandırıp oraya çekiyor.sonra dişi ağızda kuluçka yapıyor.

Bizim elemanların ağızda kuluçka yaptığını pek görmedim,ama kafasına göre yumurta yeri değiştiriyorlar,değiştirirken ağazıyla taşıyor tek tek,bazen düşünüyorum yanlışlıkla yuttuğu oluyomu diye

1287 Mesaj
27 Nisan 2006; 14:56:20 

Arkadaşlar, madem bu işle ilgilenen bu kadar arkadaş var, hobi bölümü altında akvaryum balıkçılığı bölümü açlılsa güzel olmaz mı?

2922 Mesaj
27 Nisan 2006; 14:58:17 

birde böyle dışarda filtre duymuştum ben bu filtreyi kullanınca suyu temizlemeye gerek kalmıyor dışardaki makinenin filtresini yıkıyormuşuz galiba bu nasıl bi sistem?

Life is beautiful...

1090 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
byTeknoMarket
27 Nisan 2006; 15:07:05 

aynı çaybahçelerindeki olay .dış motor kullandımı 6 ayda bır motoru temızlemek yeterlı olabılıyor.çok daha sağlıklı..ama daha pahalı tabı..

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Akvaryum balığı bakımı hakkında yardım
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.594