Şimdi Ara

Texas Instruments, renkli ekranlı TI-84+ hesap makinesini gelecek yıl satışa sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Texas Instruments, renkli ekranlı TI-84+ hesap makinesini gelecek yıl satışa sunacak

Artık mobil cihazlarda yer alan hesap makinesi uygulamaları daha çok kullanılır olsa da fiziksel hesap makinesi ürünleri yine de popülerliğini korumaya devam ediyor.

Fiziksel hesap makinesi sektöründe de faaliyet gösteren Texas Instruments, renkli ekranlı bir cihaz üzerine çalıştığı iddialarını doğruladı.

TI-84+ C adlı renkli ekranlı hesap makinesi, gelecek yıl bahar aylarında meraklılarıyla buluşacak ve fiyatı 150$ civarında olacak. Bu model TI-84+ veya TI-84+ Silver Edition modellerinin yerini almayacak. Ancak eski sürümlerdeki hesaplama uygulamaları da TI-84+ C ile uyumlu olmayacak. TI, yeni ürünü için uygulamaları optimize etmekle uğraşıyor. Bu bakımdan kesin bir satış tarihi verilemiyor.

TI-84+ C modelinde 240 x 320 piksel çözünürlükte ekran olması beklenirken, fotoğraf ve grafik yükleyebilme, şarj edilebilir batarya gibi özellikler olacağı belirtiliyor. 

• çöp

• Bir hesap makinesine 150$ veren enayinin en önde gidenidir..

• quote:

Orijinalden alıntı: darknesss45

çöp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Texas Instruments'ın bundan önceki bir hesap makinasına quake 2 veya 3 olmasıl lazım kurup oynamışlardı makinanın ekranı siyah beyazdı doomda olabilir oyun :)
    "Texas Instruments calculator game" şeklinde aratınca örnekleri çıkıyor googlede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanefeozkan -- 14 Kasım 2012; 23:43:55 >
  • Bunlarin programlanabilir arm tabanli olanlari vardi onlara pcden oyun yazip hesap makinasini flashlayip oyun konsoluna cevirebiliyorduk

Bu makinelere cop diyen cok buyuk yanilgi icindedir cunku bir programlanabilir multifonksiyonel fiziksel hesap makinesinin yerini hicbir program-app tutamaz. Lisede kimya olimpiyatina hazirlanirken casio fx991 vardi o bile yetmiyordu bazen, sonra ti89 titanium aldim. iphone ve android'deki hesaplama uygulamalarini zaten hic soylemiyorum. Kisacasi ihtiyaci olan icin cok faydali araclar bunlar.
    Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psydia -- 14 Kasım 2012; 23:42:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bir hesap makinesine 150$ veren enayinin en önde gidenidir..

Hahahahahhahah abi şu yorumlara ölüyorum ya :D :D :D

• Hesap makinesini sadece dort islem icin kullanan tayfa aleti kotulemeye baslamis hemen.

Arkadaslar siz gidin leblebi falan yazin, Allah askina soyle sacma yorumlar yapmayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunun pc ve mobilde uygulamaları tam olarak neler ? yada rom şart mı öyle olsa zaten makineyi alırım :)

• Gül gibi casio fx-82ms im var.Bu makinayı alsak bile hocalar sınava sokturmaz onu:)

• Casio 991fx benim için efsanedir az ısı transfer hesaplamalarını yaptırmadı bana sırt çantamdan ayırmadığım yegane cihazımdır ...

Ancak TI asla yabana atılacak bir firma değil Hesap Makinelerinin çoğu pro seridir TI ın yaptığı bir çok ürün bence kaliteli ve hayatı kolaylaştıran ürünlerdir ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 15 Kasım 2012; 0:29:10 >
  • Bide Omap 5 i duyarsa idi iyi olacaktı ama

• ben ti-83 plus kullaniyorum.grafik icin iyi ama wolframalpha cok daha kullanisli.ama sinavlara telefon,laptop sokamadimizdan el mahkum ti-83plusa devam

• Sarjli hesap makinasi kocum benim

• Bu makinayı hocalar sınava sokturmaz ki ! bilgisayar muamelesi yaparlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bir hesap makinesine 150$ veren enayinin en önde gidenidir..

her uygulamaya ozel, profesyonel cihazin altinda bu dahiyane yorumu yapanlar cikiyor ya. tek akilli sensin tabi. senin kucuk dunyandaki dar kullaniminda bunu almak enayilik dogru. ama kompleks matematik hesaplari yapan muhendisler ve bilimadamlari icin dogal ihtiyac.

• İphone forever... nerde apple fanları yahu :)))

• Matematikçiler burda - lere bak :)

• Tüh en gerekli şeydi bu nasılda geç kalındı arkadaşım bir şeyinde b...k unu çıkarmayın walla sadece bizim insanımız değil bütün insalıkta var şu abartma mevzu

• quote:

Orijinalden alıntı: Yaratık00

Matematikçiler burda - lere bak :)

normaldir. scientific hesap makinasi haberine dogal olarak boyle bir ihtiyaci olanlar bakar. ya matematikcidir yada muhendis. ama genelde muhendislik ogrencisi oluyor :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.