HULK VS AVANGERS En güçlü süper kahraman tartışmasında son nokta
209 Cevap7071 Görüntüleme10 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3039 Mesaj
15 Kasım 2012; 17:09:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Black Raven

hayırdır yanlış bir şey mi söyledim

hemde nası

Row Row Fight The Power !

2616 Mesaj
15 Kasım 2012; 18:34:47 

quote:

Orijinalden alıntı: umutum9

hemde nası

açıkla kardeş bizde bilelim yanlış ögrenmeyelim

İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

629 Mesaj
15 Kasım 2012; 20:43:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

Adamlar taytlı slipli elemanları gitmiş kahraman diye koymuş. Adam görün.

0

sabretooth da dar elbise giyiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2627 Mesaj
15 Kasım 2012; 20:47:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ExodusDZ

sabretooth da dar elbise giyiyor

Onun elbisesine gurban

I was not born in Roma. But, I'M A ROMANO!
UNICO GRANDE AMORE!
FORZA ROMA! ROMA CAMPIONE! FORZA ROMA LA ROMA ALE!
SI VIS PACES PARE BELLUM -GAIUS JULIUS CAESAR-

7255 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mahmutzahitcelik
16 Kasım 2012; 17:02:44 

quote:

orjinal hikayelerin içine etmekte sinema sektörü gibisi yok
thorun çekicini değil hulk süpermen ile hulk birleşse yine kaldıramaz. bu saçmalıgın daniskasıdır.
bende izledim bu filmi ama saçmalamışlar resmen . sırf seyirci çekmek için . 2 yıl sonra captan amerikada kaldırır o çekici bu gidişle
hulk gittikçe güçlenen bir karakteri vardır ancak thor'un gücünün sınırı yoktur ayrıca thor bir tanrıdır bunu da unutmayın yani tanrısal güçleri de vardır. thor'un çekiçini babası odin bile kaldıramazken (kaldı ki odin dünyanın en güçlüleri listesinde 11.dir ) değil ki hulk'un kaldırması .
hulku severim ama gereğinden fazla abartmamak gerek bu listedekilerin tümü hulku çok rahat yener ve listenin içinde olmayanlarda yener.
Thor'un çekicini kaldırmasıyla bu filmi berbat etmişlerdir diğer mevzular tartışılabilir ama çekiç tartışılmaz

bu liste dünyanın en güçlülerinin listesidir
20. Apocalypse - 700,000
19. Darkseid (Full Power) - 750,000
18. Vegeta (Ssj4) - 1,000,000
17. Goku (Ssj4) - 1,100,000, Superman - 1,100,000
16. Super Android 17 (Full Absorption) - 1,900,000
15. Silver Surfer - 1,930,000
14. Super Gogeta - 2,400,000
13. Super Vegito - 2,510,000
12. Omega Shenron (Full Power) - 2,900,000, Dormammu (Dimension) - 2,900,000
11. Odin (Full Power) - 3,500,000
10. The Beyonder - 3,700,000, Dr. Manhattan - 3,700,000
9. Abstract Entities - 4,000,000
8. Anit-Monitor - 4,400,000
7. Thanos (Infinity Gauntlets) - 5,700,000
6. Imperiex - 5,800,000, Tyrant - 5,800,000
5. Galactus (Full Power)(No Hunger) - 6,300,000
4. Gogeta (Ssj4) - 6,400,000
3. The Spectre - 20,000,000
2. The Living Tribunal - 22,000,000
1. The One Above All - Infinity,The Presence - Infinity

not: bu listeyi ben hazırlamadım bu liste marvel veya dc'nin hazırladıgı bir listedir yanlış bilmiyorsam

Ewt çr lere uzaktan yakından ilgin yok belli aynı ben ama ben youtube den bulabildiğim kadar çr ye bakıyorum:)

1- Odin nerde kaldıramadı bir örnek versene mesala? Hiç youtube a odin vs thor filan yazdın mı? Kendi çekiciyle harap ediyo Odin.

Zaten Odin yaptırmıştır ona çekici Hatta şöyle bişi vardı sanırım

Odin istemedikçe Thordan başkası o çekici kaldıramaz yanlış hatırlıyo olabilirm ama bunun gibi bişi

Superman vs Thor uda gördük çr de bildiğin Thor gibi kaldırıyo ama ne kadar doğru bilemem

Ki Thor , Sentry nin void haline, serpenti falan yenmiş biri. Hulk, daha sentry nin normal versiyonunu yenemiyo

Ayrıca o liste yi aldığın yer de ben her zamn ordayım listede 50 tane karakter yok desem yeridir.

Örnek: Angel Spawn, Doomsday(bildiğiniz üzre en son 32 süpermna gücüne ve dayanıklılığına ulaştı), Serpent, Falan filan daha 10 larcası var.

Ewt o çizgi filmi bende izledim ve animasyon ama kesinlikle anime değil herneyse Hemde türkçe olarak tam bir saçmalık daniskosu

Aynı Ghost Riderın, Gaiactusu yenmesi gibi buda bir saçmalık daniskası

İlk Galactus meselesini açıklliim

Kendisi günah kavramından üstün bir varlık neden mi?

Bizim için iyi, kötü gibi şeyler onun için bişi ifade etmiyo

Onun gezegen lerin enerjisini alması doğal bişi aynı aslanın , ceylanın yemesi gibi

Herkes bunu yanlış bilir bi açıkliim dedim

Onu yapanlar kaçamak aramışlardır ve böyle saçma bir şey bulmuşlardır.

Gelelim hulka, tam bir saçmalık örneği Odin istemedikçe o çekici Thor da kaldıramaz okadar yani.

Thor gücünün 3te 1 ini kullanır hulk la savaşırken eğer gerçekten öldürmek istese öldürür onu .

Ben bunları urazs dan duydum bilen bilir, tanır onu.

Superman bütün avengers ı tek başına alabilcek güçtedir.

O listeye girmesi için 40 fırın ekmek yemesi lazım

O kadarda değil hani.

Ama elinde karadelik taşımış, gezegen itmiş birisi. Gerektiğinde Darkseid ı öldürme noktasına getirmiştir ki Piskopata falan bağlar o durumlarda

Güneşte kendisini sarj edip güçlendirebilir bu yüzden gücünün sınırı olmadığı söylenir, Gücünün %99 unu tek yumruğunda toplayabilir falan filan

Thor , Senty nin void halini almış hatta sentrynin void hali lokiyi param parça etmiştir.

Hulk , sentry nin normal halini almaya çalışrken bedeni eriyip insana dönmüştür yumruklardan(ikisininde)

Sonuç çr de Thor

Çizgi film veya animasyonda Hulk

Başka bir açıdan

Çr de Superman( gerçekten animasyonlarda adamı çok güçsüz gösteriyolar gerçeğe gerçek ama yinede hulku alır gibime geliyo animasyonda)

Aniamsyonda hulk

NErden nereye

Cevap Thor işte uzatmaya gerek yok fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmutzahitcelik -- 16 Kasım 2012; 18:01:42 >

1760 Mesaj
16 Kasım 2012; 17:12:06 

quote:

açıkla kardeş bizde bilelim yanlış ögrenmeyelim

Rikoudo Sennin naruto dan, Gol D. Roger ise one piece den karakterler.DC değil yani..Listede ise marvel,dc ve dragon ball karakterleri var.

PS4-PSVITA-PS3
PSN:erki45grenade

7255 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mahmutzahitcelik
16 Kasım 2012; 17:51:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Yalarca

Rikoudo Sennin naruto dan, Gol D. Roger ise one piece den karakterler.DC değil yani..Listede ise marvel,dc ve dragon ball karakterleri var.

Sende mi geldin ?

Ewt dediğin doğru bide benim mesaj doğru mu? Yanlış varsa düzeltiim

7255 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mahmutzahitcelik
16 Kasım 2012; 18:36:46 

quote:

Sen de mi geldin derken yanlış anlama sakın

1990 Mesaj
16 Kasım 2012; 18:42:39 

Wolverine yok

7255 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mahmutzahitcelik
16 Kasım 2012; 18:49:51 

quote:

Orijinalden alıntı: inek möö

Wolverine yok

Wolvi o kadar değil hulk onu ikiye ayırıyo

159 Mesaj
16 Kasım 2012; 18:54:16 

Hulk

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2217 Mesaj
16 Kasım 2012; 18:54:28 

Beyler şimdi en güçlü hulk veya thor.

ben izlediğim videolarda hulk thoru yamultuyor.bazı videolarda çekicini kaldırıyor bazılarında kaldıramıyor.

çekicini kaldırabilir mi kaldıramaz mı ?

319 Mesaj
16 Kasım 2012; 19:00:57 

Bazıları thor alır demiş ama hulk öldürülemez insankende öldürülemiyor ama thor öldürüleilir.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

7255 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mahmutzahitcelik
16 Kasım 2012; 19:03:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Mishakal

ben izlediğim videolarda hulk thoru yamultuyor.bazı videolarda çekicini kaldırıyor bazılarında kaldıramıyor.

Yazdıklarımı oku bir kaç mesaj önce olmadı şöle diim Odin istemedikçe kimse kaldıramaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmutzahitcelik -- 16 Kasım 2012; 19:08:11 >

7255 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mahmutzahitcelik
16 Kasım 2012; 19:06:42 

quote:

Orijinalden alıntı: aLzeheimer

Bazıları thor alır demiş ama hulk öldürülemez insankende öldürülemiyor ama thor öldürüleilir.

Thor öldürelebilir nerde oldu bunlar?

Ewt serpent , thoru öldürmüştür ki gücü en az Galactus kadardır

hulk hiç öldüremez ayrıca Hulkun kafasını kopartırsan nasıl ölmicek söylesene

407 Mesaj
16 Kasım 2012; 19:07:03 

quote:

Konu kapanabilir

LoL EUW: FusionAlchemist Smurf

7255 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mahmutzahitcelik
16 Kasım 2012; 19:09:13 

quote:

Orijinalden alıntı: UçanTekmeAtanFare

Konu kapanabilir

Niye ki söylenmezse kapanmaz

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Kasım 2012; 19:12:27 

Hulk Thoru alacakmis YAV HE HEEEE

7255 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mahmutzahitcelik
16 Kasım 2012; 19:14:36 

quote:

Orijinalden alıntı: LeCola

Hulk Thoru alacakmis YAV HE HEEEE

Alamaz işte

1073 Mesaj
16 Kasım 2012; 19:16:41 

quote:

Orijinalden alıntı: CakalCarlos35

thor alır ya adam yarı tanrı beyler

Yarı tanrı olan Herkül, Thor bildiğin kanlı canlı tanrı. Ama İskandinav Tanrıları ölümlü oluyor öyle bir şey de var.

Berber terörünü lanetliyoruz

2616 Mesaj
16 Kasım 2012; 19:18:04 

quote:

Orijinalden alıntı: mahmutzahitcelik

Ewt çr lere uzaktan yakından ilgin yok belli aynı ben ama ben youtube den bulabildiğim kadar çr ye bakıyorum:)

1- Odin nerde kaldıramadı bir örnek versene mesala? Hiç youtube a odin vs thor filan yazdın mı? Kendi çekiciyle harap ediyo Odin.

Zaten Odin yaptırmıştır ona çekici Hatta şöyle bişi vardı sanırım

Odin istemedikçe Thordan başkası o çekici kaldıramaz yanlış hatırlıyo olabilirm ama bunun gibi bişi

Superman vs Thor uda gördük çr de bildiğin Thor gibi kaldırıyo ama ne kadar doğru bilemem

Ki Thor , Sentry nin void haline, serpenti falan yenmiş biri. Hulk, daha sentry nin normal versiyonunu yenemiyo

Ayrıca o liste yi aldığın yer de ben her zamn ordayım listede 50 tane karakter yok desem yeridir.

Örnek: Angel Spawn, Doomsday(bildiğiniz üzre en son 32 süpermna gücüne ve dayanıklılığına ulaştı), Serpent, Falan filan daha 10 larcası var.

Ewt o çizgi filmi bende izledim ve animasyon ama kesinlikle anime değil herneyse Hemde türkçe olarak tam bir saçmalık daniskosu

Aynı Ghost Riderın, Gaiactusu yenmesi gibi buda bir saçmalık daniskası

İlk Galactus meselesini açıklliim

Kendisi günah kavramından üstün bir varlık neden mi?

Bizim için iyi, kötü gibi şeyler onun için bişi ifade etmiyo

Onun gezegen lerin enerjisini alması doğal bişi aynı aslanın , ceylanın yemesi gibi

Herkes bunu yanlış bilir bi açıkliim dedim

Onu yapanlar kaçamak aramışlardır ve böyle saçma bir şey bulmuşlardır.

Gelelim hulka, tam bir saçmalık örneği Odin istemedikçe o çekici Thor da kaldıramaz okadar yani.

Thor gücünün 3te 1 ini kullanır hulk la savaşırken eğer gerçekten öldürmek istese öldürür onu .

Ben bunları urazs dan duydum bilen bilir, tanır onu.

Superman bütün avengers ı tek başına alabilcek güçtedir.

O listeye girmesi için 40 fırın ekmek yemesi lazım

O kadarda değil hani.

Ama elinde karadelik taşımış, gezegen itmiş birisi. Gerektiğinde Darkseid ı öldürme noktasına getirmiştir ki Piskopata falan bağlar o durumlarda

Güneşte kendisini sarj edip güçlendirebilir bu yüzden gücünün sınırı olmadığı söylenir, Gücünün %99 unu tek yumruğunda toplayabilir falan filan

Thor , Senty nin void halini almış hatta sentrynin void hali lokiyi param parça etmiştir.

Hulk , sentry nin normal halini almaya çalışrken bedeni eriyip insana dönmüştür yumruklardan(ikisininde)

Sonuç çr de Thor

Çizgi film veya animasyonda Hulk

Başka bir açıdan

Çr de Superman( gerçekten animasyonlarda adamı çok güçsüz gösteriyolar gerçeğe gerçek ama yinede hulku alır gibime geliyo animasyonda)

Aniamsyonda hulk

NErden nereye

Cevap Thor işte uzatmaya gerek yok fazla.

geniş açıklaman için teşekkürler. ama ben o çekici odin bile kaldıramıyor diye hatırlıyorum . evet çekici o yaptırdı ve o istemediği taktirde thorda kaldıramaz . yani şöyle bir şey o çekiç thoara özel bir şey ondan başkası kaldıramaz. süperman kaldırabilir mi hiç bilmiyorum sonuçta karşılaştırmayı kim yapıyor marvel mi yoksa dc mi . dc yaparsa tabi süpermani marvel yaparsa thoru övecek . yani aynı firmadan olmayan karakterleri karşılaştırmak biraz zor . ama aynı firmadan olan thor ve hulku karşılaştırabiliriz ki bence de thor çok rahat yenebilir .

İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

2616 Mesaj
16 Kasım 2012; 19:25:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Mishakal

orjinali kaldıramaz. ama yeni sinema sektörü sırf seyirci çekmek için çekici kaldırtıyor. ama son filmde de kaldıramadı. yani orjinali kaldıramaz . ayrıca hulk thoru yamultmuyor thor bilerek zarar vermiyor. yoksa thor istese öldürebilir , hulk niye üstünlük kuruyor çünkü bilinçsiz bir şekilde saldırıyor dost arkadaş dinlemiyor , ama thor farkındaysan son filmde onu sadece durdurmaya çalışıyor

127 Mesaj
16 Kasım 2012; 19:26:47 

quote:

thorun çekicini değil hulk süpermen ile hulk birleşse yine kaldıramaz. bu saçmalıgın daniskasıdır.
bende izledim bu filmi ama saçmalamışlar resmen . sırf seyirci çekmek için . 2 yıl sonra captan amerikada kaldırır o çekici bu gidişle
hulk gittikçe güçlenen bir karakteri vardır ancak thor'un gücünün sınırı yoktur ayrıca thor bir tanrıdır bunu da unutmayın yani tanrısal güçleri de vardır. thor'un çekiçini babası odin bile kaldıramazken (kaldı ki odin dünyanın en güçlüleri listesinde 11.dir ) değil ki hulk'un kaldırması .
hulku severim ama gereğinden fazla abartmamak gerek bu listedekilerin tümü hulku çok rahat yener ve listenin içinde olmayanlarda yener.
Thor'un çekicini kaldırmasıyla bu filmi berbat etmişlerdir diğer mevzular tartışılabilir ama çekiç tartışılmaz

20. Apocalypse - 700,000

not: bu listeyi ben hazırlamadım bu liste marvel veya dc'nin hazırladıgı bir listedir yanlış bilmiyorsam

Bunların çizgi romanlarını falan nerden okuyabiliriz ?

3146 Mesaj
16 Kasım 2012; 19:28:25 

işiniz gücünüz yok mu arkadaş sizin 2 tane hayali kahraman yüzünden kaç sayfa mesaj olmuş neyse siz yazmadan ben kendime diyeyim bana ne?

7255 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mahmutzahitcelik
16 Kasım 2012; 19:33:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Hell Patrol

Yarı tanrı olan Herkül, Thor bildiğin kanlı canlı tanrı. Ama İskandinav Tanrıları ölümlü oluyor öyle bir şey de var.

No Olimpiyus muydu şimdi tam hatırlamadım yazılışı bide İskandiv

tanrılarının hepsi ölümlüdür misal Sentry , savaş tanrısı Aresi ortadan

ikiye cart diye ayırmıştır. Hercules de ölümlüdür misal.

Thor yaşlanmamk için mesala kendisine büyü uygular

ya bunların hepsi ölümlüde onları öldürecek güçte az kişi olduğu için ölümsüz deniyo.

Ama gerçek ölümsüzlerden biri Ghost Rider dır mesala

7255 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mahmutzahitcelik
16 Kasım 2012; 19:35:56 

quote:

geniş açıklaman için teşekkürler. ama ben o çekici odin bile kaldıramıyor diye hatırlıyorum . evet çekici o yaptırdı ve o istemediği taktirde thorda kaldıramaz . yani şöyle bir şey o çekiç thoara özel bir şey ondan başkası kaldıramaz. süperman kaldırabilir mi hiç bilmiyorum sonuçta karşılaştırmayı kim yapıyor marvel mi yoksa dc mi . dc yaparsa tabi süpermani marvel yaparsa thoru övecek . yani aynı firmadan olmayan karakterleri karşılaştırmak biraz zor . ama aynı firmadan olan thor ve hulku karşılaştırabiliriz ki bence de thor çok rahat yenebilir .

Zaten iki farklı dünyadan karakter varsa ortak yapım olur

yoksa suç işlenir karakter çalmadan

%99 Thor yener full gücünde %1 lik kısımda çizere aitrir artık yani

1760 Mesaj
16 Kasım 2012; 20:22:54 

İzlediğiniz tüm çizgi dizileri ve animasyonları unutun.Onlar gerçeği çarpıtabilirler..

Çekiç konusunda ise Beta Bill Ray ve Thor haricinde onu kaldıran olmamıştır,olamaz.Çünki onu yalnızca hakeden kaldırabilir.

Hulk vs Avengers eğer takımın ağır topları yoksayılarak yapılacaksa (sentry,thor) durum avengers için vahim olur.Avengers'ın altın çağı en kalabalık hali bile olsa Thor olmadan Hulk için bir hiç olabilirler..Bir şekilde beyin kontrolü ele geçirilmeden yada başka bir yolla Hulk Banner'a dönüştürülmeden yumruk yumruğa,kaba kuvvetle yenilemez.

Fakat bir Thor faktörü var.

Thor çekici ve onun büyülü güçleriyle kesinlikle Hulk'ı yenebilir.Burda yenmeyi insan formuna döndürmek olarak düşünüyorum.Çünki Fiziksel saldırılarla hasar almayan bir yeşil devden bahsediyoruz.Atom bombasından kurtulmuş birinde.

Thor çekici ile ışıktan hızlı seyahat edebilir.Yıldırımlara hükmedebilir ve çeşitli büyüler kullanabilir.Yine çekiciyle boyut kapısı açıp bunu avantajına kullanabilir.Kas gücü olarakta çok ufak adaları kaldırabilir.

Hulk hücre yenilenmesi muazzam olan bir kas kütlesidir.Thor kadar hızlı ve akıllı değildir fakat pire gibi zıplayıp gezinebilir vede 300 km saat hızla koşabilir..Kas gücü olarak ilk etapta 100 ton kaldırabilen Hulk sinirlendikçe misliyle kaldırabilir.

Eğer Thor onu gerçekten öldürmeyi yada insana döndürmeyi kafaya koymuşsa kesinkes yapar.Şu ana kadar onu bir takım arkadaşı olarak gördüğünden fazla sert olmamış ve kendini geri tutmuştur.Yapması gerekirse yapar.

Başlangıç seviyesindeki Hulk onun için hiçbirşeydir.

Son zamanalarda Hulk için filmler ve animasyonlarla yapılan bir yüceltme durumu söz konusu.Sanki kendisi Marvel in en güçlülerinden miş gibi.Onu yenebilecek aslında 10larca adam var Marvelda..

Hulk'ı bende severim.İçimizdeki öfkenin,yakıp yıkmanın form bulmuş halidir.Hani bazen öyle sinirlenirizya,tüm şehri yakıp yıkmak gelir içimizden.İşte onu bizim yerimize Hulk yapar:)

Yazıyıda Hulk'ın babası yani onu bulan adam Stan Lee nin bu meseledeki yorumuyla bitirelim..

''I would have to guess that Thor is stronger, only because he is a god and probably can't be killed'' Stan Lee

Kendisi Thor un güçlü olduğunu söylüyor.Bize daha söz düşer mi? :)

PS4-PSVITA-PS3

319 Mesaj
16 Kasım 2012; 23:19:56 

quote:

Thor öldürelebilir nerde oldu bunlar?

Ewt serpent , thoru öldürmüştür ki gücü en az Galactus kadardır

hulk hiç öldüremez ayrıca Hulkun kafasını kopartırsan nasıl ölmicek söylesene

Kafasını koparabilirsen öldürürsün, sorunda orda koparılmıyo. Hulk insankende öldürülmüyor insanken zarar gördüğünde hulka dönüşüyo, hullkkende ölmüyo, atom bombası yiyor gene ölmüyo sen diyon kafası kopsa ölür, zaten kafası kopsa ölmez demem :)

319 Mesaj
16 Kasım 2012; 23:26:38 

quote:

İzlediğiniz tüm çizgi dizileri ve animasyonları unutun.Onlar gerçeği çarpıtabilirler..

Çekiç konusunda ise Beta Bill Ray ve Thor haricinde onu kaldıran olmamıştır,olamaz.Çünki onu yalnızca hakeden kaldırabilir.

Hulk vs Avengers eğer takımın ağır topları yoksayılarak yapılacaksa (sentry,thor) durum avengers için vahim olur.Avengers'ın altın çağı en kalabalık hali bile olsa Thor olmadan Hulk için bir hiç olabilirler..Bir şekilde beyin kontrolü ele geçirilmeden yada başka bir yolla Hulk Banner'a dönüştürülmeden yumruk yumruğa,kaba kuvvetle yenilemez.

Fakat bir Thor faktörü var.

Thor çekici ve onun büyülü güçleriyle kesinlikle Hulk'ı yenebilir.Burda yenmeyi insan formuna döndürmek olarak düşünüyorum.Çünki Fiziksel saldırılarla hasar almayan bir yeşil devden bahsediyoruz.Atom bombasından kurtulmuş birinde.

Thor çekici ile ışıktan hızlı seyahat edebilir.Yıldırımlara hükmedebilir ve çeşitli büyüler kullanabilir.Yine çekiciyle boyut kapısı açıp bunu avantajına kullanabilir.Kas gücü olarakta çok ufak adaları kaldırabilir.

Hulk hücre yenilenmesi muazzam olan bir kas kütlesidir.Thor kadar hızlı ve akıllı değildir fakat pire gibi zıplayıp gezinebilir vede 300 km saat hızla koşabilir..Kas gücü olarak ilk etapta 100 ton kaldırabilen Hulk sinirlendikçe misliyle kaldırabilir.

Eğer Thor onu gerçekten öldürmeyi yada insana döndürmeyi kafaya koymuşsa kesinkes yapar.Şu ana kadar onu bir takım arkadaşı olarak gördüğünden fazla sert olmamış ve kendini geri tutmuştur.Yapması gerekirse yapar.

Başlangıç seviyesindeki Hulk onun için hiçbirşeydir.

Son zamanalarda Hulk için filmler ve animasyonlarla yapılan bir yüceltme durumu söz konusu.Sanki kendisi Marvel in en güçlülerinden miş gibi.Onu yenebilecek aslında 10larca adam var Marvelda..

Hulk'ı bende severim.İçimizdeki öfkenin,yakıp yıkmanın form bulmuş halidir.Hani bazen öyle sinirlenirizya,tüm şehri yakıp yıkmak gelir içimizden.İşte onu bizim yerimize Hulk yapar:)

Yazıyıda Hulk'ın babası yani onu bulan adam Stan Lee nin bu meseledeki yorumuyla bitirelim..

''I would have to guess that Thor is stronger, only because he is a god and probably can't be killed'' Stan Lee

Kendisi Thor un güçlü olduğunu söylüyor.Bize daha söz düşer mi? :)

Yazın tamamen tahminler ve olasılıklarla dolu, ben gerçeğe bakarım hulk insana dönüşse bile öldürülemez, filmde intihar için ağzına mermi sıkmıştır insan formundayken ama hulka dönüşüp mermiyi türkürdüğünü söylemiştir. Filmlerde thorun hulk kadar güçlü olmadığını görebiliyoruz neden hala Thor yener thor böyle diyosunuz. Gerçekleri kabullenmek bu kadar mı zor kendince senaryolar uyduruyosun ?

336 Mesaj
17 Kasım 2012; 0:04:45 

Yahu 20 senedir okurum ben bu hulk thoru ama hep hulk üstündür.Çünkü bilen bi arkadaşın dediği gibi hulk sinirlenince dahada güçlenir.Ama normalde eşit güçte gösterilirler.Ayrıca thor normalde insandır ama sopasını vurunca yere mjolnire dönüşür sopa kendide yarı tanrı thora.Ayrıca avengersta bi bölümde hulk hawkeye yenilmiş-ses okuyla- ve bayılmıştır,sakinleşincede insana döner ve öldürülebilirfilmdeki kurşun olayı sallamasyon yani.Ayrıca thorun zayıf noktası 1 dakika boyunca mjolniri elinde tutamazssa insana dönüşür ve etkisiz hale getirilebilir ki bunu gene avenger çizgi romanında captain america yapmıştır ve yenmiştir thoru.He arıca liste çok gülünç dragonball ne alaka marvelda.Sonra en güçlülerde molekül adamı herkes bilmez,sonra marvelın süpermani gladyatördür kendisi shee halkının kraliçesinin korumasıdır gözünden yakıcı ışın atar,juggernautu bi fırlatışta aya yollamıştır resmen hulka ve thora tek atar çünkü bir zayıf noktası yoktur.Onu geçtim galactus bir tanrı gibi bir varlıktır tek hareketiylr sizi böceğe çevirebilir,yada terrax veya silver yapabilir böyle bir adamla dövüşmek bile mümkün olamaz.Ayrıca en güçlülerden biride galactusla dövüşebilmiş Sfenkstir kendisi evrenin sırrını çözerek bu güce ulaşmıştır ama o bile galactusa yetmez.Ha ayrıca herkülde en güçlülerden biridir ölmesinin tek yolu moleküllerine ayrılması yazmaktadır(anca molekül adam filan yenebilir yani),gücüde thor ile aynıdır hemen hemen.

Burası D.H. burda yalan yok,burda herşey gerçek.

1760 Mesaj
17 Kasım 2012; 0:09:10 

quote:

Yazın tamamen tahminler ve olasılıklarla dolu, ben gerçeğe bakarım hulk insana dönüşse bile öldürülemez, filmde intihar için ağzına mermi sıkmıştır insan formundayken ama hulka dönüşüp mermiyi türkürdüğünü söylemiştir. Filmlerde thorun hulk kadar güçlü olmadığını görebiliyoruz neden hala Thor yener thor böyle diyosunuz. Gerçekleri kabullenmek bu kadar mı zor kendince senaryolar uyduruyosun ?

İşte bu yüzden yazıma izlediklerinizi unutun diye başlamıştım.Ne kadar çizgiromana sağdık kalmayada çalışsalar da çelişkiler yada çarpıklıklar olabilir.Doğrudur,banner'a ateş edilirse ölmez ve Hulk'a dönüşür.Zaten bende ''Hulk'ı yenmek'' olayını onu öldürmek değilde Bruce Banner haline sokmak olduğunu söyledim.

Yazımda tahminler üzerine kurulu bir dövüş senaryosu yoktu.Çizgiromanlardan alınma bilgilerle yaptığım ufak bir kıyas söz konusuydu.Kurgu yapmadım.Sadece Thor Hulk'ı bir dost değilde düşmanı olarak görürse ve onu durdurmayı kafasına koyarsa bunu yapar dedim..Bakın World War Hulk serisinde belkide görüp göreceğimiz en güçlü ve öfkeli halinde dövüşen bir Hulk vardı.Ve o esnada Thor ortalıkta değilde.Eğer civarda olsaydı Hulk Manhattan'ı o kadar dağıtamazdı.Sonra Sentry geliyor ve onu insan formuna döndürüyor..Berabere gibi bir durum yani..Sentry nin daha über güçlü darkside hali Void ise Thor tarafından öldürülüyor...Güç dengesini az çok anlamışsınızdır sanırım.

Haklı olduğun nokta ise fiziksel güç.Yumruk yumruğa bir dövüşte yani Mjörlin olmadan yapılan bir dövüşte Hulk üstün gelecektir.Fakat çekiçsiz bir Thor düşünülemez değil mi? Çekicin ona verdiği büyüsel güçlerle Thor daha üstündür.Bu kişiden kişiye değişecek bir durum değildir zira Hulk'ın babası Stan Lee bile Thor'un daha güçlü olduğunu söylemiştir.Karakterin sahibinden daha mı iyi bileceğiz?

Yani filmler ve çizgi dizilerden önce çizgiromanlara itimat edin.İşin kaynağı orası.

PS4-PSVITA-PS3

1244 Mesaj
17 Kasım 2012; 2:54:47 

hulka kalkan+çekiç verirsek hulk rahat yener bence.

(-e(RC)o-...(..._35_1/2_KSK_...) http://ercoloji.blogspot.com.tr/ http://alfalogy.blogspot.com.tr/ http://erco35coast.blogspot.com.tr/

1530 Mesaj
17 Kasım 2012; 3:16:34 

0

371 Mesaj
17 Kasım 2012; 3:17:29 

Beyler nerden takip ediyorsunuz bunları banada söyleyin de takip edelim.Her kahramanın kendine özel çizgi dizisimi var
yoksa bu saydıklarınız tek bir evrende geçip bölüm bölüm hepsini görebilcemiz bi yermi aydınlatın beni

İmzam kural dışıymış! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklamayın.

7255 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mahmutzahitcelik
17 Kasım 2012; 15:07:03 

quote:

Canım gerdaş yazıları alıntı yapmadan önce bi araştır sorgula istersen

BAk sana Çr den gerçek bir örnek veriyorum Yalarca nın verdiği örnekle aynı

Sentry nin gücünün 3 güneşin büyüklüğü kadar olduğu söylenir.

World War Hulk ta , Hulk, Sentry ile birebir dövüşmüştür. En sonunda Hulkla Sentry insan haline dönmüştür birbirine attıkları yumrukların etkisinden.

Yani bedenleri erimiştir. Fakat Sentry yere yığılı vermiştir orda. Bak hiç bişiyi değiştirmeden sana söylüyorum. Burdan şu çıkarılabilir Hulkun gücü 3
güneşin büyüklüğü kadar olmuştur. Bazıları der Hulkun gücü ve dayanıklılığı rakibini yenecekpotasiyele gelince durur. Burdan çıkarılacak 2. bilgi ise Hulkun
en güçlüformunun bu olduğudur. Neden mi? Çünkü Hulkun GÜCÜ Sentry i yenecek kadar artmamış ve DAYANIKLILIĞI yine Sentry nin yumruklardan etkilenmicek potanisiyele ulaşmamıştır. Yani Hulk en son sınırına kadar ulaşmıştır. Şimdi varsayım yaptığımı söyleyen olabilir fakat varsayım olmadan zaten bu karakterleri böyle kapıştırmazdık

Sentry nin Void hali kötülükle dolu ve normal formundan çok daha GÜÇLÜ bir haldir. Tam olarak isimini hatırlayamadım bir Çr de Sentynin Void hali ile Thor savaşmıştır. İlk başta Thor (bunda da hiç birşeye değiştirmeden söylüyorum) SADECE, SENTRY NİN VOİD HALİNDE KURTULMASI İÇİN ONU YENMİŞTİR. Daha sonra ise Senrty tekrar Void haline dönüşüp LOKİ Yİ PARAM PARÇA ETMİŞTİR. Bunu gören Thor iyice sinirlenmiştir ve Gökten indirdiği bir yıldırımla(tam olarak büyüklüğünü bilmiyorum) SENTRYİ VOİD HALİNDE öldürmüştür. Daha sonra ise Sentry nin bedenini Uzayın boşluğuna bırakmıştır.

Yani 2 verdiğim örnekten çıkarılacak şu Thor, Hulku gerçekten öldürmek istese bunu yapar. Hulkun normal Sentry zor yenerken Thorun, Sentry nin Void halini öldürmeye kafaya koyup öldürmesi bunun göstergesidir. Zaten Thor, Hulk a saygı duyar ve büyü gücünün tamamını kullanmaz onla dövüşürken çünkü böyle bir rakibe haksızlık olacağını düşünür ve gücünün 3 te 1 ini kullanır onla dövüşürken.

Sonuç ta Thor, öldürmek isterse Hulku gerçekten öldürür

Umarım sorularına cevap olmuştur bu yazı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmutzahitcelik -- 17 Kasım 2012; 15:45:10 >

100 Mesaj
17 Kasım 2012; 15:20:34 

Oha ya thorun çekicini nasıl kaldırdı çok şaşırdım gerçekten.

2616 Mesaj
17 Kasım 2012; 15:36:52 

ya bir çizgi filmle karar vereceksek batman de tek başına süperman'i ,süper kadını ( adını hatırlayamadım) yeşil feneri ,bionik adamı (herhalde adı buydu ) yeniyor. justice league doom batman animasyonunu izleyin batmanın yaptıgı planlar ile bunların hepsini yeniyorlar.

221 Mesaj
17 Kasım 2012; 15:47:20 

YAV HE HE

HULK EZER HULK YOK EDER.

7255 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mahmutzahitcelik
17 Kasım 2012; 15:47:50 

quote:

ya bir çizgi filmle karar vereceksek batman de tek başına süperman'i ,süper kadını ( adını hatırlayamadım) yeşil feneri ,bionik adamı (herhalde adı buydu ) yeniyor. justice league doom batman animasyonunu izleyin batmanın yaptıgı planlar ile bunların hepsini yeniyorlar.

en tehlikeli karakterdir Batman. Kendisi The Spectre yani DC nin en güçlü 2. karakterine kafa tuuyo

2616 Mesaj
17 Kasım 2012; 15:54:06 

quote:

en tehlikeli karakterdir Batman. Kendisi The Spectre yani DC nin en güçlü 2. karakterine kafa tuuyo

işte herşey güç değildir. kaldı ki batman en sevdiğim kahramanlardan birisidir . bak süper kahraman demedim kahraman dedim çünkü gerçek bir kahramandır . süper güçleri yoktur çok iyi bir dövüş ustası ve çok zeki birisidir.
şimdi hulk'u ele alalım adam süper güçlü ama kontrolü yok hep yok etmeye eğilimli düşünmüyor direk saldırıyor. böyle bir karakter ile thor gibi kontrollü gücü olan ve tanrı olan ve süper güçleri olan bir kahraman karşı karşıya geliyor. hulk'un bence şansı bile yok sonuçta thor hem çok seri hemde çok güçlüdür.

50 Mesaj
17 Kasım 2012; 15:54:21 

Thor un baltasini thordan baskasi kaldiramaz istedigi kadar guclu olsun bu imkansiz . Thor hulkun heryerinden oper diyorum

7255 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mahmutzahitcelik
17 Kasım 2012; 16:00:22 

quote:

işte herşey güç değildir. kaldı ki batman en sevdiğim kahramanlardan birisidir . bak süper kahraman demedim kahraman dedim çünkü gerçek bir kahramandır . süper güçleri yoktur çok iyi bir dövüş ustası ve çok zeki birisidir.
şimdi hulk'u ele alalım adam süper güçlü ama kontrolü yok hep yok etmeye eğilimli düşünmüyor direk saldırıyor. böyle bir karakter ile thor gibi kontrollü gücü olan ve tanrı olan ve süper güçleri olan bir kahraman karşı karşıya geliyor. hulk'un bence şansı bile yok sonuçta thor hem çok seri hemde çok güçlüdür.

Evet yenemez zaten hulk onu.

bak bide dostum urazs, batman vs ironman hakkında yazdığı yazıyı alıp değiştirmeden koyuyorum bak batman le ilgili bilmediklerimiz

Bu konuyla ilgili zamanında attığım bir mesajı paylaşayım arkadaşlar, benim görüşlerim böyleyken böyle yani.

...Eski bir mesajımdan bir kesit...

...İron Man kostümünü öyle bir hale getirmiştir ki artık nanoteknolojiyi kullanarak tüm zırhı kemik boşluklarında taşıyabilmekte ve tüm zırhı beyninin düşünce sistemine bağlı olmaktadır.

Özetle İron Man zırhı artık bir zırhtan ziyede Tony nin bedenidir diyebiliriz, Tony Stark ın modern versiyonu o yüzden bir anlamda cyborg dür.

Bunun avantajları şunlardır ; zırhına komut vermesi gerekmiyor artık, nano saniyelik gecikmeler bile yaşamıyor, aynen insan vücudunun refleksleri gibi hatta çok daha gelişmiş bir hali teknolojisinden dolayı.

Ayrıca zırhın say say bitiremeyeceğim ( farklı farklı zırhlar tabii ) özellikleri de var.

Mesela Hulk Buster zırhıyla Hulk la saatlerce kapışabiliyor, Thor buster zırhıyla da Thor la. Bir defasında bulunduğu bir savaş ortamında tam olarak bulunduğu yerde bir atom bombası patlıyor ve Tony zırhın içinde o kadar rahat ki patlamayı ancak zırh onu bilgilendirince fark ediyor.

Uzayda okyanusun dibinde rahatlıkla çok uzun süreler yolculuk edebiliyor.

Çok çok güçlü silah sistemleri var ana silahı da arc reaktöründen gelen repulser enerji tepkimeleri. Bunların gücünü dilediği gibi arttırabiliyor.

İron Man zırhlarının ortalama olarak normal haliyle 100 ton a kadar ağırlık kaldırabildiği kabul edilir.

Bazı özel zırhlar çok daha güçlüdür. Ayrıca zırhın bir nevi overclock özelliği vardır, bu overdrive modu gerektiğinde zırhın gücünü reaktörün güş rezervlerine çok fazla yüklenerek çok çok daha yukarılara çekebiliyor.

Zırhın enerjisini bu şekilde yada overdrive yapmadan istediği alana yoğunlaştırabilir.

Mesela repulsor beam in gücünü öyle bir arttırır ki isterse tek atışıyla bir savaş kruvazörünü imha edebilir yada 100.000 ton luk bir tankeri hareket ettirecek kadar iticilere güç verebilir yada zırhını çok kuvvetlendirebilir.

Ayrıca zırhın tek enerji kaynağıda arc reaktörü değildir, güneş enerjisinden, radyasyondan, manyetik alanlardan elektrik alanlarından da beslenir.

Daha yaz yaz bitiremeyeceğim yığınla özellikleri var zırhının.

Ama son zamanlarda ki en önemli olay zırhını komple bedeninin içine alması ve birden üzerine geçirebilmesidir.

Zırh artık beynine direk olarak bağlıdır. Düşündüğü an komutlarını yerine getirir.

Özetle bu tarz teknolojik durumlarda İron Man zırhı tüm DC ve Marvel evreninde ki en sofistike gelişmiş savaş zırhıdır diyebiliriz, Tony Stark da mekanik mühendislik fizik kimya robotik, bilgisayar alanlarına dahi bir adamdır.

Ayrıca İron Man ın zırh formülleri çok gizlidir inanılmaz incelikte olan zırh en güçlü Titanium çelik alaşımından kat kat dayanıklıdır.

Şu anda giydiği içinde taşıdığı ve zırh dayanıklılığı ön planda da olmayan zırhı o incecik haliyle ( tahminen 2 cm den fazla değildir ) çok güçlü Howitzer top mermilerini durdurabilmektedir.

Tahminen Marvel evreninde sadece kurgu Afrika ülkesi ( teknolojik olarak çok üstün içine kapalı bir ülke, DR DOOM un Latveria sı gibi ama muhtemelen onun küçük ülkesinden bile çok daha gelişmiş bazı teknolojilere sahiptir, kralı ve koruyucusu Marvel kahramanı Black Panther dir. ) Wakanda da bulunan ve her türlü darbeyi titreştirerek geri yansıtma yeteneği sayesinde en güçlü metal kabul edilen Vibranium ( Captain America nın kalkanı büyük ölçüde Vibranium Adamanitum alaşımındandır. Eğer sinemada AVENGERS ı izlediysen THOR HULK u bile ciddi anlamda sarsan çekici Mjolnir in Captain America nın kalkanından nasıl müthiş titreşimler yayarak teptiğini Thor u geriye fırlattığını görmüşsündür, işte bunun sebebi kalkanın Vibranium dan yapılmış olmasıdır. Zaten Vibranium adı da özellikle bu özelliğinden verilmiştir o metale, darbeyi emip, gücü ne olursa olsun geri yansıtabildiği için. ingilizce Vibration titreşim demektir. ) ve katılaştığında pratik olarak kırılması imkansız olan ADAMANTİUM ( Wolverine in malum iskeleti, kemiklerine kaynar halde sıvı halde enjekte edilmiştir orada katılaşmıştır soğuyarak, kaynar halde tutulmasa kısa sürede katılaşır ve şekil vermek imkansız olur artık Adamantium a. Wolverine in de müthiş iyileşme yeteneği bu operasyondan zar zor da olsa sağ çıkmasını sağlamıştır. ) dan sonraki en güçlü ve dayanıklı metaldir İron Man in zırhı.

Ayrıca zırh her türlü virüse, yeniden programlanmaya hacking e EMP saldırılarına karşı korunmalıdır...

Bu da mesajın devamı...

...Bu da başka bir çr forumuna attığım bir mesajdan kesit arkadaşlar. İron Man vs Batman sorusuna verdiğim cevabın BATMAN le ilgili olan kısmı. Aslen bu soruyu özelden soran bir arkadaşa pm olarak atıp sonradan foruma taşıdığım bir mesaj, üslubu da ona göre yani. ( pm den mesajın tamamı 4 5 ayrı pm ile anca gitmişti sanırım. )

BATMAN' i daha yakından tanımak isteyen arkadaşlara yardımcı olacağını düşünüyorum.

...Tabii tüm bu üstünlükler bir yana BATMAN in olayı bambaşkadır.

Öyle bir şekilde yaklaşır ki olaylara her şeyi mutlaka planlamış, önceden her olasılığı hesaplamıştır.

Superman dahil tüm DC evreni BATMAN den bir bakıma az da olsa çekinir, saygıyla karışık korku besler.

Psikolojiyi çok iyi kullanır BATMAN. Rakiplerinin kalbine korku salar, öyle yada böyle, süper güçlü olmanız 100.000 ton kaldırmanız bunu değiştirmez.

Tüm rakiplerinin zayıf noktalarını önceden bilmese bile ( İron Man i tanımıyor diyelim ) çok kısa zamanda keşfeder, ister fiziksel ister ruhsal psikolojik olsun, arar bulur.

Çok temkinlidir. Kazanamayacağı durumlara asla girmez. BATMAN neden en güçlü kahramandır çoğuna göre biliyormusun ?

Çünkü aklını zihnini ve bedenini öyle bir noktada eğitmiştir ki, açığı kusuru, korkusu yoktur, olduğu zamanda bile onlarla savaşacak planları ardır.

Basit bir örnek vereyim en bilinenlerinden.

Atıyorum ( bunu çok güçlü iradesi ve kişiliği sayesinde BATMAN kadar olmasa da Superman de yapabiliyor mesela. ) Professor X yada Jean Grey telepatik olarak Bruce un zihnine saldırdı, bilinçaltında farklı katmanlarda farklı karakterler kişilikler geliştirmiştir BRUCE WAYNE o derece manyak bir adamdır.

Bu telepetik saldırılar sonucu Bruce un kontrolü Professor X e geçmez şu olur ; saldırıya uğrayan ve etkisiz hale gelen BRUCE kimliğini başka bir kendi yarattığı kimliğe teslim eder, nasıl davranacağı önceden Bruce tarafından türlü meditasyon yöntemleriyle belirlenmiş, oda alt edilirse bir diğerine geçer ve tüm bu kimlikler tehlike geçtiğinde BRUCE a dönmek üzere tasarlanmışlardır.

Özetle Prof X bile BATMAN i kolay kolay kontrol edemez, psişik saldırılar sadece Bruce un beyninde alarm durumu yaratıp bir süreliğine bedenini kontrolünü alt benliklerine geçirir.

Bunu yapabilen DC de yada Marvel da çok çok az kişi vardır.

Sırf meditasyonla kısa sürede kalp atışını dakika da 1 e düşürerek tıbbi olarak ölü olabilir ve yine kendiliğinden eski haline gelebilir.

Ayrıca herkesin yanıldığı bir şey var ki oda BATMAN i normal insan sanmalarıdır.

Halbu ki gerçek şudur ; Bruce Wayne Captain America nın süper asker serumuyla geldiği noktaya inanılmaz çalışmalar diyetler kendi geliştirdiği bazı teknolojik geliştiriciler ile yıllar yıllar içinde gelmiş bir insandır.

Aslında üstün insandır, aynı Captain Amerika gibi. Aynı oranda sıçrama koşma yeteneği vardır. Usain Bolt tan hızlı ve o hızda daha da uzun süre koşabilir mesela.

En az CA kadar ağırlık kaldırabilir. Düzenli olarak zorlanmadan kaldırdığı ağırlık halterde 450 kg dir ( en az denir burada ). CA da bu değer 500 kg dir ama bu onun maksimumu dur.

İnanılmaz derecede çeviktir, CA dan daha çeviktir beden koordiansyonu sezgileri ve refleksleri pek çok açıdan Örümcek Adamı kovalayabilecek hatta yakalayabilecek kadar iyidir.

Kusursuz nişancıdır, gizlenme ortadan kaybolma da ustadır, bilinen pek çok dövüş sporunda savaş sanatında usta seviyesindedir.

Tartışmasız hem Marvel ın hem DC nin en iyi dedektifidir.

Daha 21 yaşına gelmeden uzmanlaştığı alanları yazayım sana :

Biyoloji, matematik, teknoloji, fizik, mitoloji, coğrafya, tarih, bilgisayar bilimi, suçlu bilimi, mühendislik, suç takibi ( forensics deniyor daha iyi çeviremedim ).

Çevresel analiz ve kullanımda ustadır. ( çok çok üst düzey bir ninjitsu ustası, Batman bir ninjadır. ), güvenlik sistemleri, el koordinasyonları en başarılı ilüzyonistlerden bile gelişmiştir, iluzyonlar yaratabilir.

Ventrilog dur, ağzını açmadan konuşabilir, sesin başka yerden geliyormuşçasına bir etki bırakarak konuşabilir.

DC nin en iyi stratejistidir, hem savaş anında hem savaş öncesi planlamada.

Acıyı eğitmiştir, ölümcül yaralar bile alsa aynı performansta başladığını bitirebilir.

Aynı zamanda mucittir, gerekirse Superman le kapışacak bir zırh tasarlar.

Genel kanı ne Marvel da ne DC de önceden bilgi sahibi olduğu birine yenilmesinin kaybetmesinin çok zor olduğudur.

Çünkü bizzat bildiği herkesin hakkında bir sürü planı vardır, psikolojik fiziksel analizleri vardır.

Özetle İron Man le karşılaşacağını bilirse, Tony ne yaparsa yapsın zıçmıştır.

BATMAN direk karşısına çıkmayacaktır.

Muhtemelen tüm teknolosine rağmen BATMAN i görmeye bile fırsat bulamadan BATMAN icabına bakacaktır zırhın.

Bir şekilde...

Bunu Captain America başardıysa ( civil war serisinde imkansızı başarıp yumruk yumruğa dövüşte çeşitli hilelerle İron Man i yenmiştir CA. ) BATMAN rahat yapacaktır.

CA da stratejik dehadır, savaş alanında taktikte dehadır, binlerce ihtimali aynı anda değerlendirip doğru kararı verir ama BATMAN kadar değil.

İlk dövüşte İron Man den feci dayak yemiş ikinci karşılaşmada kendi teknolojisini ona karşı kullanıp zırhının gücünü kesip kalkanıyla ve yumruklarıyla zırhı parçalamıştır CA.

İşte BATMAN o ilk dayağı da yemez, kaybedeceğini anlar ortadan kaybolur, ( ortadan kaybolma yeteneği DC de MArvel da rakipsizdir, BATMAN kaçmak isterse kaçar. ) rakibini analiz eder planını yapar gider ve kazanır.

BATMAN in olayı budur zaten.

Asla ama asla soğukkanlılığını kaybetmez, duygularına yenilmez, CA Demir Adam Örümcek adam çok sefer öfke sorunu yaşar, BAtman de bu olmaz.

Öfkesini kontrol eder, kusursuz dövüşür. Tüm öldürücü noktaları bilir, tüm basınç noktalarına kusursuz saldırabilir, bu şekilde 100 ton kaldıran düşmanlarını bile devirmişliği vardır. ( JLA birliğinde )

Özetle BATMAN in iki büyük silahı vardır, genel anlamda bazı alanlarda ondan daha üstün zekalar olsada, reed richards, Tony Stark, Hank Pym, Henry Mccoy, gibi tüm alanlarda kimse onun kadar zeki değildir.

İlk olarak beyni asıl silahıdır, ikincisi ise kusurunun olmayışı, zayıf yönü yoktur, zayıf yönlerini ortaya çıkmadan halleden sezgisel önlemleri vardır.

Hulk un karşısına çıkıp hiç heyecanlanmadan darbelerinden kaçabilir. Tabii ki burada korkusuzluğunu ve soğukkanlılığını ayrıca Hulk tan yakın mesafede kaçabilecek kadar gelişmiş olan ( bir süre tabii ki, Wolverine den daha fazla kaçabilir ama Spider Man kadar değil elbette ) reflekslerini belirtmek için diyorum bunu.

Ciddi anlamda güçlüdür, Tony o zırhın içinden etkilenmesede darbeleri hisseder.

Ama Batman zırhı iptal edecektir, öyle yada böyle, birebir dövüşe koşulları eşitlemeden girmez.

Sıfır ışıklı bir ortamda ( sıfır ışıkta gece görüşü kızılötesi falan işe yaramaz ) BATMAN e kolay kolay vurabilecek pek kişi yoktur.

Bir nevi Örümcek Adamın sezgilerinin türevine sahiptir yani. Tabii ki Spider kadar olmasa da...

Örümcek adam gibi fiziksel uyarılar almaz ama tüm hamleleri görmeden de takip edebilir.

Herif o boyutta yani...

Bununla ilgili bir forumda BATMAN i Wolverine le karşılaştırmışlardı.

Kaldı ki Wolverine Örümcek adamı bile şaşırtacak kadar sinsi çevik ve usta bir yakın dövüşçüdür.

İnan Batman in kazanacağı fikri ağır basıyordu.

O pençelerin menziline girmeden de Wolvie nin işini görebilecek kadar usta bir dövüşçüdür.

Wolvie yi dayaktan bayıltamaz ama bayıltıp saf dışı etmesi zor değildir onun için.

Wolvie tüm iyileşme yetneğine rağmen şuurunu kısa süreliğine de olsa yitirebilir.

Başkasını öldürecek bir darbe Wolvie yi 5 dk bilinçsiz bırakabilir mesela, işte o darbelerin de uzmanıdır BATMAN.

5 dakika da da uyandığında öyle önlemler almış olur ki kılını oynatamaz Wolvie.

CA defalarca Wolvie yi teke tek te yenmiştir. BATMAN CA nın bedensel olarak üstün olmasa da genel olarak daha üstün bir halidir.

Tüm çevresel faktörleri sıfırlayıp bir Arena da dövüştürürsen CA Batman i yenebilr çünkü kondisyonu daha uzun dayanır ama kalkanını kaybederse bu zor.

Şehir ortamında Wolvie de CA de kaybetmeye mahkumdur.

Demir Adam da buna bir istisna değil.

Planlama ile DARKSEİD i bile alt etti BATMAN. DARKSEİD Superman i defalarca hırpalamış bir DC tanrısıdır.

Sen düşün.

İrade gücü, kararlılık olarak DC de kendisine eşdeğer bir tek Superman vardır.

Fakat Superman in yufka yüreği yoktur, şartlar gerektirise son derece tehlikeli olabilir ve bunu soğukkanlı yapar ama asla öldürmez yinede.

Bu BATMAN in tek prensibidir.

Bu konuda kendini özgür hissetse, Superman i bile planlayarak öldürebilecek tek kişidir.

O yüzden superman bunu bildiğinden biri kontrolünü ele geçirir onu kullanırsa diye gerektiğinde onu öldürebilmesi için kriptonit yüzüğü BATMAN e vermiştir.

Kriptonitle dahi tüm insan haline rağmen bunu başarabilecek ( öyle yada böyle ) tek varlık olduğunu bildiğinden...

İnsanları rakiplerini çok kolay manipüle eder, konuşarak yendiği yığınla düşmanı vardır.

Ayrıca TONY STARK tan kat kat daha zengindir.

DC nin en zengin insanıdır ve kaynakları sınırsızdır.

Bir tek Marvel dan WAKANDA nın kralı Black Panther daha zengindir Bruce dan.

Tony nin ne kadar zengin olduğunu düşün birde, multi milyarder herif, Bruce çok daha fazlası...

Özetle eğer BATMAN ciddi anlamda Demir Adamı durdurmak isterse bunu yapar, ikisine de ister 1 gün ister 1 ay hazırlık süresi verilsin Batman Tony yi yener.

Rastgele bir karşılaşmada ise kaybedeceğini fark ettiği gibi ( ki eder ) kolaylıkla kaybolur ( Gotham da bu ), hazırlığını yapar ve Tony onu bulmadan ı Tony yi bularak işini görür.

BAtman in tek füzelik işi olması burada mevzu değil yani.

Batman o füze ateşlenmeden 20 saniye önce olacakları bilir zaten. Füzesi olduğunu bilir ona göre önlemiyle gelir.

BAtman dövüşlerini görünmeden kazanır rakibi silahlı zırhlı yada çok güçlüyse...

Dünyada ki en donanımlı ninjadır çünkü.

En iyilerden ders almış ve hepsini de yenmiştir yeri geldiğinde.

Her şeye her duruma planı zaten yıllar önceden hazırdır.

En meşhur yönü budur, asla ne yapıcam şimdi olmaz, bilir ve yapar, olmazsa diğerine geçer.

Adam bildiğin kusursuzluk takıntısının kusursuz halidir yani.

Pek çok kahramanın super olmasından daha superdir tüm bunlar bir araya gelince.

Bir eserde SPAWN la bile kapişıp yenilmemiştir hemde sıfır hazırlıkla. SPAWN BATMAN le kapışabilmek için Hellspawn gücüyle kendini sürekli modifiye edip durmuştur, hatta buna ulen hile yapıyorum resmen rezillik diye düşünmüştür.

Ha tabi Spawn burada BATMAN ile sadece dövüşmüştür, fiziksel olarak gücünü arttırmada kullanmıştır cehennem güçlerini, yoksa öldürmek istese öldürür, onu demiyorum.

SPAWN güçlerini cehennemden alan Superman le bile kapışabilecek derecede bir varlık ( Angel Spawn olmadıkça kaybeder o ayrı ), büyüsel güçleri olan.

Son derece korkusuzdur ama kimse onun gibi derinden bir korku veremez rakibine.

Korkusuzluğu cüret değildir ama, bilinçli matematiksel planlı bir korkusuzluktur, deli cesareti değildir.

Açık alanda tabii ki İron Man e karşı kazanma şansı yoktur ama kendi şehrinde Gotham da onu kimse yenemez kolay kolay eğer karşılaşmaya hazırlanacak vakti olursa.

Yürü be !

Ulen zaten DARK KNİGHT RİSES filmi de geliyor yakında, gaza geldim şimdi açıp Dark Knight ı bir daha mı izlesem.

Eh BATMAN en favori adamımdır belli olduğu üzere Demir Adamı da çok severim cidden ama tüm zırhına teknolojine silahlarına rağmen BATMAN i yenebileceğini sanmıyorum.

Çünkü o zırhı silahları teknolojiyi üzerinde kullanabileceği bir atmosferde savaşmayacaklardır.

Bruce onun planın kendi planı içinde eritip alt edecektir.

Adamın en meşhur taraflarından biri olağanüstü stratejiler planlar yapan insanların planlarının ne olabileceğini bile bilmem kaç farklı şekliyle önceden tasarlayıp hepsine uygun karşı planlamalar yapması zaten.

Özetle Demir Adamla 2 dakika geçirdikten sonra Bruce Demir adamı her anlamda çözmüş olacak zaten, süre olursa da öyle bir analiz edecek ki adamın gizli planlarını bile tahmin edecek ve kendi planlarını ona karşı kullanacaktır.

Bunu tam anlamıyla yapamadığı sadece tek bir insan evladı vardır ; JOKER...

BANE de ilk seferde planlamada batman i geçmiş onu yenmişti ama Batman onu bir kere çözdükten sonra BANe bir daha bunu hiç başaramadı, üstün gelemedi, kaldı ki BANE de BATMAN le neredeyse eşdeğer bir akla zekaya sahiptir. ( Dark Knight Rises filminde izliycez BANE i temmuzda. )

Her seferinde Batman i yanıltma potansiyeli taşıyan tek adam JOKER dir.

Gelmiş geçmiş en tehlikeli kötü karakterdir zaten hem marvel da hem DC de, bu tarafıyla, tahmin edilemez, suç dehası aklın sınırlarının dışında.

Batman sırf Joker i çözebilmek için deliriyordu ciddi anlamda neredeyse bir ara, sonra çözemeyeceğini anlayıp aklını zor kurtardı.

DArk Knight ı izlemediysen izle, izlediysen bir daha izle , gerçek BAtman e ve Joker e oldukça yakın yaratmışlar karakterleri.

Tek farkla Dark Knight ta Batman daha yolun başında, yıllar içerisinde, çok daha ustalaşıyor çizgi romanda, her anlamda...

Ama Joker i tam olarak vermişler...

Batman i iyi anlatan bazı animasyon filmler var, supermanle, yada JLA ekibiyle onları izle.

Bazı kendi animasyonlarıda çok iyidir.

BATMAN under the red hood.

Finalde 0.5 saniyede öyle bir şey yapıyor ki JOKER bile şaşkınlıktan zevken apışıp kalıyor.

Gizliden gizliye karşılıklı hayrandırlar birbirlerine zaten, Joker bunu gizlemez, Joker Batman den nefret te etmez mesela.

Batman in en büyük arzularından biri elleriyle döve döve öldürmektir Jokeri, o kadar çok zarar verdi ki sevdiklerine manyak herif.

Ama asla nefretine yenik düşmez, düşmedi Batman, Jokerin tek arzusu onun bu direncini kırabilmektir ama kıramayacağını da bilir.

Yuh amma yazmışım.

Neyse kardeşim böyle yani.

Demir adamı çok severim ama BATMAN bir şekilde alt eder bence Demir Adamı.

Birebir karşısına çıkmaz asla.

Ha bu arada Tony nin zırhı rakibiyle dövüşürken rakibini analiz eder ve eğer ilk defa dövüştüğü biriyse ( önceden tanıyorsa zaten zırh bilir ne yapacağını ) dövüş esnasında kısa sürede tüm hamlelerini çözer adam vuramaz hale gelirsin bir süre sonra.

Civil war da ilk dövüşte Captain America ya yaptığı buydu. Kaldı ki CA MArvel ın en usta hand to hand dövüşçüsüdür, ( BATMAN le neredeyse denkler ama bence BATMAN daha iyidir az bir farkla da olsa ) pençesini çıkarmasın maymun eder Wolvie yi 2 dakika da mesela, o derece iyidir, Hulk u bile combo manyağı yapmıştır. ( tabii Hulk iki saniye sersemleyip kendine gelir o ayrı, yalnız o kalkanı çok ölümcül bir silahtır, demir adamın zırhını kalkanıyla parçaladı Wolverine i kafasının arkasına bir vuruşta bayılttı mesela, BAtman e de öyle bir darbe vurabilirse kazanır, ama vuramaz işte. )

İşte Batman karşılıklı dövüşe girmez o yüzden hemen fark eder bunu zaten, o zırhın işini öyle böyle bitirir.

Çoook uzun olmuş yav bunu ben foruma da koyayım bari okuyan olur belki.

Valla çok eğlendim yazarken napim. Deli gibi algılanabilirim, kabulumdür, sorun değil, boş zamanıma denk geldi.

NOT: Bu BATMAN çizgi roman dünyasının BATMAN i dir, filmlerin değil, yazdığım herşey belli başlı çizgi romanlarda vuku bulan orijinal içeriklerden okunma alınmadır.

NOT 2 : Yani BATMAN bir bakıma çizgi roman dünyasının CHUCK NORRİS i dir, KANGALIDIR ! Her türlü alır.

Kıssadan hisse : Yani kazanan koşullara göre belli olur diyebiliriz. GOTHAM sa mekan her türlü BATMAN avantajlıdır diyebiliriz. GOHTAM değilse ve rastgeleyse durum İRON MAN kazanır diyebiliriz.

HAZIRLIKLA : Büyük ihtimal BATMAN

RASTGELE ve Önbilgisiz bir karşılaşma : Büyük ihtimalle İRON MAN.

1 Mesaj
17 Kasım 2012; 16:01:43 

Phantom Assassin kasarsa alır

1455 Mesaj
17 Kasım 2012; 16:12:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Tornado42

işiniz gücünüz yok mu arkadaş sizin 2 tane hayali kahraman yüzünden kaç sayfa mesaj olmuş neyse siz yazmadan ben kendime diyeyim bana ne?

Yemin ederim saka gibi inanamadim, millet oturmus bide liste yapmis.

Bende mi sorun var yoksa sizlerin yas mi ufak anlamadim.

Son olarak:

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Kasım 2012; 16:23:12 

allah razı olsun şu blok özelliğini koyandan

242 Mesaj
17 Kasım 2012; 16:54:48 

Ben Dexter diyorum

.............................................................................................................................................................................................................

3131 Mesaj
17 Kasım 2012; 23:13:42 

şu hulk'un eline adamantium bir çift kılıç verseler yenemeyeceği çok az adam olur.

2493 Mesaj
17 Kasım 2012; 23:29:32 

o değilde Dr. Manhattan tüm marvel'ı alır varmı itirazı olan

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

7255 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
mahmutzahitcelik
18 Kasım 2012; 9:06:52 

quote:

Orijinalden alıntı: cahitdikici

o değilde Dr. Manhattan tüm marvel'ı alır varmı itirazı olan

Var benim

Galactus enerjileri içine çekebiliyo

şimdi başliim mi Galactus tan , Dr. Manhattanı alabilecekleri saymaya

1690 Mesaj
18 Kasım 2012; 10:01:26 

quote:

20. Apocalypse - 700,000

Animeler de karışmış araya.O zaman Lain hayalgücüyle üsttekilerin hepsini anında siler boşuna tartışmayın.

1030 Mesaj
18 Kasım 2012; 10:17:27 

Liste çok saçma olmuş. SSj4 diye bir şey yok, tamamen filler. Sırf animeye göre yapılmış.

1030 Mesaj
18 Kasım 2012; 10:20:06