Hgs Etiket
37 Cevap4513 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

364 Mesaj
13 Kasım 2012; 15:35:44 

merhaba arkadaşlar bugun 5 tl ye hgs etiket aldım içine de mecburi 30 tl yüklettim ,fakat etiketi yapıştırdık sonra yamuk olduğunu farkettim çıkarıp tekrar düzeltmek istediğimde

alttaki yapışkan baya kötü duruma geldi ,yenisini çıkartırabilirmiyiz ? tekrar 30 tl vermem gerekirmi

598 Mesaj
13 Kasım 2012; 15:40:03 

Taşıtın plakasına göre hesap açıldığı için , 30 TL tekrar yüklemen gerekmez, yıpranma için yenileme yaptırabilirsin. 5 TL gibi bir ücret isterler ama zorluk filan çıkacak olursa eğer ön camım kırıldı yenisine yapıştırmadım dersin

Golf IV 1.8 20V 125ps Highline

1500 Mesaj
13 Kasım 2012; 15:40:33 

ben de geçen hgs aldım fakat yanlış yere yapıştırmışım her geçişimde uyarı alıyordum etiketi çıkartamadım hiçbir şekilde bende bozulsun diye parçalaya parçalaya çıkarttım sonra ptt şubesine gidip 30+5 lira berip yenisini aldım eskisinin bakiyesini yenisine aktardım

ya kendine gel yada bize gidelim

2032 Mesaj
13 Kasım 2012; 15:48:26 

quote:

Orijinalden alıntı: cobra41

ben de geçen hgs aldım fakat yanlış yere yapıştırmışım her geçişimde uyarı alıyordum etiketi çıkartamadım hiçbir şekilde bende bozulsun diye parçalaya parçalaya çıkarttım sonra ptt şubesine gidip 30+5 lira berip yenisini aldım eskisinin bakiyesini yenisine aktardım

her halde yeniden 30 daha yatırmam gerekecek yani ?

ya gençler şu fm'de adam akıllı taktik verin lan bana. manchester city'yi napoli'yi şampiyon yapıyorum takımdan kovuyorlar. yok mu bunun bi hilesi bilmemnesi ? drogba'yı transfer ettim kendi kalesine 4 gol attı bi sezonda. garip garip şutlar çekiyor forvetler. falso da veremiyorum. kupa alınca normalde kovulmamam lazım bence oyunda hata var. bi akıl verin. fifa pes fm. ronaldinho , messi , zubizaretta , babangida , babayaro. her neyse kızlar çoktan okumayı bırakmıştır asıl soruma geçiyorum: olm bu xhamster'dan başka site yok mu lan ? bi o açılıyor bende

324 Mesaj
13 Kasım 2012; 15:52:02 

Bende ogs var , bazen hgs daha bos oluyor fsm de , hgs alsam sorun cikar mi ikisini birlikte kullanabilir miyim ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1500 Mesaj
13 Kasım 2012; 15:58:51 

quote:

Orijinalden alıntı: the_zula

quote:

evet ben öyle yaptım ama istersen bir süre kaçak geç zaten plakanı görüte hgs aboneliğin olduğunu anlayınca bakiyenden düşüyorlar ceza vs olmuyor ben bir süre o şekilde kullandım hiçbir sorun yaşamadım

ya kendine gel yada bize gidelim

3127 Mesaj
13 Kasım 2012; 17:05:10 

quote:

Yanlış yere derken nereye yapışıtırdınız? Ben bugün aldım ve aynanın altında güzel durmaz diye aynanın yanına yapıştırdım, bu kadar hassas mı yani okuyup okumaması?

1693 Mesaj
13 Kasım 2012; 17:10:21 

quote:

quote:

quote:

evet ben öyle yaptım ama istersen bir süre kaçak geç zaten plakanı görüte hgs aboneliğin olduğunu anlayınca bakiyenden düşüyorlar ceza vs olmuyor ben bir süre o şekilde kullandım hiçbir sorun yaşamadım

Sürekli böyle yapılırsa kara listeye düşebiliyor plaka diye biliyorum.

F20 BMW 116i

2032 Mesaj
13 Kasım 2012; 17:47:18 

quote:

Orijinalden alıntı: _eRay

quote:

Yanlış yere derken nereye yapışıtırdınız? Ben bugün aldım ve aynanın altında güzel durmaz diye aynanın yanına yapıştırdım, bu kadar hassas mı yani okuyup okumaması?

aynanın altında gerçekten çok sırıtıyor bende o yuzden sokmeyi denedim etiket yalan oldu :/(

ya gençler şu fm'de adam akıllı taktik verin lan bana. manchester city'yi napoli'yi şampiyon yapıyorum takımdan kovuyorlar. yok mu bunun bi hilesi bilmemnesi ? drogba'yı transfer ettim kendi kalesine 4 gol attı bi sezonda. garip garip şutlar çekiyor forvetler. falso da veremiyorum. kupa alınca normalde kovulmamam lazım bence oyunda hata var. bi akıl verin. fifa pes fm. ronaldinho , messi , zubizaretta , babangida , babayaro. her neyse kızlar çoktan okumayı bırakmıştır asıl soruma geçiyorum: olm bu xhamster'dan başka site yok mu lan ? bi o açılıyor bende

139 Mesaj
13 Kasım 2012; 19:23:45 

quote:

Orijinalden alıntı: ZULA_BABA

merhaba arkadaşlar bugun 5 tl ye hgs etiket aldım içine de mecburi 30 tl yüklettim ,fakat etiketi yapıştırdık sonra yamuk olduğunu farkettim çıkarıp tekrar düzeltmek istediğimde

alttaki yapışkan baya kötü duruma geldi ,yenisini çıkartırabilirmiyiz ? tekrar 30 tl vermem gerekirmi

kgs bakiyesini hgs ye aktardılar mı?
Bana bugün ptt memuru kgs bakiyesi iptal olur dedi.bilginiz var mı?

2340 Mesaj
13 Kasım 2012; 19:29:33 

OGS'ye devam en iyisi hala OGS heralde.

2292 Mesaj
13 Kasım 2012; 19:32:56 

OGS en rahatı :D

139 Mesaj
13 Kasım 2012; 19:40:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

ne kadar masraf olur ogs için?nerelerden alınır?

760 Mesaj
13 Kasım 2012; 19:41:48 

quote:

quote:

quote:

Bu dediğiniz sadece köprülerde geçerli, ben de ogs me güvenip mahmutbeyde ogs kalabalık olduğu için hgs den kaçtım meğer o zaman en uzak mesafe ödeniyormuş, halbuki bahçeşehirden çıkmıştım , kaçak geçişlerde de limit 10 diye biliyorum 10 kezden fazla geçerseniz ceza yazılıyormuş.

Iki tür insan daima açtır. Biri bilimi arayan, diğeri de parayı. CAT STEVENS
Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir;akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur. William Bolith

191 Mesaj
13 Kasım 2012; 19:41:56 

ogs daha masraflı. hgs etiketinin yenilenmesi lazım. en az 5 tl alırlar.

1 mayıs 2013 itibariyle referans toplamaya başladım. eski alışverişlerime ulaşmaya çalışacağım. lütfen unuttuğum arkadaşlar tarafıma ulaşsın, teşekkürler.

2292 Mesaj
13 Kasım 2012; 19:42:40 

quote:

Orijinalden alıntı: mkkaya27

quote:

OGS Otomatik Geçiş Sistemi nereden nasıl alınır , OGS Hangi Bankalardan alınır Kısaca OGS olarak ifade edilen Otomatik Geçiş Sistemi, araç içine yerleştirilen elektronik etiket sayesinde köprü ve otoyol gişelerinden ‘duraksamadan’ hızlı ve ucuz geçiş imkanı sağlıyor. OGS Nereden Alınır? OGS’ye üye olmak için Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası’nın yetkili şubelerine ya da internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunmak gerekir.

OGS almanın maliyeti nedir? OGS cihazları bankalar tarafından belirlenen, 40-60 TL bedel karşılığında satılıyor. Cihazların garanti süreleri yine bankalar tarafından belirleniyor. Garanti süresinin sonunda yeniden OGS cihazı almak gerekiyor. Ziraat Bankası ve Garanti Bankası OGS elektronik etiketleri 3 yıl; İş Bankası 4 yıl; Vakıfbank ve Denizbank ise 5 yıl garanti kapsamında bulunuyor.

139 Mesaj
13 Kasım 2012; 19:44:49 

quote:

quote:

quote:

OGS Otomatik Geçiş Sistemi nereden nasıl alınır , OGS Hangi Bankalardan alınır Kısaca OGS olarak ifade edilen Otomatik Geçiş Sistemi, araç içine yerleştirilen elektronik etiket sayesinde köprü ve otoyol gişelerinden ‘duraksamadan’ hızlı ve ucuz geçiş imkanı sağlıyor. OGS Nereden Alınır? OGS’ye üye olmak için Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası’nın yetkili şubelerine ya da internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunmak gerekir.

OGS almanın maliyeti nedir? OGS cihazları bankalar tarafından belirlenen, 40-60 TL bedel karşılığında satılıyor. Cihazların garanti süreleri yine bankalar tarafından belirleniyor. Garanti süresinin sonunda yeniden OGS cihazı almak gerekiyor. Ziraat Bankası ve Garanti Bankası OGS elektronik etiketleri 3 yıl; İş Bankası 4 yıl; Vakıfbank ve Denizbank ise 5 yıl garanti kapsamında bulunuyor.

eyv. teşekkürler

2292 Mesaj
13 Kasım 2012; 19:46:51 

quote:

quote:

quote:

quote:

eyv. teşekkürler

Önemli değil.

10458 Mesaj
14 Kasım 2012; 10:16:44 

Dün 4 tane PTT dolaştım. Bunlardan 2 tanesi merkez PTT. Yani büyük PTT idi. Maalesef HGS kartı bulamadım. ben sticker yapıştırmak istemiyorum cama. ısrarla kart istedim. En son gittiğim PTT'deki görevli bayan henüz kart şeklinde çıkmadığını, boşuna aradığımı söyledi. Sticker verelim dedi. Kızdım. Almadım.

Şimdi sticker alsam ilerde fark verip kartlı olanını alabilir miyim?

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

2032 Mesaj
14 Kasım 2012; 10:24:40 

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Dün 4 tane PTT dolaştım. Bunlardan 2 tanesi merkez PTT. Yani büyük PTT idi. Maalesef HGS kartı bulamadım. ben sticker yapıştırmak istemiyorum cama. ısrarla kart istedim. En son gittiğim PTT'deki görevli bayan henüz kart şeklinde çıkmadığını, boşuna aradığımı söyledi. Sticker verelim dedi. Kızdım. Almadım.

kardeş ben etiketi değiştittiremedim ,dedim etiket yırtıldı şimdi siz 5 tl ye yeni etiket verin az önce yüklettiğim 30 tl lik bakiyeyide yeni karta aktarın ,

yok efendim neymiş 5 tl ye etiket alıp TEKRAR 30 tl yükleyip yeni hesap açılacak eski karttaki 30 tl de buna aktarılcakmış.ya dedim ben 30 tl yi 1 senede bitiremem tedbir amaçlı alıyorum hgs yi ,köprüyle gişeyle işim olmaz yok vermediler.

10458 Mesaj
14 Kasım 2012; 10:39:05 

quote:

quote:

kardeş ben etiketi değiştittiremedim ,dedim etiket yırtıldı şimdi siz 5 tl ye yeni etiket verin az önce yüklettiğim 30 tl lik bakiyeyide yeni karta aktarın ,

yok efendim neymiş 5 tl ye etiket alıp TEKRAR 30 tl yükleyip yeni hesap açılacak eski karttaki 30 tl de buna aktarılcakmış.ya dedim ben 30 tl yi 1 senede bitiremem tedbir amaçlı alıyorum hgs yi ,köprüyle gişeyle işim olmaz yok vermediler.

Bilgi için teşekkürler. bekleyeceğiz anlaşılan. Bende sizin gibiyim. Senede FSM köprüsünü iki kere kullanıyorum. Otobanda seyahat etmeyi de hiç sevmediğim için otoban gişelerinden geçmiyorum. Bende 30 TL yüklesem bir kaç sene gider.

Bu arada KGS kartımda 20 TL var. HGS'ye aktarılmıyormuş. İhtiyacı olan birine verin. Bitene kadar kullansın tavsiyesi verdiler.

354 Mesaj
14 Kasım 2012; 16:41:14 

quote:

Orijinalden alıntı: caner4141

Köprü ve otoyollarda kartla geçişi sağlayan Kartlı Geçiş Sistemi (KGS), 1 Ocak 2013 itibarıyla devre dışı kalacak.

PTT Genel Müdürü Osman Tural, yaptığı açıklamada, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı koordinatörlüğünde, Karayolları Genel Müdürlüğü ile yaptıkları anlaşma kapsamında 17 Eylül itibarıyla uygulamaya konan HGS'nin, KGS'nin yerini almak üzere dizayn edildiğini söyledi.

KGS'nin 1 Ocak 2013 itibarıyla yok olacağını kaydeden Tural, tüm PTT merkez ve şubelerinde HGS etiketi satışı yaptıklarını, ayrıca satış için otoyol ve köprülerde yeni PTT şubeleri açtıklarını bildirdi.

Tural, KGS kartı sahiplerinin, hizmetlerden yararlanabilmesi için kartlarını HGS etiketi ile değiştirmesi gerektiğine dikkati çekerek, şunları söyledi:

''Son dakikayı bekleme hastalığımız var. Ne yazık ki etiket satışları istediğimiz rakamlara ulaşmadı. Yaklaşık 200 bine yakın HGS ile ilgili etiket sattık. Yıl sonuna kadar değiştirilmesi gereken etiket sayısı asgari 5 milyon civarında. Diğer kart sahipleri yıl sonuna kadar değişim yapacak. Müşterilerimiz biran evvel alsınlar ki, yılın sonuna doğru yoğunluk nedeniyle zorlanmasınlar veya satışlarda sıkıntı yaşamayalım.''

Akaryakıt istasyonlarında HGS satışı yapılabilecek

KGS kartı olanların 5 liraya HGS etiketi alarak bakiyesini etikete taşıyabildiğini ifade eden Tural, HGS satışı için petrol istasyonlarıyla anlaşmak üzere olduklarına işaret etti.

Tural, istasyonların yazılımlarını tamamlar tamamlamaz satış ve dolum yapabileceğini, bankaların da bu konudaki yazılım çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, ''Bu işi yapacak kurum ve kuruluşların ilave ücret koyma hakkı olacak. Onların kendi bileceği bir şey'' dedi.

''Hem kuyrukları engelleyecek, hem ucuz''

KGS'den dolayı oluşan kuyrukları ve zaman kaybını HGS ile engellemeyi amaçladıklarını vurgulayan Tural, ''Hem de daha ucuz bir sistem ortaya koyduk. OGS almak isterseniz asgari olarak cihaz için 50-60 lira ödemeniz gerekiyor. Cihazın ömrü de yaklaşık 3 yıl. Etiket için ödemeniz gereken fiyat 5 lira, ömrü de 8 yıl. Dolayısıyla aynı işlevselliği gören çok daha ucuz bir ürün'' diye konuştu.

KGS'nin sona ermesiyle bu gişelerdeki bariyerlerin kalkacağını belirten Tural, otoyol ve köprü giriş-çıkışlarında bulunan beton yapıların da kaldırılması ile ilgili fizibilite çalışması yaptıklarını söyledi.

Bu alanda dünyada ''open road'' adıyla bir sistem olduğunu ancak karayolları sistemindeki araç tespiti ve sınıflandırma farkı nedeniyle ayrı bir çalışma yapmak durumunda kaldıklarını ifade eden Osman Tural, ''Köprülerden başlamak suretiyle, yazılım ve donanım çalışmamız başarılı olursa, beton yapıları da kaldırmak hedefimiz arasında. Büyük ihtimalle 2013 içerisinde belli yerlerde bunun uygulamasına geçebiliriz'' şeklinde konuştu.

KAYNAK

KGS'deki bakiyelerin HGS'ye aktarılacağını söylemiş genel müdür bey. Aktarılmaz diyen ptt çalışanlarımı doğru söylüyor yoksa genel müdürlerimi? Bence ptt çalışanları ya bilgisizliklerinden yada uğraşmak istemediklerinden aktarılmaz diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaliska -- 14 Kasım 2012; 16:42:13 >

Cahillerle tartışmayın; ben hiç galip gelemedim. (Gazali)
Ben Tanrı'nın cezasıyım! Eğer çok büyük günahlar işlememiş olsaydınız, Tanrı benim gibi bir cezayı size göndermezdi.(Cengizhan)

3142 Mesaj
14 Kasım 2012; 16:51:48 

kgs'deki para aktarılacakmış. hatat geçen hafta ben bu işlemi yaptırıp karıtımı ptt'ye iade ettim. görevli epey yırtındı bundaki 9tl'yi kullan, paran 3 ay sonra yatar diye. yine de karttaki parayı hgs hesabına aktardım.

hgs'yi yukardan 5cm mesafeye yapıştırmanız gerekiyor. ki bu da dikiz aynasının tam altına denk geliyor. odtü giriş kartı da tam ordaydı. kartı söktüm etiket izi kaldı. onu iyice temizlemeyip hgs stickerını yapıştırırsam billur olduğu için çipi okumuyormuş sistem.

yani başa bela bir iş. yıl sonuna kadar kgs geçerli olduğu için stickerı ruhsatın arasına koydum. duruyor.

bu arada shell'in kgs kartındaki paraları aktaramayacakmışız. shell bunun parasını vermez büyük olasılıkla

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
Sinemaya Farklı Bir Bakış:Pause Tuşu - Screenshot & Paint Ele Ele Verirse? Kağıt, Kalem & Silgi...
GENÇLERBİRLİĞİ

1528 Mesaj
14 Kasım 2012; 16:56:38 

Arkadaslar HGS nin calismadigini soyleyenler var.
Ayrica KGS deki bakiyeyi HGS ye aktaramiyomusuz sanirim. Bu ulkede ne zaman dogru bir is yapilacak merak ediyorum.

Hayir calistigim bankanin OGS cihazi yok. Olsa OGS alip hesabima baglayacam ama bilmiyorum nasil olucak. Hic ugrasmaya degmez bu HGS ile.

119 Mesaj
14 Kasım 2012; 17:12:51 

quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

Ayrica KGS deki bakiyeyi HGS ye aktaramiyomusuz sanirim. Bu ulkede ne zaman dogru bir is yapilacak merak ediyorum.

Hayir calistigim bankanin OGS cihazi yok. Olsa OGS alip hesabima baglayacam ama bilmiyorum nasil olucak. Hic ugrasmaya degmez bu HGS ile.

Eğer kredi kartınız var ise, Ziraat Bankası'ndan alabilirsiniz

www.tekyumruk.com

1528 Mesaj
14 Kasım 2012; 17:15:53 

quote:

Orijinalden alıntı: cave_mann

quote:

Ziraat bankasindan kredi kartimi olmasi gerek?
Cihazi bi bankadan alip baska bir bankadaki hesabimiza ya da baska bankadaki kredi kartina baglayabiliyor muyuz?

Benim en buyuk derdim TEB de bulunan hesabima bir OGS cihazi baglamak. Daha da bakiye fln yuklemek istemiyorum ugrasmak istemiyorum.

119 Mesaj
14 Kasım 2012; 17:17:41 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cave_mann

quote:

Ziraat bankasindan kredi kartimi olmasi gerek?
Cihazi bi bankadan alip baska bir bankadaki hesabimiza ya da baska bankadaki kredi kartina baglayabiliyor muyuz?

Benim en buyuk derdim TEB de bulunan hesabima bir OGS cihazi baglamak. Daha da bakiye fln yuklemek istemiyorum ugrasmak istemiyorum.

Ziraat kartınızın olması gerekmiyır.

www.tekyumruk.com

1753 Mesaj
14 Kasım 2012; 17:54:45 

quote:

Hocam bende alırken HGS kart şeklinde olanı 2 yerde sordum. yoktu.
Normal olanı aldım.

Yanlız Benim bildiğim kartlı olanı KGS gibi değilmiş.

Yani sticker + Kart veriliyor.
Kart sadece bakiye yüklemesi yapılırken kullanılıyor.
Yani doldururken ptt nin atm lerinden kartla direkt, veznede sıra beklemeden bakiyeni yükletiyorsun

Zaten öteki türlü kgs den bi farkı kalmıyor. Adı üstünde hızlı geçiş sistemi..

10458 Mesaj
14 Kasım 2012; 17:59:20 

quote:

Orijinalden alıntı: out

quote:

Hocam bende alırken HGS kart şeklinde olanı 2 yerde sordum. yoktu.
Normal olanı aldım.

Yanlız Benim bildiğim kartlı olanı KGS gibi değilmiş.

Yani sticker + Kart veriliyor.
Kart sadece bakiye yüklemesi yapılırken kullanılıyor.
Yani doldururken ptt nin atm lerinden kartla direkt, veznede sıra beklemeden bakiyeni yükletiyorsun

Zaten öteki türlü kgs den bi farkı kalmıyor. Adı üstünde hızlı geçiş sistemi..

Gerçekten dediğiniz gibi ise, cama yine sticker yapıştırmak gerekiyorsa o zaman yemişim HGS'yi. Hemen yarın gider, OGS alırım Garanti bankasından.

1073 Mesaj
14 Kasım 2012; 18:34:29 

ben bugün işbankası KGS kartımı iptal ettirdim,içindeki bakiyeyi 1 ay içinde kartıma iade edecekler.artık bundan sonra HGS alacaz bi ara.

VW Polo Trendline 2006
"Bu mücadeleden atın galip çıkacağına inanıyorum. Otomobil sadece gelip geçici bir heves olacaktır"
Alman İmparatoru II. Wilhelm 1905

119 Mesaj
15 Kasım 2012; 4:03:17 

hepsi hgs olacak deniliyor.ogs leri kullanabilecekmiyiz?

2006 toyota corolla d4d m/m

119 Mesaj
15 Kasım 2012; 8:31:29 

quote:

Orijinalden alıntı: forecaster_ltba

hepsi hgs olacak deniliyor.ogs leri kullanabilecekmiyiz?

OGS ve HGS gişeleri birleştirilecek her ikisini de kullanabileceksiniz.

www.tekyumruk.com

10458 Mesaj
15 Kasım 2012; 9:48:29 

Arkadaşlar.

Artık KGS'den kurtulmak istiyorum. OGS veya HGS almak istiyorum. Hem de bugün. Fakat dediğim gibi. Cama sticker yapıştırmak istemiyorum. Kart şeklinde olan ve 15 TL'ye satılacak olan da out rumuzlu arkadaşın dediği gibi olacak ise HGS almaktan vazgeçeceğim. Garanti bankasından OGS alırım o zaman.

Peki neden karayolları yetkilileri KGS'den vazgeçin OGS veya HGS alın demiyorda sadece neden HGS'nin adını anıyor sürekli. OGS'ye bir iyilik mi düşünülüyor acaba. İleriki bir zamanda OGS'de mi iptal olacak? Veya tüm KGS gişeleri HGS yapıldıktan sonra OGS geçişleri de azaltılabilir mi? Olabilir mi.

Mesela Çamlıca turnikelerinde 20 gişe var ise bunlardan 15 - 16 tanesini HGS yapıp 4 tane OGS geçişi bırakıp OGS'ye üvey evlat muamelesi yapabilirler mi?

Bu yazdıklarım sadece komplo teorisinden öte bir şey değil ise OGS alacağım. HGS almayacağım.

4115 Mesaj
15 Kasım 2012; 13:40:45 

quote:

Arkadaşlar.

Artık KGS'den kurtulmak istiyorum. OGS veya HGS almak istiyorum. Hem de bugün. Fakat dediğim gibi. Cama sticker yapıştırmak istemiyorum. Kart şeklinde olan ve 15 TL'ye satılacak olan da out rumuzlu arkadaşın dediği gibi olacak ise HGS almaktan vazgeçeceğim. Garanti bankasından OGS alırım o zaman.

Peki neden karayolları yetkilileri KGS'den vazgeçin OGS veya HGS alın demiyorda sadece neden HGS'nin adını anıyor sürekli. OGS'ye bir iyilik mi düşünülüyor acaba. İleriki bir zamanda OGS'de mi iptal olacak? Veya tüm KGS gişeleri HGS yapıldıktan sonra OGS geçişleri de azaltılabilir mi? Olabilir mi.

Mesela Çamlıca turnikelerinde 20 gişe var ise bunlardan 15 - 16 tanesini HGS yapıp 4 tane OGS geçişi bırakıp OGS'ye üvey evlat muamelesi yapabilirler mi?

Bu yazdıklarım sadece komplo teorisinden öte bir şey değil ise OGS alacağım. HGS almayacağım.

HGS 17 Eylül 2012 tarihinde hizmete açılmıştır. 2013 yılından itibaren Ücret Toplama İstasyonlarında, KGS ödeme sistemlerinin kaldırılması, sadece OGS ve HGS ile ücret tahsil edilmesi hedeflenmektedir.

Karayolları Nakit KGS kartlarındaki bakiyeler HGS’ ye abone olunması durumunda HGS hesaplarına aktarılacaktır. Banka Nakit KGS kartları için bankalardan iade talep edilebilir, ya da o banka HGS sistemine dahil olursa onlar da kartlardaki nakitleri HGS hesaplarına aktarabilir. HGS ile ilgili ayrıntılı bilgi, http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adlı internet sayfasından öğrenilebilir.

http://www.kgm.gov.tr/S...etay.aspx?Parameter=158

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuci -- 15 Kasım 2012; 13:42:24 >

600 Mesaj
15 Kasım 2012; 16:21:39 

Ben de bugün HGS için talep formu aldım.Orada ödeme türü-1. Nakit ve 2.Hesaptan şeklinde iki seçenek var.Peki ben hesaptan ödemek istersem PTT de hesap mı açmam gerekecek?Hesap bilgilerinde Hesap no kart no ve müşteri no ve otomatik ödeme talimatı satırları var.

600 Mesaj
15 Kasım 2012; 16:22:40 

mükerrer mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opxito -- 15 Kasım 2012; 16:29:58 >

691 Mesaj
24 Aralık 2012; 14:22:37 

bu arada şirket arabası kullananlar ne yapacak? herkes kendi arabasını kullanmıyorki!

4945 Mesaj
24 Aralık 2012; 15:10:30 

ana konusundan devam edelim lütfen....

http://forum.donanimhaber.com/m_65959220/tm.htm

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.327

DonanımHaber’i Takip Et X
Facebook Gözat
Twitter Gözat