Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: memint

Yazın tatile giderken kombinin elektriğini tamamen kapatmak veya hep açık bırakmak yerine proğramlı priz kullanılabilir. Yalnız kombinin düzenli yapması gereken 3-5 dakika pompa çalışması saatini kullanım kılavuzundan öğrenip proğramlamak gerekir. Zira pompa kilitlenmesini engellemek için kombi hergün kısa bir süre elektriğe ihtiyaç duyar:

"...Her pompa duruşundan sonra bir zaman ölçümü devreye
    girmekte ve bu duruş süresi 24 saati aşmış ise, kısa süreli
    olarak pompa ve 3 yollu vana devreye sokulmaktadır..."

Bu arada link hata veriyor :(

Benim anladigim kisin kombi suyu devir daim yapmasi icin kombi belli araliklarla acik kalacak. Ferroli f24 kombim.. Simdi bu cihazi.kullandigimizda malum kis oldugu icin mesela gun icinde bir iki defa cihazin acilip kapanmasi lazim anladigim kadariyla zaten bu isi programli bir priz aldigimizda acilip kapanma isi yapacagi icin kombi devir daim olacaktir. Dogrumudur..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• makovad kullanıcısına yanıt
    Kışın kombinin elektriği 7/24 kesintisiz olmalı. Eğer evden uzun süre ayrı kalacaksanız oda termostatı ile 16-17C dereceye set ederek çalıştırmanızı öneririm...

Pompanın tasarruflu kullanılması için mümkün olan en düşük kademeye almanız isabetli olur...

Dijital proğramlı prizi sadece yazın kullanmanızı öneririm...
  • Forumda digital programlanabilir priz kullanan yok mu hic. Bence kullanan birilerindende yorum alsak daha iyi olacak.. Benim evimde oda termostat ve trv var. Ben bir dsha o kadar masrafa girmeden ailemin evinin kombi isitmasi icm cozum ariyordum..

• quote:

Kışın kombinin elektriği 7/24 kesintisiz olmalı. Eğer evden uzun süre ayrı kalacaksanız oda termostatı ile 16-17C dereceye set ederek çalıştırmanızı öneririm...

Pompanın tasarruflu kullanılması için mümkün olan en düşük kademeye almanız isabetli olur...

Dijital proğramlı prizi sadece yazın kullanmanızı öneririm...

bende ariston genus premiım var, pompa kademesini nasıl düşürebilirm?teşekkürler
  • almost A kullanıcısına yanıt
    Düşüremezsiniz, çünkü modülasyonlu pompa var ve ısıtma ihtiyacına göre gereken en düşük hız kademesinde çalışır:

2.1.9. Akustik konfor (Sessiz kombi)
    Geniş ısıtma gücü modülasyon (oransal kontrol) aralığı sayesinde Genus
    Premium kombi, istenen konfor düzeyine anında adapte olur. Bu önemli özellik,
    cihazın minimum enerji tüketimiyle çalımasını ve modülasyonlu fan ve
    sirkülasyon pompası sayesinde yüksek düzeyde bir akustik konforunun elde
    edilmesini salar.
    Modülasyonlu fan ve sirkülasyon pompası çoğu zaman düşük hızda çalıır, ve buna bağlı olarak,
    üretilen gürültü önemli ölçüde azalır ve elektrik tüketiminde büyük ölçüde düşme elde edilir.

http://www.ariston.com/tr/media/files/143_346_GENUSPREMIUMKULLANIMKLAVUZU.pdf

• quote:

Düşüremezsiniz, çünkü modülasyonlu pompa var ve ısıtma ihtiyacına göre gereken en düşük hız kademesinde çalışır:

2.1.9. Akustik konfor (Sessiz kombi)
    Geniş ısıtma gücü modülasyon (oransal kontrol) aralığı sayesinde Genus
    Premium kombi, istenen konfor düzeyine anında adapte olur. Bu önemli özellik,
    cihazın minimum enerji tüketimiyle çalımasını ve modülasyonlu fan ve
    sirkülasyon pompası sayesinde yüksek düzeyde bir akustik konforunun elde
    edilmesini salar.
    Modülasyonlu fan ve sirkülasyon pompası çoğu zaman düşük hızda çalıır, ve buna bağlı olarak,
    üretilen gürültü önemli ölçüde azalır ve elektrik tüketiminde büyük ölçüde düşme elde edilir.

http://www.ariston.com/tr/media/files/143_346_GENUSPREMIUMKULLANIMKLAVUZU.pdf

bende ek sirkülasyon pompası var. denge kabı ile birlikte. tesisatçının söylediği kombi pompası kombi ile denge kabı arasında sirkülasyon yapıyormuş, eve dağıtımıda ek pompa yapıyormuş. denge kabı kombinin 50cm altında o yüzden dedim en düşük ayara alayım diye.
    ev dubleks,üst katta 2 odanın petekleri ısınmıyordu.kombi pompası yetersiz kalıyordu.o yüzden ek pompa taktırdık. sorun çözüldü.

• almost A kullanıcısına yanıt
    Tesisatı ve petekleri son 3-5 yılda hiç basınçlı suyla temizlettiniz mi? Kombialtı filtreleri temizlediniz mi?
    Üst katta diğer peteklerde ısınma sorunu olmazken 2 petekte olması, boru veya peteklerde tıkanma olmasa bile sirkülasyonu yavaşlatıcı bir daralma ihtimalini de akla getiriyor...
  • quote:

Tesisatı ve petekleri son 3-5 yılda hiç basınçlı suyla temizlettiniz mi? Kombialtı filtreleri temizlediniz mi?
    Üst katta diğer peteklerde ısınma sorunu olmazken 2 petekte olması, boru veya peteklerde tıkanma olmasa bile sirkülasyonu yavaşlatıcı bir daralma ihtimalini de akla getiriyor...

bina yeni,ilk yılımız daha. ısınmayan petekler kombiye en uzak olan ve aksi gibi en büyük petekler.alt katı komple kapatınca üstteki petekler ısınıyordu. o yüzden tıkanma aklımıza gelmedi. ek pompa ile çözdük. bu fikride buradan öğrendik ve yaptırdık. ek pompanın sıkıntısı olur mu ilerde bilemiyorum tabi.
    şimdilik şu sıkıntı var; ek pompa kombiyle uyumlu değil, manuel açılıp kapanması gerek. balkonda olduğu için birde oda termostatıyla kullanıldığı için takip edip açıp kapaması zor. buda sürekli su sirkülasyonu anlamına geliyor. elektrik israfı oluyor, birde su daha çabuk soğuyor galiba. servis kombiye ek kart takabiliriz dedi, 300 tl istedi. bende yaptırmadım.

• Arkadaslar Salus rt-500 urununu Ferroli Domitech f24 kambim ile uygun calisirmi acil bilgi alabilirmiyim..

• termoteknik kombi var.

kablosuz oda termostatı almayı düşünüyorum

100tl den pahalı olmayan birşey arıyorum.

http://www.n11.com/demirdokum-rf-6001-dijital-kablosuz-oda-termostati-P12721120

bunu buldum örneğin.

monte edebilir miyim bunu kombime ?
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    100 TL'ye kadar kablosuz oda termostatı alırsanız muhtemelen paranızı çöpe atmış olursunuz. Linkteki oda termostatı 1°C hassasiyetle çalışıyor, toplamda 2°C bu çalışma aralığı yüzünden konforsuz ve bol üşüme hisli ısınmanız olur.
  • @zebza arkadasin tavsiyesi ile kablolu salus rt 500 aldim buatlardan kablo gecirip kombi baglantisini saglayacagim. Bir klavuz aldim hatlarin yerini tespit ettim kablo alinacak haftasonu bu ise girisecez :) tahminim 20 metre kablo gidecek bu ise ayrica fotografli calisma yapacam .. is bittikten sonra paylasimlar yapilacak.. İnsallah kablolu termostat kablosuz gibi yapacam :) hevesliyim ..

• Bosch Condens 2000W ile kullandığım TRZ125 yerine termostat olarak TRZ200 - TR21RF - Siemens REV24RF düşünüyorum
    TRZ200 modülasyonlu,TRZ200 de beni cezbeden öz.kullanma-ısınma suyunu +/-C ayar özelliği olması
    REV24RF'de alıcısına kadar 125 ve 200'deki gibi kablo ile geliyor sanırım kombiden.
    TRZ200 yoksa REV24RF doğru tercih çözemedim.

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ ODA TERMOSTATI SEÇİMİ
     ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 5 Aralık 2013; 11:41:57 >

• makovad kullanıcısına yanıt
    Kolay gelsin, beklemedeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

100 TL'ye kadar kablosuz oda termostatı alırsanız muhtemelen paranızı çöpe atmış olursunuz. Linkteki oda termostatı 1°C hassasiyetle çalışıyor, toplamda 2°C bu çalışma aralığı yüzünden konforsuz ve bol üşüme hisli ısınmanız olur.

bence 1 derece hassasiyet daha iyi.
    ikide bir devreye girmesin kombi

şuan bizim kombi 24 saat çalışıyor 50 derece
    ev ısınmıyor iyi ama idare eder

termstat alınca fatura fazla gelir mi ? az mı gelir ?
  • bende bosch klasik kondens var bende kablosuz oda termostatı taktırmak istiyorum kendi orjinal ürünleri pahalı başka marka kablosuz termostat taktırabiliyormuyuz bunlar birbirleri ile uyumlumu
    (kombi ile kumanda arasında koridor ve 1 oda olacak çekim gücünde problem olurmu ev 130 m2 nerdeyse 1köşede kombi diğer köşesinde termostat olacak hemen hemen )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeyesCC3 -- 8 Aralık 2013; 20:32:22 >
  • "e_capkan" sence bir derece hassasiyet iyi ama insnaın yaşadığı bir ortam için 1 derece hassasiyet çok kötü.

1 derece hassasiyet demek 2.5 ısı farkıyla çalışmak demek. Yani 22 ayarladın 21 çalışır, 23 keser. 23 kesince

bir miktar ısı artışı devam eder olur ısı farkı 2.5 derece. ondan sonra evin içi hamam oldu dersin. 2.5 derece

soğur dersin evin dışarıdan farkı kalmadı. Bu oda termostatında en önemli hususlardan bitanesi hassasiyettir.

"bicer79" arkadaş eğer on/off tarzında bir oda termostatı taktırmak istiyorsan marka fark etmez. on/off termostatları

her kombiye takılabilir. Sizin kombinizede olur. Ama modülasyonlu olsun istiyorsanız hem pahalıdır hemde aynı markayı

taktırmak zorundasınız. Eğer on/off oda termostat bakıyorsanız kendi ürünümüz olan kablosuz oda termostatını inceleyebilirsiniz.

Çekim sorunu yaşamazssınız. Bugüne kadar çekmiyor diyen hiç olmadı.Ürün linki aşağıdadır:

http://forum.donanimhaber.com/m_83800855/f_//tm.htm#83800855

• quote:

Orijinalden alıntı: almost

merhaba arkadaşlar, uzun aramalar sonunda pek içime sinmesede(modülasyonlu olsun diye çok uğraştım ama malesef bulamadım) siemens rev 24 kablolu oda termostatı aldım,yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. daha doğrusu kullanmaya çalışıyorum ama bir türlü beceremedim. 2 tane sıkıntı var. birincisi programlamayı bir türlü yapamadım. amacım 06:00 ile 23:00 arası 22.5 , gece 23:00 ile 06:00 arasıda 21.5 yapmak. ama alette enerji tasarrufu diye bir mod var. gece ona geçiyo ve bir türlü sabah 6'dan sonra istediğim 22.5 ayarına geçmiyor. bu ayar nasıl iptal olur bilen varsa yardımcı olsun lütfen?
    ikinci olarak termostatın başında çok değil 30 sn ye durayım veya bir iki ayar yapayım diye düğmelerine basayım hemen oda derecesini 0,2 bazen 0.4 derece arttırıyor. bu normalmi?başından ayrılınca 5 dk sonra düşüyo tekrar?
    sanki hohluyomuşum gibi:) ne zaman sıcaklık artıyo anlamıyorum.
    bilenler yardımcı olursa sevinirim.teşekkürler

aynı termostaddan bende kullanıyorum tasarruf modunu21.5 yapın konfor modunu 22.5 yapın gün ayarı bölümüne blok gün diye bir menu var onuda işaretşerseniz sorununz çözülecektir
    termostad sizden etkilenip derece yükseliyor bu normal

• aldığım rev24 bugün elime ulaştı.diğer termometrelerin yanına koyup deneme yaptım rev24 20.6 termometrenin biri yine 20.6 değeri ise 21 dereceyi gösterdi.biraz kurcaladımcihazı ama anladığım kadarıyla 0.2 üstü 0.2 altı olarak çalışmıyor.sanırım 0.2 üstünde kapıyor 0.4 altında açıyor. o zaman fark 0.6 derce oluyor.yoksa yanlış mı anladım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurusaray

"e_capkan" sence bir derece hassasiyet iyi ama insnaın yaşadığı bir ortam için 1 derece hassasiyet çok kötü.

1 derece hassasiyet demek 2.5 ısı farkıyla çalışmak demek. Yani 22 ayarladın 21 çalışır, 23 keser. 23 kesince

bir miktar ısı artışı devam eder olur ısı farkı 2.5 derece. ondan sonra evin içi hamam oldu dersin. 2.5 derece

soğur dersin evin dışarıdan farkı kalmadı. Bu oda termostatında en önemli hususlardan bitanesi hassasiyettir.

"bicer79" arkadaş eğer on/off tarzında bir oda termostatı taktırmak istiyorsan marka fark etmez. on/off termostatları

her kombiye takılabilir. Sizin kombinizede olur. Ama modülasyonlu olsun istiyorsanız hem pahalıdır hemde aynı markayı

taktırmak zorundasınız. Eğer on/off oda termostat bakıyorsanız kendi ürünümüz olan kablosuz oda termostatını inceleyebilirsiniz.

Çekim sorunu yaşamazssınız. Bugüne kadar çekmiyor diyen hiç olmadı.Ürün linki aşağıdadır:

http://forum.donanimhaber.com/m_83800855/f_//tm.htm#83800855

hocam açıkçası aç kapa ve modilasyon arasındaki fark nedir tam bilmiyorum ama benim istediğim sadece oda sıcaklığını ayarlasın yeter sıcak su olayını ben kombiden ayarlarım zaten su sıcaklığını aldığımdan bu yana 1 kere ayarladım
    sizin cihazı mesleğim gereği kendimde montaj yapabilirim lakin servis ile görüşücem garanti dışı kalma durumu varsa sanırım orjinal olanı alıcam (yada kendim montaj yaparım ileride arıza durumu olursa çaktırmadan söker servisi öyle çağırırım :D )
    bu aç kapa termostat ile modilasyon arasındakifarkı açıklayabilecek yada öğrenebileceğim bir makale varsa iyi olur
    teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.