Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence evinizde wifi mevcutsa cosa akıllı kombi kitini kullanmalısınız. Eğer wifi yoksa fujiheat oda termostatı cok güzel hem sık hemde sağlam 2 yıldır kullanıyorum
  • iyi akşamlar.
    bir sorum olacaktı buderus GP 72 kombi için oda termostadı araştırmaktayım
    uygun fiyatlı buderus Logamatic RC300 oda termostatı buldum acaba nasıl bir oda termostadıdır pek hakkında yazı bulamadım gp72 ye uyumlumudur yardımcı olursanız çok sevinirim. eğer uyumlu değil ise buderus gp72 için en iyi oda termostadı hangisidir.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer135 -- 5 Ekim 2015; 22:59:55 >
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam.hayirlisiyla oda termostatini sivas/sarkislaya bagladik. İnsallah memnun kalirlar ki ben fazlasiyla memnun kalacaklari kanaatindeyim. Yil icinde bilgi alip burada paylasirim. San Tek in daha kutusu acilmadan sen kullan verim alirsan bizde aliriz diye siraya gecenler oldu.hayirlisi diyelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drezin D kullanıcısına yanıt
    acaba buderusun oda termostatları ile ilgili tecrübeleriniz varmıdır. bir indirim yakaladığım için üst seviye bir termostat almak istiyorum ancak pek kaynak bulamadım.
    rc300 gp72 yoğuşmalı kombiye uyumlumudur eğer uyumlu ise de iyi bir termostatmıdır ?
  • zafer135 kullanıcısına yanıt
    Malesef bilgim yok. Ama belli bir tecrubem var oda termostatlariyla ilgili. Alacaginiz oda termostati kombi icin orjinal olsun olmasin 0.1 veya 0.2 hssasiyette maksimum 0.4 c ve altinda ayarlanabilir calisma araligina sahip ve benim icin haftalik programlanabilir olmalidir. Ve tabiki sapitmayan kaliteli bir sensor. Bunun disinda isinmadaki sartlari evin isi kaybi kombi tesisati ve kombi belirler

• quote:

Orijinalden alıntı: drezin

Tesekkurler hocam.hayirlisiyla oda termostatini sivas/sarkislaya bagladik. İnsallah memnun kalirlar ki ben fazlasiyla memnun kalacaklari kanaatindeyim. Yil icinde bilgi alip burada paylasirim. San Tek in daha kutusu acilmadan sen kullan verim alirsan bizde aliriz diye siraya gecenler oldu.hayirlisi diyelim

Hayırlısı olsun bakalım. Güle güle kullansınlar.
    Biliyorsun memnun kalmazlarsa veya kullanamazlarsa çekinmeden iade edebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer135

acaba buderusun oda termostatları ile ilgili tecrübeleriniz varmıdır. bir indirim yakaladığım için üst seviye bir termostat almak istiyorum ancak pek kaynak bulamadım.
    rc300 gp72 yoğuşmalı kombiye uyumlumudur eğer uyumlu ise de iyi bir termostatmıdır ?

Buderus rc300 800-900TL fiyat belirlemişler.
    Özellikleri iyi görünüyor.
    Ama daha uygun fiyatlı olanlara bakın derim.
  • zafer135 kullanıcısına yanıt
    Oda termostatı RC35'in gelişmiş modelidir akıllı telefon üzerinden uzaktan kumanda edilebiliyor, yurtdışında 900 TL civarı fiyatı olduğunu düşünürsek çok uygun fiyattan alıyorsunuz. Buderus GB072 ile uyumlu olup olmadığı bilgisine rastlayamadım fakat GB172 yoğuşmalı kazan ile uyumlu büyük olasılık kombi de uyumlu kesin bilgiyi müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

Yurtıdışı fiyatı:
    http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=Buderus%20Logamatic%20EMS%20plus%20RC300&rt=nc&LH_ItemCondition=3&_trksid=p2045573.m1684

Tanıtım videosu:
    https://www.youtube.com/watch?v=4PPCtE2et9c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 11 Eylül 2015; 8:14:29 >

• Zebza kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevaplar için ben müşteri hizmetleri ile irtibata geçeyim.

• arkombiservisi kullanıcısına yanıt
    Hakli olabilirsiniz ama 3+1 ve uzeri evlerde alan buyudugu ve mesafe uzadigi icin odalarin birbirinden sicaklik farki artiyor. Ornegin 2+1 evde 2 oda arasi sicaklik farki 0.5-1 derece iken 4+1 evde bu fark 2-3 ve hatta dublex evlerde 3-4dereceyi buluyor. Termostat bulundugu odaya gore sicak tesbiti yapip kombiyi kapatip aciyor fakat sizin uzaktaki odaniz hala soguk kalmis oluyor. Ornegin benim evimde gun icerisinde termostat salonda yanimda iken gece uyumadan once yanima aliyorum ve oraya gore sicakligi kontrol ediyor fakat Cosa kombi kitinin ne yazik ki boyle bir sansi yok. Cihaz sabit ve sadece bulundugu odayi olcup ona gore komutlar verebiliyor. Bir odadan diger bir odaya sensorunu goturme sansiniz yok.sadece telefonunuz sayesinde cihazi komuta edebilirsiniz. Ama cihaz hala bulundugu odanin sicakligini olcmektedir.ve benim evimde Cosa'yi asagiya salona kurarsam gece yukarida donarim sogukta cunku cihaz asaginin ornegin ayarlanmis sicakligi 23 dereceye gelince kombiyi kapatacak ama benim yukaridaki odama hala 19 derece.

• Taner Tanoğlu T kullanıcısına yanıt
    Ben cosa nın wifi özelliğinden dolayı her odaya götürülebileceğini düşünüyorum.
    Yeter ki odada adaptör için priz olsun.
    Tek farkı oda değişikliğinde sistem tekrar bağlanır.
    Aynı elektrik kesintisinde yaşandığı gibi. Diye düşünüyorum.
    Ben kullanmadım. Kullanan arkadaşlar sanırım daha detaylı bilgi verebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer135

Teşekkürler cevaplar için ben müşteri hizmetleri ile irtibata geçeyim.

Belki ileride bu oda termostatını düşünen olur müşteri hizmetlerine aldığım bilgiye göre rc300 oda termostatı gb062 ve gb072 yoğuşmalı kombileri destekliyormuş problem yokmuş.

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz fakat bu idareten bir cozum olur. Yani her seferinde terminali fisten cikarmaniz gerekir ve sistem sifirlanir. Yani cok kullanisli olmayabilir. Ama sunu soylemeliyim ki tasidiginiz oda da wifi cekmeli. Ornegin benim ust katimda wifi cekmiyor. Bu gozardi edilmemeli

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

benim söz ettiğim immergas CRD modülasyonlu+program yapılabilen oda termostatı

mini crd 130-150lira civarında satılıyor,CRD modülasyonlu+programlı fiyatı 350lira

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

Üstad alpha kombiye birde oda termostatı almak istiyorum garantiyi bozmamak için mecburen bunlardanmı almamız gerekir yoksa başka marka/modelde alabilirmiyiz modülasyonlu bir model almayı düşünüyorum.

• superhead kullanıcısına yanıt
    Aynen alinti yaptigij mesajdaki oda termostatlarindan birini alman gerekir

mini crd: ac/kapa seklinde calisir

crd: modulasyonludur

bu oda termostatlarin baska avantaji kombiye gitmeden oda termostati uzerinden kullanim suyunu arti/eksi seklinde ayarlayabiliyorsun buyuk rahatlik kombinin kartina tam uyumlu

• superhead kullanıcısına yanıt
    Kullanım kılavuzlarını incelediğimde hem CRD, hemde mini CRD modellerinin ikisinin de modülasyonlu olduğu izlenimi ortaya çıkıyor. Çünkü her ikisinde de kullanım suyu ayarı yapılabildiği, ayrıca kombi arızasını ekranda gösterebilme özelliği belirtilmiş. Bunlar On/Off termostatlarda olmaz.
    On/Off çalışan modeller olarak da TYBOX 117 kablolu ve Radio TYBOX 137 kablosuz modeller olarak belirtiliyor.
    Bu konuda yine de sayın disintegration daha bilgilidir.

CRD lerin her ikisinde de eksik olarak gördüğüm, günü 4 dilime bölmesi ve sadece iki farklı sıcaklık belirlenebilmesidir.
    Tatil modu da yok maalesef.

Modülasyonlu düşünmezseniz ve kombiniz on/off bağlantıya müsaitse başka markalara da bakın derim. Tabi garanti bozulur tehdidini göze almanız gerekir.
    Bunu da termostatı kendiniz bağlayarak çözersiniz. Servis çağırmanız gerekirse, kolaylıkla sökebilirsiniz.

Garanti konusu riske girmesin derseniz ve modülasyonlu istiyorsanız, önce mini CRD nin modülasyonlu olup olmadığı konusunu servisten onaylatın. Modülasyonlu olduğunu onaylarlarsa, mini CRD işinizi görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanemmii -- 1 Ekim 2015; 23:50:01 >

• Merhaba,

Yazılanların çoğunu okumaya çalıştım. Gerçekten çok yararlı paylaşımlar olmuş.

Viessmann Vitodens 050-W yoğuşmalı kombi ile kullanabileceğim kablosuz oda termostatı almak istiyorum. Servis kombiyi açmaya geldiğinde viessmann veya general marka termostatlardan taktıklarını söyledi. General HT 300 dikkatimi çekti fakat hassasiyetinin 0,5 olması düşündürüyor. Sanırım 0,2 gibi hassasiyet oranına sahip termostatlar daha fazla konfor sunuyor. Siemens REV24 RF modeli, kombim ile uyumlu Çalışır mı acaba? Bir de vitodens 050-W kombim (Doğalgaza yeni geçildi, ilk kez kullanacağım) modülasyonlu mudur. Viessmann vitotrol 100 UTDB gibi kendi markasına ait bir oda termostatı ile kullanırsam daha fazla verim almış olurmuyum? Çalışma Şekli olarak bunun Siemens ya da general, in-therm gibi markalarla farklılığı var mıdır? In-therm MRL 300 RF kullanıcısı yok mu aranızda? Kablosuz sinyali ile ilgili ne Tür bir sıkıntı yaşanmakta veya varsa yaşanan sıkıntı düzeltildi mi? Bu modeli de düşünebilirim. Her türlü görüşlerinize, tavsiyelerinize açığım. Pek fazla bilgim yok seçerken bir Yanlışlık yapmak da istemiyorum. Bazen okuyorum çünkü 3-4 farklı marka modelde cihaz kullandım en iyisi bu çıktı gibi yorumlar.? Böyle deneyim yaşamak maddi olarak üzeceğinden ve zaman kaybı da yaşatacağından en iyisi bilenlere, kullananlara sormak. Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

Not: ev iyi yalıtımlı 120 m2 civarı ara kat. Oda termostatını öncelikle konfor amaçlı (ısıyı sabit tutmak için) kullanmak istiyorum. Yakıt tasarrufu sonra geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,
    Vitodens 050W bildiğim kadar ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapamıyor o yüzden kendi oda termostatı avantaj sağlamaz. Siemens REV24RF en popüler oda termostatı 0.2°C hassasiyeti var, aynı hassasiyete sahip In-Therm MRL-300 RF veya hasanemmii arkadaşımızın ürettiği SAN-TEK diğer alternatifler olabilir. Eskiden In-therm oda termostatlarda sinyal sorunu vardı fakat firma bu sorunu giderildiğini iddia ediyor, SAN-TEK'te ise bugüne kadar böyle bir sorun görülmedi ve kullanan arkadaşlar memnun.
  • Bu durumda vitotrol 100 çok gerekli değil anladığım kadarıyla. Hasan Bey'in San-Tek ürünü de başarılı görünüyor. Özellikleri ve Kullanıcı yorumları ve memnuniyeti itibarı ile. Kendisini kutluyorum böyle bir ürünü yaptığı için. Kendi tercih edeceğim üründe kontrol ünitesinin pilli olmasını tercih ederim. kablosuz kullanımda daha rahat olacağı için. O Yüzden adaptörü olan san-tek bana çok uygun değil. Yoksa öğrenme modu gibi birçok modelde olmayan Özellikleri olduğu belirtilmiş. Sanırım kullanışlı bir özellik.

Bu durumda Rev 24 rf kalıyor sanırım. Peki siemensin RDD 100.1 rf RF gibi bir modeli iş görür MÜ . Daha uygun fiyatlı olması açısından sordum. Tabii programlama yok ve hassasiyet 0.5.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • osmanuçar O kullanıcısına yanıt
    Siemens REV24RF veya In-therm MRL-300 RF tercih edin.
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.