Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1 yıldan fazla süredir classic condense kombi kullanıyorum. Kombi şu anda stabil çalışıyor o yönden bir sıkıntı yok ama bana çok yakıyor gibi geliyor. bunun tabi bir sürü nedeni olabilr onun da farkındayım. sonuçta bir oda termostatı almaya karar verdim.

1- araştırırken kablolu kablosuz bir sürü model var. fr 10 düşünüyordum ama bunun hassasiyet aralığı 0,5 miş galiba. bu aralık çok mu yüksektir konforu çok mu düşürür. yoksa kombiyle aynı marka olması dolayısıyla direk bunu mu almalıyım.

2- siemens rv 24 diye bir model var. classic condensle uyumlu çalışır mı yoksa fr 10 varken gerek yok mu.

3- bir de bir sürü model var daha ucuz genelde ama referans aralıkları 0,1 miş galiba. in therm mr 300 mesela bunlardan biri.

4- bir de mesela siemens alsam bunu bosh servisimi kuracak siemens servisi mi.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• merhaba,
    Demirdöküm nitromix kombim var. Servise alırken rf6001 termostat taktırmıştım. Ancak +-1 derece hassasiyetle çalıştığından ev içindeki 2 derecelik fark konfor anlamında birşey bırakmıyordu..
    Buradaki yorumları takip ederek daha hassas bir termostat arıyordum. Fiyat ve performans olarak in-therm mrl300rf modeli dikkatimi çekti ve geçen hafta siparişini verip taktım.
    oda termostatı arayanlara alternatif olması açısından 1 haftalık kullanım sonrasındaki düşüncelerim;
    + Türk malı / 3 yıl garanti
    + üretici firma malının arkasında, en ufak problemde sıkılmadan ilgileniyorlar
    + fiyat çok uygun kargo bedava(sanırım şuan kampanya yapıyorlar) paketleme ve malzeme kalitesi başarılı, şekil şemal çok hoşuma gitti
    + montaj çok basit oldu
    + hassasiyet (0,1 den başlıyor kademelerle arttırabiliyorsunuz 0,1-0,2-0,3-0,4-0,5 gibi) ve haftalık programlama seçenekleri çok iyi
    + kullanımı çok kolay (arka ekran ışığı var ve rakamlar anlaşılır şekilde dizilmiş)
    + menü başarılı (Daha önceki evimde vaillant kombi ile calormatic 240f kullanmıştım ancak menüsü illahlah dedirtirdi..)
    kısacası yabancı marka cihazlara 2-3 katı para vermektense risk alıp sipariş verdim. iyiki de almışım dedim 1 haftada..
    umarım sıkıntı olmadan kullanmaya devam ederim, firmanın verdiği izlenim sıkıntı yaşasam dahi kolayca çözebileceğim yönünde..
    herkese tavsiye ederim.

Not: firma youtuba tanıtım ve montaj videosu koymuş ancak alıp denemek isteyen olurda problem yaşarsa nitromix kombi için bağlantı noktalarını fotoğrafladım mesaj atabilirsiniz.
     ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

• in-therm mrl300rf
    san-tek rf 20 arasındayım
    .syntech eledim ne malı belli değil
    in-therm daha profesyonel gözüküyor baymak falke kullanıyorum ikiside olur mu biliyormusunuz ayrıca 20metre ve arada 4 duvar var
  • dehliz35 D kullanıcısına yanıt
    Ne kadara aldiniz hocam hayirlisi olsun,benimde evim 110 metrekare ekim kasim 10 arasi 100 tl ,kasim aralik 10 tarihleri arasi 200 tl faturam geldi acaba bu cihazi kullansam faydasi olurmu,gecen sene 250 max odemistim bu sene zamla beraber ayni rakamda umarim tutariz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende İn-therm mrl - 300 - RF TM ürününü almayı düşünüyorum ürünü nereden aldınız acaba link gönderir misiniz? ayrıca youtube linkini de paylaşır mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

ferroli'nin ürün gamında yer alıyor ama hassasiyeti 1c önermem
    hassasiyeti en az 0,5c öneririm

Hocam in therm mrl 200 rf modelini alırsam ne gibi sorunlar yaşarım yada ne gibi avantajlarım olur? Benim ilk izlenimim cihazın çok şık bir tasarımının olduğu, hassasiyetinin 0.5 C olması ve fiyatının diğer kablosuz ürünlere göre iyi olması.

Bir sorum olacak ek olarak; modülasyonlu olup olmaması benim için önemli mi? Evim İzmir'de ve güney cephe. Güneşli kış günlerinde gece gündüz sıcaklık farkı çok oluyor.

Teşekkür ederim.

Ekleme: Ben 80 tl sandım meğersem mrl 200'ün fiyatı 200tl imiş. Salus o halde daha uygun fiyatlı galiba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Equris -- 12 Aralık 2014; 17:49:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakopsi

Bende İn-therm mrl - 300 - RF TM ürününü almayı düşünüyorum ürünü nereden aldınız acaba link gönderir misiniz? ayrıca youtube linkini de paylaşır mısın?

ürünü direk üreticisinden yani intek ticaret ten aldım. güzel bir web sitesi varhttp://www.intherm.com.tr/ sanal pazar vb sitelerde de ilanları var Ben sanal pazardan taksitli aldım. 225TL kargo dahil.
    Firmanın merkezi anladığım kadarıyla bursada. sitelerinde telefon numaraları var arayıp kafanıza takılanı/ model uyumunu/kullanacağınız şartları vs. sorabilirsiniz çok yardımcı oluyorlar. Ben öyle yaptım.
    youtube videosu içinde direk firma adını yada cihazı yazın çıkıyor zaten.
    kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dehliz35 -- 12 Aralık 2014; 17:56:03 >

• by.ulke kullanıcısına yanıt
    On metre mesafe ve arada tek duvar olmasına rağmen çekmedi bende bilginiz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

Ne kadara aldiniz hocam hayirlisi olsun,benimde evim 110 metrekare ekim kasim 10 arasi 100 tl ,kasim aralik 10 tarihleri arasi 200 tl faturam geldi acaba bu cihazi kullansam faydasi olurmu,gecen sene 250 max odemistim bu sene zamla beraber ayni rakamda umarim tutariz

225 TL kargo dahil fiyatı vardı. Sanal pazardan taksitli aldım.
    Ben gecen sene evime sistemi kurarken buradaki yorumları bol bol okudum ve alınabilecek önlemleri almaya çalıştım. Bunlar sayesinde evim en üst katta olmasına rağmen komşularımdan daha az fatura ödüyorum çok şükür..
    petek boyları, kombi seçimi, termostatik vanalar ve oda termostatı vs gibi konularda foruma yazan birçok üstadın yorumlarına dikkat ettim. Sadece oda termostatı gibi bir önlemi almak ne kadar yeterli olur bilemem ama sürekli çalışan kombiye nazaran klima misali evin ısısını belli bir derecede tutması konfor ve fatura açısından tabiki çok faydalı.

oda termostatında birazda servis korkusuyla orjinal Demirdöküm RF6001 taktırmıştım. 1,5 sene kadar kullandım ama +-1 sıcaklık hassasiyeti gerçekten sıfır konfor.. ya üşüyorsunuz ya da terliyorsunuz..
    o kadar kullanmama rağen rf6001 için malesef iyi bir yorum yapamayacağım. Şu anda piyasada bu kadar cihaz varken 0,1 - 0,2 hassasiyetli cihazlardan başka cihaz almak mantıksız ve konforsuz olacaktır. Keşke alır almaz böyle bir cihaz taktırsaymışım.

in-therm cihaz bana şu ana kadar iyiki almışım dedirtti o yüzden tavsiye amaçlı yazdım.
    Tavsiyem sisteminizle ilgili tüm önlemleri aldıysanız oda termostatını da eklemekte fayda var tabiki. Hem konfor hem de fatura açısından..
    0,1 ya da 0,2 hassasiyetli hangi cihazı seçerseniz seçin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hg0571

intherm MRL-300 TM Dijital Kablolu Oda Termostatı 90tl ye gitti gidiyordan aldım. kablosuz da seni uyarından sonra vazgeçtim, hayırlı olsun bakalım montajı internette vardır sanırım
  • by.ulke kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: hg0571

Aynı cihazdan bahsediyorsak direk intek firmasından yardım alın gerçekten probleminizi çözeceklerdir.
    Benim de en çok tereddütte kaldığım konu buydu kendileri de bir sıkıntı olduğunda ücretsiz değişim veya iade yapacaklarını belirttiler. Kombi termostat arası 12m Çok şükür bir sıkıntım yok..
    Destek konusunda bi sıkıntı yok gerçekten çok ilgililer. Oturduğum odadan çekmediği için kombinin hemen yanındaki odaya koydum orda da kombiyi gerekli derecede kapat sinyalini kaçırdı ve bu çok önemli bisey derece sürekli yükseldi ve ta ki bir sonraki program devreye girene kadar.velhasıl kablolusuyla degistirdim şuan kablolusunu kullaniyorum

• geçmiş olsun, kablosuz cihazlarda hep bu problem yaşanabildiğinden bende en çok bu konuya takılmıştım.
    Kablolu kesin çözüm tabi gitti gitmedi derdi yok.. Benim gibi etrafta kablo görmeye dayanamıyorsanız başka tabi :)
    Bu cihazları ürettirdikten sonra tek tek test etmelerine imkan yok, binlerce cihazın da aynı şekilde çalışmasının garantisini kimse veremez. Deneyip görmek lazım, en azından göğsümü gere gere Türk malına para verdim diyebiliyorum.
    Dediğim gibi alırken firmadan bir problem yaşanmayacağını yaşansa da her türlü çözebileceklerini söylediler öyle aldım.. Bunu duymak gerçekten günümüz piyasasında çok önemli.
    Hatırı sayılır bir markanın kablosuz modeminde benzer bir sıkıntı yaşadım, adamlar telefondandır deyip salladılar..
    Güle güle kullanın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Hocam in therm mrl 200 rf modelini alırsam ne gibi sorunlar yaşarım yada ne gibi avantajlarım olur? Benim ilk izlenimim cihazın çok şık bir tasarımının olduğu, hassasiyetinin 0.5 C olması ve fiyatının diğer kablosuz ürünlere göre iyi olması.

Bir sorum olacak ek olarak; modülasyonlu olup olmaması benim için önemli mi? Evim İzmir'de ve güney cephe. Güneşli kış günlerinde gece gündüz sıcaklık farkı çok oluyor.

Teşekkür ederim.

Ekleme: Ben 80 tl sandım meğersem mrl 200'ün fiyatı 200tl imiş. Salus o halde daha uygun fiyatlı galiba?

in therm yeni yaygınlaşmaya başlayan bir marka,kablosuz oda termostatlarında her markada sorunlar yaşanabiliyor maalesef
    kablosuz risk,çünkü kablosuz oda termostatları birçok şeyden etkilenebiliyor,evinde hiç sorun yaşamayan kullanan da var,duvarlardan kablo geçmediği için kablosuz oda termostatlarına büyük talep var
    eviniz hem izmir gibi ılıman bir bölgede hemde güney cephe,kış güneşinden faydalanırsınız oda termostatı size çok uygun
    salus daha uygun fiyat,ayrıca cihazınız oda sıcaklığına göre modülasyon yapıyor,ferroli romeo modülasyonlu oda termostatı 280lira civarında,cihazınız alev boyunu oda sıcaklığına göre ayarlar daha stabil çalışır

• Merhaba..Salus RT-500 kablosuz oda termostatı aldım ve kullanmaya başladım, ancak bir türlü manuel mod da çalıştıramadım, yani haftalık program yapmadan manuel olarak termostat ı 22 dereceye ayarlıyorum, bu değere ulaşıldığında cihaz kombiyi devreden çıkartıyor, görevini yapıyor, fakat birkaç saat ya da ertesi günü cihaz benim ayarladığım 22 dereceyi unutup otomatik olarak fabrika ayarı olan 14 dereceye dönüyor, dolayısıyla her gün cihazı tekrar 22 dereceye almam gerekiyor. kullanan arkadaşlar nerede hata yaptığımı anlatabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi areano -- 14 Aralık 2014; 16:38:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: areano

Merhaba..Salus RT-500 kablosuz oda termostatı aldım ve kullanmaya başladım, ancak bir türlü manuel mod da çalıştıramadım, yani haftalık program yapmadan manuel olarak termostat ı 22 dereceye ayarlıyorum, bu değere ulaşıldığında cihaz kombiyi devreden çıkartıyor, görevini yapıyor, fakat birkaç saat ya da ertesi günü cihaz benim ayarladığım 22 dereceyi unutup otomatik olarak fabrika ayarı olan 14 dereceye dönüyor, dolayısıyla her gün cihazı tekrar 22 dereceye almam gerekiyor. kullanan arkadaşlar nerede hata yaptığımı anlatabilir mi ?

Bu cihazlarda zaten programlama yapıp kullanmak daha faydalı diye düşünüyorum. örneğin işteyken kombiyi yakmayıp gelmeye yakın yakarak ciddi tararuf sağlamıyormu..
    Yine de 7/24 aynı ayarda çalışacaksa Cihazınızda 7 gün programından tüm saatleri 22 dereceye ayarlasanız olmazmı?

Not: üstteki arkadaşların cihazları hayırlı olsun güle güle kullansınlar. Ben +-1 hassasiyetli cihazı çıkarıp 0,1 hassasiyetli bir cihaz taktım, (0,2 olarak kullanıyorum gerçi şuan) konfor bariz çok çok daha iyi. Yeni alacak arkadaşlar 0,1-0,2 hassasiyetli cihazları seçerlerse benim gibi sonradan pişman olmazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Teşekkür ederim.

in therm yeni yaygınlaşmaya başlayan bir marka,kablosuz oda termostatlarında her markada sorunlar yaşanabiliyor maalesef
    kablosuz risk,çünkü kablosuz oda termostatları birçok şeyden etkilenebiliyor,evinde hiç sorun yaşamayan kullanan da var,duvarlardan kablo geçmediği için kablosuz oda termostatlarına büyük talep var
    eviniz hem izmir gibi ılıman bir bölgede hemde güney cephe,kış güneşinden faydalanırsınız oda termostatı size çok uygun
    salus daha uygun fiyat,ayrıca cihazınız oda sıcaklığına göre modülasyon yapıyor,ferroli romeo modülasyonlu oda termostatı 280lira civarında,cihazınız alev boyunu oda sıcaklığına göre ayarlar daha stabil çalışır

Valla hangisini almak daha doğru bilemedim hocam. Kombim ferroli benim de yoğuşmalı 2010'nun başlarında aldık. Modülasyonlu mu alsam yada hiç kasmayıp mekanik bişey alıp geçsem kablosuz işimi görmez mi diye düşünüyorum. Sonuçta bunu 23 dereceye sabitleyip kullanacağız değil mi?

Biraz tecrübelerinizden istifade fiyat/performans konusunda bir cihaz tavsiye ederseniz çok sevinirim, eğer yasak ise forumda pm olarakta bana mesaj atabilirsiniz marka model. Bir konu hakkında bilgi sahibi olmamak çok kötü:)

• Equris kullanıcısına yanıt
    kesinlikle mekanik almayın,ilkel çalışan 1c hassasiyetli oda termostatlarıyla konforunuz kaçar
    modülasyonlu oda termostatları ile kombiler daha stabil çalışıyor,fiyat olarak f/p aksesuarlar değil

kablo sıkıntınız yoksa bence ferroli romeo modülasyonlu oda termostatı alın,doğru kullanımda cihazınız yakıtta tasarruf yapar
    modülasyonlu oda termostatını kombiye yakın bir noktaya değil,evin ortasında referans bir noktaya monte ettirmeniz gerekir

bunları istemiyorsanız in therm'in kablosuz oda termostatını da alabilirsiniz ama mekanik on/off oda termostatı asla önermem
    http://www.celikisi.com.tr/pdf/p_6f91af4f97.pdf
     ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim grafik ile anlamam çok daha basit oldu

Hocam fiyatına baktım 480 tl diyor ve malesef bu benim bütçemi inanılmaz aşıyor:( Sanırım 0.5 gibi bir hassasiyete sahip daha az özellikli ve kaliteli (f/p olan) bir cihaz bakmam daha doğru olacaktır benim için.

http://www.n11.com/ferroli-modulasyonlu-dijital-oda-termostati-honeywell-t87-P31494891?cid=604001&gclid=CJ6ai7HtwcICFWfkwgodF5AAFw

Yukarıda ki ürün nasıl hocam? Ferroli'nin sitesinde ki broşürde var. Onun linkide bu;

http://ferroli.com.tr/uploaded_files/file/oda%20termostat%C4%B1%20sayfas%C4%B1%202014.pdf

Sizi çok yoruyorum kusura bakmayın.

Not: Allah'ım o Honeywell'de kabloluymuş.. Oynatmaya az kaldı:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Equris -- 13 Aralık 2014; 3:34:23 >

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.