Şimdi Ara

HTC'nin Apple'a ödeyeceği lisans bedelinin 8$ olacağı belirtiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• HTC'nin Apple'a ödeyeceği lisans bedelinin 8$ olacağı belirtiliyor

Bir süredir mobil cihaz üreticisi firmalar arasında yaşanan patent kavgaları, Apple ve HTC'nin bir lisans anlaşması yapmasıyla farklı bir boyut kazanmıştı.

Her iki firmanın davalarla uğraşmak yerine yeniliğe odaklanacaklarının mesajını verdikleri bu anlaşmadaki lisans bedelleri merak konusu olmuştu. Analiz uzmanları ise endüstri kaynaklarına dayanarak bedel hakkında bir kanıya varmış durumda.

Sterne Agee firmasından analiz uzmanı Shaw Wu, HTC'nin her akıllı telefon başına Apple'a ödeyeceği lisans bedelinin 6$-8$ arasında olacağını belirtiyor. HTC, 2013 yılında 30-35 milyon akıllı telefon satışı beklerken, Apple'a ödeyeceği toplam bedel yaklaşık 180-200 milyon dolar arasında gerçekleşecek. Anlaşma iki taraf için de 10 yıl geçerli. 

HTC aynı zamanda Microsoft'a da her Android cihazı için 5$ lisans bedeli ödüyor. Böylece toplamda her Android akıllı telefon için HTC, 13$ lisans bedeli ödüyor olacak.

Anlaşmanın, Apple ile davalık olan Samsung ve Motorola'ya da yol göstermesi bekleniyor. Ancak yıl toplamında 150-160 milyon akıllı telefon satan Samsung'un bir lisans bedeli anlaşması yapması her yıl yaklaşık bir milyar dolar lisans bedeli ödemesi anlamına geliyor.  

• Olan yine kullanıcıya olacak yani

• Android için Microsoft'a niye lisans bedeli ödeniyor ki

• Apple ' ın bu saçma sapan lisanslarını onaylayan amerikan emperyalistlerinden nefret ediyorum.Daha öncede bir çok kez yazdım apple'ın kulaklığını bile kullanmam artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: beray07

Hakikaten apple hic hos degil.4s in One X ten kotu diye yapma Boyle :))

Abi 5 çıktı sen hala 4s diyorsan anlam veremedim yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih-8

Android için Microsofta niye lisans bedeli ödeniyor ki

bi kaç patent ihlali var bunu her androidli telefon üreten şirket ödüyo diye biliyorum. .

• hangi patent için ödeniyor bu ücret

• htc'yi iyi kazıklamış apple. zaten düşüşteler iyicene batarlar artık. samsung asla böyle bir anlaşma yapmaz. zira apple'ında samsung'a ödemesi gereken patentler var. bu durumda kimse kimseye cihaz başına para ödemeden anlaşma yapabilirler.

• 8 dolar çok, 2,18 $ uygundur. :))

• quote:

Orijinalden alıntı: ceo-tr

Olan yine kullanıcıya olacak yani
    Android kullanarak Google'a reklamdan kazandırıyoruz, Apple ve Microsoft'a lisans ücretlerinden, HTC'ye cihazdan kazandırıyoruz, bizim kazandığımız bir şey yok ortada.

Desire C ve One V de 512 mb ram nedeniyle güncelleme kazanamadı.
  • Microsoft, Apple, Nokia, bunlar çak eski firmalar ellerinde telefon, yazılım ve bazı ince detayları konusunda ciddi patentleri var, hele gene Nokia bu konuya şimdiye kadar pek önem vermedi genelde sadece bazı İHTRARLAR çekiyor ihlal devam ederse dava açıyor ki Nokia Apple'ye karşı bile kolay dava kazan firma. Görünen o ki androit rüzgarıyla çinli ve koreliler çok patent ihlalleri yapıyor, bunun de bedelini KARŞI TARAF İSTİYOR, konuyu saptırmaya gerek yok. İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sajuuk

quote:

Hala One X ile kıyaslıyoruz hocam çıktıda ne oldu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huer G'oone

quote:

Orijinalden alıntı: Sajuuk

quote:

Hala One X ile kıyaslıyoruz hocam çıktıda ne oldu ?

OneX teknolojik açıdan yarışamaz bile ip5 ile. Tegra 3 sağolsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Galiba apple bu lisans anlaşmasında para vermiyor? Haberde yazmıyor çünkü.

• saçma olmuş
  • Apple her türlü paranın dibine vuruyor walla

• Yine iyi anlaşmışlar, daha fazla da isteyebilirdi bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.