Şimdi Ara

Windows 8 Etkinleştirme Serüvenim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
8.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3 gün önce Microsoft'un Windows 8 Enterprise ürününü edindim. İşletim sistemi ile birlikte gelen aktivasyon kodu elimde.

Ancak PC'me İnternet bağlantısını odadaki konumundan ve evimde WiFi modem olmadığından dolayı sağlayamadım.

Sorun #1 0x8007232B
    Çevrimdışı aktifleştirme işlemi yaptığımda her seferinde şu hatayı aldım:

Daha sonra Microsoft Destek Forumunda şöyle bir çözüm önerildi.

Ürün kimliğimin aktifleştiğini söyleyen bir uyarı almama rağmen sadece uyarıyla kaldı, hiç bir etkinleştirme olmadı.

Akabinde PC'mi güç bela modemimin yanına taşıyarak aktivasyonunu İnternet bağlantısıyla yapmaya karar verdim. (Güç bela diyorum çünkü makinemin bazı donanımsal sorunları var ve taşırken hasar görebiliyor, neyse.)

Sorun #2 0XC004F074
    Ağ bağlantısı sağlandı ve;

Aha da bu hata ile tamamen aynı. İşin çıldırtıcı yanı şu ki, bu hatayı alan kişilerin problemleri aşağıdaki komutlarla ''WORKS PERFECTLY MAN!'' olmuş.

slmgr.vbs -ipk <your product key here>
    slmgr.vbs -ato

Sonuç Oziko için yine hüsran, dönüp dolaşıp aynı hata kodunu alıyorum. 0XC004F074
    Her neyse, daha sonra ben umutsuzlukla internet arşivindeki alakalı alakasız bulabildiğim işe yarar komutları girmeye başladım. slmgr /ckms komutu hatayı önlemeye yaradı. Sevinmiştim evet.

Sorun #3 0x8007007B
    2. problem çözülmüştü, ancak şimdiki sorun daha da illet oldu. Yeni uyarımı sizlerle tanıştırayım ''The File name, directory name, or volume label syntax is incorrect.''

Bu hata karşısında yapılan çözümler yabancı ve Türk forumlarında 2. hatamın çözümünden farklı değildi. Yorumlar da farklı değildi. ''OMG WORKS PERFECTLY!1ONE!1!!''

İnternet alemindeki tüm muhtemel çözümlere baktım ve elimde lisans şeridi, önümde komut penceresiyle günü bitirdim.

Şimdi 2 gün geçti ve X planım, ''DH'ye danış.''ı uyguluyorum. Eğer buradan da çözüm çıkmazsa Y planım ''Microsoft Destek Hattı ile 1 gün'' veya Z planım ''Korsan Windows 8 Seni Bekliyor''u tercih etmek zorunda kalacağım.

Son derece anlamsız hata terimleriyle kesinlikle hoş vakit geçirdiğim söylenemez, aktivasyon olmadan Windows 8 ile yasak ilişkide gibiyim, Donanım Haber imdatıma yetişir dediydim.

• yeniden de yükledim hatta yazan herkeşi yaptım diğer forumalrda da başka şeler yazıyodu onları da yaptım ama değişen bişey ne yapmalıyım çok acil cevap istiyorumwww.facebook.com/654beratcolak mesaj atın lütfen
  • Ben bu kod ile az önce hallettim

CMD : slmgr.vbs /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX

http://www.vedatgucuk.com/windows-9-activasyon-problemi/
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

cmdyi yönetici çalıştır
    slmgr /upk de eski keyi silmeli lazım bu kodla sonra
    slmgr /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX
    slmgr /ato ile bitir

olmazsa
    slmgr.vbs komudu ile girmeyi dene

Konuyu hortlatıyorum biliyorum ama aynı sorunu ben de yaşıyordum. Windows yerleşik olarak gelen pclerde recovery ile yüklemede problem yaşadım ve windowsum etkinleşmiyordu. 074 ile biten bir hata veriyordu.
    http://www.hasangok.com.tr/334/biosa-gomulu-windows-8-urun-anahtari.html3DRR9-4NMHC-6FXR4-8V4VD-2WCMD
    linkten bios'umdaki windows anahtarını öğrendim ve alıntı yaptığım yöntemle windows anahtarını girdim. Ve etkinleşti. Sorunum giderildi :)
    Teşekkürler Hasan Gök ve invisible :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.