Şimdi Ara

Apple, İngiltere'deki mahkemede Samsung'un hukuki masraflarını ödeyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple, İngiltere'deki mahkemede Samsung'un hukuki masraflarını ödeyecek

Apple ile Samsung arasında İngiltere'de gerçekleşen davada hakim Samsung'un iPad'i kopyalamadığına hüküm kılmış ve Apple'ın Samsung’dan kamuoyu nezdinde özür dilemesine karar vermişti.

Söz konusu kararın üzerine Apple bir özür metni yayınlamış, ancak metinde yanıltıcı ve yanlış ifadelerin yer alması nedeniyle mahkeme Apple'dan özür metnini düzeltmesini istemişti. Bunun üzerine Apple özür metnini yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermeyecek şekilde düzenlemişti. Şirketin özür metnini yayınlamasının ardından mahkeme Apple'ın Samsung'un hukuki masraflarını karşılamasına karar verdi. Bu karar alınırken temyiz mahkemesinin Apple'ın yayınlanan ilk özür metnindeki hatasını ve özür metninin yazılı basında aynı anda yer almamasının da göz önünde bulundurulduğu belirtildi. 

Apple ile Samsung arasındaki davalarda ne yönde gelişmeler yaşanacağını ilerleyen dönemlerde hep birlikte göreceğiz.

• yazılıcak yorumları şimdiden görür gibiyim

• Artık 'Hayırlısı be gülüm' diye geçiyorum.

• Apple sadece kendi ülkesinde haklı bulundu ve benim aklıma acaba dünyanın en iyi hukuk sistemlerinden birine sahip olan Amerika da hukuka milliyetçilik mi karıştı diye düşündürmüştü. Ve bu haberle haklı olduğumu anladım.

• Hemde seve seve :)

• Apple kullanıcısı olmama rağmen şu davalar yüzünden her geçen gün soğuyorum adamlardan.
  • Kimin cebinden odeyecek? iPhone'u fahis fiyatla alan musterilerinden, burda forumda da cok var maalesef

• Hakim resmen "tükürdüğünü yalatmış"

• Kimin cebinden odeyecek? iPhone'u fahis fiyatla alan musterilerinden, burda forumda da cok var maalesef

• Hayret applehaberde bunlar yazarmiydi hic. Yazmisken samsung un apple sattigi islemcilere yaptigi zammida yazin. Kisa surede ayni hacimde ve kalitede baska tedarikci bulamiyacagindan apple mecburen zammi sineye cekecek.

• Diğer şirketlerden aldığı patent paralarını şimdi geriye mi veriyor ne?
  • Esasında belki ödediği para Apple'ın serveti yanında çok az ama bunu burada para olarak değil, Apple'ın Samsung'un mahkeme masraflarını bile ödeyerek kaybettiği itibar olarak düşünürsek çok büyük bir olay. Özellikle de Apple için.

• "Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste" diye boşuna dememişler yarım elmaa :))

• quote:

Orijinalden alıntı: createemir

"Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste" diye boşuna dememişler yarım elmaa :))

Samsung da cok mazlum yaa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZZ RAT

quote:

Orijinalden alıntı: createemir

"Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste" diye boşuna dememişler yarım elmaa :))

Samsung da cok mazlum yaa.

Mazlum kelimesini değiştirseydim o cümleye söz demezdim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi createemir -- 12 Kasım 2012; 22:50:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada donanımhaber atlamıştı ama geçtiğimiz günlerde bir çelmede motorola'dan yedi. Bir daha başka bir eyalette dava açılamayacak şekilde davayı reddetti. :)
    O sırada birkaç ufak tefek güvenlik güncellemesi haberi ile reklam yapılıyordu :)

Ayrıntı için:http://www.fosspatents.com/2012/11/judge-cancels-trials-tosses-apples.html

• Geçmiş olsun, ne diyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurettinaz

Apple sadece kendi ülkesinde haklı bulundu ve benim aklıma acaba dünyanın en iyi hukuk sistemlerinden birine sahip olan Amerika da hukuka milliyetçilik mi karıştı diye düşündürmüştü. Ve bu haberle haklı olduğumu anladım.

Amerika halkı dünyanın en milliyetçi toplumudur. Üstelik bir millet bile değiller iken...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.