Şimdi Ara

Apple, İsviçre Federal Demiryolları'na 21 milyon dolarlık lisans bedeli ödedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

iOS6 ile birlikte iPad'te yer verdiği saat uygulamasının tasarımı yüzünden İsviçre Federal Demiryolları ile karşı karşıya gelen Apple, söz konusu tasarımı kopyalamakla suçlanmıştı.

1940'larda İsviçre Federal Demiryolları'ında çalışan Hans Hilfker tarafından tasarlanan tasarım servisin ve ülkenin sembolü haline gelmişti. Apple'ın söz konusu tasarıma iOS6'da iPad'in saat uygulamasında yer vermesiyle birlikte İsviçre Demiryolları Apple'ı yasal işlem başlatacağı konusunda uyarmış, bunun üzerine Apple lisans bedeli ödeme kararı almıştı. Taraflar arasında anlaşmanın sağlandığı açıklanmış olsa da detaylar paylaşılmamıştı.

İsviçre gazetesi Tages-Anzeiger tarafından yayınlanan bir habere göre Apple, tasarımın lisans bedeli olarak 21 milyon dolar ödedi. Şirketin kasasında 100 milyar dolarlık bir nakit para olduğu düşünülecek olursa söz konusu rakamın oldukça küçük olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

• 100 milyar dolar nakit. NAKİT. Ne kadardır acaba büyüklüğü, kaç ton dolar vardır 100$ lik banknotlar halinde? Hacmi ne kadardır vs. Vay be.

• Ufak bir güncelleme ile simgeyi değiştirirdim. 21 milyondan daha ucuza patlardı o zaman herhalde.
  • apple'a dokunmaz :)

• kkeşke benım saatimi alsaydı ben 1 milyona verirdim :(

• milyar nere milyon nere 100milyar doların 1 günlük faizi ne kadardır acaba getirisi :D

• Apple için devede kulak bile olamaz.
  • oha kardeşim bir saat tasarımı 21 milyon dolar etmezki, kaldır kurtul o lisans bedelinden.

• arap yağı bol bulunca .... yaparmış,Apple de o hesap, para bol olunca böyle saçma sapan şeylere dökülür...

senin tasarım takımın bir saat tasarlıyamıyorsa, defet gitsin hepsini...

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxx1

arap yağı bol bulunca .... yaparmış,Apple de o hesap, para bol olunca böyle saçma sapan şeylere dökülür...senin tasarım takımın bir saat tasarlıyamıyorsa, defet gitsin hepsini...

alın teri dökmeden gelen para kolay harcanırmış, samsungdan aldı parayı harcıyor şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: teramit

oha kardeşim bir saat tasarımı 21 milyon dolar etmezki, kaldır kurtul o lisans bedelinden.

Apple senin dediğini yapsaydı prestij kaybına uğrardı. Bence doğru olanı yaptı.

• yorumsuz

• Apple için çok büyük mebla olmasada, İsviçre Demir Yollarına hiç yoktan bir yarar sağlamış oldu.

• Bence az bile ödemiş Apple. Şiödi apple sevmediğimden demiyorum bunları keza mac aielsine bayılıyorum ve bence gerçek bilgisayar olanlar işte onlar. Adamlardan al bir bilgisayar bırak torunun kullansın.(bknz. Dexter) Neyse habere geçelim apple ın piyasa değeri düşünülürse ve direk çaldığı hesaba katılırsa ödenen miktar gerçekten apple ın lehine olmuş.

• 21 milyon dolarlik farkli bir işlem yapılabilirdi.

• İyi olmus tek elde toplanıyor para az da olsa dagılsın.
  • Rahmetli Steve Jobs görmesin kemikleri sızlar :D

• Evi arabayı satıp icat yapacaksın,sonra patentini alacaksın
  • Apple patentten kazandığı paraları kaybetmeye başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfs776

quote:

Orijinalden alıntı: xxxx1

arap yağı bol bulunca .... yaparmış,Apple de o hesap, para bol olunca böyle saçma sapan şeylere dökülür...senin tasarım takımın bir saat tasarlıyamıyorsa, defet gitsin hepsini...

alın teri dökmeden gelen para kolay harcanırmış, samsungdan aldı parayı harcıyor şimdi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.