Şimdi Ara

radyatör petek tesisatı için teknik destek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
9.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evimin salonunda resimde görüldüğü gibi 60 cm ve 70 cm petek takılı salon 30 m2. petek bağlantıları diğer odalardakinden farklı olarak yani giriş üstten çıkış alttan olacak şekilde değilde şekilde görüldüğü gibi yapılmış. arkadaşlar bu bağlantı normal mi. daire güney- batı cephe orta kat ve yalıtımlı. kombim dd nitromix p24, salonda bulunan petekler bir türlü ısınmıyor daha doğrusu peteklerin altları çok soğuk diğer odalardakilerin ısınması fena değil. salondaki bu bağlantı şeklinden kaynaklanan bir sorun olabilir mi

• radyatörlerde hava olmadığından emin olun, ayrıca 30 m2 salona o peteklerin yeteceğini sanmıyorum hatta yetmez diyorum.
    sorunun radyatör vanasının modeliyle ilgili olacağını sanmıyorum. şekle göre sizde ki vana termostatik köşe vana gibi duruyor
  • radyatörlerdeki havaya baktım hava yok, vana termostatik vana değil benim sormak istediğim peteklerin bağlantı şekli normal mi iki petekte bu şekilde bağlı

• Aynı sistem bende de tüm peteklerde var. Sadece vanalarım termostatik vana. Peteklerin tümünde üst taraf sıcak alt taraf soğuk. Bir yerlere daha yazdım ben alttaki çift yönlü kollektörlerden şüpheleniyorum çünkü orada suyun gidiş geliş çapı yarıya düşüyor. Sanırım pompa o dar alandan su göndermekte zorlanıyor. pompa devrini arttırınca da pompada zorlanmaya bağlı uğuldama başlıyor.
  • çok doğru söylüyorsunuz bende kombinin devir daimi çok ses yapıyor diye servis çağırdım. servis motor zorlanıyor olabilir dedi bende bu peteklerden şüpheleniyorum sistemi değiştirsek iyi olacak galiba
  • Pompam 3. kademede ve yine de ısınmıyor peteklerin altı. Kombinin sesi de arttı. Komple evi daha yeni tadilat yaptırmıştım mobil sistemi de o zaman döşettim. Dekoratif diye bu çift yönlü kollektör bağlantısı yapıldı ama bilgisizlik fena oldu. Gerçi ısınmadan yana sorunum yok ama can sıkıyor bu yarım ısınma durumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mors -- 13 Kasım 2012; 17:16:20 >
  • Dostum aşağıda ki resimde daire içinde olan vidalı kapağın altında yivli bir parça var. O parça sıkılıysa eğer dönüş suyunu azaltıyor ve kombi motoruna yük bindiriyor ayrıca ısınmaya da etkisi varmış. Uygun bir alyan ile ağza sıfır gelecek şekilde gevşetmen gerek ama amman çok dikkat bir anda fırlıyor meret ve ortalığı su basabiliyor. Ben çok yavaş yavaş çevirdim ağza sıfıra 1-2 mm yaklaşınca bıraktım. Hava iyi olduğundan daha kombi çalışmadı ama 3 peteğimde tamamen sıkılıydı diğerlerinde de yarım sıkılydı. Hepsini gevşettim.

Birde eşimin iş yerinde ki ısıtma havalandırma v.s işleri yapan biriyle görüştüm adam bayağı iyi bu konuda o bybass kollektörleri hemen sök at yerine çapraz bağlantı yap diyor. Bende benim tesisatçıma saydım sövdüm tabiiki...

Kolay gelsin.

• Evim İstanbul Beşiktaşta 90 m2 en üst kat, çok iyi bir yalıtım yok. Mevcut ferroli kombi ile 55-60 derece çok soğuk günlerde 60 bazen yetmiyor. Şimdi arızalandı değiştireceğim.

Yoğunlaşmalı mı, normal mi alayım. Ayrıca, Vaillant, ECA, Buderus hangisini tercih edeyim.

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gulsu

Evim İstanbul Beşiktaşta 90 m2 en üst kat, çok iyi bir yalıtım yok. Mevcut ferroli kombi ile 55-60 derece çok soğuk günlerde 60 bazen yetmiyor. Şimdi arızalandı değiştireceğim.

Yoğunlaşmalı mı, normal mi alayım. Ayrıca, Vaillant, ECA, Buderus hangisini tercih edeyim.

Teşekkürler

Sorunuzu aşağıda ki linkte sorarsanız cevap alma şansınız daha fazla.

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=6473040&mpage=392
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gulsu

Evim İstanbul Beşiktaşta 90 m2 en üst kat, çok iyi bir yalıtım yok. Mevcut ferroli kombi ile 55-60 derece çok soğuk günlerde 60 bazen yetmiyor. Şimdi arızalandı değiştireceğim.

Teşekkürler

Eğer 55 derece ve altında ısınamıyorsanız Yoğuşmalı kombi almanın bir faydası olmayacak. Bu durumda konvansiyonel kombi daha mantıklı. Ferroli Divatec, ECA Confeo Plus, Baymak Falke FX (7 yıl garanti), Ariston Clas veya Demirdöküm Nitron tercih edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 16 Kasım 2012; 22:37:07 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.