Şimdi Ara

Akıllı telefon dünyasında barış; HTC ile Apple, anlaşma sağladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
2.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefon dünyasında barış; HTC ile Apple, anlaşma sağladı

2010 yılından bu yana fikri mülkiyet hakları konusunda davalık olan Apple ve HTC, anlaşmaya vardıklarını duyurdu.

Apple ve HTC cephesinden yapılan eş zamanlı basın açıklamalarına göre anlaşma çerçevesinde her iki firmada imtiyaz hakları kendilerine ait olan ya da olacak patentleri 10 yıl boyunca birbirlerine lisanslayacak ve sürmekte olan patent davalarından vazgeçecek.

HTC'nin icra kurulu başkanı Peter Chou ve Apple'ın icra kurulu başkanı Tim Cook, konuyla ilgili yaptıkları açıklamalarda aralarındaki problemleri giderdikleri için çok memnun olduklarını ve hukuki ihtilaflar yerine yeniliğe odaklanacaklarını dile getirdiler.

Her iki firmanın arasındaki patent anlaşmazlığında ilk adım Apple cephesinden gelmişti. 2010 yılının mart ayında HTC'nin kendilerine ait 20 patenti ihlal ettiğini iddia etmiş; Apple'ın bu hamlesinin asıl hedefinin ise Android olup olmadığı kamuoyunda tartışılmıştı. HTC ise, yaklaşık bir sene sonra (Nisan 2011) Apple'a karşı dava açarak kendilerine ait patentleri Mac, iPhone ve iPad'lerde ihlal ettiğini iddia etmişti. Öte yandan Birleşik Devletler Ticaret Komisyonu, Apple'ın başvurusunu haklı bularak HTC'nin Apple'a ait çeşitli patentlerde ihlalinin söz konusu olduğuna karar vermişti.

• görmek istediğimiz hareketler
  • Darısı Samsung'a

• Aslında, Apple'ın minimalist çizgisi, HTC'nin arayüzü, Samsung'un donanımı bir araya gelse nasıl bir cihaz ortaya çıkardı acaba?

Fazla hayalci ama..

Derdimi anlatamadım, daha doğrusu hep bir açığı arandı galiba söylediklerimin.

Ben apple'ın donanımı güçlü ve yeterli buluyorum ki, tercihim genelde Apple oluyor ama diğer arkadaşlarla kavga çıkmasını istemediğim için böyle yazdım. Neden ortalığı karıştırmaya hala çabalıyorsunuz anlamak güç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 11 Kasım 2012; 15:41:51 >
  • Sanki bunlar samsungu harcamak için. Bu hareketler ister istemez insanı marka savunucusu yapıyor. Şu anda kemdimi samsung tataraftarı hissettim

• Apple simdi nasil para kazanacak ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Davayı apple kazanmış zamanında. Haberim yoktu.
  • Hah şöyle hizaya gelsin Anrdoidçiler. Kendilerini birşey sanıyorlar
    Adam olun adam yoksa öyle bir tokat yersiniz ki nereden geldiğini anlayamazsınız.

• Apple'nin bunu yapması lazım,herkesle savaş,herkesle dava nereye kadar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Aslında, Appleın minimalist çizgisi, HTCnin arayüzü, Samsungun donanımı bir araya gelse nasıl bir cihaz ortaya çıkardı acaba? Fazla hayalci ama..

Sanki apple ın donanımı daha iyi gibi

• İşlerine öyle gelmiştir, patentleri birbirlerinin işlerine yarıyordur barışmışlardır, yoksa kara kaşlarına kara gözlerine ithafen değil ya da akıllı telefon dünyası barışa, huzura kavuşsun diye de değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Hah şöyle hizaya gelsin Anrdoidçiler. Kendilerini birşey sanıyorlar
    Adam olun adam yoksa öyle bir tokat yersiniz ki nereden geldiğini anlayamazsınız.

Sen azıcık adam olabilsen misafir üyelik yerine kendi hesabından girip yorum yapardın,Foför.
  • quote:

Aslında, Apple'ın minimalist çizgisi, HTC'nin arayüzü, Samsung'un donanımı bir araya gelse nasıl bir cihaz ortaya çıkardı acaba?

Fazla hayalci ama..

Adam hala samsungun donanımı diyor. Sanki tum ısı Samsung yapıyor.

Yazılım + donanımsa her zaman apple

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Hah şöyle hizaya gelsin Anrdoidçiler. Kendilerini birşey sanıyorlar

Ulan ne adamsınız
  • Apple'da baktı ki HTC ile uğraşmak çok birşey kazandırmayacak,tüm gücünü başta Samsung olmak üzere diğer rakiplerine kaydırabilmek için yapılmış bir hareketten başka birşey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gahst

quote:

Aslında, Apple'ın minimalist çizgisi, HTC'nin arayüzü, Samsung'un donanımı bir araya gelse nasıl bir cihaz ortaya çıkardı acaba?

Fazla hayalci ama..

Adam hala samsungun donanımı diyor. Sanki tum ısı Samsung yapıyor.

Yazılım + donanımsa her zaman apple

Tüm işi Apple yapsın o zaman,tutan mı var.Sen kağıt üzerinde işlemciyi tasarla,Ama onu üretmekten aciz ol ve Samsung'a ürettir.Tarih hayal edenleri değil gerçekleştirenleri yazar demiş adamın biriBurada Apple hayal eden Samsung gerçekleştiren oluyor.
  • Yorumlara bakıyorumda sanki söz konusu firmaların sahibi sizsiniz. Yahu apple HTC ile anlasmaya gitmiş nolmus ki? Applecılar android kullanmadan bence yorum yapmayın.Sizler ios un ozellestirilemeyen klasik cizgisinden dısarı cıkmadan bence yorum yapmayın...

Bana göre ikiside güç kaybediyor ondan dolayı bu anlasma yoluna gittiler diye dusunuyorum cunku HTC zarar ettigini acıklamıstı.İphone 5 ise eski iphone lar gibi karsılanmadı Samsung un S3 ile tuttugu cizgi ve diger android telefonlar yuzunden bence surtusmenin bir fayda getirmeyecegini anladılar...

Bir arkadasımız samsung ile de yapsalar demiş ama Samsung anlasma yoluna gidecegini sanmıyorum..Cunku 1 dolar bozuk paralar ile para ödedigini biliyorsunuzdur Samsungun :)

Bu arada bu yoruma göre samsungcu oldugum dusunulebilir ama ben HTC taraftarıyım. Samsungun ARGE sine ayrılan para cok buyuk bir miktar samsung guclu bir firma..

Saygılarımla...
  • HTC'nin parasal durumu Samsung gibi değil ki olası bir mahkemeyi kaldıramaz ve direk batışlara geçer ...

HTC Brezilya pazarında çekilmişti Güney Kore ofisini kapatmıştı Tablet piyasasındanda çekildiğini duyurmuştu ... kısacası olası patent davalarını sürdürecek gücü yoktu Samsung'un ürün segmenti geniş mobil segmentten kaybetse beyaz eşya yada diğer ürün grupları samsungu kurtarır ama HTC yi kim kurtarır bunu düşünmek lazım Qualcomm'ın bile HTC yi kurtaracağını sanmam açıkçası ...

bu yüzden zaten zararda olan firmanın anlaşmaya gitmiş olması kadar doğal bir durum yok ...

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirman37

Sanki bunlar samsungu harcamak için. Bu hareketler ister istemez insanı marka savunucusu yapıyor. Şu anda kemdimi samsung tataraftarı hissettim

Olablir aslında..
    Samsung aldı başını gidiyor
  • windows mobile dan android e geçtim. hiç ios kullanmadım; ama sonuna kadar takdir de ederim. apple bu işlerde bir devrim yapmıştır, mihenk taşı olmuştur. hala kalkıp da birbirinin tıpatıpı, çarçöp ve gereksiz modelleri habire çıkartan doğuştan sakat samsung la da mukayese ediyorlar ya, diyecek kelime bulamıyorum.

her markanın en erken 3-5 sene önce modeline ait birkaç model akılda kalmıştır da, SAMSUNG KALMAMIŞTIR. KÜLT MODELİ YOKTUR. omnia i900 haricinde bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.