Şimdi Ara

Oyun için notebook: Dell XPS M1710

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
15.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir kaç sene evvel dizüstü bilgisayarlarda oyun oynamak, bir çok kişiye anlamsız geliyordu. Bunun en önemli nedeni ise dizüstülerin, masa üstü sistemlerle aralarında olan bariz performans farkı "idi". Fakat günümüzde oyunun kuralları değişiyor. Masaüstü bilgisayarların performansları ile taşınabilir bilgisayarların performansları arasındaki fark, kapanmış durumda. Dizüstü bilgisayarların sunduğu özgürlükleri de bu kıyaslamaya dâhil edersek, yeni nesil taşınabilir bilgisayarlar, masaüstü sistemlere karşı daha avantajlı bile görülebilirler.

Yanınızda taşıyabileceğiniz yeni oyun canavarlarından biri de Dell XPS M1710. Teknik özelliklerinden önce tasarımı ile dikkatleri üstüne çeken ürün, oldukça fantastik renklere sahip. 2 MB önbellekli 2,16 GHz saat hızına sahip Intel Core Duo T2600 işlemcili Dell XPS M1710, Windows XP Professional işletim sistemi yüklü olarak gelmekte. 667 MHz'lik DDR2 RAM kullanan cihazın bir başka dikkat çeken özelliği de bellek kapasitesinin 4 GB'a kadar çıkartılabilir olması. Bu rakamı, sadece performanslı sunucularda görebildiğimizi hatırlatalım.

Oyun için üretilen dizüstü bilgisayar olur da ekran, ona göre üretilmez mi? Dell XPS M1710'ün 17 inç'lik ekranının çözünürlüğü 1920*1200. Standart olarak gelen ekran kartı 256MB NVIDIA GeForce Go 7900 GS. İsteyenler, siparişleri sırasında 512MB NVIDIA GeForce Go 7900 GTX'i de tercih edebiliyorlar.

Oyunların vazgeçilmezi olan ses sistemleri için de bazı geliştirmelere gidilmiş. High definition stereo ses sisteminde (ses sistemi diyoruz, çünkü Dell XPS M1710 üzerinde bir de subwoofer var) gerçek 2 Watt gücündeki kanallara 5 Watt'lık gücü ile bir subwoofer eşlik ediyor. Dell XPS M1710'da sabit disk de üst seviyelerdeki donanım birimleri arasında. 120 GB 7200RPM SATA sabit disk, kullanıcıları memnun edebilecek bir depolama çözümüyken, optik sürücü konusunda ise biraz kısıtlı kalındığını söyleyebiliriz. Standart olarak gelen optik sürücü 24x/10x/24x CD-RW veya 8x DVD-ROM olurken, isteyenler fiyatını ödeyerek 8X DVD+/-RW çift katmanlı optik depolama birimine de sahip olabiliyorlar.

Oyun severlerin çevre birimlerine olan bağlılığı düşünülerek bağlantı noktaları da buna oranla geliştirilmiş. Üründe 6 adet USB 2.0 yuvası, RJ11 modem yuvası, DVI çıkışı, 15 pin'lik monitör çıkışı, 7 pin'lik S-Video çıkışı, kaldırılabilir 5 in 1 kart okuyucu ve standart ses çıkış birimleri sayesinde diğer aygıtlarla olan iletişim için gereken altyapı da başarıyla sunulmuş. Cihazda kablosuz bağlantı için Intel Pro/Wireless 3945 yongası kullanılıyor, bu yonga 802.11a/b/gstandartlarını desteklemekte. 3,99 Kg ağırlığı ile normal bir dizüstü bilgisayardan biraz daha ağır olan XPS'in boyutları: 39.37 x 28.7 x 4.32 cm ölçülerinde.

Standart yapılandırma, oyun için toplanmış birçok masaüstü bilgisayara fark atsa da bazen ihtiyaçların sınırı olmuyor. Böyle bir bilgisayarla beraber Dell'in önerdiği çevrebirimler de şu şekilde; Logitech Freedom 2.4 kablosuz yönetme kolu (Joystick) , Logitech G5 Laser Gaming Mouse.

Gelelim fiyatına. Standart yapılandırmaya sahip bir Dell XPS M1710'in ( 60 GB sabit disk, NVIDIA GeForce Go 7900 GS Ekran kartı, 8x DVD-ROM, 1 GB RAM) yurtdışı fiyatı 2600 Dolar civarında. Dell dizüstü bilgisayarları Türkiye'ye getiren Kont Bilişim'den ürünün ne zaman ülkemize geleceği ve fiyatı hakkında bilgi almak istediğimizde ise kötü bir haberle karşılaştık. Firma yakın bir zamanda ürünü ülkemize getirmeyi düşünmüyor.

Sayfanın Linki : http://www1.us.dell.com/content/products/productdetails.aspx/xpsnb_m1710?c=us&cs=19&l=en&s=dhs&%7Eck </a></b></span id="msg"></font><br><br>[/html]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [Ryu] -- 25 Nisan 2006; 23:40:14 >

• Link sanki çalışmıyor gibi.

Edit: Anasayfadan tıklayınca çalışıyor ama buradan çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGH FIDELITY -- 25 Nisan 2006; 21:13:47 >
  • Gerçekten kasa tasarımı mükemmel. İşlemci, ram ve ekran kartı mükemmel. Birde keşke HDD 7200Rpm olsaydı. Birde hala nasıl CD RW veya DVD öneriyorlar bunu anlamak mümkün değil. Böyle bir makinadan HD-DVD optik sürücü beklerdim
  • Ürünün sabit diski 7200 RPM olarak düzeltilmiştir.
  • ekran 250 nit parlıkta vede bir önceki model e göre %30 kontrast değeeri artırılmış hardisk 100 gb 7200 rpm dir alabileceğiniz en iyi donanmları alırsanız kdv dahil 4500 $ civarı tutuyor laptop gerçek bir canavar zaten
  • kaba saba birsey olmus.dell den zaten beklenirmi estetik
    buradan buyrun
    (dipnot xp kurulabiliyor bu cihaza)
    http://www.apple.com/macbookpro/
    Oyun için notebook: Dell XPS M1710
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jincx

kaba saba birsey olmus.dell den zaten beklenirmi estetik

bu kasa 2 senedir falan var, yeni olan bisey degil (imzamdaki inspiron 9300 serisinde de ayni kasa kullaniliyor)

dell'in indirim kuponlari nette dolasiyor, bazen 750 $'a kadar indirim bulabiliyorsunuz
  • yakında fokus ta monster yada pro 2000 olarak daha uygun fiyatlı olarak piyasa çıkar diye düşünüyorum....
  • DELL gibi büyük bir firmayı burada kınıyorum arkadaşlar Neden mi işte neden bu ürünün gelmemesinde KONT Bilişimin kanımca bir suçu yoktur. Önemli olan şudur hala daha memleketimizi üçünçü dünya ülkesi olarak gören bu zihniyet değişmedikçe biz bu ürünleri göremeyiz . Yıllardır toshiba ve dell bunu yapmakta türkiye piyasasında yazıktır ya hala daha bu markalara olan ilginin çok olması beni üzmekte eğer biz sesimizi yükseltmeksek bu işten anlayanlar yükseltmesse biz bu ürünleri belki 80 yaşımızda görürüz tanıtım yaptığınız modeli . Piyasada kaç adet dell markasına ait bilgisayarın 1gb rame sahip harici en az geforce go 6600 ekran kartına sahip(o bile eskidi ya artık yerini 7600 serisine bıraktı) gördünüz aldınız kullandınız merak etmekteyim . Yazıktır bu millet enayi değil her dell ürünleri övüldükçe çıldırmamam elde değil şu anda bu yazıyı 36 derece ateş içinde yazmaktayım herhangi bir yazım yanlışı olduysa özür dilerim kendinize iyi bakın

• müthiş bir şey !!! harikulade kelimelerle ifade edilemeyecek kadar........................................................................ REZALET !!! bu paraya bu makina müthiş zayıf
    klasik marka pahalıdır imajının son ürünü
    her zaman tek seçimim toplamadır.

• quote:

Orjinalden alıntı: serenissimo

müthiş bir şey !!! harikulade kelimelerle ifade edilemeyecek kadar........................................................................ REZALET !!! bu paraya bu makina müthiş zayıf

bunun bir laptop olduğunu unutmuşsun gibi geldi...

• quote:

Orjinalden alıntı: Hunter_one

quote:

müthiş bir şey !!! harikulade kelimelerle ifade edilemeyecek kadar........................................................................ REZALET !!! bu paraya bu makina müthiş zayıf

bence arkadas okumamis bile...

• bence, tasarımıyla da, özellikleriyle de mükemmel bir laptop
  • bir de, ayni ozelliklere sahip alienware, gericom vs... gibi markalara bakarsaniz dell'in kesinlikle daha uygun fiyatli oldugunu gorursunuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozturert

quote:

Orjinalden alıntı: Jincx

kaba saba birsey olmus.dell den zaten beklenirmi estetik

bu kasa 2 senedir falan var, yeni olan bisey degil (imzamdaki inspiron 9300 serisinde de ayni kasa kullaniliyor)

dell'in indirim kuponlari nette dolasiyor, bazen 750 $'a kadar indirim bulabiliyorsunuz

kupon konusunda haklisin fakat kasalari farkli.ben xps m170 kullaniyorum..abimde 9300 vardi.xps serisi ile 9300 serisinin kasalari farkli..

bu yeni cıkan xps m1710 ile benim kullandiğim xps m170in farki ise 1710 cift cekirdek ve 7900 ekran karti kullaniyorHDD ise 7200RPM de calisiyor...170 ise cift cekirdek değil ve 7800 ekran karti kullaniyorHDD ise 5400 de calisiyor...onun yaninda mesela touchpade xps logosu koymuslar.ve bunun gibi birkac ayrinti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mboyaci -- 26 Nisan 2006; 15:54:23 >

• kasada 6 usb var, tum baglantilarin yeri bendekiyle ayni (gordugum kadariyla). yoksa pembe isik , xps logosu falan, kapak sekilleri farkli dedigin gibi. onundeki mm dugmelerine kadar ayni gordum ben.
  • Toshiba Qosmio G30 Entegre Digital ve normal TV Tuner'i ile üst düzey dizüstü bilgisayarlarda bir numara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orkunbjk -- 26 Nisan 2006; 22:17:31 >
  • toshiba g30'un ozellikleri cok iyi ama dizustu icin epey agir. 4.3 kilo
  • gereksiz bir ürün ama olsun yinede gelişme sevindirici
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozturert

quote:

Orjinalden alıntı: Hunter_one

quote:

bence arkadas okumamis bile...

hayır elbette iyice okudum ama hatta bi daa okudum , hala bişi bulamadım ???
    laptop ama zaten genelde laptoplar pahalı teknolojisi eskiyince ucuzluyor yenisi çıkınca yenini fiyatı havalarda uçuyor , masaüstüne benzer ama masaüstüne göre hep iki kat daha pahalı , ve batarya dayanma süreleri hala berbat bilemiyorum , taşıma kolaylığı dışında ki o da sadece bazı modeller
    bence masaüstüne göre avantajsız laptoplar

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.