Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (430. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.532
Cevap
202
Favori
1.864.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: realitych

2006 clio 1.4 8valf araca hanhi yagi onerirsiniz . Suan elf 10/40 var . Yag yakmiyot . Ben daha iyi marka 5/40 dudunuyorum

10w40da yağ yakmaması normal .

5w40 deneyin eğer eksiltmez ise bu yağla devam edin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: vezir

quote:

2006 clio 1.4 8valf araca hanhi yagi onerirsiniz . Suan elf 10/40 var . Yag yakmiyot . Ben daha iyi marka 5/40 dudunuyorum

mobil 0/40 denesem hocam . belki yakıt azalır
  • realitych R kullanıcısına yanıt
    Adım adım ilerleyin.

Uzun süre 10 w40 kullanılmış ise ilk aşamada 5w40 denenerek eksiltme yapıp yapmadığı ölçülmelidir. Sonra başarılı olursa 0w40 deneyebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Hocam aracim imzamdaki octavia 1.9 tdi daha once 10w40 yag vardi eksilince degistirdim mobil 5w30 esp tam sentetik yag koydurdum simdi arabayi park ediyorum sabah aracin altinda 1-2 damla yag oluyor bu neden kaynaklanir sizce?

• Geçen hafta Mobil 1 Esp 5w 30 aldım. bundan öncesinde petrol ofisinin 5w30' tam sentetik dpf uygun olan yağını koymuştuk.
    Bahsettikleri gibi " rolantide motor sesini artık duymuyorum , arkadaşlar niye aracı stop ettirdin diye soruyorlar" gibi cümleler tamamen abartıdan ibaret olduğunu söylemem gerekir.
    Ses konusunda değişim olmadı bile.
    Her şeye rağmen Castrol Edge veya Mobil 1 esp den şaşmamaya kararlıyım
  • quote:

Adım adım ilerleyin.

Uzun süre 10 w40 kullanılmış ise ilk aşamada 5w40 denenerek eksiltme yapıp yapmadığı ölçülmelidir. Sonra başarılı olursa 0w40 deneyebilirsiniz

5/30 koysam hocam . daha yakıt tasarruflu diyolar . mobil . burası rize çok sıcak ve çok soğuk olmaz
  • CeLLaT_1905 kullanıcısına yanıt
    Olmaması gerekir. Aracı lifte kaldırıp incelettirin.yağ tapası gevşek olabilir. Karteri çarpmış olabilirsiniz .ihmal etmeyiniz

• Vezir hocam merhaba, kaliteli bir duman kesici yağ katığı tavsiye edebilir misiniz? Aslında dumanı sadece çok yüksek devirde vites değiştirdiğim anda atıyor yani sürekli bir duman çıkışı olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EKE58 -- 19 Temmuz 2016; 20:34:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EKE58 kullanıcısına yanıt
    Yağ buharlaşma derecesi yüksek olan yağ seçiniz .internette teknik şartname leri vardır.tam sentetik daha iyidir

• vezir kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim hocam. Kullandığım yağ Elf 10w40 sporti. Ben aslında size duman kesici olarak ne kullanayım diye sormuştum mesela abro, double up, stp, wynns gibi markalar mevcut. Bunların yağ eksiltmeyi ve dumanı azalttığı söyleniyor siz ne marka tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EKE58 kullanıcısına yanıt
    Özetle yağ katkılarının yaptığı şey yağı kalınlaştırmak ve buharlaşma derecesini artırmak.bunu yağ ile yapmak daha iyidir çünkü her katkının kalıntısı kalır ve uzun vadede daha büyük sorun olacaktır .bir kerede belki birşey olmaz ama sorunun nedenini çözerken kalıcı sonuç daha iyi olur .

Wnyss iyi olduğunu duydum ama kulaktan dolan bilgi bazen yanıltıcı olabiliyor.

Mesela 10w60 tan sentetik mobil katkısız olarak işinizi daha teknik olarak çözer ama kışın ilk ısınma süresi uzayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vezir -- 20 Temmuz 2016; 20:40:36 >
  • Oyların neredeyse %50 si Castrole verilmiş ama bugün aracımın bakımı için yağ ararken gittiğim bir satıcı Shell Helix en ileri teknolojili en temiz yağ olduğunu söyledi. Hatta kullandığı teknolojinin kullanım hakkını almak için diğer firmalarda sıraya girmiş :)
  • oylar araç kullanıcıların ne tür yağ kullandığını oyluyor .

ancak en çok oy verilen en iyi anlamına gelmez.
  • Arkadaşlar sanayii de yağ değişimi yaptırdım. Filtreyi de değiştirdiler. filtrenin kalitesinden şüphem var. Kalitesini alıp değiştirebilir miyim. Değiştirirken yağ komple boşalacak mı. Ben değiştirebilir miyim

• Gerek yok, bidahaki değişimde kendin orijinal filtrelerini alır gidersin.
  • herkese selamlar,

tam sentetik yeni nesil motor yağlarının santigrat cinsinden sae değerleri grafik tablosu paylaşıldı mı?

paylaşılmadıysa paylaşabilecek biri olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muammer816 -- 26 Temmuz 2016; 0:20:25 >
  • quote:

Kıyaslama için aşağıdaki tablo daha güvenilir bir referans olacaktır .

Bu mesaja eklenen görseller:

hocam tablodakilere ek olarak tam sentetik 5w40 ve 5w50 yağlarının da olduğu daha kapsamlı bir grafik var mı ? internette aradım fakat bulamadım

• muammer816 M kullanıcısına yanıt
    grafik var ama her markanın sentetik grafiği farklı olur genelleme yapamayız. AS firmasının ürünü -20 dayanırken B firması -25 olabilir. Kataloglarına bakmak lazım bu konular birazcık giri noktalar olarak serbest rekabette saklı kalıyor .

Bağımsız bir otorite klasifikasyon yapamamakta ,ülkelerin de aralarında çekişmeler var petrol dendi mi her şey karışıyor.
  • dediklerinize katılıyorum hassas detaylar var fakat mobil,castrol gibi kendini yağ konusunda ispatlamış markaların,dünya standartlarını belirleyen çeşitli test kuruluşlarından onay alması ve bunları belgelendirmesi ben gibi tüketicilere güven vermektedir.

sorumu düzeltiyorum;
    mobil ve castrol'un tam sentetik yağları için yukarıdaki tabloya benzer bir tablo var mıdır? varsa paylaşabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muammer816 -- 26 Temmuz 2016; 12:26:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muammer816

dediklerinize katılıyorum hassas detaylar var fakat mobil,castrol gibi kendini yağ konusunda ispatlamış markaların,dünya standartlarını belirleyen çeşitli test kuruluşlarından onay alması ve bunları belgelendirmesi ben gibi tüketicilere güven vermektedir.

sorumu düzeltiyorum;
    mobil ve castrol'un tam sentetik yağları için yukarıdaki tabloya benzer bir tablo var mıdır? varsa paylaşabilir misiniz?

benim elimde markaya bağlı bir tablo yok .Ama internetten bulabilirsem iletirim.
  • 
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.