Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (409. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.532
Cevap
202
Favori
1.864.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
  • Castrol yüzünü Titanium kelimesiyle yenilemiş sanıyorum? Castrol Edge Titanium FST 5w30 LL aldım Audi marka aracım için.

• Hocam merhabalar.

2010 model fiyat punto evo 1.4 multiair 105 beygir aracım var. Önceki sahibi 28 binde aracın yağını değiştirmiş. Şu an araç 35 binde ama yağ değiştireli 1 yılı geçmiş. Sizin mesajlarınızdan anladığım kadarıyla yağ değiştirmem gerekiyor.

Ankara'da ikamet ediyorum. Önümüz kış burada havalar 0'ın altına düşüyor sıkça.

Aklımda bir kaç yağ var siz bunlar dışında bir şey tavsiye ederseniz de olur.

1)_Mobil 1™ Fuel Economy 0W-30

2)_ Mobil 1™ 0W-20 ( Çok ince acaba benim araca uygun mudur ?)
      3)_ Mobil 1™ ESP 0W-40( bu yağ dexos diyor, 0w30 olanınında aynı kalite ibaresi yok)
      4)_ Motul 8100 5w30 ( Fiyatına göre kayda değer bir katkısı var mıdır ?

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 11 Aralık 2015; 13:26:46 >
  • Kaliteli yağ kullanmak istiyorsanız Petronas'ı tavsiye ediyorum neredeyse her markaya özel yağı var. Ben 1,4 TSİ için 5000AV kullanıyorum daha önce kullanmış olduğum Mobil 5-30 ESP F.dan daha başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mşah -- 14 Aralık 2015; 13:41:44 >
  • Merhaba arkadaşlar yağ konusunda bir sorum olacaktı, 2005 model bmw 3.16i e46 kasa araç için yağını değiştirmek istiyorum.

Castrol sitesinde 0w30 edge yağ öneriyor, yalnız aklımda şu var. Tokat'ta yaşıyorum Sivas gibi soğuk geçen yerlere de gitmem gerekebiliyor bazen. Yazın da 35 derece sıcakları görebiliyor burası ve uzun bayırlar da var

Ayrıca bazen İstanbul vs gibi uzun yola ve yoğun şehir içi trafiğe girmem gerekebiliyor. ama motoru çok sıkıştırır tarzda kullanmam, nadiren yüksek devirde kullanırım

Bu durumda 0w40 yağ kullanmak daha uygun mu olur? Yoksa abartı mı olur dersiniz, yine 0w30 veya 5w30 yağ mı kullanmalıyım?

Bir de castrol edge mi veya mobil 1 esp gibi bir ürün mü önerirsiniz(mobildeki en kaliteli yağ hangisidir tam bilmiyorum) ?

Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vesalius -- 14 Aralık 2015; 12:35:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vesalius

Merhaba arkadaşlar yağ konusunda bir sorum olacaktı, 2005 model bmw 3.16i e46 kasa araç için yağını değiştirmek istiyorum.

Castrol sitesinde 0w30 edge yağ öneriyor, yalnız aklımda şu var. Tokat'ta yaşıyorum Sivas gibi soğuk geçen yerlere de gitmem gerekebiliyor bazen. Yazın da 35 derece sıcakları görebiliyor burası ve uzun bayırlar da var

Ayrıca bazen İstanbul vs gibi uzun yola ve yoğun şehir içi trafiğe girmem gerekebiliyor. ama motoru çok sıkıştırır tarzda kullanmam, nadiren yüksek devirde kullanırım

Bu durumda 0w40 yağ kullanmak daha uygun mu olur? Yoksa abartı mı olur dersiniz, yine 0w30 veya 5w30 yağ mı kullanmalıyım?

Bir de castrol edge mi veya mobil 1 esp gibi bir ürün mü önerirsiniz(mobildeki en kaliteli yağ hangisidir tam bilmiyorum) ?

0/40 veya 0/30 sogukta ayni akiskanlikta olurki ilaveten pompalama sicakliginida kontrol etmeniz daha iyi olur.
    Tuketim olakak virgulden sonraki rakamlarla 100km/lt fazla tuketirsiniz ancak yuksek devir ve sikisik trafikte daha fazla koruma saglar 40la biten yag.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

quote:

Orijinalden alıntı: vesalius

Merhaba arkadaşlar yağ konusunda bir sorum olacaktı, 2005 model bmw 3.16i e46 kasa araç için yağını değiştirmek istiyorum.

0/40 veya 0/30 sogukta ayni akiskanlikta olurki ilaveten pompalama sicakliginida kontrol etmeniz daha iyi olur.
    Tuketim olakak virgulden sonraki rakamlarla 100km/lt fazla tuketirsiniz ancak yuksek devir ve sikisik trafikte daha fazla koruma saglar 40la biten yag.

Sağolun hocam ben de bu yüzden 0w40 yağı daha ağırlıklı düşünüyordum, orjinaldeki 0w30 veya 5w30 yağa göre daha da avantajlı olur sanırım

Bir de castrol veya mobil fark eder mi kalite açısından daha üstün olan var mıdır?

• 1.4 benzin+lpg 87bin km

10/40 koyduk ağustosta' 5 ay olmadan 10bin'im doldu

15bin yada 20bin gidebilecek uygun yağ varmıdır böyle bi teknoloji.

tşkler

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mşah -- 14 Aralık 2015; 15:16:56 >
  • mşah kullanıcısına yanıt
    10/40 yerine 0/40 mı diyorsunuz yani -

bu arada şehir antalya - araç tata indigo sedan 4,5lt alıyor-
  • bence 10-40 kullanın
  • Merhaba arkadaşlar ,

Yazılanların çoğunu okudum ve benimde aracımın yağ değişim zamanı geldi bu hafta içi değiştireceğim fakat seçim yapmakta zorlanıyorum.

Aracım 2004 Alfa Romeo 156 1.6 TS 120hp 130.000 Km de ve izmirde yaşıyorum.

Varyatör diye bir parça mevcut bu araçlarda Değişken subap zamanlaması için gerekli eksantrik hareketini sağlayan bir parça motorun üst kapağına yakın bi yerde ve iyi yağlanmalı yoksa sorun yaratıyor.

Aracın orjinal yağı SELENİA 20k For Alfa Romeo 10w / 40

Selenia 10w40 Teknik veriler

ACEA A3
    API SL/CF
    MB 229.1
    SAE 10W-40
    VW 500.00 - 505.00
    FIAT 9.55535-G2 SÖZLEŞMELİ TEKNİK REFERANS N.F405.N04

Şuan Kullandığım yağ Mobil 2000 10w40

Kullanmayı düşündüğüm yağlar

1- MOTUL 8100 X-CLEAN 5W-40 5 Litre = 145 TL Teknik Verileri
    2- MOTUL 8100 X-CESS 5W-40 5 Litre = 128 TL Teknik verileri
    3- Castrol Edge 5w-40 4+1 litre = 127 TL kısmen teknik veriler
    4- Mobil Super 3000 5W-40 4+1 litre = 88 TL Teknik veriler
    5- SHELL HELİX HX8 5W-40 4 LİTRE = 81 TL Kısmen Teknik veriler

Tüm yağlar sentetik.yorumlarınız benim için önemli.
    Arabamda fabrika verileri kadar yağ yakma mevcut hiç motor yapılmadı motor % 96 çıkıyor hiç lpg takılmadı.Neden 5-40 seçtim kış için uygun olduğunu düşündüm izmirde hava 0 , -2 , 3 derece falan olur heralde bu kış.başka alternatifleriniz varsada olabilir.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Hocam merhabalar.

2010 model fiyat punto evo 1.4 multiair 105 beygir aracım var. Önceki sahibi 28 binde aracın yağını değiştirmiş. Şu an araç 35 binde ama yağ değiştireli 1 yılı geçmiş. Sizin mesajlarınızdan anladığım kadarıyla yağ değiştirmem gerekiyor.

3)_ Mobil 1™ ESP 0W-40( bu yağ dexos diyor, 0w30 olanınında aynı kalite ibaresi yok)

Saygılar

Arkadaşlar motul'u eledim.

Şu an için mobil 1 0w30
    mobil 1 5w30
    mobil 1 0w40

Veya Fiat Kartaş'a gidip direk ne koyarlarsa onunla değiştireceğim. Selenia koyuyorlarmış galiba. Vezir hocam buralarda yok bu aralar sanıyorum. Başka yardımcı olabilecek var mıdır ?

Saygılar

• quote:

quote:

Hocam merhabalar.

Saygılar

Şu an için mobil 1 0w30
    mobil 1 5w30
    mobil 1 0w40

Veya Fiat Kartaş'a gidip direk ne koyarlarsa onunla değiştireceğim. Selenia koyuyorlarmış galiba. Vezir hocam buralarda yok bu aralar sanıyorum. Başka yardımcı olabilecek var mıdır ?

Saygılar

Multiair için fabrika hangi numara yağ koyun diyorsa onu koyun derim.
    Subop zamanlama mekanizması tamamen yağ ve yağ basıncını ayarlayan selenoid ler ile çalışmakta. Bu nedenle fabrikanın elbette bu konu ile ilgili çalışması olmuştur. Riske atmayın.

• Mobil Super 3000 5W-40 koyun. 0W40 aracınız içinb ince gelecektir. Motor yağınızı en geç 10.000 km'de değiştirin. Motul koymanıza gerek yok abartılacak bir yanı olmyan yağ. Motul'un tek dayanak noktası aşırı çalışma sıcaklıkları altında daha kararlı çalıştığı yönünde ancak bu konuda gerçekten tarafsız bir test yok. Aşırı sıcak çalışma ortamı da yüksek basınçlı turbo sistemli modifiye motorlarda bulunur. Sizin aracınıza Motul koymanız gereksiz para vermekten başka birşey değil.
    Arabanıza çok hassas iseniz yağınızı 7500 km'de değiştirin.
  • Du Hast D kullanıcısına yanıt
    Hocam söyledikleriniz basit gibi görünse de bana çok mantıklı geldi.

Bizzat kartaşa gidip değiştireyim, macera aramayalım . Yurt dışı fiat forumlarinda da multiair için sizinkiler benzer yorumlar var .

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: KUTERD

Merhaba arkadaşlar ,

Yazılanların çoğunu okudum ve benimde aracımın yağ değişim zamanı geldi bu hafta içi değiştireceğim fakat seçim yapmakta zorlanıyorum.

Aracım 2004 Alfa Romeo 156 1.6 TS 120hp 130.000 Km de ve izmirde yaşıyorum.

Varyatör diye bir parça mevcut bu araçlarda Değişken subap zamanlaması için gerekli eksantrik hareketini sağlayan bir parça motorun üst kapağına yakın bi yerde ve iyi yağlanmalı yoksa sorun yaratıyor.

Aracın orjinal yağı SELENİA 20k For Alfa Romeo 10w / 40

Selenia 10w40 Teknik veriler

ACEA A3
    API SL/CF
    MB 229.1
    SAE 10W-40
    VW 500.00 - 505.00
    FIAT 9.55535-G2 SÖZLEŞMELİ TEKNİK REFERANS N.F405.N04

Şuan Kullandığım yağ Mobil 2000 10w40

Kullanmayı düşündüğüm yağlar

1- MOTUL 8100 X-CLEAN 5W-40 5 Litre = 145 TL Teknik Verileri
    2- MOTUL 8100 X-CESS 5W-40 5 Litre = 128 TL Teknik verileri
    3- Castrol Edge 5w-40 4+1 litre = 127 TL kısmen teknik veriler
    4- Mobil Super 3000 5W-40 4+1 litre = 88 TL Teknik veriler
    5- SHELL HELİX HX8 5W-40 4 LİTRE = 81 TL Kısmen Teknik veriler

Tüm yağlar sentetik.yorumlarınız benim için önemli.
    Arabamda fabrika verileri kadar yağ yakma mevcut hiç motor yapılmadı motor % 96 çıkıyor hiç lpg takılmadı.Neden 5-40 seçtim kış için uygun olduğunu düşündüm izmirde hava 0 , -2 , 3 derece falan olur heralde bu kış.başka alternatifleriniz varsada olabilir.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Castrol edge 5w40 eğer 40 ile biten bir yağ arıyorsanız uygundur.ama motor fabrıka verisine yakın gibi görünüyor 5w30 ları da gözden geçirebilirseniz..

• quote:

quote:

Hocam merhabalar.

Saygılar

Şu an için mobil 1 0w30
    mobil 1 5w30
    mobil 1 0w40

Saygılar

Mobil 1 0w40 uygun seçim gibi .özellikle kışın fark hissedilbilir .

• vezir kullanıcısına yanıt
    Vezir hocam yukarıda bir arkadaş multiair için hiç macera aramayın direk servis ne koyarsa onunla devam edin diyor. Yurt dışı fiat forumlarinda bir kaç kişi de aynı şeyi söylemiş. Multiair motorlar değişken subap zamanlı olup yağ basıncı ile çalıştığı için.

Ancak ben servis danismanina direk mobil 0w40 kullanmak istiyorum diyeyim. Youtube karşılaştrmalarinda iyi olduğunu biliyorm ben mobil 0w40 ın

Çarşamba günü sonucu buraya yazaym.

Saygılar.

• Vezir hocam 1.6 benzinli toledom var lpgli 190000 de ben hangi yagi kullanmaliyim konyada yasiyorum soguklar en fazla -10 derecede oluyor yaz yada kis olarak yag degisiyormu.

• 5w40 veya 10w40 kmsi yüksek ve lpg li araç için iyi bir tercihtir

• 
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.