Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (385. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.548
Cevap
202
Favori
1.864.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
15. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 26.4.2024)
Giriş
  • Şu sıralar 5-30 yağ araştırması yapıyorum.İnternette ucuza 5-30 mobil yağ bulabiliyorum ama internetten ticarete güvenmediğimden bir türlü alamadım.Kredi kartım yok sanal kart falan çıkaramıyorum bankamatiğim var sadece.
    Dışarıda benzinlikler ve dükkanlarda daha mobil satan bir yere rastlamadım.Sanki piyasadan çekildi.
    Bir yandan da git başka marka al mesela castrol veya benzinlikten shell hatta en ucuz hangisini bulursan al diye düşünüyorum.Arabam 2005 corolla şimdiye kadar hep 10-40 kullandık daha 40 bin kmde değil.
  • vezir kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi 10w-40 yerine 5w-40 almaya karar verdim ve uygun fiyata po maxima 5w-40 almaya karar verdim. Yada sizce biraz daha fazla verip bilinen marka mı alayım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mitsubishi Colt aracım 30 binde. Yağ değişim zamanı geldi. 15 Binde değişimde 10 40 yağ konuldu. Şimdi elimde 5 30 yağ var . Kullanabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iodio75

Mitsubishi Colt aracım 30 binde. Yağ değişim zamanı geldi. 15 Binde değişimde 10 40 yağ konuldu. Şimdi elimde 5 30 yağ var . Kullanabilir miyim ?

Kullanabilirsiniz .

• quote:

Orijinalden alıntı: osmankur

Dediğiniz gibi 10w-40 yerine 5w-40 almaya karar verdim ve uygun fiyata po maxima 5w-40 almaya karar verdim. Yada sizce biraz daha fazla verip bilinen marka mı alayım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Po da olur ama fiyat farkı çok değilse 3 büyüklerden birisini tercih edin

• Shell yağlar nasıl? Bir yoruma rastladımda. Shell yağlar köpürme yapıp görevlerini yerine getirmiyormuş yazmış birisi. Ne kadar doğru. Bir dahaki bakımda Shell 5w-30 koydurmayu düşünüyodum.
  • Öncelikle merhabalar.

1.2 tsi motor , vw new beetle aracım son donemde biraz fazla yakit harcamaya başladı. Durumun motor Yağı ile ilgili oldugunu düşünüyorum. Aracımın servis zamanıda yaklaşıyor. Siz hangi yağı önerirsiniz acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: XSoldier000

Shell yağlar nasıl? Bir yoruma rastladımda. Shell yağlar köpürme yapıp görevlerini yerine getirmiyormuş yazmış birisi. Ne kadar doğru. Bir dahaki bakımda Shell 5w-30 koydurmayu düşünüyodum.

Bende merak ediyorum.Birisi anlatsa da iyi mi kötü ona göre alsak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

Orijinalden alıntı: XSoldier000

Shell yağlar nasıl? Bir yoruma rastladımda. Shell yağlar köpürme yapıp görevlerini yerine getirmiyormuş yazmış birisi. Ne kadar doğru. Bir dahaki bakımda Shell 5w-30 koydurmayu düşünüyodum.

Bende merak ediyorum.Birisi anlatsa da iyi mi kötü ona göre alsak.

Kim söyledi ise sallamış. Shell e güvenebilirsiniz.

• merhaba vezir hocam. aracım 1.6 dizel motor 120 hp Fiat Bravo. 60000 bakımını yaptıracağım. Servis 5w30 selenia yağ kullanıyormuş. Sizin bir tavsiyeniz var mı? Bir de servis bu yağ için 200 tl fiyat verdi. Bana çok geldi siz nasıl değerlendirirsiniz?
  • Vezir hocam merhaba,

Aracım 2013 mercedes a180 cdi. Aşağıda paylaştığım iki motor yağı arasında kaldım, hangisini önerirsiniz? Ya da bunları alma şunu al dediğiniz bir ürün varmıdır?

http://www.n11.com/elf-evolution-full-tech-solaris-fe-5w-30-5litre-motor-yagi-2014-P20177325

http://www.n11.com/mobil1-esp-formula-5w-30-4-lt-dpfli-motor-yagi-2015-subat-P40358347

• Donald Draper kullanıcısına yanıt
    mobil1 5 - 30 derim ben. bende 4 bin belki de gelmeden değiştirceğim mobil1 koyacağım.
  • Arkadaşlar internetten hyundai era için castrol magnatec 5w 30 yağ aldım. Elime ulaştığında castrol magnatec 5w 30 a1 yazdığını farkettim ve üzerinde ayrıca ford binek araçları dizel ve benzinli için uygun olduğu yazıyor. Şimdi ben bu yağ hyundai için kullansam zararı olur mu. aracım dizel.

• quote:

Orijinalden alıntı: Customsexpert

merhaba vezir hocam. aracım 1.6 dizel motor 120 hp Fiat Bravo. 60000 bakımını yaptıracağım. Servis 5w30 selenia yağ kullanıyormuş. Sizin bir tavsiyeniz var mı? Bir de servis bu yağ için 200 tl fiyat verdi. Bana çok geldi siz nasıl değerlendirirsiniz?

5w30 veya 5w40 kullanılabilir fiyat konusunu bilemiyorum.internetten yağ fiyatlarına bakabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

Vezir hocam merhaba,

Aracım 2013 mercedes a180 cdi. Aşağıda paylaştığım iki motor yağı arasında kaldım, hangisini önerirsiniz? Ya da bunları alma şunu al dediğiniz bir ürün varmıdır?

http://www.n11.com/elf-evolution-full-tech-solaris-fe-5w-30-5litre-motor-yagi-2014-P20177325

http://www.n11.com/mobil1-esp-formula-5w-30-4-lt-dpfli-motor-yagi-2015-subat-P40358347

Mercedes yağları için araç katalogundaki MB ile başlayan şartname numarası gerekli , kafadan yağ söyleyeem hele ki son nesiller euro 5 mi 6 mı bekli olmadan seçemeyiz. İlk yağ uygun değil Mb şartname numarası açıklamalarda yok. İkincisi uyar ama kitapçığa bakın bende de mercedes var size güzel bir yağ seçebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: vezir

quote:

Orijinalden alıntı: Customsexpert

merhaba vezir hocam. aracım 1.6 dizel motor 120 hp Fiat Bravo. 60000 bakımını yaptıracağım. Servis 5w30 selenia yağ kullanıyormuş. Sizin bir tavsiyeniz var mı? Bir de servis bu yağ için 200 tl fiyat verdi. Bana çok geldi siz nasıl değerlendirirsiniz?

5w30 veya 5w40 kullanılabilir fiyat konusunu bilemiyorum.internetten yağ fiyatlarına bakabilirsiniz.

Hocam teşekkür ediyorum cevabınız için. Eşim de 2008 model citroen c1 1.0 sx sensodrive kullanıyor. Onun için de yağ önerisinde bulursanız çok sevinirim.

• Üstadım iyi geceler, 113000 km.de, maalesef terleme yapan bir peugeot 407'im var, yaklaşık 4500km'de bir litre yağ azalmış, şuan 5-30W total ineo ecs marka yağ kullanıyorum, bir sonraki bakıma 9500 km var, yine 5-30 total mi kullanayım yoksa başka bir yağ mı tavsiye edersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: nkaradeniz

Üstadım iyi geceler, 113000 km.de, maalesef terleme yapan bir peugeot 407'im var, yaklaşık 4500km'de bir litre yağ azalmış, şuan 5-30W total ineo ecs marka yağ kullanıyorum, bir sonraki bakıma 9500 km var, yine 5-30 total mi kullanayım yoksa başka bir yağ mı tavsiye edersiniz?

Tam sentetiklerin buharlaşma oranı düşüktür bu nedenle eksiltmeyi daha az yapmalarını beklerim ,yağ şartnamelerine bakarak parlama Parlama Noktası, °C, (ASTM D92) sıcaklık değeri yüksek olan yağlardan birisini tercih ederseniz buharlaşma düzeleceği için eksiltme de azalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vezir -- 28 Nisan 2015; 11:19:11 >
  • üstad motor ustamız izlenimlerine göre castrol ün motor bloğunda kurum yaptığını yazmıştı, bu konu hakkında görüşleriniz nedir?
    bu olay içerdiği karbon miktarından kaynaklanıyor galiba, mobil yağlarında daha az karbon içeriği varmış galiba
    japon marka eneos yağı hiç karbon içermiyormuş, sadece japonyadan dolum oluyormuş
    bu konu hakkında aydınlatabilirsen sevinirim
  • Mobil1 new life 0-40 yaği asma kilitleri yağlamak için kullandım. Beklediğimin çok altında performans aldım. Dikiş makinelerine kullanilan yağlar çok daha iyi performans veriyordu. Acaba new life ince mi geldi.Zaten makine yağının yaninda su gibi kalıyor? Dikiş makine yağları sıfır numara diye biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.