Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.533
Cevap
202
Favori
1.864.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 24.3.2024)
Giriş
    Ben de teşekkür ederim, size de, herkese de. Hep beraber yapıyoruz. Forumdan ben de kendi öğrendiklerimi cebime koyuyorum.
  • Karbon 12 K kullanıcısına yanıt
    Hocam Motul'ün bu yağı 2004 Corolla için nasıldır? Diğer markaların muadil yağlarından daha mı iyidir?

http://www.hepsiburada.com/liste/motul-8100-eco-nergy-5w30-motor-yagi-10-a-varan-yakit-tasarrufu-3388a/productDetails.aspx?productId=otctn3388a&categoryId=26005
  • Paul Klee kullanıcısına yanıt
    Akışkanlığına göre iyi film dayanımı var. 3.4 mPas HTHS alışıldık şey değil, şartname ACEA A5 için 3.5'in altında kalmayı mecbur yapıyor. Sanki şartname olmasa daha yüksek olacak. Çünkü böyle yakıt ekonomisi yağları genelde 3.2 mPas'nin üzerinde olmaz. Belli ki arkasında iyi bir mühendislik ve epey katkı paketi var. Viskozite indeksi biraz düşük (163) ama herşey VI değil. İyi mühendislik ve katkı dengesiyle üzerinden gelebiliyorlar. Motul de böyle isim olmuş. Çok kaliteli bir madeni yağ.

Bence şartnamelerini karşılayan Japon'lar için ideal yağlardan biri yalnız fiyatı abartılı. Motul'ün 300V serisi ester katkıları içerdiği için yüksek fiyatı anlaşılabilir, ama 8100 sersinin bu fiyata olması ne kadar makul tartışılır.

https://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/51/original/8100_Eco-nergy_5W-30_(GB).pdf

• 2006 getz vgt sahıbıyım aracım 134bınde.
    dün yağ bakımını yaptırdım daha önce castrol edge 5 40 kullandım
    bu bakımda elf 5 40 kullandım bir zararı vb olurmu
    bor katkısı veya yağ katkısı kullansam ne kullanıyım
    veya kullanayımmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Akışkanlığına göre iyi film dayanımı var. 3.4 mPas HTHS alışıldık şey değil, şartname ACEA A5 için 3.5'in altında kalmayı mecbur yapıyor. Sanki şartname olmasa daha yüksek olacak. Çünkü böyle yakıt ekonomisi yağları genelde 3.2 mPas'nin üzerinde olmaz. Belli ki arkasında iyi bir mühendislik ve epey katkı paketi var. Viskozite indeksi biraz düşük (163) ama herşey VI değil. İyi mühendislik ve katkı dengesiyle üzerinden gelebiliyorlar. Motul de böyle isim olmuş. Çok kaliteli bir madeni yağ.

Bence şartnamelerini karşılayan Japon'lar için ideal yağlardan biri yalnız fiyatı abartılı. Motul'ün 300V serisi ester katkıları içerdiği için yüksek fiyatı anlaşılabilir, ama 8100 sersinin bu fiyata olması ne kadar makul tartışılır.

https://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/51/original/8100_Eco-nergy_5W-30_(GB).pdf

Cevap için teşekkürler. Bildirim gelmedi yeni gördüm. Fiyat ne kadar olsa makul olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam hepsiburada da 5-50 Mobil 1 tam sentetik yağ indirime girmiş. Bu yağı 5-30 kullandığımız Ford araçlarda kullanabilirmiyiz? Bu ürüne bu fiyat çok uygun geldi.@vezir
  • Beyler 2006 model 44.000 de yarisim var 1.0 3 silindir atmosferik motor. Bugüne kadar serviste hep 10w40 yarı sentetik koydular. Ben şimdi 5w30 Motul yada Mobil 1 Esp 5w30 koymak istiyorum fikir alabilirmiyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUPPERMAN -- 9 Nisan 2015; 21:30:30 >
  • N11 den tanesi 97 tl den 2 tane Mobil 1 new life 0w 40 yag aldım üretim tarihi haziran 2014.
    Üç aşağı beş yukarı bilgi sahibi oldum ama yine de sorayım bu tam sentetik yağın ömrü 5 yıl midir?
    Yani açılmamis ambalajlı şekilde ki raf omru nedir?
    bu arada fiyat iyi herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: evo_41

N11 den tanesi 97 tl den 2 tane Mobil 1 new life 0w 40 yag aldım üretim tarihi haziran 2014.
    Üç aşağı beş yukarı bilgi sahibi oldum ama yine de sorayım bu tam sentetik yağın ömrü 5 yıl midir?
    Yani açılmamis ambalajlı şekilde ki raf omru nedir?
    bu arada fiyat iyi herhalde

Doğru saklanması koşuluyla 5 yıl raf ömrü vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: Exit to DOS

Hocam hepsiburada da 5-50 Mobil 1 tam sentetik yağ indirime girmiş. Bu yağı 5-30 kullandığımız Ford araçlarda kullanabilirmiyiz? Bu ürüne bu fiyat çok uygun geldi.@vezir

İkinci hane si 50 ile biten yağ ancak araç için gerekli ise kullanılması uygundur . Kalın yağ hassas tolerans lı araçları çabuk aşındırır. Ama araç kmsi yüksek ve hafif de yap yakıyor ise kullanılması daha da iyi olabilir . Teorik den çok pratik manada gerekli ise kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

2006 getz vgt sahıbıyım aracım 134bınde.
    dün yağ bakımını yaptırdım daha önce castrol edge 5 40 kullandım
    bu bakımda elf 5 40 kullandım bir zararı vb olurmu
    bor katkısı veya yağ katkısı kullansam ne kullanıyım
    veya kullanayımmı?

Hayır bir sakıncası olmaz

Bor katkısı sağlam araç için gerekli bir katkı değildir .ama ihtiyacınız varsa ve gerekli olduğunu düşünüyorsanız kullanınız.

• vezir kullanıcısına yanıt
    hocam dün kontrol ettim
    yağ yakan araç 250 km de hiç eksiltme yapmamış
    daha önce 500 km olmadan 1 litreye yakın eksiltmişti
    bu arada mazot tüketimi azaldı 50 liralık mazotla şehiriçi 100 km den fazla gidebiliyor artık
    km yaptıkça vites sorunu aracın vites arıza ışığıda artık yanmıyor ve tüm vitesleri sorunsuz

mobil 10-60 etkisimi yoksa dynamic kot 100 etkisimi anlayamadım

1000 km dahs yapınca yağ yakmanın çok azalacağını tahmin ediyorum

• Vezir bey teşekkürler. Evde bir odada saklıyorum işte .Muhtemelen birşey olmaz .
  • BatuKır B kullanıcısına yanıt
    Yağ yakmayın azalması 10w60 etkisidir. Ancak yakıt azalmasının bu yağ ile direk ilişkisi olduğunu düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: vezir

Yağ yakmayın azalması 10w60 etkisidir. Ancak yakıt azalmasının bu yağ ile direk ilişkisi olduğunu düşünmüyorum.

peki 10 bin km olmadan yeni yağ koymam gerekirmi
    şu an 10-60 yağ ile toplam 1000 km anca yaptı
    10-40 dizel yağa geçmelimiyim

• BatuKır B kullanıcısına yanıt
    On bin km boyunca sadece eksik en yağı tamamlayın. Eksiltme olduğu için 10w40 iyi bir tercih olmayacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın VEZİR hocam. 5600 KM de 2013 model Peugeot 208 1.2 benzinli 2. el bir araç aldım. Motor yağı ilk sahibinde 1yıl dolunca 3800 km de total 5w30 yağ ile değişim yapılmış.Bunun üzerinden tekrar 1 yıl daha geçiyor araç 5600 KM de. Araç kataloğunda total 5w30 acea c2 birde 0w30 acea c1-c2 motor yağlarının kullanılabileceği yazılı. şimdi ben izmir şartlarında hangisini tercih etmeliyim. Teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: otam

Sayın VEZİR hocam. 5600 KM de 2013 model Peugeot 208 1.2 benzinli 2. el bir araç aldım. Motor yağı ilk sahibinde 1yıl dolunca 3800 km de total 5w30 yağ ile değişim yapılmış.Bunun üzerinden tekrar 1 yıl daha geçiyor araç 5600 KM de. Araç kataloğunda total 5w30 acea c2 birde 0w30 acea c1-c2 motor yağlarının kullanılabileceği yazılı. şimdi ben izmir şartlarında hangisini tercih etmeliyim. Teşekkürler,

5w30 olanı tercih ediniz

• Arkadaşlar araçta 0w40 mobil yağ var, hiçbi yerde bi litrelik bulamadım. Başka markanın aynı değerdeki yağını alsam bişey olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: Paul Klee

Arkadaşlar araçta 0w40 mobil yağ var, hiçbi yerde bi litrelik bulamadım. Başka markanın aynı değerdeki yağını alsam bişey olur mu

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/709/Mobil-1-New-Life-0W-40-1-Lt

İnternetten alabilirsiniz ben ilk aramamda yukarıdakini buldum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.