Şimdi Ara

Sagemcom Digiturk Plus IQ (103. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
31
Favori
240.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar iyi günler bi konuda danısacaktım size ya bende sagemcom dt cihazı var cihaz salonda aile biraz kalabalık ben odamda mac seyretmek istiyorumda bu cihazdan odamdakı tvye nasıl yayın alabılırım tek cihaz aynı ıkı yayın ıkı tv ye.. bi yol önerdiler denedım ilginçtir dsmart kutusunda oldu fakat bu sagem kutusunda olmadı hdmı çoklayıcı parça aldım iki çıkıslı 15 m hdmı kablo aldım çoklayıcıyı cihaza bağladım birinci tvyı bağladım yayın vardı daha sonra ıkıncı kabloyu taktım benm odama gıden kabloyu ana ekran karardı odamdakı tv yemyesıl ekran oldu daha sonra aynı seyı dsmart cihazında denedım sorunsuz calıstı aynı anda ıkı yayın ıkı tv de oldu bunda olmadı acaba ne yapmalıyım baska bı yolu varmı bunun bu kutudan aynı yayını ıkı tv ye bırden nasıl verebılırım aldığım coklayıcının resmi bu teknık servise sordum saçma geldı bana ama çoklayıcı bu cihazın gücünü karsılamıyor dıye cevap aldım
  • Arkadaşlar binada merkezi sistem şeklinde 3 adet çanak var eutelsat, turksat, hotbird. Bu diğer uyduları sagemcom üzerinden izlemem mümkün müdür? Gelişmiş arama dediğimde uydu olarak sadece eutelsat var diğerlerine girilmiyor.
  • Arkadaşlar bende aranıza katıldım bugün. Humax 9504 vardı sagem 6101 ile değiştirildi. Ancak diğer cihazı alırken bana kağıt falan vermediler. Söyledim ama verilmiyor dedi. Bide yeni cihazın kutusunuda bırakmadı. Aldı gitti eleman ne varsa. Bu sorun yaratır mı?
  • Hayir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler cevap için hocam. Gelen eleman lnb değşimide yaptı kurulumu yaptı gitti. Ancak o gittikten sonra farkettim. Bazı TRT kanalları göstermiyor. Bu neden kayanaklanabilir? Bi fikriniz var mı?
  • Plus IQ kutu için takılan lnb 'nin mdu5 tip lnb olması gerekiyor..
  • forzaGilles kullanıcısına yanıt
    Onu duymuştum hocam. Gelen eleman lnb değişimi yaptı kutuyla birlikte ancak mdu4 tip mi taktı acaba?
  • 473 73 73 arayip trt kanallarinin olmadigini belirtin ucretsiz lnb degisimi yapilir.

• Arkadaşlar benim sitede lnb değişim imkanı yok. Bana da yarın IQ Plus kutu bağlanacak. Arayayım da hiç gelmesinler mi acaba? Yoksa bir denesek mi? Şuan humax 9504 var. Bu kutuyu bedava verecekler. Mdu 1 var bende. Bir kaç hd kanal göstermiyor sadece şuan. Show tv hd, iz tv hd, moviemax family hd gibi. Yine aynı kanallar mı göstermez?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okttay -- 21 Ağustos 2015; 20:01:23 >
  • Merhabalar,

Bugün evde yokken talep ettiğim 6101 cihazı kurdular ve kurulumdan sonra telefon ile bilgi verdiler. Teknik servis bana şu an çalıştığını ama şu an yazılımın güncellendiğini ve sonrasında çalışmayabileceğini söyledi. Sebebi ise projektör ve amplilerde çalışmayabiliyor çoğu zaman dedi.
    Eve geldim ve açtım. ses var görüntü yok, ara ara 1 sn gelip gidiyor tekrar... kutuyu ampliden söküp direk tv ye bağlayınca çalışıyor.
    sistem özelliklerim:
    ampli Pioneer Sc-2024 ( yeni bir model sayılır )
    Projektör: Epson Tw9200w
    Tv: Samsung Ue55es7000
    sizce amplinin uyuşmama ihtimali var mıdır?
    Yarın tekrar servisi arayacağım, sinir oldum.
    Uzun zamandır iq vs eski kutuda harika çalışıyordu aynı sistemle, sözde yeni cihaz!!!

• Servis iq plus cihazı takarken mdu5 lnb Değişimi için ek bir Para alıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okttay -- 22 Ağustos 2015; 13:49:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okttay

Servis iq plus cihazı takarken mdu5 lnb Değişimi için ek bir Para alıyor mu?

Bende almamıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: okttay

Servis iq plus cihazı takarken mdu5 lnb Değişimi için ek bir Para alıyor mu?

Yok kardeşim para vermiyorsun zaten getireceği kutuyu stabil kullanman icin mdu 5 lnbi takmasi şart gerçi bende cok da stabil olmamisti bazi kanallarin hd si cikmayinca kutuyu iade ettim aboneligimi de iptal ettim

• Digiturk servis geldi. Lnb ile çok uğraştı bizim sitede mdu1 vardı. Mdu5 Yaptılar. Ama benim eve kadar gelen kabloyu Ölçüm cihazları ile kontrol ettiklerinde mdu5 sinyali görüyorlar. İq plus veya eski cihazım hiçbir kanalı taramada bulamadı. Lnb bozuk sanırım dediler, ellerinde başka mdu5 kalmamış ve cihazı bırakıp gittiler yarın farklı mdu5 lnb ile tekrar geleceklermiş.
    Lnb Değişimi parası için birşey demediler. Ama Digiturk teknik servis ile telefonda görüştüm kesinlikle para vermeyin para isterse bizi arayıp telefonu verin servise dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okttay -- 22 Ağustos 2015; 17:19:29 >
  • Beyler ben dt plus kullanıyorum sagem iq plusla değiştirince lnb değişikliği gerekiyor mu benim içinde?

• Onur1219071453 O kullanıcısına yanıt
    Dostum bende şuan mdu1 takılı ve Çalışıyor sorun yok. Bazı HD kanallarda (Show HD, iz HD, MovieMax family HD ve TRT HD) eski humax 9504 te sorun vardı. Aynı kanallarda hala sorun var. Diğer kanallar Çalışıyor. Mesela star HD ve kanal d HD aynı anda izlenip Kayıt emri sorunsuz verilebiliyor. Yarın tekrar mdu5 takmayı demeyecek servis.

• arkadaşlar şu an sd olarak ligtv şampiyonlar paketi üyeliğim var. İptal için faks çektikten sonra yeni teklif yaptılar kabul etmedim ama 1 aylık ücretsiz ligtv ve plus cihaz hediye ettiler. Yarın kurulum yapılacak. Cihaz değiştikten sonra hd yayınlar otomatik olarak açılıyor mu yoksa ayrıca 25 tl plus bedeli veya 12 tl hd bedeli mi istenir? ya da şöyle düşünelim plus paketi hediye etmedikleri birine cihazını verirler mi?
  • k62545 kullanıcısına yanıt
    Cihaz normal sd yayınları da Açıyor. Vermemiş olabilirler. Ben de HD paket vardı.

• k62545 kullanıcısına yanıt
    Hocam. Hediye ettikleri kutu sagemcom ise hd olarak geliyor. Ayrıca hd üyeliğine gerek yok. Hayırlı olsun.
  • Engelli paketi icin aylik kiralama ucreti ne kadar bilen varmi

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.