Şimdi Ara

Sagemcom Digiturk Plus IQ (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
31
Favori
240.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uan digiürk humax 9503 cihazını kullanmaktayım yenı cıhaza gecıcem ucretsız olucka uyelık kapatıcaktım yenı tkelıf yaptılar sagemcom daha ıyı dedı calıscan

sagemcom daha iyi mi iyise ortalama görüntü farkı ne ?

ayıca ethernet girişinden kablo ile digi protal dan dizi izliyorum sagemcom da bu özellik mevcut mu bugun bildirmem lazım sizden haber bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

uan digiürk humax 9503 cihazını kullanmaktayım yenı cıhaza gecıcem ucretsız olucka uyelık kapatıcaktım yenı tkelıf yaptılar sagemcom daha ıyı dedı calıscan

ayıca ethernet girişinden kablo ile digi protal dan dizi izliyorum sagemcom da bu özellik mevcut mu bugun bildirmem lazım sizden haber bekliyorum

Merhaba, bende daha önce sizin gibi Humax kullanıyordum (9502 sanırım) fakat daha sonra beni aradılar ve cihazınızı değiştireceğiz dediler.
    Kabul ettikten sonra servis gelip ücretsiz olarak Sagemcom cihaz kurulumu yaptı. Sagemcom ellerindeki en gelişmiş cihaz.

Sorduğunuz portal özellikleri bu cihazda da mevcut. Görüntüde bir farklılık hissetmedim ama içiniz rahat olsun Sagemcom iyi makine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

uan digiürk humax 9503 cihazını kullanmaktayım yenı cıhaza gecıcem ucretsız olucka uyelık kapatıcaktım yenı tkelıf yaptılar sagemcom daha ıyı dedı calıscan

Merhaba, bende daha önce sizin gibi Humax kullanıyordum (9502 sanırım) fakat daha sonra beni aradılar ve cihazınızı değiştireceğiz dediler.
    Kabul ettikten sonra servis gelip ücretsiz olarak Sagemcom cihaz kurulumu yaptı. Sagemcom ellerindeki en gelişmiş cihaz.

Sorduğunuz portal özellikleri bu cihazda da mevcut. Görüntüde bir farklılık hissetmedim ama içiniz rahat olsun Sagemcom iyi makine.

anladım efendım sundan net bilgi sitedim tv odası ıel balkon yanyana ve 2 odada tv var hdmı cogaltıcı ıle ile 2 tv de aynı anda aynı goruntu oynuyor

balkonada humax cıhazdan bı goz kablosu cektırdım ordan kanal degısıtıoyruz dıger cıhaza gecıp yenıden kablo sok tak yaptıtırcam ugrasmak ıstemıyorum onunla eger pek bı goruntu farkı yoksa

sizin dısınızda konuya hakımsınızsagem alanlar goruntu farkı barız yasadıalrmı acaba

görmek göreceli de o bakımdan :)) ilginize tesekkurler
  • PES_21_Murat kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz gibi görüntü kalitesi çok göreceli bir konu.

Samsung TV kullanıyorum. Samsung TV forumunu takip ediyorum. Kullanmakta olduğum televizyon için arada bir güncelleme geliyor. Forumu okuyorum; kimi görüntü bozuldu diyor, kimi düzeldi diyor. Halbuki gelen güncellemenin görüntü ile alakası yok. Sadece TV'deki Smart HUB için güncelleme geliyor fakat insanlar psikolojik olarak etkileniyor. Kimi görüntü düzeldi, kimi bozuldu diyor. Halbuki görüntü aynı görüntü.
  • cce kullanıcısına yanıt
    Bencede hisedilir derecede düştü hd kalitesi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben merkezi sistemde sıkıntı yaşıyorum sürekli tuner 1 sinyal kalitesi 0 oluyor balkon kurulumu yaptırsam bütün bunlardan kurtulurum değil mi tabii lnb de ıq için farklı olmak kaydoyla

• oguzhan73 O kullanıcısına yanıt
    Aynen düzelir. Bireysel antene geç bende 2010 da yaşadım bireysel antene geçtim. O gün bugün sıfır sıkıntı
  • invisible kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bugün biraz önce çatıya ayrı bana özel çanak taktırdım sinyal seviyem Tuner 1 62-66 Tuner 2 69 seviyelerinde çatıdan 3 kat aşağı sıfır kablo çekip evin içindeki kablo ile ek yaptıkar en fazla 5 db düşer görüntü kalitesi dediler.Bu sinyal değerleri Iq Sagem kutu için nasıldır beni üzer mi ben hep Turksatta 88 90 değerlerini görmeye alışık olduğum için biraz tedirginim.Yardımcı olursanız sevinirim

• Normal akşam bende test ederim bilgilendirirm. Eutalsat düşüktür sinyalde. Bu mesajı editlicem akşam.
  • invisible kullanıcısına yanıt
    Tamam çok teşekkür ederim.Merkezi sistemde iken seviye 88 79 aralığındaydı ama sürekli Tuner 1 veya Tuner 2 0 0 lara düşüyor kanal takşp etme fonksiyonu devre dışı kalıyor ve kayıt yapamaz oluyordu kutu merkezi sistemde splitter ların bir ömrü var herhalde başka porta takıyorlardı sinyalim 100 100 e çıkyordu.Ama demekki suni yükseltmeymiş direk çanaktan %69 geliyorsa merkezi sistemde 7 daire ortak kullanırken nasıl 100 100 olabilir değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan73 -- 19 Aralık 2014; 18:23:41 >
  • gumuskurt65 G kullanıcısına yanıt
    Her kanalda çıkar o şifre ve şifre çıktığı zaman kutun kitlendi sanma sakın şifrenin elrandan sönmesini bekle

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan73

Her kanalda çıkar o şifre ve şifre çıktığı zaman kutun kitlendi sanma sakın şifrenin elrandan sönmesini bekle

Kutum kitlendi falan sanmıyorum zaten. Sadece lig tv dışında çıkıyor mu herkezde diye sordum cevabımı aldım önceki mesajlarda zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gumuskurt65 G kullanıcısına yanıt
    Özür dilerim arkadaşım yardımcı olmak suç sanırım kusura bakma.Sana sebebini full detayıyla anlatırdım ama neden ekrana o şifre geliyor boşver rahatsız etmeyeyim seni kabahatim çok büyük sana yardımcı olmak istedim

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan73

Özür dilerim arkadaşım yardımcı olmak suç sanırım kusura bakma.Sana sebebini full detayıyla anlatırdım ama neden ekrana o şifre geliyor boşver rahatsız etmeyeyim seni kabahatim çok büyük sana yardımcı olmak istedim

Arladaşım ben şifrenin neden çıktığını biliyorum. Daha önce sadece lig tvde çıkan şifre artık maç saati bütün kanallarda çıkıyor diye herkestemi aynı diye sordum ve cevap aldım. Senin söylediğimden bukadar alınmana gerek yok.

• Görüntü ve Ses anlamında bi farklılık yok diyorsunuz peki cihaz nasıl hızlı menü geçişleri kanal geçişleri hepsi yani ?

Humax var bizde de hızlı bir cihaz diyebilirim bi yavaşlığını görmedim Panasonic Led TV var nazar değmesin görüntü yok iyi sesler Dolby Digital olduğu için Digitürkte iyi sonuçlar veriyor.

Arada ki fark sadece kayıt özelliği sanırım.
  • arkadaslar yeni yazilimdan sonra goruntu kalitesi dustu bende birde dusuk cozunurluklu ve karanlik sahnelerde ghosting olmaya basladi.bunu duzeltmenin bir yolu varmi acaba tv ayarlari filan.

• quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Görüntü ve Ses anlamında bi farklılık yok diyorsunuz peki cihaz nasıl hızlı menü geçişleri kanal geçişleri hepsi yani ?

Humax var bizde de hızlı bir cihaz diyebilirim bi yavaşlığını görmedim Panasonic Led TV var nazar değmesin görüntü yok iyi sesler Dolby Digital olduğu için Digitürkte iyi sonuçlar veriyor.

Arada ki fark sadece kayıt özelliği sanırım.

Hocam görüntü kalitesi çok göreceli bir konu. 

Samsung TV kullanıyorum. Samsung TV forumunu takip ediyorum. Kullanmakta olduğum televizyon için arada bir güncelleme geliyor. Forumu okuyorum; kimi görüntü bozuldu diyor, kimi düzeldi diyor. Halbuki gelen güncellemenin görüntü ile alakası yok. Sadece TV'deki Smart HUB için güncelleme geliyor fakat insanlar psikolojik olarak etkileniyor. Kimi görüntü düzeldi, kimi bozuldu diyor. Halbuki görüntü aynı görüntü. 

Kanal geçişleri gayet hızlı. Sagemcom zaten daha gelişmiş bir makine.

• celebic kullanıcısına yanıt
    Plus uyesi olmadan alamayiz dimi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Shamshiel

Hocam Plus ➕ üyeliği yok zaten.
    DT abonesi olmanız yeterli. Evinizde internet bağlantınız varsa bu kutuya ücretsiz sahip olabilir ve kullanabilirsiniz.

Şu sıralar sanırım kutu sıkıntısı var ve bu yüzden kutu vermekte nazlı davranıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: Shamshiel

Hocam Plus ➕ üyeliği yok zaten.
    DT abonesi olmanız yeterli. Evinizde internet bağlantınız varsa bu kutuya ücretsiz sahip olabilir ve kullanabilirsiniz.

Şu sıralar sanırım kutu sıkıntısı var ve bu yüzden kutu vermekte nazlı davranıyorlar.

Hocam sagemi ucretsiz mi veriyolar artik

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.