Şimdi Ara

Sagemcom Digiturk Plus IQ (79. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.804
Cevap
31
Favori
240.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. IQ Plus kutusunu kullanıp hız testi yaptığımda sonuç 2 ile 3 arasında bir değer olarak gözüküyor ( nadir de olsa 1.50'lere düşüyor) halbuki Adsl hızım 11-12 Mbit arasında. Müşteri hizmetlerini aradım, 2 mbit ve A kalite yeterli gerisi önemli değil tarzında tatmin edici olmayan bir cevap aldım. Bu sorunuma çözüm bulabilecek olan var mı acaba?

Edit: Cihaz, Airties 5650 Modem'e kablo ile bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TreePriority -- 13 Kasım 2014; 12:00:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufan1986

Apartman da merkezi anten var dsmart, digiturk ve normal uydu için, sagem ıq plus kutuyu getirdiler kurdular sorunsuz çalıştı. Sonra abimlere götürdüm kutuyu dahan önce benim gibi eski digiturk hd kutuyu sorunsuz kullanıyordu. Ama bu sagem ıq kutuyu takınca sinyal yok uyarısı veriyor ve çalışmıyor. Bunun nendeni nedir acaba? Abimin de 2 çanağı var teki dsmart diğeride eutelsata çevrili. Başka birşey mi yapması lazım bu sagem ıq plus kutu için?

Sagemcom ıq plus cihazı getirdiklerinde lnb yi de değiştiriyorlar bildigim kadarıyla mdu5 lnb ile çalışıyor bu yüzden sinyal yok uyarısı alıyor olabilirsiniz
  • @baymore

Evet dediğinz gibi oldu. Bende ki lnb universalmiş, eski hd kutu digiturkle sorunsuz çalışıyor du ama bu ıq kutu ile çalışmadı. Mdu5 lnb taktım sorun halloldu.
  • arkadaşlar Sagemcomharicinde Digiturk Plus IQ hangi cihazlar var acaba ??
  • akn ye düşmüş olabilir misin
  • invisible kullanıcısına yanıt
    Hayır. Hızım 10 mbit civarındaydı testi yaptığım saatte.
  • Arkadaslar internet ayari nasil yapiliyor bilen var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • düzenli dönüş yapan test kullanıcılarına 6 ay sınırsız salon hediye edilmiş :)
  • arkadaşlar acil cevap bekliyorum. bugün bana DT-PHI9100 hd plus cihaz bağladılar. kanal geçişleri kanal listesi açılışı rezalet durumda. 4-5 saniye sonra geliyor tuşa basınca. sagemcom cihazda durum nasıl. gerekirse ücretini verip almayı düşünüyorum. lütfen yardımcı olun. sadece tecrube eden arkadaşlardan yorum bekliyorum.
  • gumuskurt65 G kullanıcısına yanıt
    Süper bir cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Süper bir cihaz.

Kanal değiştirme hızı ve kanal listesi düğmeye bastıktan ne kadar sonra geliyor lütfen detaylı bilgi verin birkac saat bile tahammül edilmiyor bana verdikleri cihaza..

verilen cihazın yeni yazılımı olabilir kontrol et bi. Ayarlarda yazılım kontrolü vardır.

Ben bu cihazın test kullanıcısıyım. İlk çıktığından beli kullanıyorum.Diginin en iyi cihazı bana göre. arada yazılıma sapıttı ama düzelttiler. Hızlı kanal değişimi bana güvenebilirsin. Senin cihaza benzer yeni bir cihaz gelmiş 9505 diye sanırım onun test kullanıcısı olmak için başvur bence. Bu cihazı ben bedavaya kullanıyorum 20 lirada verillmez bi cihaza kira için düşün derim.
  • quote:

verilen cihazın yeni yazılımı olabilir kontrol et bi. Ayarlarda yazılım kontrolü vardır.

Ben bu cihazın test kullanıcısıyım. İlk çıktığından beli kullanıyorum.Diginin en iyi cihazı bana göre. arada yazılıma sapıttı ama düzelttiler. Hızlı kanal değişimi bana güvenebilirsin. Senin cihaza benzer yeni bir cihaz gelmiş 9505 diye sanırım onun test kullanıcısı olmak için başvur bence. Bu cihazı ben bedavaya kullanıyorum 20 lirada verillmez bi cihaza kira için düşün derim.

Bahsettiğiniz cihaz Plus iq kutu mu?

yok hd için gelmiş.
    http://forum.donanimhaber.com/m_97429936/tm.htm
  • quote:

yok hd için gelmiş.
    http://forum.donanimhaber.com/m_97429936/tm.htm

Bilgi icin teşekkürler ancak hd kutu düşünmüyorum. Sagemcom cihazı ufak bir farkla alabilirsem alıcam. Normalde Plus bedava veren iq plusta vermesi lazım. Ikisinin ücreti aynı fiyata geliyor ama bizi mağdur etmek işlerine geliyor. Yarın aktivasyon için arandığımda konuşacağım. Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

• quote:

Bize de sagemcom verdiler ücretsiz ama kutunun kanal geçişleri bana hızlı gelmedi humax 9504 ile hemen hemen aynı yavaşlık konusunda hatta ondan biraz daha geç tepki veriyor diyebilirim, bizdekinin sorunu ne olabilir?

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Yeni yazılım geldi teste şuan efsane biraz sabır

• Merhaba arkadaşlar 25 kasımda hd plus pace kutu kurulmuştu. çok şikayetçiydim bugün sagemcom 6101 kuruldu. şimdi sormak istediğim nasıl test kullanıcısı olup test yazılımlarını alabilirim. Lütfen bilgisi olan arkadaşlar bana yardım etsin. nereye bildirmem gerekiyor ne yapmam gerekiyor tam olarak?
  • quote:

Hocam nasıl test kullanıcısı olabiliriz? yardım edermisiniz?
  • quote:

Yavaşlık benim için sorun değil, sadece kanal geçişleri hızlı dendiği için belli bir beklenti oluşmuştu onun altında kaldı biraz.

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.