Şimdi Ara

Sagemcom Digiturk Plus IQ (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
31
Favori
240.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: patric

Hocam, güncel yazılımı yüklediniz mi? 1 saniyelik gecikme normal, nedeni ise kutunun kaydetme özelliği olduğu için kanal değiştirdiğinizde HDD kanalı ön belleğe alıyor. Bu nedenle 1 saniyelik bir gecikme oluyor. Kutunuzdaki yazılım sürümü nedir. Güncel yazılımla düzeltildi sanırım. Güncel yazılım yüklü değil ise yükleyip tekrardan kontrol ediniz.

cevap için teşekkürler geçikmeden bahsetiğim donma yazılım 2.5.16 yazılım aratığımda yazılım güncel uyarısı verdi .
  • Herkese günaydın

Arkadaşlar benim cihazımdan Tv8 ve eurosport kayboldu...Her şeyi yaptım..Prizi 10 dakika çıkardım,bekledim sonra kolay kurulum yaptım vsvs bir türlü geri gelmedi..Aynı problem 20 gün evvel de oldu servis geldi cihazımı değiştirdi,eski hard diskimi yenisine taktı..İlk 10 gün problem yoktu ama şimdi gene aynı problem var..71 e basıyorum 72 ye atlıyor..70 ve 72. kanallar var 71 yok!!

Çıldırıdacağım...Nasıl bir yol izlememi öneriyorsunuz? Gene gidip kutuyu mu değiştireyim? Acaba LNB den midir? Öyle olsaydı hiç göstermezdi bu kanalları değil mi? Bu arada geçen sefer servise gittiğim zaman cihazı oraya da bağlatmıştım orda da 71 numaralı eurosport yoktu!! Adamlar ne yaptı ne etti ama gene bulamadılar sonunda yeni kutu verdiler..

Aynı durumda olan var mı acaba?
  • kanalk değişimlerind ekanal önce kararıyor sonra kırmızı pembe arası br renkle atlama yapıp 2-3 sn sonrası kanal anca açılıyor
  • Arkadaslar stanby a gecme ozelligini nereden kapiyoruz? Cok eminim boyle bir menu vardi. Ama su an girmedigim yer kalmadi bulamiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sagemcom HY 6100 kullanıyorum cihaz da aşırı kasılma ve kanal geçişlerinde donma var hdd formatladım yine aynı bu cihazın üst modeli nedir tavsiye edermisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan2541

Arkadaşlar sagemcom HY 6100 kullanıyorum cihaz da aşırı kasılma ve kanal geçişlerinde donma var hdd formatladım yine aynı bu cihazın üst modeli nedir tavsiye edermisiniz.

Test kullanicisiyim. Su anda bize gonderilen yeni yazilim ile birlikte kutunun performasi artti. Artik takilma, donma gibi durumlar ile karsilasmiyorum hocam.

Bence biraz daha bekleyin yakinda normal kullanicilarada yazilim yuklenmeye baslayacaktir. Birde imkanin var ise 6101 modeli ile degistir cihazin. Ben onu kullaniyorum, performans acisindan yeni yazilim ile birlikte oldukca tatmin edici boyuta geldi kutu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkprl -- 19 Eylül 2014; 6:57:59 >
  • mkprl M kullanıcısına yanıt
    Cihazın dış görünüşü farklı mı peki hocam? Birde görüntü kalitesi farkı var mı 6100 ile?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Arkadaslar stanby a gecme ozelligini nereden kapiyoruz? Cok eminim boyle bir menu vardi. Ama su an girmedigim yer kalmadi bulamiyorum.

Sırasıyla:

Opts-Ayarlar-Erişim Kontrolü-pin kodunu gir-kontrol ayarları-otomatik standby....

• Kutu son bir aydır artık kitlenmiyor. dün yeni bir güncelleme daha geldi internete bağlantıyı geliştirdiler.
  • Beyaz TV HD ile TV2 HD digitürke gelmedimi acaba ? Türksatta gördüm sanki ama benim kutumda çıkmadı tarattığım halde sd ler var
  • Çeşke şu cihazı hd kullananlarada verseler hd cihazlar çok kötü.
  • selam yeni yazılım ne zaman normal kullanıcılara gönderilecek bilgisi olan varmı...

• Arkadaşlar bu kutuda plus kutularda olduğu gibi ram bellek var mı ?

Yani izlediğimiz kanalda 5 dakika geriye dönmek gerekirse hemen internet üzerinden mi dönüyor yoksa önce kendi ram belleğinden mi okuyor ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allen_Bradley kullanıcısına yanıt
    hard diskine kaydediyor kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: İbrahimEsad

selam yeni yazılım ne zaman normal kullanıcılara gönderilecek bilgisi olan varmı...

Yeni yazilim tum kullanicilara yuklenmeye baslamis yavas yavas. Benim arkadas test kullnicisi degildi, kutusu hafta basi gibi yeni yazilim gelmis. Kisa bir sure icinde sizede gelecektir bu yeni yazilim.

Bu yeni yazilim ile birlikte kutu cok stabil hale geldi. Performans olarakta gayet tatmin edici. Ben yazilimi yaklasik 2-3 haftadir kullaniyorum. En ufak kitlenme, performans azalmasi yada problem ile karsilasmadim. Ben oldukca memnunum bu yazilimdan
  • Arkadaşlar cihaz kime ait. Eskiden 24 ay kullanınca bizim oluyordu cihazlar?
  • Şimdi bu ıq plus kutuları alınca, bu kutuya 1 değil 2 adet mi uydu kablosu takıyoruz? 2 adet takmadan da bu kutuyu kullanabilir miyiz? Ona göre bu kutuya geçeceğim de şimdi ben de sıradan hd kutu var.
  • Arkadaşlar güncelleme sonrası son sürüm nedir ?.. Bende 2.5.16 ve takılmalar devam ediyor.

• Nazar değdi yeni güncelleme geldi galiba kutu kilide devam

• quote:

Orijinalden alıntı: tufan1986

Şimdi bu ıq plus kutuları alınca, bu kutuya 1 değil 2 adet mi uydu kablosu takıyoruz? 2 adet takmadan da bu kutuyu kullanabilir miyiz? Ona göre bu kutuya geçeceğim de şimdi ben de sıradan hd kutu var.

Tek kablo yeterli. Kutu icinde kendisi cokluyor kabloyu
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.