Şimdi Ara

Sagemcom Digiturk Plus IQ (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
31
Favori
240.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: altinbas07

Evet bir tek onda var 500gb kapasite bende Ttnet Yalın Net limitsiz 8mbps var Router ile bağladık invisible kardeşim ile kabloya gerek kalmadı evde
    Onunla bile yetiyor kota doldurmaz sanmam ve birde vod özelliği aynen uydudan atılıyor ve internetten biz önerilen ve haftalık film dizi vs.
    İzleyebiliyoruz kaçırdığın bişey mi var aç izle süper oluyor gayet güsel bir uygulama +youtube+facebook+twitter uygulamaları mevcuttur

Peki cok tesekkurler. Keske yarin degil de bir kac saat sonra tekrar arayin deseydim, heyecan yaptim simdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEVLANA CELALETTİN

Problem cift kayitta olusuyor

Kayitta problem derken hocam, cift kyit yapildiginda, kayitlardan birimi olmuyor, yoksa kutumu kilitleniyor. Tam olarak problem nedir?

Cift kayitta cok kez yaptim diye hatirliyorum (ornegin mac ve film seklinde), ancak herhangi bir problem gozlemlemedim ben. Allah nazardan saklasin cihaz uzun zamandir nerdeyse kusursuz calisiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkprl -- 13 Mayıs 2013; 18:09:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Evet bir tek onda var 500gb kapasite bende Ttnet Yalın Net limitsiz 8mbps var Router ile bağladık invisible kardeşim ile kabloya gerek kalmadı evde
    Onunla bile yetiyor kota doldurmaz sanmam ve birde vod özelliği aynen uydudan atılıyor ve internetten biz önerilen ve haftalık film dizi vs.
    İzleyebiliyoruz kaçırdığın bişey mi var aç izle süper oluyor gayet güsel bir uygulama +youtube+facebook+twitter uygulamaları mevcuttur

Peki cok tesekkurler. Keske yarin degil de bir kac saat sonra tekrar arayin deseydim, heyecan yaptim simdi

Hayırlısı geç olsun güç olmasın eğer acil ise twitter bölümüne yazın yada bize ulaşına daha mesai bitmemiştir ararlar hemen size yarın yönlendirirler belki
  • Kilitleniyor tek kayita problem yok

• Yani bende pek anlayamadım.... Hiçbirini seçmediysen ayarlı olarak YUV seçeneğindedir... Benim ki de şu an YUV da... RGB yi seçtiğimde de görüntüde bir farklılık göremedim... O yüzden tekrar YUV'u seçtim
  • Evet kutu kitlenmesi hala var
  • quote:

Bugün sabah aradılar, kabul ettim. Sizi şubemiz arayacak randevu alacaklar kurmak için dediler. Daha aramadılar ama yarın ararlar sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

Bugün sabah aradılar, kabul ettim. Sizi şubemiz arayacak randevu alacaklar kurmak için dediler. Daha aramadılar ama yarın ararlar sanırım.

Ararlar mutlaka Hayırlı olsun şimdiden bu arada önceden Kiramıydı PLUS kutunuz 9,90TL veriyormuydunuz.?
    Eğer veriyorsanız aynı ücrettenmi devam dediler aylık ödeme tutarınız nedir ben paket yeniledimde ondan soruyorum
  • nereye yazmak lazım? benim yaşadığım can sıkıcı bir sorun daha var: kayıt yaparken iqdan hiçbirşey açamıyorum. siyah ekran takılıp kalıyor fişten çekmek zorunda kalıyorum. sizler de teyit edebilir misiniz? gerçekten bunları ileteceğimiz mail adresi nedir? özel bir mail adresi var mı yani yoksa siteden mi iletmek gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigtiger1

Selamlar
    Son 1.5 senede cesitli problemler nedeniyle iki defa 7100 degistirip yine problem yasamaya baslayinca sagem talebiyle kayit actirmistim.. Cuma aksami elimde yine 7100 le gelen servis elemanina cildirarak en azindan bisure calisir diyerek degisimi yaptirdim ve servis ve mhyle bin bir kavgayla sali gunune sagem degisimi icin randevu aldim... Simdi ozellikle son yorumlari okuyunca sagemin cok stable olmadigi kanisina kapilmaya basladim.. Suanki durumda sageme gecis konusunda oneriniz nedir? Okadar kavga ettikten sonra yok vazgectim demek istemiyorum fakat ozellikle kayit tarafinda ciddi problem varsa yapabilirim.. Iq tarafi cok umrumda degil, tvme bagli mac mini var zaten.. Kayit ve tv ozelliginin duzgun calismasi benim icin daha kritik.. Son guncellemeyle birlikte onerilerinizi bekliyorum..

Bu isin bukadar cileye donusmesinden de ayrica rahatsiz oldugumu belirtmek isterim.. Dsmart plus tarafinda da bu is bukadar kotu mudur kullanan, bilgisi olan var mi? Bu ay taahhutum bitti yenilemeden dsmart opsiyonunu da degelendirmek istiyorum...

Edit: baska bir forumda mdu4-mdu5 muabbetleri yapiliyordu, sitenin ortak canagindan mdu4 le goruntu aliyoruz, 7100de sinyal seviyesi 14 kalite 100, herhangi bir kanal eksigi veya problemi yok.. Mdu5 olmamasi veya sinyalin dusuk olmasi bu cihazda ekstra problem yaratir mi? Lnl ve sinyal konusunda sitenin pek bisey yapacagini sanmiyorum...

Tsk

Cihaz bu aksam takildi, yazilim guncelledikten sonra ilk kilitlenmeyi yasamam 15 dakika surdu (rekor olsa gerek) deneme amacli kayit yaparken (tek kayit) IQ bolumunde bir diziye bakindim sonra hd kanallardan birindeki baska bir diziyi acmaya calisirken menuler kayboldu kumanda tepkisiz kaldi canli yayindaki kanal calisiyordu sadece, fis tak cikarla kendine geldi.
    Diger yorumlara katilarak boot suresinin baya uzun oldugunu belirtmeliyim...
    Menuye alismak lazim ama cook kotu de degil gibi..
    Kuruluma gelen amca her ihtimale karsi tp link getirmis bitane 60 tlye satiyorlar.. tvme bagli mac mini oldugu icin onun wifidan aldigi interneti kutuya ethernetle share ettim, bastaki kitlenme problemi disinda IQ baya ici calisiyor, 8 mbit baglantiyla (denedigim sirada biyandan 4 mbitilik download yapiyordum) takilmadan stream etti dizileri .IQ'da ileri geri sarmalar bekledigimden coook daha basarili.. Kayit sarmalari da 7100'e gore baya iyi..
    Sec izlede bir kac film denedim hepsinde hata verdi sizde oluyor mu?

Kanal gecislerinde ve goruntu kalitesinde ciddi bir fark hissetmedim.. Bu kutuya gecmekteki ilk amacim 7100de yasadigim kitlenmeleri yasamamakti, umarim guncellemelerle daha stable hale gelir yoksa cekilecek dert degil bu is...

MDU5 olayini sordum suanda 38 TL'ye degistiriyoruz belki ilerde ucretsiz degistirirler bilemiyorum dedi.. MDU4 ve dusuk sinyal seviyesiyle simdilik sorun yok bendeki yayinlarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 14 Mayıs 2013; 22:12:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün IQ+ talep ettim zira dahili hddsi var ve kayıt yapma özelliğinden vaz geçmemek için talep ettim birtek galiba sagemde varmış okuduklarımdan anladığım kadarı ile bende eski peace kutu var sorunsuz memnunum aslında ama IQ plus ıda merak ettim umarım başıma iş açmam servisten aradılar ellerinde kutu yokmuş geldiğinde sizi ararız dediler bakalım beklemedeyim bende. Bu arada herkes humax diyor ama elimdeki kullandığım hdd yi ona ayırmak istemiyorum sizce iyimi yaptım?
  • Kayit yaparken kutuyu acmiyorum ve sorun olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: guguk

dün IQ+ talep ettim zira dahili hddsi var ve kayıt yapma özelliğinden vaz geçmemek için talep ettim birtek galiba sagemde varmış okuduklarımdan anladığım kadarı ile bende eski peace kutu var sorunsuz memnunum aslında ama IQ plus ıda merak ettim umarım başıma iş açmam servisten aradılar ellerinde kutu yokmuş geldiğinde sizi ararız dediler bakalım beklemedeyim bende. Bu arada herkes humax diyor ama elimdeki kullandığım hdd yi ona ayırmak istemiyorum sizce iyimi yaptım?

Ogende var yerende

• quote:

quote:

dün IQ+ talep ettim zira dahili hddsi var ve kayıt yapma özelliğinden vaz geçmemek için talep ettim birtek galiba sagemde varmış okuduklarımdan anladığım kadarı ile bende eski peace kutu var sorunsuz memnunum aslında ama IQ plus ıda merak ettim umarım başıma iş açmam servisten aradılar ellerinde kutu yokmuş geldiğinde sizi ararız dediler bakalım beklemedeyim bende. Bu arada herkes humax diyor ama elimdeki kullandığım hdd yi ona ayırmak istemiyorum sizce iyimi yaptım?

Ogende var yerende

tam anlayamadım
  • quote:

quote:

quote:

Ogende var yerende

tam anlayamadım

Yani cok begenende var hic begenmeyende

• Az önce Digitürk aradı. Yarın öğlen 3 gibi kuruluma geleceklermiş. 5 yıllık Pace maceram burada sona eriyor. Pace'i aratmaz inşallah.
  • Sagemi sali gununden beri kullaniyorum, simdiye kadar cift kayit yaparken veya bir kayitla birlikte baska kanallari izlerken herhangi bir problem yasamadim fakat bir sure iqyla ugrastigimda veya rehber, program bilgileri vs gibi yerlerde dolastiktan sonra menulerin kaybolmasi ve kumandanin tepkisiz kalmasi problemleri yasiyorum..

Bu arada yeni kutunun en sevmedigim yani kayitlara kaldigim yere bookmark ekleyememek ve ileri geri sararken 2x ve 8x in arasinda bir de 4xin olmamasi, bazi durumlarda 8 fazla hizli, 2 de yavas kaliyor.

Buarada testerlardan bir ricam var, feedbackleri ilettiginiz teknik ekibin email adresini pm'den atmanizda bir sakinca yoksa sirf kendi keyfim icin gonullu testerlik yaparak feedbacklerimi iletmek isterim. Bir yazilimci ve dijiturk kutularindan cok cekmis uyuz bir kullanici olarak feedbacklerimin herkes icin faydali olacagini dusunmekteyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigtiger1 -- 17 Mayıs 2013; 21:48:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar biraz önce tekrar izle bölümünden yabancı dizi izleyeyim dedim, fakat takılıp durması yüzünden yayının bir türlü diziyi seyredemedim. Sizde de böyle oluyormu?

• quote:

Orijinalden alıntı: darkboys

Arkadaşlar biraz önce tekrar izle bölümünden yabancı dizi izleyeyim dedim, fakat takılıp durması yüzünden yayının bir türlü diziyi seyredemedim. Sizde de böyle oluyormu?

Bende de oluyor. Gününe göre değişiyor. Genelde dizi izliyorum. Sorunsuz bir bölüm izliyorum. Bir sonraki bölüm takılıyor izleyemiyorum. Bazı günler hiç sorun yok. Sorun olduğu günlerde pcden de izlenemeyebiliyor. Sorun digiturk serverlarından da kaynaklanıyor olabilir. Özellikle 23:00 civarında performans çok kötü.

pc üzerindenhttp://www.digiturkdilediginyerde.com.tr/ adresinden izlerken, genelde daha performanslı ama orada takılmalar olabiliyor. İki gün önce pcden de izleyemeyip kapattım. Dün bir bölüm plus iq dan izledim. Sonraki bölüm takıldı.. 3 bölüm pcden izledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lecabus

quote:

Orijinalden alıntı: darkboys

Arkadaşlar biraz önce tekrar izle bölümünden yabancı dizi izleyeyim dedim, fakat takılıp durması yüzünden yayının bir türlü diziyi seyredemedim. Sizde de böyle oluyormu?

Bende de oluyor. Gününe göre değişiyor. Genelde dizi izliyorum. Sorunsuz bir bölüm izliyorum. Bir sonraki bölüm takılıyor izleyemiyorum. Bazı günler hiç sorun yok. Sorun olduğu günlerde pcden de izlenemeyebiliyor. Sorun digiturk serverlarından da kaynaklanıyor olabilir. Özellikle 23:00 civarında performans çok kötü.

pc üzerindenhttp://www.digiturkdilediginyerde.com.tr/ adresinden izlerken, genelde daha performanslı ama orada takılmalar olabiliyor. İki gün önce pcden de izleyemeyip kapattım. Dün bir bölüm plus iq dan izledim. Sonraki bölüm takıldı.. 3 bölüm pcden izledim.

Buradan izlerken faturaya extra para eklenir mi.? dilediğin yerden izle muhabbetinden netten izlesek.?
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.