Şimdi Ara

Kayıştan ses geliyor???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
103.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracı ilk çalıştırdığım gibi bir ses duyuluyor, motor sesinden ayrı olarak, cırrr cırrr cırr çok sık aralıklarla ötüyor. Kaputu açıp baktığımda bu sesin kaynağının motor değil hemen yandaki sürekli dönenn kayıştan geldiğini farkettim. İnce tiz bir ses ama aşırı belli olmasa da araç rölantideyken veya ilk çalıştırma anında hemen hissediliyor, sanki kayış bir yere sürtüyor gibi. Dikkatli baktığımda hiçbir anormallik göremedim. Aracın hararet olayında da bir sorun yok. Dönüşünde de bir anormallik göremedim ama bu ses performans hava filtresi taktırdıktan sonra olmaya başladı ve duyunca rahatsız ediyor. Nedir, ne yapmalıyım? Araç servisten daha yeni çıktı..

• Radyotör kayışın gevşek sorun ondan önemli bi şey degil kayış gerginliğini kontrol eden aparat ayarsız yada bozuk olabilir.
  • Öncelikle yanıtın için tşk. ederim @noss. Kayış gevşekse gerginliğini kendimizce nasıl artırabiliriz? Bu aparat nerdedir? (araç hyundai accent gls 2001)
    quote:

Orjinalden alıntı: noss

Radyotör kayışın gevşek sorun ondan önemli bi şey degil kayış gerginliğini kontrol eden aparat ayarsız yada bozuk olabilir.
  • Kayışı takip et genellikle altlara dogru kayış gerdirme aparatı olur kayışa yapışık durumda ordan ayarlanabilir ama 2001 accentleri bilmiyrm ulasılabilecek bir yerde mi tam yerini.
  • Aynı yerde otursak boş zamanımda yapardım sana 2 dakda bi de ayar cekerdim motora tam olurdu
  • Sağol arkadaşım, bir bakayım dediğini bulabilir miyim?
  • rulman olmasın.
  • KAYIŞ DİŞ YEMİŞ OLABİLİR
  • ewet rulman olabilir. bende de benzer bir sorun var ama hangi rulmandan geliyor kestiremiyorum henüz. ince bir ötme sesi.
  • Arkadaslar rulmandan cırr cırr ciyaklayan ses gelmez onun sesi bilyanın birbirnie vurması gibi sesli calısma sesidir arkadsın dedigi kayıs gerginliginin yetersiz olusu.Kayış gerginliginin normali parmagınızla bastırgınızda 1-2 cm esnemesidir.
  • triger kayışı gergi bilyası eskimiştir kayış baıkımları gelmiştir ben 2 ay idare ettim bakıma girdiğinde adanlar şaşırdı vallaha iyi idare ettmişin dediler başına iş açardı bu senin dediler.

Şimdi ise hiç ses yok iyi oldu. Bosch car servis de değiştirdim. Eğer cır cır ses geliyorsa muhtemelen triger kayışıdır yani başıma geldi biliyorum aman ihmal etme çok önemli
  • ince bir ötme sesi benim araçtada var araç 21.000 km de bu kadar çabuk triger gergi bilyası dağılabilir mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: neco59

ince bir ötme sesi benim araçtada var araç 21.000 km de bu kadar çabuk triger gergi bilyası dağılabilir mi ?

kayış ömürleri 5 -6 yıl dır kim yası buzulmaya çatlamaya, ve gevşemeye başlarlar

bana böyle denmişti vallaha, kime sorduysam böyle dediler
  • triger kayışı tamam da gergi rulmanı ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: neco59

triger kayışı tamam da gergi rulmanı ??

benimki baya bi eskimiş cır cır ötüyordu vallaha
  • kayışın gevşemiştir sıktırıver
  • OLAY,
    DEVİRDAİM VE ŞARJ DİNAMOSUNU ÇALIŞTIRAN KAYIŞIN GEVŞEK OLMASI. SIKILACAK...
    "NOSS" ARKADAŞIMIZ DA BAHSETMİŞ. AMA ADI RADYATÖR KAYIŞI DEĞİL, VANTİLATÖR KAYIŞIDIR...

quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Aracı ilk çalıştırdığım gibi bir ses duyuluyor, motor sesinden ayrı olarak, cırrr cırrr cırr çok sık aralıklarla ötüyor. Kaputu açıp baktığımda bu sesin kaynağının motor değil hemen yandaki sürekli dönenn kayıştan geldiğini farkettim. İnce tiz bir ses ama aşırı belli olmasa da araç rölantideyken veya ilk çalıştırma anında hemen hissediliyor, sanki kayış bir yere sürtüyor gibi. Dikkatli baktığımda hiçbir anormallik göremedim. Aracın hararet olayında da bir sorun yok. Dönüşünde de bir anormallik göremedim ama bu ses performans hava filtresi taktırdıktan sonra olmaya başladı ve duyunca rahatsız ediyor. Nedir, ne yapmalıyım? Araç servisten daha yeni çıktı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: roverci

OLAY,
    DEVİRDAİM VE ŞARJ DİNAMOSUNU ÇALIŞTIRAN KAYIŞIN GEVŞEK OLMASI. SIKILACAK...
    "NOSS" ARKADAŞIMIZ DA BAHSETMİŞ. AMA ADI RADYATÖR KAYIŞI DEĞİL, VANTİLATÖR KAYIŞIDIR...

quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Aracı ilk çalıştırdığım gibi bir ses duyuluyor, motor sesinden ayrı olarak, cırrr cırrr cırr çok sık aralıklarla ötüyor. Kaputu açıp baktığımda bu sesin kaynağının motor değil hemen yandaki sürekli dönenn kayıştan geldiğini farkettim. İnce tiz bir ses ama aşırı belli olmasa da araç rölantideyken veya ilk çalıştırma anında hemen hissediliyor, sanki kayış bir yere sürtüyor gibi. Dikkatli baktığımda hiçbir anormallik göremedim. Aracın hararet olayında da bir sorun yok. Dönüşünde de bir anormallik göremedim ama bu ses performans hava filtresi taktırdıktan sonra olmaya başladı ve duyunca rahatsız ediyor. Nedir, ne yapmalıyım? Araç servisten daha yeni çıktı..

Dilimi eşşek arısı soksun radyatör kayışı yazmışım bu sınav haftası beni mahvetti hocalarım ustalarım görse ne dalga geçerler varya
  • la ben trigeri boşuna mı değiştirdim ala ala Gergi bilyasını bi çıakrdılar böyle dönen bişey elime dödürüyorum cır cır ediyo ve titiriyordu bi acayipti yenisi bi geldi yağgibi dönüyo mis gibi gıcır gıcır bişeydi Sonra triger kayışını çıkardılar zaten gevçemiş baya kayışı inceledim baktım falan filan üzerinde çatlaklıllar oluşmuş biraz.

Triger kayışı ile, şarj kayışı, kilima kayışımı ne işte ondan bi kayış daha değişti ama adı ne unuttum ses kesildi

araç 99 modeldi ilk defa kayışlar değişti
  • Peki arkadaşlar, yarın serviste baktıracam. Daha yeni çıkardık aracı servisten, ctesi almıştım, bu vantilatör kayışıysa ve sıktırma işiyse bundan da para almazlar inşallah... Çünkü bakımdan çıktıktan sonra oldu bu meret...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.