Kayıştan ses geliyor???
22 Cevap4971 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

7801 Mesaj
25 Nisan 2006; 15:07:47 

Aracı ilk çalıştırdığım gibi bir ses duyuluyor, motor sesinden ayrı olarak, cırrr cırrr cırr çok sık aralıklarla ötüyor. Kaputu açıp baktığımda bu sesin kaynağının motor değil hemen yandaki sürekli dönenn kayıştan geldiğini farkettim. İnce tiz bir ses ama aşırı belli olmasa da araç rölantideyken veya ilk çalıştırma anında hemen hissediliyor, sanki kayış bir yere sürtüyor gibi. Dikkatli baktığımda hiçbir anormallik göremedim. Aracın hararet olayında da bir sorun yok. Dönüşünde de bir anormallik göremedim ama bu ses performans hava filtresi taktırdıktan sonra olmaya başladı ve duyunca rahatsız ediyor. Nedir, ne yapmalıyım? Araç servisten daha yeni çıktı..

Everything that has a beginning has an end

1532 Mesaj
25 Nisan 2006; 15:14:53 

Radyotör kayışın gevşek sorun ondan önemli bi şey degil kayış gerginliğini kontrol eden aparat ayarsız yada bozuk olabilir.

Motoru dinleyen adam :)
Ağzı olan konuşuyor...

7801 Mesaj
25 Nisan 2006; 15:20:22 

Öncelikle yanıtın için tşk. ederim @noss. Kayış gevşekse gerginliğini kendimizce nasıl artırabiliriz? Bu aparat nerdedir? (araç hyundai accent gls 2001)
quote:

Orjinalden alıntı: noss

Radyotör kayışın gevşek sorun ondan önemli bi şey degil kayış gerginliğini kontrol eden aparat ayarsız yada bozuk olabilir.

1532 Mesaj
25 Nisan 2006; 15:23:34 

Kayışı takip et genellikle altlara dogru kayış gerdirme aparatı olur kayışa yapışık durumda ordan ayarlanabilir ama 2001 accentleri bilmiyrm ulasılabilecek bir yerde mi tam yerini.

Ağzı olan konuşuyor...

1532 Mesaj
25 Nisan 2006; 15:26:32 

Aynı yerde otursak boş zamanımda yapardım sana 2 dakda bi de ayar cekerdim motora tam olurdu

Ağzı olan konuşuyor...

7801 Mesaj
25 Nisan 2006; 15:28:14 

Sağol arkadaşım, bir bakayım dediğini bulabilir miyim?

755 Mesaj
25 Nisan 2006; 15:29:52 

rulman olmasın.

2256 Mesaj
25 Nisan 2006; 15:41:51 

KAYIŞ DİŞ YEMİŞ OLABİLİR

376 Mesaj
25 Nisan 2006; 15:41:55 

ewet rulman olabilir. bende de benzer bir sorun var ama hangi rulmandan geliyor kestiremiyorum henüz. ince bir ötme sesi.

1532 Mesaj
25 Nisan 2006; 15:44:41 

Arkadaslar rulmandan cırr cırr ciyaklayan ses gelmez onun sesi bilyanın birbirnie vurması gibi sesli calısma sesidir arkadsın dedigi kayıs gerginliginin yetersiz olusu.Kayış gerginliginin normali parmagınızla bastırgınızda 1-2 cm esnemesidir.

Ağzı olan konuşuyor...

11858 Mesaj
25 Nisan 2006; 16:07:13 

triger kayışı gergi bilyası eskimiştir kayış baıkımları gelmiştir ben 2 ay idare ettim bakıma girdiğinde adanlar şaşırdı vallaha iyi idare ettmişin dediler başına iş açardı bu senin dediler.

Şimdi ise hiç ses yok iyi oldu. Bosch car servis de değiştirdim. Eğer cır cır ses geliyorsa muhtemelen triger kayışıdır yani başıma geldi biliyorum aman ihmal etme çok önemli

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

376 Mesaj
25 Nisan 2006; 16:17:48 

ince bir ötme sesi benim araçtada var araç 21.000 km de bu kadar çabuk triger gergi bilyası dağılabilir mi ?

11858 Mesaj
25 Nisan 2006; 16:27:45 

quote:

Orjinalden alıntı: neco59

ince bir ötme sesi benim araçtada var araç 21.000 km de bu kadar çabuk triger gergi bilyası dağılabilir mi ?

kayış ömürleri 5 -6 yıl dır kim yası buzulmaya çatlamaya, ve gevşemeye başlarlar

bana böyle denmişti vallaha, kime sorduysam böyle dediler

Ne mutlu Türküm Diyene

376 Mesaj
25 Nisan 2006; 16:30:02 

triger kayışı tamam da gergi rulmanı ??

11858 Mesaj
25 Nisan 2006; 17:21:21 

quote:

Orjinalden alıntı: neco59

triger kayışı tamam da gergi rulmanı ??

benimki baya bi eskimiş cır cır ötüyordu vallaha

Ne mutlu Türküm Diyene

2932 Mesaj
25 Nisan 2006; 19:28:56 

kayışın gevşemiştir sıktırıver

M. KEMAL
ATATÜRK
8 saniye içinde yönlendirileceksiniz.
Reklam yeni sayfada açılır, gezintinizi etkilemez.
hade len...

2673 Mesaj
25 Nisan 2006; 19:55:26 

OLAY,
DEVİRDAİM VE ŞARJ DİNAMOSUNU ÇALIŞTIRAN KAYIŞIN GEVŞEK OLMASI. SIKILACAK...
"NOSS" ARKADAŞIMIZ DA BAHSETMİŞ. AMA ADI RADYATÖR KAYIŞI DEĞİL, VANTİLATÖR KAYIŞIDIR...

quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Aracı ilk çalıştırdığım gibi bir ses duyuluyor, motor sesinden ayrı olarak, cırrr cırrr cırr çok sık aralıklarla ötüyor. Kaputu açıp baktığımda bu sesin kaynağının motor değil hemen yandaki sürekli dönenn kayıştan geldiğini farkettim. İnce tiz bir ses ama aşırı belli olmasa da araç rölantideyken veya ilk çalıştırma anında hemen hissediliyor, sanki kayış bir yere sürtüyor gibi. Dikkatli baktığımda hiçbir anormallik göremedim. Aracın hararet olayında da bir sorun yok. Dönüşünde de bir anormallik göremedim ama bu ses performans hava filtresi taktırdıktan sonra olmaya başladı ve duyunca rahatsız ediyor. Nedir, ne yapmalıyım? Araç servisten daha yeni çıktı..

14 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARINIZI MUTLAKA ARKA KOLTUĞA OTURTUNUZ VE KAPILARI KİLİTLEYİNİZ.
AYRICA; FARLARI AYARSIZ OLUP GÖZLERİMİ YORANLARIN GÖZÜ ÇIKSIN!

1532 Mesaj
25 Nisan 2006; 20:15:32 

quote:

Orjinalden alıntı: roverci

OLAY,
DEVİRDAİM VE ŞARJ DİNAMOSUNU ÇALIŞTIRAN KAYIŞIN GEVŞEK OLMASI. SIKILACAK...
"NOSS" ARKADAŞIMIZ DA BAHSETMİŞ. AMA ADI RADYATÖR KAYIŞI DEĞİL, VANTİLATÖR KAYIŞIDIR...

quote:

Dilimi eşşek arısı soksun radyatör kayışı yazmışım bu sınav haftası beni mahvetti hocalarım ustalarım görse ne dalga geçerler varya

Ağzı olan konuşuyor...

11858 Mesaj
25 Nisan 2006; 21:05:48 

la ben trigeri boşuna mı değiştirdim ala ala Gergi bilyasını bi çıakrdılar böyle dönen bişey elime dödürüyorum cır cır ediyo ve titiriyordu bi acayipti yenisi bi geldi yağgibi dönüyo mis gibi gıcır gıcır bişeydi Sonra triger kayışını çıkardılar zaten gevçemiş baya kayışı inceledim baktım falan filan üzerinde çatlaklıllar oluşmuş biraz.

Triger kayışı ile, şarj kayışı, kilima kayışımı ne işte ondan bi kayış daha değişti ama adı ne unuttum ses kesildi

araç 99 modeldi ilk defa kayışlar değişti

Ne mutlu Türküm Diyene

7801 Mesaj
26 Nisan 2006; 0:58:58 

Peki arkadaşlar, yarın serviste baktıracam. Daha yeni çıkardık aracı servisten, ctesi almıştım, bu vantilatör kayışıysa ve sıktırma işiyse bundan da para almazlar inşallah... Çünkü bakımdan çıktıktan sonra oldu bu meret...

11858 Mesaj
26 Nisan 2006; 1:28:06 

quote:

Peki arkadaşlar, yarın serviste baktıracam. Daha yeni çıkardık aracı servisten, ctesi almıştım, bu vantilatör kayışıysa ve sıktırma işiyse bundan da para almazlar inşallah... Çünkü bakımdan çıktıktan sonra oldu bu meret...

bakımdan sonra olduysa konuş böyle böyle de hakkını ara

Ne mutlu Türküm Diyene

7801 Mesaj
27 Nisan 2006; 1:56:17 

Bugün işe giderken aracı çalıştırdığımda o ses hiç çıkmadı, özellikle de rölantide bekledim biraz ama duyulmadı, hatta gün içinde bikaç kez parkedip yeniden çalıştırmam gerekti aracı, yine de sesi duymayınca şimdilik servise gitmekten vazgeçtim.. Şu dişi ağrıyan insanların dişçiye gideceği gün diş ağrılarının geçmesi gibi bişey oldu bugün.. Bakalım tekrarlar mı o ses, tekrarlamazsa gitmeme de gerek olmaz..

21 Mesaj
15 Şubat 2012; 16:16:41 

bende yurtdışında yaşıyorum wv golf 3 2.8 i vr6 arabam var kayış gerdiricisi yani alternatör tendeur gitti yenisini aldım bi arkadaşla beraber taktık normalde benm arabanın alternatör kafası 7 dişli ama bozuldugundan dolayı eski sahibi tdı alternatörü takmış 6 dişli arabada da 5 dişli kayış var o parçayı değiştirdikten sonra 1 gün sürdüm bir sorun yoktu ondan sonra ilk çalıştırdıgımda rolantideyken arkadaşın dediği gibi bir ötme yapıyor kayışıyın gerginliği normal normalde 7 dişli olan kafalarda 5 dişli kayış var kayışın düz bi izada gitmemesinden olabilir mi ? bilgisi olan varsa cevapla sevinirim çok teşekkürler :)

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.420