Şimdi Ara

Apple, iOS 6.1 ile birlikte neler sunacak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Geçtiğimiz hafta mobil işletim sistemi iOS'un 6.0.1 numaralı sürümünü yayınlayan Apple, iOS 6.1'in betasını da geliştiricilere sunmuştu. Peki Apple, şu an beta sürecindeki iOS 6.1 ile birlikte kullanıcılara neler sunacak?

iOS 6.1 ile artık kullanıcılar destekleyen bölgelerde sinema bileti alırken Siri'nin yardımına başvurabilecek. 

Kullanıcılar için yakındaki sinemaları görüntüleyecek olan Siri, Fandango uygulaması aracılığıyla bilet almay da sağlayacak.

iOS6 ile birlikte cihazlarında kendi haritalar servisine yer veren Apple, bu konuda her ne kadar kötü bir başlangıç yapmış olsa da durumu değiştirmek için de ufakta olsa çeşitli yenilikler getiriyor. Öyle ki, şirketin iOS 6.1 ile birlikte Apple Haritalar'da problem bildirme aracını daha görünür bir hale getireceği belirtiliyor.

Kilit ekranında karşımıza çıkan müzik kontrol tuşlarına da el attığı belirtilen Apple'ın, bu tuşların aralarını açarak daha kolay bir kullanım imkanı sunduğu ve ses çubuğunda da hafif bir yansıma efektine yer verdiği belirtiliyor. 

iOS 6.1 ile birlikte Siri'nin işlevlerini genişleten, yetersiz olan haritalar servisini düzeltmeye çalışan ve müzik kontrollerinde bir takım yenilikler yapan Apple'ın güncellemeyi ne zaman yayınlayacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

• Eeeee zaten 100 kişi yazdı bunu... Sonuç ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hicbirsey koymuyorlar ustune. Tek istedigim basit kisayollar wifi 3g gibi sik degistrilen ayrlar icin..

• Umarim fazlasi da vardir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cellman406

Hicbirsey koymuyorlar ustune. Tek istedigim basit kisayollar wifi 3g gibi sik degistrilen ayrlar icin..

Bunlari bekleme arkadasim, bende cok istiyorum ama bu olamayacak bir durum. Cunku bu kisayollarin patenti android'de.

• Sbsetting tarzı bir program ve Zephyr özelliği gelsin artık. Ne jb yapan kalır ne de başka bir şey.
  • Bunlar yerini kısayoldan 3G, Wi-Fi açma vb. özelliği koysa bütün Apple Fanlarını iki kat daha bağlar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok fazla ana arterlerdeki trafiği açmaya uğraşıyorlar. Ara sokaklara bakmıyorlar. Artık insanlar detay istiyorlar. Gerçekten yeni bir bakış açısı lazım.
  • Rezillik...

• Hp touchpada ics 4 yüklemiş ve uzun süre onu kullanmış biri olarak şu anda ipad2 deki işletim sistemi olan ios6 dan hiç memlun değilim açıkçası appale bu işletim sistemini sanırım embesiller için yapmış. aplle bu tek tüze işletim sistemi ile ne kadar gider bilemiyorum. diğre tabletimde 4,1 jb var yağ gibi kayyıyor süper fonksyonel. abble androdi artık yakalayamaz.. bilgates de gösteriş meraklısı etrafındakileri kullanmayı bilen bir adammış..

• quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Sbsetting tarzı bir program ve Zephyr özelliği gelsin artık. Ne jb yapan kalır ne de başka bir şey.

evet sbsettings cok onemli . ya da benzeri bir şey olması lazım . patent olayını da hallediversinler bi zahmet.
  • 5 para etmez bir sistem haline gelmeye başladı..iphone kullanıcılarıda giderek samsunga kayıyor fikrimce özellikle türkiye'de.

• quote:

Orijinalden alıntı: gusso

5 para etmez bir sistem haline gelmeye başladı..iphone kullanıcılarıda giderek samsunga kayıyor fikrimce özellikle türkiye'de.

Apple, iOS 6.1 ile birlikte neler sunacak?
  • Apple yerinde sayıyor hep hazırı yüketiyor gibi ama hazıra dağ dayanmaz bir süre sonra patlayacaklar. Düşünün ilk iphonedan beri kabaca işletim sisteminde ne değişti 5 senede?

Arka plana duvar kağıdı koyulabildi, klasör oluşturma, multitasking, bildirim ekranı, ve siri diye bir şey geldi. 5 senede 5 tane dişe dokunur özellik geldi ama ana ekranda gene hep aynı simgeler var sağa geç sola geç hep aynı kurtulamıyorsun, insanın canı sıkılır o ne yahu biraz özelleştirebilme imkanı koy, 2 yaşındaki çocuklar kullanabilsin diye yapmışlar sanki.

Aynı 5 yıllık süreçte android evrim geçirdi neredeyse bir de ona bakın her yeni sürümde 4.1den 4.2ye geçerken mesela iosun 5den 6ya geçerken farkdan daha fazla fark var durum bu şekilde.

• bunlar degil bunlar hic degil farkli bir seyler istiyorum insanlarin mutlu olmasini istiyorum
  • Pek bir değişiklik göremedim.
  • quote:

5 para etmez bir sistem haline gelmeye başladı..iphone kullanıcılarıda giderek samsunga kayıyor fikrimce özellikle türkiye'de.

Fikrini sevsinler senin bide ozellikle turkiyedeymis

• Hiç bir yorum doğru konuya parmak basmamış.
    Arkadaşlar mobil cihazlarınızda ister ios 5 olsun ister 6.01 olsun ne fark eder.
    Önemli olan uygulamalar ve size bize olan yararları ve sizin uygulamalardan ne ölçüde yararlandığınız.
    Örnek türkiye de yaşamasanız ve anadil kadar iyi ingilizceniz olsa ve amekika da yaşıyor olsa idiniz siri çok işinize yarardı, siri önemsiz gözükebilir bize tr de ama tam anlamıyla abd de işe yarıyor.
    Başka bir örnek;
    4 yaşında kızım var basit ücretsiz bir uygulama var, basit bir kedi ince sesiyle sizin sözlerinizi tekrarlıyor bu benim için harika kızım çok mutlu olup güzel vakit geçiriyor, ama çocuğu kardeşi olmayan bir genç için saçma sapan bir uygulama gibi görünür.
    Kendinizle barışık mutlu iseniz ister ios4 olsun ister android 2 kullanın mutlu olursunuz
    Hçkalın..

• quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: kory

Hiç bir yorum doğru konuya parmak basmamış.
    Arkadaşlar mobil cihazlarınızda ister ios 5 olsun ister 6.01 olsun ne fark eder.
    Önemli olan uygulamalar ve size bize olan yararları ve sizin uygulamalardan ne ölçüde yararlandığınız.
    Örnek türkiye de yaşamasanız ve anadil kadar iyi ingilizceniz olsa ve amekika da yaşıyor olsa idiniz siri çok işinize yarardı, siri önemsiz gözükebilir bize tr de ama tam anlamıyla abd de işe yarıyor.
    Başka bir örnek;
    4 yaşında kızım var basit ücretsiz bir uygulama var, basit bir kedi ince sesiyle sizin sözlerinizi tekrarlıyor bu benim için harika kızım çok mutlu olup güzel vakit geçiriyor, ama çocuğu kardeşi olmayan bir genç için saçma sapan bir uygulama gibi görünür.
    Kendinizle barışık mutlu iseniz ister ios4 olsun ister android 2 kullanın mutlu olursunuz
    Hçkalın..

Katılıyorum

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.