Şimdi Ara

AEG Lavamat Exclusiv L88489FL 8kg A-%40 1400d/d Buharlı Çamaşır Makinesi İncelemesi (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
582
Cevap
21
Favori
76.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Biz de geçen ay L87494EFL aldık. Oldukça memnunuz fakat neden olduğunu anlayamadığımız bir problem var. Özellikle gömleklerde olmak üzere beyazlarda çamaşırlar kuruduktan sonra çok ince toz zerreleri olduğunu görüyoruz. Sanki çamaşırlara tozlar yapışmış gibi oluyor. Gömlekleri easy iron modunda 40 derece 800 devirde, beyazları da pamuklu modunda 50 derecede 1200 devirde yıkıyoruz. Acaba normal mi bu durum? @candogan62

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çamaşır makinesi alma aşamasındayım...

aeg l 88489 fl : 1749 TL

http://www.izmirsanalesya.com/lavamat-l88489-fl-aeg.html

fiyat sizce nasıl @candogan62 ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: unifiedquarks

Konuda daha önce geçtimi farketmedim. Aradım bulamadım. Tekrar oluyorsa kusura bakmayın.

AEG 75280 FL çamaşırmakinası aldık 4-5 ay önce. Bu cihazda sıvı detarjan kullanmak için, deterjan gözünün önünde bir kapak var, onu indirmeniz gerekiyor. Böylece sıvo deterjan, yıkama sırasında kullanılana kadar gözde kalıyor. Eğer toz detarjan kullanılacaksa kapağı kaldırmak gerekiyor, aksi taktirde yıkama sonrasında toz detarjanın büyük kısmı gözde kalıyor.

Sıvı detarjan ve toz kireç önleyiciyi bu cihazda nasıl kullanabileceğimi çözemedim. AEG'nin diğer modellerinde de benzer bir mekanizma olduğunu düşünüyorum. AEG kullanan arkadaşlar bilgi verebilirlerse sevinirim.

Merhaba,

Makineniz hayırlı olsun, düğün arefesinde tam bosch alacakken sizin aldığınız makineyi gösterdiler, tamburunun 66 lt olması ve programlarda sıcaklık ve zaman ayarlamasının tercihe bağlı yapılabilmesi nedeniyle nişanlım çok beğendi, bu makineyi istiyor,

Ben iki makine arasında kaldım AEG 75280 FL ve AEG L87494EFL, bir tanesi 8 kg,diğeri 9 kg. Tambur hacimleri aynı mı bilmiyorum, 9 kg olanı incelemedim, aralarında 300 TL fark var

hangisini tercih etmeliyim, bir fikir verirseniz çok memnunum, konunun uzmanı candogan62 hocam dan tavsiye bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamucera
    Merhaba,

Makineniz hayırlı olsun, düğün arefesinde tam bosch alacakken sizin aldığınız makineyi gösterdiler, tamburunun 66 lt olması ve programlarda sıcaklık ve zaman ayarlamasının tercihe bağlı yapılabilmesi nedeniyle nişanlım çok beğendi, bu makineyi istiyor,

Ben iki makine arasında kaldım AEG 75280 FL ve AEG L87494EFL, bir tanesi 8 kg,diğeri 9 kg. Tambur hacimleri aynı mı bilmiyorum, 9 kg olanı incelemedim, aralarında 300 TL fark var

hangisini tercih etmeliyim, bir fikir verirseniz çok memnunum, konunun uzmanı candogan62 hocam dan tavsiye bekliyorum.

Merhabalar; aradaki farklar şöyle:

-Tambur hacimleri aynı.
    -75280'de ön yıkama programı sadece pamuklu programında var. 87494'te ön yıkama bağımsız olarak eklenebiliyor.
    -87494'te Direct Spray su püskürtme özelliği var.
    -Fazladan anti alerjik yıkama programı var.
    -Ön panel inox
    -Sıkması 1400 devirli.
    -A sınıfından %60 tasarruflu (A+++-%30)
    Tercih sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 25 Haziran 2014; 0:51:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oldsage

çamaşır makinesi alma aşamasındayım...

Makineyi aldınız mı bilmiyorum ama bence fiyat iyi. Geçen sene 2100'den fazlaydı fiyatı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaydinci

Merhabalar. Biz de geçen ay L87494EFL aldık. Oldukça memnunuz fakat neden olduğunu anlayamadığımız bir problem var. Özellikle gömleklerde olmak üzere beyazlarda çamaşırlar kuruduktan sonra çok ince toz zerreleri olduğunu görüyoruz. Sanki çamaşırlara tozlar yapışmış gibi oluyor. Gömlekleri easy iron modunda 40 derece 800 devirde, beyazları da pamuklu modunda 50 derecede 1200 devirde yıkıyoruz. Acaba normal mi bu durum? @candogan62

Merhabalar, makinenizi iyi günlerde kullanın. Tüylenmeye ben de anlam veremedim açıkçası. Belki yıkanan yeni bir siyah çamaşır fazla tüylendirme yapmış olabilir. Makineyi içi boş olarak 60 derecede çalıştırıp tekrar deneyin. Belki düzelme olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: hamucera
    Merhaba,

Merhabalar; aradaki farklar şöyle:

-Tambur hacimleri aynı.
    -75280'de ön yıkama programı sadece pamuklu programında var. 87494'te ön yıkama bağımsız olarak eklenebiliyor.
    -87494'te Direct Spray su püskürtme özelliği var.
    -Fazladan anti alerjik yıkama programı var.
    -Ön panel inox
    -Sıkması 1400 devirli.
    -A sınıfından %60 tasarruflu (A+++-%30)
    Tercih sizin.

Merhaba;

Verdiğiniz bilgi için öok teşekkürler, madem alıyoruz 300 tL fazla olsa da iyisini almakta fayda var diye düşünüyorum,

Konusu değil ama size bir de bulaşık makinesi sormak isterim

Profilo 6481MG almayı düşünüyorum 1370 TL fiyatı,
    Buzdolabı da kombi inox olacağından bosch no-frost alacağız, 2300 TL
    Tavsiye edermisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BM6481MG favori makinelerimden biri, gönül rahatlığı ile öneririm. Bugün Teknosa'da AEG F65712M0P modelini de 1499TL'ye gördüm. O makine için de çok iyi fiyat.

Bosch'un Low Frost buzdolabından çok memnunum ama no frostlarını beğenmiyorum. Vaktiniz varsa LG kombi tipi buzdolapları çıkaracak, onları bekleyin.
  • quote:

BM6481MG favori makinelerimden biri, gönül rahatlığı ile öneririm. Bugün Teknosa'da AEG F65712M0P modelini de 1499TL'ye gördüm. O makine için de çok iyi fiyat.

Bosch'un Low Frost buzdolabından çok memnunum ama no frostlarını beğenmiyorum. Vaktiniz varsa LG kombi tipi buzdolapları çıkaracak, onları bekleyin.

Ne zaman çıkacak acaba, ağustosta düğün var, bir tane tek kapılı dolabım var ama çok idare etmez artık

AEG nin 9 kg lik olanını almaya karar verdim,yazdıklarınızdan sonra.

Bulaşık makinesi için de 5 programlı da yeter aslında ama AEG nasıldır, tabanı çelik mi değil mi bilmiyorum
  • quote:

quote:

Makineyi aldınız mı bilmiyorum ama bence fiyat iyi. Geçen sene 2100'den fazlaydı fiyatı.

ilginize teşekkürler...

eşim kısa programda 3 kg yıkama, çamaşır ağırlığını göstermesi gibi özelliklerinden

tercihini AEG'den yana kullanmıştı, malasef İzmir'de bulamadık makineden ...

biz de diğer seçenek olan electrolux 1286 lew almaya karar verdik...

yine linkini verdiğim firmanın mağazasına gittik,

stoklarında yokmuş, sipariş verdiler, 15-20 gün içinde gelir dediler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldsage -- 28 Haziran 2014; 15:41:04 >

• quote:

quote:

quote:

ilginize teşekkürler...

eşim kısa programda 3 kg yıkama, çamaşır ağırlığını göstermesi gibi özelliklerinden

tercihini AEG'den yana kullanmıştı, malasef İzmir'de bulamadık makineden ...

biz de diğer seçenek olan electrolux 1286 lew almaya karar verdik...

yine linkini verdiğim firmanın mağazasına gittik,

stoklarında yokmuş, sipariş verdiler, 15-20 gün içinde gelir dediler...

Varsa AEG L87494EFL, almanızıda öneririm. Satıcı çok sağlam 10 numara.Bende 1286 aldım bizzat görüşüp.Ama AEG L87494EFL almadığıma canım sıkıldı aslında.Su jeti yok sanıyorduk ama varmış.1286 da 10 numara makinedir.Süper sessiz. AEG L87494EFL nin en büyük farkı sıkam 1400 devir...

• quote:

BM6481MG favori makinelerimden biri, gönül rahatlığı ile öneririm. Bugün Teknosa'da AEG F65712M0P modelini de 1499TL'ye gördüm. O makine için de çok iyi fiyat.

candoğan bey,

AEG F65712M0P ile AEG f77023 WOP arasında hangisini önerirsiniz?

http://www.izmirsanalesya.com/aeg-favorit-77023-wop.html (1499 TL)

NOT: firmayla görüştüm, 77023 modeli de temin edilemiyormuş :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldsage -- 28 Haziran 2014; 16:04:36 >

• malasef AEG L87494EFL modeli de yok...

"yeni modeller geliyor artık onlardan bulunmuyor." dediler
  • Evet 77023 bulamamanız normal, yerine 65712 çıktı çünkü. Benim de öncelikli önerim 65712 olur.

87494 yeni modeldi, nasıl bitmiş anlamadım. 1286 da iyi tercih, o da alınır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu makine nasıldır arkadaşlar aeg L98699FLE2
  • AEG L72580 FL bende düşünüyorum ama ürünü temin etme noktasında satıcı bulamıyoruz... tavsiye edermisiniz ya bu ürünü alacam ya da arçelik her hangi bi ürünü

AEG için bütçe 1500 TL altında, hangi modeli alayım...
    hali hazırda kullandığım vestel vega 5 senelik makina beyni yanmış dedi usta bunu söylemek için de 40 tl talep etti... makinayı hurdaya verecem, yeni 10 yıl idare edecek bi makina alayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: düzce__

AEG L72580 FL bende düşünüyorum ama ürünü temin etme noktasında satıcı bulamıyoruz... tavsiye edermisiniz ya bu ürünü alacam ya da arçelik her hangi bi ürünü

AEG için bütçe 1500 TL altında, hangi modeli alayım...
    hali hazırda kullandığım vestel vega 5 senelik makina beyni yanmış dedi usta bunu söylemek için de 40 tl talep etti... makinayı hurdaya verecem, yeni 10 yıl idare edecek bi makina alayım...

AEG 75280 modeli Teknosa ve Kliksa'da var. Başka nerede vardır bilmiyorum açıkçası. Ya da alternatif olarak Bimeks'ten Electrolux EWF1486GDW de alınabilir. Fiyatı 1499 ama 1000TL üzeri alışverişe 100TL indirim yapıyor.
  • http://www.teknosa.com/urunler/115020434/aeg-l70270vfl-7kg-1200-devir-camasir-makinesi 899 tl

899 TL fiyatı çok cazip geldi ürün seri sonu ama 15 program özelliği ile bir çok üründen iyi gibi duruyor tavsiye edermisiniz......................................................

http://www.teknosa.com/urunler/115020592/aeg-l87494efl-9kg-1400-devir-camasir-makinesi 1799 TL

http://www.teknosa.com/urunler/115020460/aeg-l73283fl-8kg-1200-devir-camasir-makinesi 999 TL

• 60270VFL ve 73283 modellerinde fırçalı standart motor vardır. Bir de tamburu küçüktür. 6kg civarını yıkar gerçekte.

Ben donanımlı bir makine istiyorsanız kesinlikle L75280FL öneririm.
    http://www.teknosa.com/urunler/115020435/aeg-l75280fl-8kg-1200-devir-camasir-makinesi

L87494EFL ise benim makinemin yerine çıkan yeni bir model. Ancak benim makinemdeki ağırlığı ekrandan gösterip deterjan miktarı önerme özelliği yok. Bendeki 73dB, bu makine 75dB. Yani daha sadeleştirilmiş halidir. Ancak daha da ucuzdur. O yüzden öneririm.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    AEG L87494EFL 9KG 1400 DEVİR ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    http://www.kliksa.com/urun/aeg-l87494efl-9kg-1400-devir-camasir-makinesi/902044226

1530 TL fiyata geliyor sizce iyimi

%10 paraf para veriyor.........................................................170 tl
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.