Şimdi Ara

AEG Lavamat Exclusiv L88489FL 8kg A-%40 1400d/d Buharlı Çamaşır Makinesi İncelemesi (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
582
Cevap
21
Favori
76.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada makinem geldi. Bugün servis kurulum yapmış. Akşama mıncıklarım artık :)

Başta @candogan62 olmak üzere herkese teşekkürler.
  • candoğan bey merhaba yorumlarınıza çok değer veriyorum ve inanın artık buraya bakmadan hiç birşey alamaz oldum :)
    çamaşır makinesi almak istiyorum yorumları inceledim tabii ki bende hemen AEG almalıyım diye kararımı verdim fakat mağazada L88489FL stoklarda olmadığı üretiminin bittiğini söylediler bir üst modeli L98699 FL yi önerdiler.Diğerinden artıları eksileri neler, alınır mı ? yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: mrbaronx

candoğan hocam bu ürün bu fiyata nasıldır bizimde makına bozuldu yenisini alıcaz tavsiye bekliyorum en fazla 1500 civarı olsun.
    http://www.netteenucuz.com/aeg-lavamat-l87494efl-camasir-makinesi?ref=akakce&v=1.67.5

1400 devir sizin için önemliyse olabilir ama değilse mbirol arkadaşımızın dediği gibi EWF1286LEW modeli daha mantıklı olabilir.

tavsiyenize uyarak electrolüx ewf 1286 lew aldık su jeti falan filan gayet güzel makina garantıyıde uzattık 140 liraya 7 yıl yaptık

• quote:

quote:

quote:

candoğan hocam bu ürün bu fiyata nasıldır bizimde makına bozuldu yenisini alıcaz tavsiye bekliyorum en fazla 1500 civarı olsun.
    http://www.netteenucuz.com/aeg-lavamat-l87494efl-camasir-makinesi?ref=akakce&v=1.67.5

1400 devir sizin için önemliyse olabilir ama değilse mbirol arkadaşımızın dediği gibi EWF1286LEW modeli daha mantıklı olabilir.

tavsiyenize uyarak electrolüx ewf 1286 lew aldık su jeti falan filan gayet güzel makina garantıyıde uzattık 140 liraya 7 yıl yaptık

Doğru seçim...

• quote:

Orijinalden alıntı: zenmiss

candoğan bey merhaba yorumlarınıza çok değer veriyorum ve inanın artık buraya bakmadan hiç birşey alamaz oldum :)
    çamaşır makinesi almak istiyorum yorumları inceledim tabii ki bende hemen AEG almalıyım diye kararımı verdim fakat mağazada L88489FL stoklarda olmadığı üretiminin bittiğini söylediler bir üst modeli L98699 FL yi önerdiler.Diğerinden artıları eksileri neler, alınır mı ? yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler...

Merhabalar. 98699 daha üst model, kullandığım makineden eksiği yok, fazlası var. Kapasite 9kg, 1600 devirli, tamburu aydınlatmalı, daha da sessiz, ayrıca ekran daha büyük olduğundan ekranın getirdiği bazı ek özellikler de var. Mesela sık kullanılan 2 programı kaydedebiliyorsunuz, buhar seviyesini ayarlayabiliyorsunuz. AEG donanımsal ve yazılımsal olarak mükemmel bir makine, tek dezavantajı sıkmaya bazen dengesiz de olsa girebilmesi. Başka bir sorun yaşamazsınız, şimdi yine makine ihtiyacım olsa AEG alırdım muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun, güzel bir seçim. Bu arada dalgınlığıma gelmiş yanlış bilgi vermişim. L87494EFL modelinde de su jeti varmış, teşhirde incelerken farkettim. Şirinevlerdeki spotçular çarşısında 1599 liraya gördüm, fiyat bedava diyebilirim.

• quote:

Hayırlı olsun, güzel bir seçim. Bu arada dalgınlığıma gelmiş yanlış bilgi vermişim. L87494EFL modelinde de su jeti varmış, teşhirde incelerken farkettim. Şirinevlerdeki spotçular çarşısında 1599 liraya gördüm, fiyat bedava diyebilirim.

Hanım duymasın yakarsın vallahi beni.Hani yoktu su jeti yahu..Gitti bizim 200 devir..Neyse çaktırmayalım artık.Bizim 1286 nında maşallahı var. Ama su jeti 87494 EFL de varsa bundan sonra F/P ürün bence bu olmalı...
  • Özelliklerde hata var galiba, internette baktığımda belirtilmiyordu çünkü. Teşhirde incelerken farkettim olduğunu. Siz kaça almıştınız ki hocam?

• quote:

Özelliklerde hata var galiba, internette baktığımda belirtilmiyordu çünkü. Teşhirde incelerken farkettim olduğunu. Siz kaça almıştınız ki hocam?

1286 yı 1320 TL ye aldım.Elektrolux ün kataloğunu indiriyorsun her şey çok net.Ama AEG de kataloğ göremiyorsun.Siteside çok yetersiz malesef.
    Tren kaçtı,yapacak bir şey yok..

• Ya arkadaşlar şu carboran kazan nedir tam olarak bilmiyorum da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB0888593 -- 24 Şubat 2014; 21:09:45 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: utku2304

Ya arkadaşlar şu carboran kazan nedir tam olarak bilmiyorum da

Electrolux patenti, mekanik zorlanmalara dayanıklı özel bir plastik alaşım içeren kazan malzemesi. Her firmanın kendine özel kazan ismi var; Bosch Polinox, Ariston Polipex diyor mesela. Carboran denen yer içinde gördüğünüz dönen çelik delikli tamburu dıştan saran deliksiz kazandır. Terim karışması olmasın.

Çok iyi ve örnekli açıklamışsın . Çok teşekkür ederim Candoğan bey

• Rica ederim.

Peki bir şey daha sormak istiyorum hala aeg nizden memnunmusunuz ve çok sarsılıyormu ?

• Ara sıkmalara bazen dengesiz girip tıkırdamaya benzer ses yapması dışında çok memnunum. Son uzun sıkmada dengeye daha çok dikkat ettiğinden pek sorun yaşamıyorum. Zaten ilk sayfaya eklediğim sıkma da dengesiz hallerinden biri, yüklediğim videolara bakarsanız 20min3kg programının son dengesiz sıkmasını da eklemiştim. Bunun dışında tambur büyüklüğü, tambur dokusu, programın akıllıca ilerlemesi, kullanım esnekliği, yıkama ve durulama performansı gibi konuları tek çatı altına topladığımızda buna rakip olabilecek makine piyasada çok çok az. Makine alacak olsam yine AEG alırım. O kaliteli ve şık duruş başka makinelerde yok.

Verdiğiniz bu önemli bilgiler için çok teşekkürler

• AEG nin en çok beğendiğim çamaşır makinesi kurutmalı çamaşır ve kurutma makinesi aralarından en ilginç olanı ise IFA fuarında en çok ilgi çeken ÖKO combi plus modeli su jetli, buhar jetli ısı pompalı kurutmalı çamaşır makinesi tek merak ettiğim şey ise AEG bir makinenin içine bu kadar çok şeyi nasıl yerleştirmiş en önemli özelliğide kurutmayı ısı pompasıyla yani kompresörle yapması tek bir kasa içinde hem A -%50 çamaşır makinesi hemde A -%50 ısı pompalı kurutma makinesi.
    http://www.aeg.de/Products/W%C3%A4schepflege/Waschautomaten/Frontlader/L98699FL2
    http://www.aeg.de/Products/W%C3%A4schepflege/W%C3%A4schetrockner/W%C3%A4rmepumpen-W%C3%A4schetrockner/L99695HWD
    http://www.aeg.de/Products/W%C3%A4schepflege/W%C3%A4schetrockner/W%C3%A4rmepumpen-W%C3%A4schetrockner/T97689IH

• merhabalar,Aeg 88489fl model çamaşır makinemin ses problemi için servis çagırdım.Burada okuduklarımdan yola çıkarak bu tür çözümler varmış dedim.Servis boyle birşeyin mumkun olmadıgını bunlarıda yapsam hatta size yeni bir makine de getirsem aynı sesi duyacaksınız,1400 devirde cok guclu sıkma yaptıgı için duydugunuz sesin normal oldugunu soyleyip birsey yapmadılar.Gercekten bu ses problem mi değilmi beni memnun etmedi.Siz hangi servisten çözüm aldınız ögrenebilir miyim?Ses sorunu düzeldi mi?
    tesekkurler
  • slmlar 1000 liralık bir makina alıym işimi görsün derken soluğu bu makinada aldım.fiyatını alacak arkadaşlara bir fikir olsun diye yazıyorum 1866 lira 2 taksitli +4 taksitte banka verdi 6 taksit yaptı.Makina henüz gelmedi yarın gelir inş.Hanımın çeyizi olan ariston AVD10 2008 den 2014 e kadar ancak dayanabildi.Normal zamanda zaten gürültülü çalışıyordu şimdilerde iyice çekilmez oldu.Ariston mu tövbeler olsun.Zamanına göre üstün özellikleri vardı 6 yıl önce 1200 liraya alınmış ama bana göre beş kuruş etmez.geçen yıl f12 hatası verdi servis kartı değişecek dedi 240 lira,kabul etmedim yazılım atalım idare eder dediler 80 lira verdim f12 gitti ama şimdi de su boşaltırken acayip bir ses geliyor.ha bu arada makineyi hor kullanmadık,nemde almıyor mutfakta tezgahın aldında.neyse İnşallah AEG den memnun kalırız.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.