Şimdi Ara

AEG Lavamat Exclusiv L88489FL 8kg A-%40 1400d/d Buharlı Çamaşır Makinesi İncelemesi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
582
Cevap
21
Favori
76.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

Ben de çok teşekkür ederim.

Dilerim memnuniyetimiz daim olur. Her ne kadar gözüm Miele'de kalsa da

Makinenizin nemden etkilenmemesi için en ideal yol altına 60X60cm'lik 4-5cm kalınlığında bir mermer veya granit platform yerleştirmenizdir. Linklerini attığınız makine altlıkları makinenin titreşimini yere düzgün olarak aktaramayacağından makinenin çok fazla sarsılmasına neden olacaktır.

üstat
    bu makinede köpük önleme sistemi(Durulama sensörü) yok demişsin ama katalokta görünüyor kafam karıştı.
    birde L98699FL model için düşüncelerini yazarmısın.

LAVAMAT L88489FL PROTEX PLUS
    STEAMSYSTEM
    • 8 kg • 1400 dev./dk. • LogiControl LCD ekran
    • Inverter motor • Desenli ProTex yumuşak XXL
    tambur • Buhar ile tazeleme ve kırışıklık açma • AWT
    yıkama sistemi • Köpük önleme sistemi • Gecikmeli
    başlatma fonksiyonu • Çocuk kilidi • Aktif Denge
    Sistemi • Aqua kontrol • Carboran® kazan • Hızlı
    20 dk - 3kg programı • Super Eco 15 dk programı
    • Taşma emniyeti • Sıvı deterjan bölmesi • Ekstra
    durulama • Leke seçeneği • Anti Allergy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b.özcan -- 4 Temmuz 2013; 11:58:17 >

• L98699FL ve L88489FL arasında kararsız kaldım sizce hangisi arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettughan

Selamlar forumdaki incelemelerin eşya almak konusunda çok yardımcı oluyor teşekkür ederim öncelikle.

Çamaşır makinesi için de ben Aeg de diretsem de nişanlım eco bubble olayına takmış durumda.

Samsung WF906U4SAGD modeli ile bilgin varsa paylaşabilir misin ?

Eco Bubble olayı Samsung'un ürünlerini öne çıkarma amaçlı kullandığı bir özellik. Temeli deterjanın suda tamamen çözülmesine yardımcı olmaya dayanıyor. Soğuk suda 40'C gibi temizlik olduğunu iddia ediyor. Ben pratikte kullanışlı bir teknoloji olduğunu düşünmüyorum. Ülkemizde kimse beyazları ve renklileri karışık atmıyor veya soğuk suda yıkamıyor. AEG'de de aynı özelliği sağlayan SuperEco programı var zaten, hatta su jeti kullandığından daha da etkili ama ben acil durumlar haricinde hiçbir zaman bu özelliği kullanmadım.

Sorduğunuz cihaz özellik olarak fena değil. Ancak buhar yok, tambur hacmi XXL değil. 1600TL civarı bütçeyi bu şartlar altında Samsung'a vermem şahsen.

• quote:

Orijinalden alıntı: b.özcan

üstat
    bu makinede köpük önleme sistemi(Durulama sensörü) yok demişsin ama katalokta görünüyor kafam karıştı.
    birde L98699FL model için düşüncelerini yazarmısın.

LAVAMAT L88489FL PROTEX PLUS
    STEAMSYSTEM
    • 8 kg • 1400 dev./dk. • LogiControl LCD ekran
    • Inverter motor • Desenli ProTex yumuşak XXL
    tambur • Buhar ile tazeleme ve kırışıklık açma • AWT
    yıkama sistemi • Köpük önleme sistemi • Gecikmeli
    başlatma fonksiyonu • Çocuk kilidi • Aktif Denge
    Sistemi • Aqua kontrol • Carboran® kazan • Hızlı
    20 dk - 3kg programı • Super Eco 15 dk programı
    • Taşma emniyeti • Sıvı deterjan bölmesi • Ekstra
    durulama • Leke seçeneği • Anti Allergy

Köpük önleme sisteminden kasıt durulama sensörü değildir. Makine yıkama sonrasında durulama öncesindeki sıkmada köpük tespit ederse köpük giderme sistemini devreye sokar, köpük önleme sisteminden kasıt budur.

L98699FL modelinin farkları:
    -Dokunmatik panel.
    -Seçtiğiniz programın ismini, programın bitiş zamanını saat olarak gösteren daha geniş ekran.
    -Sık kullandığınız 2 programı tüm detayları ile kaydetme
    -1600 devirli, 88489 1400 devirli.
    -47dB yıkama, 1600 devirde 73dB sıkma. (L88489FL 49dB yıkama, 1400 devirde 73dB sıkma)
    -Buhar yoğunluğunu kademeli olarak seçebilme
    -Suya bastırma fonksiyonu
    -Yanlış hatırlamıyorsam tamburunda LED aydınlatma var.

Bu modellerde dokunmatik panel genel olarak sağlamdır ama ben tuş varken dokunmatiği gereksiz görüyorum. O yüzden tuşlu ilk tercihim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmettughan

Selamlar forumdaki incelemelerin eşya almak konusunda çok yardımcı oluyor teşekkür ederim öncelikle.

Çamaşır makinesi için de ben Aeg de diretsem de nişanlım eco bubble olayına takmış durumda.

Samsung WF906U4SAGD modeli ile bilgin varsa paylaşabilir misin ?

Eco Bubble olayı Samsung'un ürünlerini öne çıkarma amaçlı kullandığı bir özellik. Temeli deterjanın suda tamamen çözülmesine yardımcı olmaya dayanıyor. Soğuk suda 40'C gibi temizlik olduğunu iddia ediyor. Ben pratikte kullanışlı bir teknoloji olduğunu düşünmüyorum. Ülkemizde kimse beyazları ve renklileri karışık atmıyor veya soğuk suda yıkamıyor. AEG'de de aynı özelliği sağlayan SuperEco programı var zaten, hatta su jeti kullandığından daha da etkili ama ben acil durumlar haricinde hiçbir zaman bu özelliği kullanmadım.

Sorduğunuz cihaz özellik olarak fena değil. Ancak buhar yok, tambur hacmi XXL değil. 1600TL civarı bütçeyi bu şartlar altında Samsung'a vermem şahsen.

İlgine teşekkür ederim. Zamanım var biraz daha araştırma yapacağım. Ancak incelediğin makine gerçekten iyi duruyor. uygun fiyata bulursam alabilirim.

• Candoğan hocam, Lordford bey ve saygıdeğer forum üyeleri;

12 yıl sonra beyaz eşyaları yenilemeye karar verdik. Güzel yorumlarınızla bize de yardım edebileceğinizi düşünüyoruz.Sizlere Ankara’dan yazıyoruz.
    Başlarken şu konuyu da hatırlatmak isterim. Meslek gereği Ortalama 3-5 yılda bir yer değiştirmekteyim. (Ankara’ya geleli de 3 hafta oldu.)
    Servis ağını da düşünerek ve kıymetli yorumlarınıza göre eşimle şöyle bir sıralama yaptık. Yardımlarınızı bekleriz:

1. Buzdolabı: BOSCH-KGE58AL40N veya KGE58AL30N (rengi beyaz yada inox fark etmez)

2. Bulaşık Makinesi:

- BOSCH-SMS58N02 veya N08 (buzdolabına göre rengine bakacağız.) veya

- PROFİLO BM6480MG.

3.Çamaşır Makinesi: bu konuda net bir karar veremedik.

- AEG 88489FL konusunda tereddütümüz yok.

- Sadece diğer ikisinde Bosch modeli ön plana çıkınca, mağazalarda pazarlık gücünü de elde bulundurma adına Bosch modeli baksak mı diye düşünüyoruz. Bosch modelleri ise; WAS 24765, WAY24560 yada sizin tavsiye edeceğiniz diğer modeller olabilir.(sessiz olması, yorgan ve battaniye yıkayabilmesi tercihimiz)

4. Mini fırın ve Set üstü Ocak: Tavsiyelerinizi bekleriz. Geçen gün bir mağaza her ikisi için SİMFER ısrar etti.

Toplamda 5.000-5.500 Tl yada biraz üstü bütçe ayırabilirim.

Önerilerinizi dört gözle beklemekteyiz.Emeği geçen herkese teşekkürler...

SAYGILARIMIZLA...

• merhaba.herkese hayırlı ramazanlar.bende bugün l73283fl modelini 599 tl karşılığında aldım.aslında candoğan beyin makineyi tam alıyordumki.iç sesim kendimi tutmamı söyledi:)aeg sadeliğin asaletini çok güzel yansıtmış protex serisinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu cihazı nekadara almamızı tavsiye edersiniz, nette fiyat bulamadım pek fazla, indirim kovalıyorum su an, bosch makinalarda güzel indirimler var büyük alısveriş magazalarında...aeg onlarda bulamadım hiç...hangi fiyata kadar bu ürün tercih edilmeli can bey
  • Bugün teslimat yapıldı.birazdan kurulum yapılacak.
     AEG Lavamat Exclusiv L88489FL 8kg A-%40 1400d/d Buharlı Çamaşır Makinesi İncelemesi

• quote:

Orijinalden alıntı: hozes

bu cihazı nekadara almamızı tavsiye edersiniz, nette fiyat bulamadım pek fazla, indirim kovalıyorum su an, bosch makinalarda güzel indirimler var büyük alısveriş magazalarında...aeg onlarda bulamadım hiç...hangi fiyata kadar bu ürün tercih edilmeli can bey

Merhaba.Hangi ildesiniz acaba ?

• Dün anneme samsung bayi wf1082wpc ürünü tam satarken telefondan durdurdum.ecobubble 8 kg 1200dd.çin oyuncağı resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: asaf_desing

quote:

bu cihazı nekadara almamızı tavsiye edersiniz, nette fiyat bulamadım pek fazla, indirim kovalıyorum su an, bosch makinalarda güzel indirimler var büyük alısveriş magazalarında...aeg onlarda bulamadım hiç...hangi fiyata kadar bu ürün tercih edilmeli can bey

Merhaba.Hangi ildesiniz acaba ?

ankara hocam
  • hocam baslıktaki makine mi eminmisiniz 999 tl olduguna, 88489 modeli için fiyat değildir o herhalde??
  • quote:

hocam baslıktaki makine mi eminmisiniz 999 tl olduguna, 88489 modeli için fiyat değildir o herhalde??

mesajım silindi kendiliğinden anlamadım? hayır benim aldığım cihaz

• bu arada ilk kıyamayı bitirdi.nezamandır gerçek yıkanmış çamaşır kokusunu özlemişim.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    tşk ederim araştırmalarım devam ediyor bu makineye odaklanmış durumdayım ama biraz pahalı sizce verilen parayı hak eder mi?
  • quote:

Ben de çok teşekkür ederim.

Dilerim memnuniyetimiz daim olur. Her ne kadar gözüm Miele'de kalsa da

Makinenizin nemden etkilenmemesi için en ideal yol altına 60X60cm'lik 4-5cm kalınlığında bir mermer veya granit platform yerleştirmenizdir. Linklerini attığınız makine altlıkları makinenin titreşimini yere düzgün olarak aktaramayacağından makinenin çok fazla sarsılmasına neden olacaktır.

ustad sizin makina ile Electrolux EWF1497HDW arasında bir karsılastırma yapr mısınız? arada ciddi fiyat farkı da var. birinci öncelik kullanım ömrü olursa, nasıl bir karar vermek gerekir?

• bugün ben de aldım bir tane L88489FL. Pazartesi getirip kuracaklar. Hayırlısı bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ywz81

bugün ben de aldım bir tane L88489FL. Pazartesi getirip kuracaklar. Hayırlısı bakalım.

Hocam hayirli olsun. Gule gule kullanin. Nereden ve ne kadara aldiginizi paylasirsaniz bize de piyasa hakiinda bilgi vermis olursunuz..

• quote:

Orijinalden alıntı: 2601cuneyt

quote:

Orijinalden alıntı: ywz81

bugün ben de aldım bir tane L88489FL. Pazartesi getirip kuracaklar. Hayırlısı bakalım.

Hocam hayirli olsun. Gule gule kullanin. Nereden ve ne kadara aldiginizi paylasirsaniz bize de piyasa hakiinda bilgi vermis olursunuz..

teşekkür ederim.ümraniye'de emek ticaretten aldım. aeg'nin katalogdaki kampanyalı fiyatı 2150 idi. 2000 tl den aşağı inmediler. kredi kartına 6 ay erteleme, sonrasında 10x200 tl.

o dukkanda calısanlarla az bucuk eskiye dayalı tanısıklıgımız var. dun ve bugun iki ayrı satıcı (dukkan sahibi değil) makinayı onerdiler. ikisinin de evinde bu makinadan varmış. biri yaklaşık iki yıldır kullanıyormuş. hatta dün bakan eleman candoğan62 nin dediği gibi konuştu: "mieleden sonra bu makina var şimdi." hatta ben gözümü karartıp 3300 liralık miele almaya gitmiştim oraya .

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.