Şimdi Ara

Doğubank'a şok baskın Cep telefonlarını topladılar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri'nin Doğubank İşhanı'na düzenlediği operasyonda piyasa değeri 2 milyon liranın üzerinde kaçak cep telefonu ele geçirildi

Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri 15 gün önce Doğubank İşhanı'nda kaçak cep telefonu satıldığı ihbarını aldı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler bugün saat 09.30'da iş hanındaki 62 iş yerine operasyon düzenledi. İş yerlerinde tek tek inceleme yapan ekipler, Çin'den Türkiye'ye kaçak yollarla sokulmuş piyasa değeri yaklaşık 2 milyon TL olan binin üzerinde cep telefonuna el koydu.

Telefonlar uzman ekipler tarafından IMEI numaraları incelenmek üzere Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü depolarına götürüldü. Kaçak çıkan cep telefonlarını satan kişilere 100 TL'den, 10 bin TL'ye varan para cezaları uygulanacağı öğrenildi.

Kaynak :http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21879351.asp

• Bu yillardir biliniyordu zaten asil soru neden simdi baskin yaptilar daha onceleri neredeydiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük ihtimal herkese pasaport kayıtlı diye cihaz sattılar. Kayıtlar düşünce şikayet yagdı öyle baskın yaptılar.
  • Oradan telefon alan arkadaşlarım vardı. Bende o zaman ilk kez bu ismi duyunca şaşırmıştım bir an meğer gerçek yüzü buymuş
  • Doğubank da patladı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi olmuş.

Temin eden ve satan kişilerin kötü niyetleri karşılığını bulmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ay-yildiz

Bu yillardir biliniyordu zaten asil soru neden simdi baskin yaptilar daha onceleri neredeydiler.

Şimdiye kadar olmadı bundan sonra da olmasın yani?
  • Oradaki çoğu ps3 oyunu kaçak üst katlarda kim bilir neler var her gün dünyanın malı giriyor ek olarak depoları var adamların işin garibi orasını ben kendimi bildim bileli var
  • Kaçak telefonu piyasadan ucuz satmıyorlar indirim isteyince burunlarından kıl aldırmıyorlar. Ben iyi oldu diyorum. Doğubank eskisi gibi değil biri bana tercih nedeni söylesin hipermarketlerin yanında.

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanKizil

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri'nin Doğubank İşhanı'na düzenlediği operasyonda piyasa değeri 2 milyon liranın üzerinde kaçak cep telefonu ele geçirildi

Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri 15 gün önce Doğubank İşhanı'nda kaçak cep telefonu satıldığı ihbarını aldı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler bugün saat 09.30'da iş hanındaki 62 iş yerine operasyon düzenledi. İş yerlerinde tek tek inceleme yapan ekipler, Çin'den Türkiye'ye kaçak yollarla sokulmuş piyasa değeri yaklaşık 2 milyon TL olan binin üzerinde cep telefonuna el koydu.

Telefonlar uzman ekipler tarafından IMEI numaraları incelenmek üzere Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü depolarına götürüldü. Kaçak çıkan cep telefonlarını satan kişilere 100 TL'den, 10 bin TL'ye varan para cezaları uygulanacağı öğrenildi.

• ikinci el bölümündeki her ilan doğubankta verilecek fiyattan ucuzdur. eskiden kalan adını kullanıyor doğubanktaki telefoncular
  • quote:

Büyük ihtimal herkese pasaport kayıtlı diye cihaz sattılar. Kayıtlar düşünce şikayet yagdı öyle baskın yaptılar.

çok büyük ihtimal

• quote:

Orijinalden alıntı: Pirtav

quote:

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri'nin Doğubank İşhanı'na düzenlediği operasyonda piyasa değeri 2 milyon liranın üzerinde kaçak cep telefonu ele geçirildi

Ben 7 yaşımda biliyordum, aradan geçti 13 sene.Emniyetimiz yeni haber almış

• Sadece doğubank han olsa.. Tahtakale'de ki bir çok handa kaçak cep telefonu satılıyor.. Doğubank Iceberg'in sadece görünen yüzü.. Kaçak telefon için çok sıkı tedbirler almaları gerek.. Kaçak telefonla, haksız rekabet ve vergisiz kazanç sağlıyorlar. Disbritör garantili telefon satanlar enayi mi?!

• 1000in üzerinde mi ? sadece tek dükkanda 1000 tane vardır orda. Çok güzel göz boyuyorlar
  • edilse nolur gene getirirler
  • orada yıllardır kaçak telefon satılıyor şimdiki akıllarına gelmiş
  • bu telefonlar nerden geliyor arkadaş bukadar yahu kim sokuyo ülkeye gümrük vs bakılmıyormu
  • Bu operasyonlar haberli oluyor.Baskına geldiklerinde göstermelik birkaç parça eşya buluyorlar o kadar.İzmir'de amerikan pazarı var yıllardır baskın yapılır her zaman yakalananlar olur hiçbir esnaf batmadı.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.