Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (214. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
12.030
Cevap
198
Favori
983.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünkü yolculuğum, İstanbul-Ankara-İstanbul, sıcaklık genel olarak 20-23 derece; Ankara'ya yaklaşırken Çamlıdere, Kızılcahamam bölgesi yağmurlu ve sıcaklık 13 dereceye kadar düştü.... Klima ve radyo hep açık, yaklaşık 120 km. boyunca araçta iki kişiydik..

Aracın kilometresi yola çıkarken 8350 gibi, dönüşte 9460 km.

Giderken cruise control ile sabit olarak 162 km/h.. Yakıt sarfiyatı 13,6 - 13,9 litre / 100 km. Ankara'ya yaklaşırken rampalarda aracın gücü yetmediği için hızım 120 km/h'ye kadar düştü. Sarfiyat o esnada 14,2 / 100 km.'ye kadar çıktı....
    Dönüşte deneme yapmak amaçlı olarak gene cruise control ve 120 km/h ile geldim. Uzun ve dik rampalarda 8,5 litre / 100 km.'ye kadar çıktı.... Özellikle Bolu'yu geçtikten sonra 6,7 litre / 100 km. değeri sabit kaldı..

Normalde bilgisayar değerini yazmam, hesap sonucunu veririm ancak uzun yolda bu kadar stabil kullandığım zamanki tecrübem, ekrandaki değerin oldukça doğru olduğudur. Yani özellikle dönüşteki sarfiyat değeri hesap sonucunda 7 litreye çıkamaz, 6,9 litre / 100 km. olacağını bile düşünmüyorum..

• Merak eden arkadaslar icin bir gozlemimi paylasmak istiyorum. Birkac hafta once Cin'e bir is seyahatim oldu ve ziyaret ettigim firmalardan birinin patronunda ve oglunda birer adet Porsche Cayenne S vardi. Beni yaklasik 100-110km uzakliktaki bir restorana yemege goturduler ve gidiste 2013, donuste 2015 model Cayenne'e hem sehir icinde hem de sehirler arasi yolda binme sansim oldu. Tork, beygir gucu, donanim gibi unsurlari bir yana birakirsak, beni cok mutlu eden bir nokta oldu. Gordum ki, XV kullanicilari olarak "yol konforu" acisindan bu aractan hicbir eksigimiz yok.
  • Selam Arkadaşlar

Tavan Barımı bugün taktılar. İsteğimiz üzere Siyaha boyadılar metal kalmasını istemedim çok şık durdu. Beğendim ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Militurk

Selam Arkadaşlar

Tavan Barımı bugün taktılar. İsteğimiz üzere Siyaha boyadılar metal kalmasını istemedim çok şık durdu. Beğendim ...

Hayırlı olsun... Çok güzel olmuş. Güle güle kullanın...

• Veeeee sonunda ampulleri taktırabildim. Fakat takılmadan önceki fotoğraflarını heyecandan çekmeyi unutmuşum. O yüzden sadece yeni halinin fotolarını çekebildim. Bu arada tek başıma çektiğim için frene basamadım...

• Çok parlak olan görüntü geri vites lambası... :)

• Ön parklar...

• Ama en beğendiğim ve başarılı olan görüntü iç mekan aydınlatma oldu. Süper bişey... Gece güneş gözlüğü taktıracak kadar beyaz ve parlak... Fotoğraflarda çok net çıkmamış gerçekteki kadar etkileyici görünmüyor...

• Bagajı büyüttükk
  • soclose S kullanıcısına yanıt
    Ne kadara maloldu acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2000 e mal oldu daha ucuza mal edebilirdim ama olmuşken thule olsun dedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Sayın XV severler
    Yaklaşık 7 ay önce 0km aldığım 2014 elegance XV mi satmaya karar verdim.
    Ilgilenen kişiler bana özel mesajdan ulaşabilirler.
    Tşk.

• Degerli Forum Uyeleri

Gecen hafta itibari ile bende Elegance satin alarak araniza katildim. Satin alma karari vermeden once forumda yazilanlar fikirlerden ve paylasimlardan oldukca faydalandim.
    Daha arabaya binme imkanim olmadi dolayisiyla kisisel deneyimimi paylasamiyorum. Kazakistan`da yasiyorum ve yaz tatili boyunca TR`da olacak esimin kullanmasi icin satin aldim. Tabii en yakin zamanda bende direksiyon basina gecmek istiyorum.
    Kazakistan`da Subaru oldukca populer olan yayginlikla kullanilan bir marka. Dolayisiyla bor cok aksesuar satin sirket var.
    Her ne kadar dah arabanin koltuguna oturmasam da, mevcut donamina eklemek istedigim ekler su sekilde

- Speaker`larin daha kaliteli bir urunler degistirlmesi (ses kalitesi onemli bizim icin)
    - Uzatilabilen kol dayama
    - Otomatik kararan dikiz aynasi
    - Arac isi aydinlatma ampullerini degistirilmesi
    - Multimedia ekran (satin aldigim arac nisan oncesi uretim

Eger bu urunleri burada bulabilirsen fiyatlarini sizlerlede paylasacagim. Ancak multimedia ekran konusunda fiyat/performans dengesini gozeterek yapacaginiz onerilere simdiden tesekkur ederim.

• Acaba 2015 modellerdeki multimedya sistemi daha önceki modellere takılabilir mi? Evet ise maliyeti ne olur merak ettim. İlk fırsatta öğrenip paylaşacağım.
  • XV 07 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ....Sizin lambalar efsane bir de arabanız çok temiz... walla utandım
  • Sub21 kullanıcısına yanıt
    Ben konuyla ilgili istinyeyi aradım. Kesin ve net bir cevap vermediler. Şu an showroomda olan aracın multimediasının parça koduna bakıp, sistemden fiyat almaları gerekiyormuş. Bir de sizin aracınıza uyumlu mu onu öğrenmemiz gerekir dedi.

Benim gördüğüm kadarıyla uyumsuzluk yaratabilecek tek şey direksiyondan kumanda sistem. Yeni multimedialı olan ile bizimki arasındaki bariz fark bu çünkü.

Eğer detayları öğrenebilirseniz ben de taktırmayı düşünürüm, bilginiz olsun.
  • Aralık ayında ailemin QQ ile yaptıkları ölümcül bir kazadan ucuz kurtulmalarından sonra babama 2013 sonunda aldığım xv elegance ımı verip 2015 yeni arayüz elegance alarak babadan oğula değil oğuldan babaya geçen subaru aşkını başlatmış oldum. yol tutuş ve sağlamlığından emin olduğum için artık içim rahat.
    her iki aracıda kullanan biri olarak yeni arayüzdeki multimedya sistemi gerçekten beğendim. henüz telefonumun ekranını aktaramıyor olsamda geldiğinde bu özellikle navigasyon derdinide ortadan kaldırmış olucam. umarım en kısa zamanda starlink güncelleme alır.
    süspansiyon sisteminin değişmesi sesi biraz daha azaltmış olsada yakıt tüketiminde pek bir fark görmedim. her iki araç da hemen hemen aynı yakıyor. iç dizayn çok güzel olmuş benim hoşuma gitti. özellikle yol bilgisayarı ve hız göstergesini ayrıca dijital olarak görüp hız sabitlemeyi ona göre yapmak keyifli.
    son olarak izmir bayraktar dan ilknur hanıma ilgi ve alakası için teşekkür ediyorum.
    herkese kazasız güvenli sürüşler dilerim.
    teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: standalone

Aralık ayında ailemin QQ ile yaptıkları ölümcül bir kazadan ucuz kurtulmalarından sonra babama 2013 sonunda aldığım xv elegance ımı verip 2015 yeni arayüz elegance alarak babadan oğula değil oğuldan babaya geçen subaru aşkını başlatmış oldum. yol tutuş ve sağlamlığından emin olduğum için artık içim rahat.
    her iki aracıda kullanan biri olarak yeni arayüzdeki multimedya sistemi gerçekten beğendim. henüz telefonumun ekranını aktaramıyor olsamda geldiğinde bu özellikle navigasyon derdinide ortadan kaldırmış olucam. umarım en kısa zamanda starlink güncelleme alır.
    süspansiyon sisteminin değişmesi sesi biraz daha azaltmış olsada yakıt tüketiminde pek bir fark görmedim. her iki araç da hemen hemen aynı yakıyor. iç dizayn çok güzel olmuş benim hoşuma gitti. özellikle yol bilgisayarı ve hız göstergesini ayrıca dijital olarak görüp hız sabitlemeyi ona göre yapmak keyifli.
    son olarak izmir bayraktar dan ilknur hanıma ilgi ve alakası için teşekkür ediyorum.
    herkese kazasız güvenli sürüşler dilerim.
    teşekkürler.

Yeni aracınız hayırlı olsun. Araç içi ses konusuna katılıyorum. 2014 temmuzda, 2012 model XV ile test sürüşü yapmış sonrasında sıfır aracımı almıştım. Fark olduğu kesin. Bu hem süspansiyon sistemi hem de motor kabini yalıtımının arttırılması nedeniyle bu şekilde. Kontrol amaçlı hızı dijital olarak görmek güzel oluyor gerçekten. O ekleme de güzel olmuş anlaşılan.

• Herkese merhaba,

Eşimi kandırabilirsem yıl sonuna XV almayı planlıyorum.

Sizlerden ricam, XV bir makyaj geçirdi sanırım;

Bununla ilgili aradaki farkları söyleyebilecek arkadaş var mı?

Kaynak verse ben de inceleyebilirim.

İnternette aradım ancak birbirinden farklı o kadar fotoğraf var ki aklım daha fazla karıştı.

Bilinen/bilinmeyen değişimleri inceleyebileceğim site vs bilen var ise yardımcı olabilir mi?

Herkese araçları ile güzel günler.

Biliyorum ki XV alan arkadaşların çok büyük bir bölümü makinelere aşık olunabileceğinin kanıtı insanlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: üstyayla

Herkese merhaba,

Eşimi kandırabilirsem yıl sonuna XV almayı planlıyorum.

Sizlerden ricam, XV bir makyaj geçirdi sanırım;

Bununla ilgili aradaki farkları söyleyebilecek arkadaş var mı?

Kaynak verse ben de inceleyebilirim.

İnternette aradım ancak birbirinden farklı o kadar fotoğraf var ki aklım daha fazla karıştı.

Bilinen/bilinmeyen değişimleri inceleyebileceğim site vs bilen var ise yardımcı olabilir mi?

Herkese araçları ile güzel günler.

Biliyorum ki XV alan arkadaşların çok büyük bir bölümü makinelere aşık olunabileceğinin kanıtı insanlar :)

Mayıs ayından itibaren xv makyaj geçirdi. Makyajda dış görünüşte ve motor vb teknik yapıda bir fark yok, aracın içi değişim geçirdi. Gösterge tablosu yenilendi, ses sisteminin bulunduğu alan bütünleşik dokunmatik panel haline getirildi, vites kolu ve konsolu değiştirildi, kapı kol dayama bölümleri yenilendi, arka koltuk için bardaklıklı kol dayama eklendi. Bu değişikliklerin tamamı bence çok olumlu oldu, aracın içi çok farklılaştı, eski biraz demode görünümünden kurtuldu. Hatta şöyleki bazı bayiler ellerinde kalan makyajsız modelleri yenilerden 7,8bin tl ucuza vermelerine rağmen yeniler tercih ediliyor. Mâlesef subarunun tr internet sitesinde bile bu farkları göremiyorsunuz. Bu da bunların araba satmayı bilmediklerinin kanıtı. Bu konunun önceki bölümlerinde farklı bölümlerin fotoları paylaşılmıştı, bulabilirsiniz sanırım.

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.