Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (190. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.034
Cevap
198
Favori
984.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sürücü koltuğundan gıcırdama sesi geliyor mu? Aracı yeni aldım 1 ay oldu, yeni farketmeye başladım. Var mı böyle bir sorunu olan?
  • kamusal K kullanıcısına yanıt
    Evet kasislerde ses geliyor. ..ama servise gidip ne yapabilirler diye sormadım henüz. ..çözüm bulan varsa paylaşsın lütfen. .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • calledman kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler... Bu tarz işlemleri siz cok yapıyorsunuz. Keşke söküp takarken fotograflasaydiniz...

• XV 07 kullanıcısına yanıt
    http://www.subaruxvforum.com/forum/subaru-xv-diy-how-tos-tsb/13498-diy-sliding-cup-holder.html#/forumsite/21188

Yapılmış hocam....bende burdan bakarak yaptım. ..sadece el freninin kaplamasinin sökülüp takılması biraz ugrastirdi. .gerisi kolay

• calledman kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar, servis kitapçığındaki orta konsolun sökülmesiyle ilgili sayfaları gönderecektim ama PDF dosyasını ekleyemedim buraya. Buradan dosya gönderemiyor muyuz birbirimize anlamadım. Neyse..

https://mega.co.nz/#!Q5YyTApL!o-Y8qe...IFVPcU0cfOOMao

Daha önce de yazmıştım ama tekrar hatırlatmak istedim: Yukarıdaki linki kullanarak servis kitapçığını indirmeyi deneyebilirsiniz. Ben daha önce indirmiştim. Adobe Reader 10 ya da yukarı bir versiyona ihityaç var. Servis kitapçığında neyin nasıl söküleceği ile ilgili çizimli ve çok detaylı bilgi mevcut.
  • Sanırım 90bin bandında olacak fiyatı. Dün Subaru bayiindeydim kesin olmamakla beraber 1.6dıt için beklenen fiyat budur dediler.

• Bu 1,6dit - dizel mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2601cuneyt

Bu 1,6dit - dizel mi ?

Dıt: sanırım direct injection turbo gibi bir açılımı var. Ama motor dizel değil tabi. Ancak yeni geliştirilen bir motor olduğunu ve ekonomi anlamında Kullanıcıları memnun edeceğini söylediler. 2.0dit 300hp versiyonu ne yazık ki vergi nedeni ile gelmeyecekmiş.

• Emuratokan E kullanıcısına yanıt
    2.o lt versiyonu gelmesede eyesight sistemli olanı getirseler kafi bence...

• kamusal K kullanıcısına yanıt
    Servise git garanti kapsamında hemen hall et,insan katlanamıyor o seslere
    Kolay gelsin

• 1.6dit 170 hp ise , süper birşey olur ..

Ha bir de 90.000 TL den satılacaksa ( ki sanmam, şu an ki motorla bile premium donanımlı model 84.000 tl den satılıyor ) yeme de yanında yat olur :)
  • 2012 model aracımı seneye satıp, XV premium almayı düşünüyorum arkadaşlar. Belki erken araştırıyorum ama heves malum. Aklımda birkaç soru var. Yan cam buğu çözücüler ve silecek ısıtma nasıl aktif ediliyor. İncelemelerde görmedim hiç. Özellik olarak yazıyor.

Teşekkürler
  • gilgamess kullanıcısına yanıt
    Aracı toparlarlarken hava filtresi borularını söktülerse rahat çalışmak adına, maf sensörü ya tam takılmamıştır yada problem vardır? Tekrar servise gösterin derim.
  • DIT: Direkt İnjeksiyonlu Turbo benzinli bir blok. @2601cuneyt

• Fatih Hocam sen buralara uğrar mıydın :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şehir içinde yakıt ortalaması için 8 lt ve altını tutturabilenler, bunu nasıl başarıyorsunuz? Ben 8.8lt'den aşağıya düşemedim bir türlü. Ki çok sakin bir tarzda araba kullanan kişiyim.
  • gilgamess kullanıcısına yanıt
    Biraz geç oldu ama dün akşam devir göstergesini kontrol ettim:

20 Km yol yaptıktan sonra;

P'de iken devir 700 rpm

D'de ayak frende iken devir 750-800 rpm
  • quote:

Orijinalden alıntı: albert_albert

Şehir içinde yakıt ortalaması için 8 lt ve altını tutturabilenler, bunu nasıl başarıyorsunuz? Ben 8.8lt'den aşağıya düşemedim bir türlü. Ki çok sakin bir tarzda araba kullanan kişiyim.

Bence bu araç için 9 lt lere kadar olan değerler normal. 2015 1.4 122 beygir 2 çeker tiguan alan bir arkadaşım henüz 9,5 lt den aşağı düşüremedi. Benim de sürekli 8.8 lt idi şehir içi yalnız bu kış 3-4 kere Uludağ'a çıkınca 9,2 ye çıktı. Normal olduğunu düşünüyorum.

• albert_albert A kullanıcısına yanıt
    8,4 lt altına inemedim, 1 sene oldu arabayı alalı...

• xalikoSubaru X kullanıcısına yanıt
    sizin değer lifetime değeridir sanıyorum. kullandığınız yere göre bakmak lazım ama çok da fazla değil. 1 sene olduysa, şu ana kadar 2 kış 1 yaz geçirmişsiniz demektir. örneğin istanbulda kış mevsiminde aynı kullanım biçimiyle araç yoğun kullanıldığında yakış artıyor. en azından benim tecrübem bu şekilde. bu hava ve yol şartlarından, yoğunluk artışından kaynaklanıyor. aracın aslında yakışının nasıl olduğunu dönem dönem kontrol etmek faydalı oluyor. örneğin her 5bin km'de yakışı takip etmek lazım. bu sayede normal dışı bir durum var mı ya da aracın yakışı km arttıkça azalıyor mu daha kolay anlaşılır oluyor.

bugün sabiha gökçen kozyatağı arası e-5 akşam yoğunluğu, fakat akıcı trafikte 5.5 litre ortalama yakaladım. 80-90 gibi hızlarda çok dur kalk olmadan, sadece 5 km sokak arası olan bir rota idi ama gene de bizim araçtan 5.5 litre tüketim görmek çok mutluluk verici bir şey. her zaman bunu yakalamak mümkün olmuyor tabii. ama 30bin km'ye geldiğinde genel ortalamam 7.8-8.0 civarı olursa bu benim için yeterli. kullanıma göre değişir ama şehir içi şehir dışı karma 8-8.5 arası değerler de çok sıkıntılı sayılmaz bence.

• 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.