Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (112. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.034
Cevap
198
Favori
984.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracını yeni alan arkadaşlara hayırlı oldun iyi günlerde kullanın.

XV'nin en alt donanımında hız sabitleme bulunmuyor sanırım. Bunun sonradan takılma durumu var mı? Alt paket ile orta paket arasında benim için önemli tek donanım bu.

Edit. Şimdi gözüme çarptı hill holderda yokmuş. O zaman alacak olsam en az orta paket beklentilerimi karşılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 14 Kasım 2014; 13:25:45 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mkpli kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler çok aydınlatıcı oldu çok teşekkürler. Ben Antalya da yaşıyorum. Ve en çok merak ettiğim ve kaygılandığım iki konu var onlar da birisi yakıt tüketimi yüksek olması. Diğeri de performans. Performanstan kastım yokuşta bayılma yada sıkıntı yaşatıyor mu. Yada sollama manevralarında hızlanma petformansı tehlikeye düşürecek seviyede mi yoksa rahat rahat sollanıyormu. Yani bu yazdıklarım bazı okuyanlara çok saçma gelecek belki ama. Kastettiğim konu şu. Antalya - Kaş hattında dik yokuş ve virajlı yollarda seyrediyorsunuz. Ve önünüze çok fazla sebze yüklü kamyon ve tır çıkıyor. Bunlar da 40-60 la yokuş çıkıyor. Ve arkasına takıldığınızda geçmek için baya bi çaba sarf etmeniz gerekiyor. Benim performans kaygım da bununla alakalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

Aracını yeni alan arkadaşlara hayırlı oldun iyi günlerde kullanın.

XV'nin en alt donanımında hız sabitleme bulunmuyor sanırım. Bunun sonradan takılma durumu var mı? Alt paket ile orta paket arasında benim için önemli tek donanım bu.

Edit. Şimdi gözüme çarptı hill holderda yokmuş. O zaman alacak olsam en az orta paket beklentilerimi karşılıyor.

TR'de bildiğim kadarıyla en alt donanımlı olan aracın satışı yok.Ben ne bayilerde nede 2.elde böyle bir araçla karşılaşmadım.
    Orta donanım başlangıç seviyesi oluyor bu durumda,bir üstüde en üst donanım oluyor haliyle.Bunda bile Japon sadeliği var,gereksiz yere kafa karıştırmıyor.

• Herkese merhabalar
    Bi araç değişikliği yapalım dedik ve geçen yıl yine bu tarihlerde Albea dizel araçtan sonra asx qq,yi test edip ÖTV zammı öncesi Toyota Auris dizel multımode aldım.Arabam gayet güzel ama yere aşırı yakın ve dolayısıyle yerden yüksek bi araç arayışındayım ve xv yi keşfettim ve test ettim.Bayiye 3 defa gittim aradaki rakamı küçük hanelere çekmeye çalışıyoruz.

• XV 07 kullanıcısına yanıt
    Yakıt tüketimini benim kadar kafaya takacak birisi olabileceğini düşünemiyorum,aracı alma aşamasında bende sizin gibi yakıt tüketimine çok kafa yormuştum.XV diye bir aracın varlığından bile haberdar değildim.Bir arkadaşın tavsiyesi üzerine forumda incelemeye başladım ve Qashqai almak üzereyken XV sahibi oldum ,iyikide olmuşum.
    Yakıt tüketimini çok kafaya takmayın bende ilk zamanlar CVT şanzumanın avantajlarından yararlanacak şekilde aracı kullanamıyordum,arkadaşların tavsiyeleri ile kullanım şeklimi değiştirdim ve yakıt tüketimi sorun olmaktan çıktı.
    Performansa gelecek olursak,aracın şu anki hızlanma,rampa çıkış ve sollama değerleri bana göre yeterli.
    Rampa yukarı ani hızlanma gerektiği durumlarda, gaza yüklendiğinizde aracın hızlanması gayet iyi.Sadece CVT'den dolayı gaza ilk basmada aracın ilk tepkisi gecikmeli oluyor,bu durumada zamanla alışıyor ve ona göre davranıyorsunuz.
  • badebrn B kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz cevap için tekrar teşekkür ederim. Bu arada aracınız sanırım 1.6 benzinli diye tahmin ediyorum.dizel yada benzinli diye belirtmemişsiniz.

Bu arada aracınız kaç beygir di ve performans anlamında sanırım her hangi bir sıkıntı hissettirmedi size subaru.

A3 sedanı bizde düşündük ama fiyat olarak %25 daha pahalı. Tabi kaliteli malzeme farkı ve prestij in de bir bedeli var.

Peki eski bir audi a3 kullanıcısı olarak konfor sürüş rahatlığı sürüş hissi görüş açıları ve diğer açılardan XV yi kıyaslarsanız da sevinirim. Mesela diger suv lara göre daha alçak olduğü için XV de görüş diğer yüksek suv lar kadar iyi mi yani yola yukardan mı bakıyorsunuz yoksa daha otomobil havasında mı. Birde a3 e gore yoldaki surus esnasinda ki fark olumlu olumsuz. Yol tutus gibi... nasil! Su daha iyi bu digerinde daha guzeldi gibi.

Benim iki kaygım var çünkü yakıt tüketimi ve performans. Sizin söylediğiniz örneğe katılıyorum. Güvenlik için 5 TL hiç birşey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XV 07 -- 14 Kasım 2014; 15:16:18 >

4x4 otom. ve benzinli bir aracda ben şehiriçi tüketim de 8 litre ortalamaya takla atarim. Gayet makul.

Forum da 11-11,5 litre ortalamalardan bahseden arkadaşlar var; o korkutuyor insani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XV 07 -- 15 Kasım 2014; 10:30:52 >
  • mkpli kullanıcısına yanıt
    Anladım. Çok teşekkürler verdiğiniz cevaplar için...

• 215/70/16 BF Goodrich All-Terrain..
    Guzel lastikler ama extra jant masrafi olacak. 17'den 16'ya.

• 30 bin bakım 750 tl.
    Eski aracım1.6 benzinli audi a3 sanırsam115 beygirdi . Xv kulanım açısından yol tutuşu sürüç keyfi inanın audi kadar guzel. Kafanızda yakıt performans gibi şupheleri bırakın.tabi 2500-3000 motorun performasını dizel araç kadar da yakmasını beklemeyin bunun yanında size her iki konuda mahcup etmiyecektir arabaya bindiğinizde kendinizi ayrıcalıklı hisedeceksiniz aracın görüş açısı mükemmel araba diğer suv lara gore daha alçak ama yerden yuksekliği diğerlerine gore fazla buda kasislerde ve engellerde daha rahat imkan sağlıyor diğer araçlara daha yukarıdan bakıyorsunuz ama çok yuksekte hissi verrmiyor aksine daha havalı yapıyor. Audi ile arasına yol tutuş bakımından hiç farkı yok kulandığınızda o guveni hisedeceksiniz

Size yakıt konusunda bilgilerimi verim. Aracaımı alalı 1ay oldu şuan 2000 km de bugune kadar 720 lik yakıt aldım yarısı şehir içi yarısı şehirler arası kulandım

• bugrahan18 B kullanıcısına yanıt
    Benim araç elegance modeli hız sabitleme mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: badebrn

Benim araç elegance modeli hız sabitleme mevcut

Hocam ben satışı olan en alt donanımı comfort olarak biliyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 15 Kasım 2014; 15:42:15 >
    Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Gayet aydınlatıcı oldu...
    Bence makul rakamlar. Üstelik rodaj daki bir araç için...
  • Far yükseklik ayarının araç ağırlığına göre otomatik olarak yapıldığını kitapçıkta okuduğumu hatırlıyorum..

Kısa farların ayarı bence çok yakın mesafeyi aydınlatıyor. Otoban gibi aydınlatılmış yollarda fark edilmiyor ama karanlık yollarda kısa farlar ile görüşüm çok sınırlı uzun farları açmak zorunda kalıyorum. Benim gibi bu konuda şikayetçi arkadaşlar var mı? Ya da bu soruna bir çözümü olanlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaMKoC

Far yükseklik ayarının araç ağırlığına göre otomatik olarak yapıldığını kitapçıkta okuduğumu hatırlıyorum..

Kısa farların ayarı bence çok yakın mesafeyi aydınlatıyor. Otoban gibi aydınlatılmış yollarda fark edilmiyor ama karanlık yollarda kısa farlar ile görüşüm çok sınırlı uzun farları açmak zorunda kalıyorum. Benim gibi bu konuda şikayetçi arkadaşlar var mı? Ya da bu soruna bir çözümü olanlar?

Kısa farların aydınlatma mesafesi banada yetersiz geliyor,çoğunlukla aydınlatılmamış yollarda araç kullandığımdan mümkün oldukça uzun farlar ile gitmeye çalışıyorum.
    Yakında 15 bin bakımına gideceğim, servis bu konuda ne kadar yardımcı olur bilemiyorum,serviste çözemezlerse iyi bildiğim bir oto elektrikçisi var farlarda manual ayar mekanizması varsa kolaylıkla halledilebilecek bir konu.

• Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.
    2014 model Xv kullanıcısıyım.
    Aracıma double din almak istiyorum,tv navigasyon full bir cihaz almak istiyorum,ebat ve inç hakkında hiçbir bilgim yok.Çercevesi hakkındada bilgim yok.
    Kullanan arkadaşların tecrübelerini merak ediyorum.
    Bana ne önerebilirsiniz fikirlernizi alabilirmiyim?
  • mehanno M kullanıcısına yanıt
    Ben pioneer sph-da110 aldim hepsiburada dan 549 tl ye 120 tl yede teyp cercevesini buldum super oldu

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.