Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (97. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
12.029
Cevap
198
Favori
983.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

6. Arka kapı alt kısında bulunan ve kapı kapalı iken araç üzerindeki yuvasına giren ekstra demir parça ile kaza anında alınan darbe direk olarak şaseye aktarılıyor. Böylece özellikle arka koltukta seyehat eden çocuklar için ek güvenlik sağlanmış oluyor.

Kalite ayrıntıda gizlidir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gilgamess kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Bu tecrübeden bugün yararlandım. Yeni telefonu her araca girişimde tekrar seçmeden Bluetooth iletişimi kurulmuyordu. Phonebook üzerinden de silince tekrar telefonu tanımladığımda her şey yoluna girdi. Yani sadece Bluetooth üzerinden pair yaparak tanımlanamıyor, eğer önceden tanımlı bir telefon varsa. Tekrar teşekkürler

• Slmlar ..forumu en basından en sonuna kadar hatta bazı sayfaları tekrar tekrar okuyarak ve notlar alarak bugune kadar geldim . Yanlız Xv ve asx arasında kalmıs durumdayım . İkiside japon tasarımının kusursuzlugu ve kalitesini taşıyor . Mantıgım asx ama gönlüm xvden yana . Tabi biri 4x2 diğeri 4x4 ve sanzıman farkından dolayıda xv agır basmakta. Ancak samsunda yasadığım için subaru sevis sıkıntısı çekermiyim diyede düşünmüyo değilim . Birde sormak istediğim 2013 premium xvler sahibindene ne zaman düşer ? Yada bu aralar forumdaki arkadaslardan arac satmak istiyen varmıdır ? Yada 0 almak için bir iki ay daha beklemek mantıklı olabilir mi ? Yorumlarınız ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkürler .. Saygılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese iyi mutlu sağlıklı huzurlu bayramlar dilerim..

• herkesin mübarek bayramini kutalrım
  • Tüm Subaru XV ailesinin bayramı kutlu olsun ...mutlu geçsin...
  • Bunları biliyor musunuz?

7. Aracın benzin göstergesinde pompa simgesinin yanında bulunan ve sağ tarafı gösteren ok işareti depo kapağının bulunduğu tarafı göstermekte.

Ayrıntı önemlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alenderon82

Slmlar ..forumu en basından en sonuna kadar hatta bazı sayfaları tekrar tekrar okuyarak ve notlar alarak bugune kadar geldim . Yanlız Xv ve asx arasında kalmıs durumdayım . İkiside japon tasarımının kusursuzlugu ve kalitesini taşıyor . Mantıgım asx ama gönlüm xvden yana . Tabi biri 4x2 diğeri 4x4 ve sanzıman farkından dolayıda xv agır basmakta. Ancak samsunda yasadığım için subaru sevis sıkıntısı çekermiyim diyede düşünmüyo değilim . Birde sormak istediğim 2013 premium xvler sahibindene ne zaman düşer ? Yada bu aralar forumdaki arkadaslardan arac satmak istiyen varmıdır ? Yada 0 almak için bir iki ay daha beklemek mantıklı olabilir mi ? Yorumlarınız ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkürler .. Saygılar

Mutlaka XV.Çünkü 4x4.
    Mutlaka premium.(az ama önemli farklar)
    Bence beklemenize gerek yok. Alın ve binin. Tabi hazırda araç bulursanız.
    Herkese iyi bayramlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alenderon82

Slmlar ..forumu en basından en sonuna kadar hatta bazı sayfaları tekrar tekrar okuyarak ve notlar alarak bugune kadar geldim . Yanlız Xv ve asx arasında kalmıs durumdayım . İkiside japon tasarımının kusursuzlugu ve kalitesini taşıyor . Mantıgım asx ama gönlüm xvden yana . Tabi biri 4x2 diğeri 4x4 ve sanzıman farkından dolayıda xv agır basmakta. Ancak samsunda yasadığım için subaru sevis sıkıntısı çekermiyim diyede düşünmüyo değilim . Birde sormak istediğim 2013 premium xvler sahibindene ne zaman düşer ? Yada bu aralar forumdaki arkadaslardan arac satmak istiyen varmıdır ? Yada 0 almak için bir iki ay daha beklemek mantıklı olabilir mi ? Yorumlarınız ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkürler .. Saygılar

sıfır alacaksanız beklemeyin dolar yükselişte.Böyle giderse bırak indirimi bindirim olur demedi demeyin.

• calledman kullanıcısına yanıt
    hocam o bahsedilen hata benim başıma 2 kere geldi ve hemen geçti çok uzun sürmedi, şöyleki...

1-) arabayı 2. el aldığım için aldıktan sonra hava filtresini ve yağını değiştrimek istedim herzaman gittiğim serviste bu işlemler güzelcemen yaptık ancak hava filtresini çıkarmak için hemen kapağın yanında bir piriz ( jag girişi gibi) gibi bir bağlantı elemanı var. usta onu ayırdı ki rahat hava filtresini çıkarabilsin, hava filtresini değiştirdikten sonra o jag ı yerine takmadan aracın kontağını açtık ve araba o hatayı verdi. hava manifoltunu kontrol edin, sonra yokuş kalkış destek sistemin kontrol edin diye birşeydi. araç o jag yerinden çıkınça sensörlü olduğu için tepki olarak sanki hava girişinde bir problem algıladı ve bizi uyardı. kontağı kapatıp o jag ı yerine taktıktan sonra tekrar kontağı açıp arabayı çalıştırıncada o arıza vermeye devam etti.. ancak ustanın uyarısıyla kontağı on konumuna getirip 30 saniye veya biraz daha fazla bekliyince araç devreyi tamamlayıp o hatayı ortadan kaldrırıyor. yani öyle bir hata verdikten sonra hatayı giderip aracın kendini tamamlaması için biraz süre verilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. umarım böyle bir sorunu olan arkadaşlara yardımcı olmuşumdur.

2-) arabayı yıkarken sanırım kaputun altına az biraz su kaçırdım ve yine aynı hatayı verdi araç... tabi daha önceden tecrübeli olduğumdan dolayı , o bölgeyi biraz kuruladım ve aynı yöntemi uygulayarak sorunu giderdim. yani bence çok önemli bir durum değil araç sensörleriyle kapalı devreyi tamamlayamayınca böyle bir hata veriyor...

3-) buda extra olsun, yolcu koltuğuna uzun yolda giderken su döküldü ve hemen sensör hatası vererek yolcu koltuk airbag çalışmama uyarısı verdi ekranda... koltuk kuruduktan sonra yine aynı şekilde kontak on konumunda bekliyorsunuz ve hata kendiliğinden gidiyor.....

herkese iyi günler

NoT bu bilgi araçta kronik bir arıza yoksa ve tek seferlik birseyse ise yarar... Yoksa fabrikasyon bir parça hatasiysa zaten servisin konusudur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gilgamess -- 8 Ekim 2014; 14:03:38 >

• Bugün ellerinde araç olup olmadığını öğrenmek için İzmir bayisini aradım, bana dediklerine göre Elegance paketi artık tavan raylı geliyormuş. Acaba bu raylar orjinal mi yoksa araçlar Türkiye ye gelince burada takılan yansanayi ürünler mi?

• Bunları Biliyor musunuz?

8. Bluetooth ile sesli arama yapabilmek için önce numaraların tek tek kayıt edilmesi gerekli. Cihaz üzerinde bulunan rehber transfer fonksiyonu malesef tüm telefon içeriğini aktarmak için kullanılamıyor. Çünkü her telefon için bir sesli arama kelimesi tanımlamak gerekiyor. Telefon kayıt işini transfer menüsü üzerinden yaparsanız numaralar cihaz üzerinde telefonda kayıtlı isimleri ile görüntüleniyor. Malesef Türkçe karakter uyumu yok.
    Not: Mevcut sistemin şuana kadar kullandığım en başarılı Bluetooth sistemi olduğunu belirtmek isterim.
  • TÜKETİMLER:

GİDİŞ:

GELİŞ:

GİDİŞ (308 km.)

GELİŞ (307 km. )

307+308= 615 km. kalan 141 km. memlekette ve bölünmemiş ilçe yolunda kullanılmıştır.

Memlekette, L vites kullanılarak, ortalama sürati düşüren 10 ( 5 km iniş ve 5 km tırmanış) kilometrelik çok zorlu bir yolda sürüşüm oldu. Burada XV'ye 10 üzerinden 10 verdim.

• ben bu konuda Subaru Türkiye müştei hizmetlerine yazmıştım ve gelen cevabıda burada paylaştım ama tekrar söyleyeyim... Elegance modellere orjinal rayları takıp getirecekler ama premiumlarda opsiyonel dahi olmayacak... her zamanki saçma satış stratejilerinden... Bi elegance bulup çalacaz artık raylarını :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: calledman

ben bu konuda Subaru Türkiye müştei hizmetlerine yazmıştım ve gelen cevabıda burada paylaştım ama tekrar söyleyeyim... Elegance modellere orjinal rayları takıp getirecekler ama premiumlarda opsiyonel dahi olmayacak... her zamanki saçma satış stratejilerinden... Bi elegance bulup çalacaz artık raylarını :D

Ben Elegance alacağım zaten iyi oldu bu tavan rayı işi, sadece sunroof için o farkı vermem, diğer farklar olmazsa olmaz değil benim için.

• Merhaba arkadaşlar 2 gündür bi ışık yanıyo ne demektir? ne yapmam lazım? yardım edermisiniz ? şimdiden teşekkürler :)
  • Militurk kullanıcısına yanıt
    Panikleyip, kılavuzda ilk baktığım konu. Motorun yeteri kadar ısınmadığını gösteriyor. Motor ısınmasını tamamladığında yok oluyor.

Kırmızıya dönüşürse soğutma sisteminde (elektrik) sorun olduğunu belirtir.
  • higtr H kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim :) çalıştırdıktan sonra ışık sönene kadar bekleyeyim o zaman ... çok sağolun
  • Militurk kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Motor soğutma suyu/sıvısı ısısı düşük iken o ışık yanar. Mavi renkli.
    bir süre yol alınca, ısı yeterli düzeye ulaşınca sönüyor. çalıştırıp, sönmesini beklemenize gerek yok. uslu uslu yolunuza devam edin, bir süre sonra kendiliğinden sönüyor.
    Sıcak havalarda daha kısa, soğuk havalarda nispeten biraz daha uzun sürede söner. (yaklaşık 1-2 km. yol aldıktan sonra). (belki de 3 km.) havalar biraz daha soğusun bakarım ne zaman söndüğüne.

burdada ingilizce bir yorum var bu konuda.
    Referred to as the "Coolant Temperature Low Indicator Light or the Coolant Temperature High Warning Light" in the Subaru Owner's Manual, this light will come on whenever you start your Subaru vehicle. Upon startup, your vehicle is preforming a temperature check. For the system check, this indicator light/warning light illuminates in RED for approximately 2 seconds when the ignition switch is turned to the "ON" position. After that, this indicator light/warning light changes to BLUE and maintains illumination in BLUE. This BLUE illuminated light turns off when the engine is warmed up sufficiently.

The blue light will stay on until the engine has reached optimal operational temperature. While you can still drive the vehicle safely with this light on, it is best to wait until the blue light has turned off. The light should only stay on for a minute or two, unless it is extremely cold outside, then it may take a minute or so longer to go out.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ViTeSKoLu -- 9 Ekim 2014; 14:32:16 >

• Çok iyi yakıt değerleri. benim xv henüz çok yeni daha 1000km olmadı. istanbul içi, kimi zaman trafikli yolda ve araç daha rodajda olduğundan genelde sakin kullanıyorum. ortalama 7,8lt yakıyor.
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.