Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (91. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.029
Cevap
198
Favori
983.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tavan raylarını nerede ve kaç TL ye yaptırdınız? Memnun musunuz?
  • 2016 foresterda 1.6 170 bg 250 nm turbo benzinli motor olacakmıs. XV ye de yakın zamanda bu motoru koyarlar umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manu1903 -- 18 Eylül 2014; 19:18:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: firpir

quote:

Orijinalden alıntı: calledman007

quote:

Orijinalden alıntı: firpir

quote:

Orijinalden alıntı: calledman

Geçen çarşamba aracı Daloğlundan teslim aldım ve depoyu Avrupa ya giderken Shell den fullledim. Fullemez olaydım.. nasıl bir yakıtsa araç 10 km sonar arıza sinyallerini yaktı...Servise gösterdim muhtemelen yakıttan dedi ve Opeti tavsiye etti. Siz siz olun o shell den yakıt almayın.. sıfır arabada arıza lambası görmek oldukça moral bozucu... neyse servis bilgisayara bağlayıp arıza lambalarını kapattı ama 2 km sonar yine yandı lambalar... Kutup başını söküp kendim sildim bu sefer... her gün servise gidip gelmek istemiyorum ama Shell alacağın olsun.. senden bir daha yakıt alanın...

Cok gesmis olsun! Ben hep shell kullanirim, XV de de bugune kadar shellden baska yakit kullanmamaya calisiyorum. Eger shell bayii olarak bostanci shelli kastediyorsaniz ben de her zaman oradan alirim. Sizin basiniza gelen buyuk talihsizlik olmus. Buyuk markalarin kalabalik yerlerdeki bayiilerinde sahtekarlik yapmalarinin zor oldugunu sektorden bir arkadasim sahsen soylemisti. Yerinizde olsam sorunun nereden kaynaklandigini daha detayli arastirirdim. Eger sorun devam ediyorsa baska bir subaru servisine goturebilir ve ikinci bir gorus alabilirsiniz.

Depoyu bitirip Opetten 50 liralık yakıt aldım ve tekrar arıza lambaları yandı. Yani sorun yakıt değilmiş... Şimdi izmit Servisleri aracın yağını falan degistirecekler.. Niye yağ değişiyor anlamış değilim ama işlerine çokta karışmak istemiyorum bakalım durum ne olacak... Ama bu durum çok can sıkıcı.. Sıfır araba al eve giderken arıza lambası yansın... Benim sanssizligimmidir bilemedim arkadaş....

Size yol göstermek gibi algılamayaın ama "ben olsam ne yapardım?" diye kendime sorduğumdaki cevap şu oluyor: İyi olduklarını bildiğimden değil sadece ana bayii olduklarından istanbul'daki subaru bayraktarı arayıp hangi ışığın ne durumda yandığını oradaki servis müdürü ya da motor ustası birine anlatıp muhtemel sorunun ne olabileceğini sorardım. İlla ki aracı getirin bakalım diyeceklerdir ancak ısrar edip şehir dışında olduğunuzu belirtip oradaki servisin motor yağını değiştirmek istediğini ve bunun doğru yaklaşım olup olmadığını sorabilirsiniz. Geçmiş olsun. Bu herkesin başına gelebilecek bir olay açıkçası. Belki de çok basit bir hatadır ama servis deneme yanılma olayına girerse bence çok iyi olmaz! Selamlar...

Yağı değiştirdiler, ama sorun ordayken çözülmemişti, neyse aracı aldım yolda opetten fulledim ve istanbula geldim... henüz arıza lambası falan yanmadı .. yolda denemek maksatlı dur, kalk falan yaptım ses yok... sonuç olarak kötü yakıt teorisine geri dönüyorum gibi...Her halukarda olay Shell den yakıt aldıktan 10 km sonar başladı...yarın da yanmazsa sorumlu Shell dir. Arıza lambaları yine yandı... Daloglu na getirdim aracı... Bakalım neymiş derdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calledman -- 19 Eylül 2014; 9:13:20 >

• SRJANN S kullanıcısına yanıt
    Tavan raylarını nerede ve kaç TL ye yaptırdınız? Memnun musunuz?
  • Bu seferde akü zayıf dendi... 850 km yaptım akü ölü olsa sarj olurdu... Anlamak mümkün değil bu Servisleri... Böyle giderse ben bu arabayı satarım arkadaş....

• quote:

Orijinalden alıntı: ^Biotech^

Tesekkurler cevap icin. Yillarca eski tip otomatik kullandim ve genelde siralama su sekildeydi L,2,3,D veya 1,2,3,D gibi... XV'de 2 ve 3 olmayinca direk L ve D olmasindan sanirim bazi kisiler bunun arazi vitesi oldugunu dusundu.

120 ile giderken L'ye alabiliyor musunuz veya kitapcikta belirtilen herhangi bir hizdan fazla oldugunuzda L'ye almayin gibi bir oneri var mi?

Öyle bir uyarı var mı hatırlamıyorum. Sadece L vitesin yokuş aşağı motor freni yapan bir vites olduğu yazmakta. Yani 120 ile giderken birden L vitese takıp gaz verince araç sanki daha çabuk ivmeleniyor hissi yaratsa da, aslında hedeflediğiniz hıza ulaşma süresini değiştirmiyor. Yanılıyor olabilirim ama deneyimlerimden bu sonucu elde ettim. O yüzden en iyisi bu vitesi kitapta belirtildiği gibi riskli dik yokuşlarda motor freni ihtiyacı için kullanmak.

• quote:

Bu seferde akü zayıf dendi... 850 km yaptım akü ölü olsa sarj olurdu... Anlamak mümkün değil bu Servisleri... Böyle giderse ben bu arabayı satarım arkadaş....

Akünün şarjı belli bir seviyenin altına inmişse yada akü problemliyse binlerce km bile yapsanız akü şarjı yeterli seviyeye kadar dolmaz.Sizinkisi gerçekten şanssızlık olmuş,nadirde olsa bu tür problemler olabilir,en önemlisi araçtan tam anlamı ile anlayan kişi sayısı yok denecek kadar az,anlaşılan en çok bildikleri şey olan deneme yanılma yoluyla parça değiştirmek.
  • Arıza lambalarını silip geri verdiler... Tekrar yandı.. Götürdüm aküsü şarj edilmesi lazım bırakın dediler aklıma yatmadı. Madem aküyü ölçün emin olun dedim. Ölçtüler herşey normal çıktı... Bunun üzerine aracımı verin ben gidiyorum... Dedim ve bayraktar otomotiv İstinye merkez servise bıraktım aracı... Daha da bulamazlarsa Japonya'ya telefon edecem gelip alsınlar arabalarını...

• quote:

Arıza lambalarını silip geri verdiler... Tekrar yandı.. Götürdüm aküsü şarj edilmesi lazım bırakın dediler aklıma yatmadı. Madem aküyü ölçün emin olun dedim. Ölçtüler herşey normal çıktı... Bunun üzerine aracımı verin ben gidiyorum... Dedim ve bayraktar otomotiv İstinye merkez servise bıraktım aracı... Daha da bulamazlarsa Japonya'ya telefon edecem gelip alsınlar arabalarını...

Sizi çok iyi anlıyorum cidden. Haklısınız. Sonuç hakkında da bilgi paylaşırsanız bizler açısından da iyi olur. Sizi uğraştıran servis hangisi idi acaba? İzmit'de olan mı İstanbul Daloğlu mu ben orasını kaçırdım açıkçası?
  • İzmitte ki servis sadece makineye bağlayıp arıza kodlarını sildi bide yakıttan olabileceğini söyleyip boş yere bana km yaptırdı. Anladığım kadarıyla arıza Kodları ingilizce olduğu için pek bişey anlamıyorlar. Daloglu ise burnu dikine gidiyor.. Dinlemeyi bilmiyor. Bayraktar İstinye deki servis Müdürü Aykut bey ve Deivid bey su ana kadar en düzgün tavrı gösterdiler. Ama bu durum tüm markaların yetkili Servisleri için geçerli. Anlayan birini bulmak samanlikta iğne aramak gibi... Sonucu buradan paylaşacağız bi gelsin araç hayırlısıyla

• Herkese iyi akşamlar;

Arkadaslar Subaru XV premium da dokunmatik ekran standart donanımmı yoksa opsiyon olarakmı sunuluyor ?
    Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
  • Merhabalar XV kullanıcıları ;
    Aracınıza yakıt ikmalini hangisinden yapıyorsunuz ?
    Bp veya Opetten yapııyorum ,sürekli değiştirmek araca zarar verir mi sizce ?
    Sizce hangisini kullanmayalım deneyen warsa hepsini paylaşabilirmi lütfen en iyi yakıt ve menzili hangisi sağlar ?

Paylaşımınız için teşekkürler..
  • Subaru XV premium da dokunmatik ekran opsiyon olarak sunuluyor.
    Bedeli 4000 TL gibi ufak bir meblağ
    Bana çok pahalı geldiğinden aracı satın alırken konusunu bile açmadım,açılmasına da müsade etmedim
  • sercann.34 S kullanıcısına yanıt
    Ben Tebtotal karta anında %5 indirim yaptığı için Total kullanıyorum,yakıtla ilgili hiçbir sorun yaşamadım.Shell'de denedim bir farkını göremedim.
    Shell kullanan birçok arkadaş var ve memnun olduklarını biliyorum ama benim aylık yakıt tutarı 1000 TL olduğundan %5 bana avantajlı geliyor.
  • Ben de opetten alıyorum ve gayet memnunum. Ama nerden alırsanız alın mühim olan hep ordan almanız hatta mümkünse hep aynı bayiden. Zira garanti süresince yakıtı yek yerden almanız her zaman yararınıza olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkpli

Subaru XV premium da dokunmatik ekran opsiyon olarak sunuluyor.
    Bedeli 4000 TL gibi ufak bir meblağ
    Bana çok pahalı geldiğinden aracı satın alırken konusunu bile açmadım,açılmasına da müsade etmedim

Peki Sadece premim olup hiç bir opsiyonu olmayan acaba aşagıdakilerden olmayan varmı.
    Yada kısaca opsiyonsuz premium da neler bulunuyor.

Otomatik Yanan Farlar
    Xenon Farlar
    Far yıkayıcı
    Ön sis lambaları
    Arka sis lambaları
    LED sinyal lambalı elektrikli katlanır aynalar
    UV korumalı cam: Ön cam, ön ve arka yan camlar
    Arka kapılar, arka kelebek camları ve arka camlar için karartılmış cam
    Değişken hız aralıklı silecekler (Tasarım Silecek)
    Değişken hız aralıklı arka cam sileceği
    17 inçlik Alüminyum Alaşımlı Jantlar
    Elektrikli sürgülü, eğimi ayarlanabilir sunroof
    Deri kaplı direksiyon ve vites topuzu
    Deri döşeme
    8 yönde ayarlanabilen elektrikli sürücü koltuğu
    Isıtmalı ön koltuklar
    60/40 oranında katlanabilir arka koltuklar
    Elektrikli camlar (*1)
    Uzaktan kumandalı merkezi kilit
    Anahtarsız Giriş ve Düğmeyle Çalıştırma Sistemi (dokunma sensörü tipi)
    Kapaklı makyaj aynaları (sürücü ve ön yolcu için)
    2 ön bardak bölmesi (orta konsolda) (*2)
    Şişe bölmeli kapı cepleri (tüm yan kapılarda)
    Depo kapağını içerden açma düğmesi
    İki 12 voltluk güç çıkışı (gösterge paneli ve orta konsolda)
    Katlanabilen bagaj içi üst kapak
    Bagaj altı saklama bölmesi
    Lastik tamir takımı
    Anti-toz filtreli çift bölgeli otomatik klima
    Ön cam sileceği buz çözücü
    Yağmur sensörü
    Isıtmalı yan aynalar
    Ön ve yan buz çözücüler
    Zaman ayarlı elektrikli arka cam buz çözücüsü
    2-DIN ses sistemi: 1 CD ile 4 hoparlör
    Bluetooth® (*3) sistemi ile 2-DIN ses sistemi: 1- CD ve 6 hoparlör
    Direksiyondan ses kumandası düğmeleri
    USB ve AUX ses girişi (Orta Konsolda)
    Geri Görüş Kamera Sistemi
    Otomatik Start Stop (Çalıştırma/Durdurma)
    Üstün Nitelikli Gelişmiş Yol Bilgisayarı (*6)
    İleri-geri ve yukarı-aşağı ayarlanabilen direksiyon
    Direksiyondan vites kontrolü
    Vites yükseltme göstergesi
    Hız sabitleyici

• Açıkçası aracı alırken bu kadar incelememiştim,listedeki özelliklerin çoğunluğu Premium donanımda mevcut
    Donanım listesi Subaru sitesinde var ama yukarıdaki listeyi nereden bulmuşsanız biraz karışık olmuş.

Araçta manuel kullanım olmadığından bu iki özellik alakasız olmuş.
    Direksiyondan vites kontrolü
    Vites yükseltme göstergesi

• Bu listeleri bende görmüştüm. Ancak hangilerinin standart hangilerinin opsiyonal donanım olduğu açıkça yazmıyor.
    Bu sebeple kafam karıştı.
  • Listede yazanlarin hepsi, ilgili versiyon için standart. Bazı markalarda olduğu gibi ekleme-cikarma olmuyor donanımlarda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.