Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.030
Cevap
198
Favori
983.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    avic-F940BT
    bu model uyumlu diye ama detaylı bakamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendizz

ben de bi forumda okumusutum
    avic-F940BT

http://www.pioneer.eu/images/products/cars/pioneer/copyofxv2_large.bmp

resimde gördüğüm kadarı ile ilave kasa ile uyumlu hale geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermanitouch

quote:

avic-F940BT

guzel durmus
    fiyat olarak 1800 civarı nette
    daha ucuza bulabilirsem dusunuyorum

• quote:

quote:

quote:

avic-F940BT

guzel durmus

Acaba subaru türkiye onaylıyor mu bu ürünü?
    Malum garanti durumu..

• quote:

quote:

quote:

quote:

avic-F940BT

guzel durmus

Malum garanti durumu..

sormak lazım
    ama bu tip urunler garantiyi bozmaz bence
    sonucta teyp cıkıp yerien takılıyor
    subaru nun XV prem modelinde navi var
    ama tr haritası bile yok
    yani onaylamama sansları yok
    once duzgun bir navi bulsunlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

avic-F940BT

guzel durmus

Malum garanti durumu..

sormak lazım
    ama tr haritası bile yok

Olmadı Pioneer cihazı alacağınız yer gelir serviste takar bu tarz uygulamalar oluyor diye duydum

• Arkadaşlar bugün Sefaköy'de bir imalathane de Tavan rayı yaptırdım, ardından deneme amaçlı ara atkı profillerine baktım, orjinalinden daha güzel durdu onları da taktırdım. Tavan Rayı Montaj dahil çifti 120TL, ara atkılar da çifti 130 TL. Adamların tek işi bu birçok renk ve model alternatifi var ben siyah tercih ettim.
    Tabi araca uygun bir ray olmadığından ölçü alıp imal ettiler yaklaşık 1-1,5 saat sürdü.
    Montajı başından sonuna kadar izledim, orjinal olan iki adet vida yerine montaj yapıldı,3 ayak ise yapıştırıldı.
    Sonuç;
    -İnanılmaz sağlam bir tavan rayı sistemi oldu. Üzerinde herşey taşınabilir.
    -Ekonomik oldu.
    -İşçilik vasat, pek beğenmedim, tabi uydurma yapılınca ister istemez böyle oluyor. İlk yaptıkları XV bendim,belki daha sonra geliştirirler.
    -Fakat genel olarak yeterli, uzaktan bakınca hoşuma gitti, aracın havası değişti. Biraz daha güzel bitiş işçiliği de olsaydı harika olacaktı.

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SRJANN -- 19 Nisan 2013; 19:57:21 >

• Selamlar,
    flyaudio.net sitesinde Subaru XV için navigasyon modeli mevcut (75042A01 modeli). Nasıl göründüğüne bakmak için şu linki inceleyebilirsiniz:http://www.flyaudio.net/product_id.asp?id=274&xid=1
    Nispeten yeni bir ürün olduğu için olsa gerek, henüz flyaudio.com.tr sitesinde görünmüyor. Ancak ürünün mevcut olduğunu ve yetkili servislerde araçlara takıldığını biliyorum. Flyaudio bildiğim kadarıyla Subaru ürünlerini yalnızca yetkili servisler üzerinden satıyor.

Internetteki videolarda torpido gözüne AUX ve USB için ayrı kablolar çekildiğini görmüştüm. Acaba araçtaki mevcut AUX ve USB girişlerinin cihazla uyumlu olmadığı için mi böyle bir çözüm ürettiler? Bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: SRJANN

Arkadaşlar bugün Sefaköy'de bir imalathane de Tavan rayı yaptırdım, ardından deneme amaçlı ara atkı profillerine baktım, orjinalinden daha güzel durdu onları da taktırdım. Tavan Rayı Montaj dahil çifti 120TL, ara atkılar da çifti 130 TL. Adamların tek işi bu birçok renk ve model alternatifi var ben siyah tercih ettim.
    Tabi araca uygun bir ray olmadığından ölçü alıp imal ettiler yaklaşık 1-1,5 saat sürdü.
    Montajı başından sonuna kadar izledim, orjinal olan iki adet vida yerine montaj yapıldı,3 ayak ise yapıştırıldı.
    Sonuç;
    -Ekonomik oldu.
    -İşçilik vasat, pek beğenmedim, tabi uydurma yapılınca ister istemez böyle oluyor. İlk yaptıkları XV bendim,belki daha sonra geliştirirler.
    -Fakat genel olarak yeterli, uzaktan bakınca hoşuma gitti, aracın havası değişti. Biraz daha güzel bitiş işçiliği de olsaydı harika olacaktı.

İşçilikle ilgili ufak tefek sorunlar buradaki resimden pek belli olmuyor elbette. İşlevselliğini de bir kenara bırakın, güzel göründüğü konusunda ben de aynı fikirdeyim. İyi günlerde kullanın. Ancak yetkili servis dışında bir yerlerde işlem yaptırmak konusunda biraz tedirginim. Ancak yetkili servislerde aksesuar olarak da mevcut değil bunlar.

• quote:

Evet haklısınız bayi de 2013 modeller mayıs ayında gelecek dedi. Comfort paket gelmeyecekmiş, elegance ve premium olarak gelecekmiş.

Ben xenon far konusunda çok bilGi sahibi değilim, ama genel olarak merceksiz xenon far uygulamasını pek tavsiye etmiyorlar.

Bildiğim kadarı ile XV nin farları merceksiz, Merceksiz xenon farlardan memnun musunuz?

Saygılar,

Mercekli farlarda uzun far da xenon, daha doğrusu aynı ampül mercek sayesinde uzun hüzmeye dönüyor ancak merceksizde uzunlar normal ampul. Mercekli olsa daha iyi olurdu ama bu haliyle de oldukça memnunum, çok güzel aydınlatıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskota

Selamlar,
    flyaudio.net sitesinde Subaru XV için navigasyon modeli mevcut (75042A01 modeli). Nasıl göründüğüne bakmak için şu linki inceleyebilirsiniz:http://www.flyaudio.net/product_id.asp?id=274&xid=1
    Nispeten yeni bir ürün olduğu için olsa gerek, henüz flyaudio.com.tr sitesinde görünmüyor. Ancak ürünün mevcut olduğunu ve yetkili servislerde araçlara takıldığını biliyorum. Flyaudio bildiğim kadarıyla Subaru ürünlerini yalnızca yetkili servisler üzerinden satıyor.

Internetteki videolarda torpido gözüne AUX ve USB için ayrı kablolar çekildiğini görmüştüm. Acaba araçtaki mevcut AUX ve USB girişlerinin cihazla uyumlu olmadığı için mi böyle bir çözüm ürettiler? Bilgisi olan var mı?

Anladığım kadarıyla Subaru servise gidip bundan taktırabiliyoruz öylemi? Fiyatı nedir acaba

İlk gittiğimde soracağım am varsa yaptırım. Aux ve usb nin teknoloji olarak uymama gibi bir durumu olmaz. Universal bağlantı sonuçta bunlar. Var olan hatları kullandıklarını tahmin ediyorum. Ilk yaptırandan bilgi alırız umarım yakında.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SRJANN

Arkadaşlar bugün Sefaköy'de bir imalathane de Tavan rayı yaptırdım, ardından deneme amaçlı ara atkı profillerine baktım, orjinalinden daha güzel durdu onları da taktırdım. Tavan Rayı Montaj dahil çifti 120TL, ara atkılar da çifti 130 TL. Adamların tek işi bu birçok renk ve model alternatifi var ben siyah tercih ettim.
    Sonuç;
    -Ekonomik oldu.

İşçilikle ilgili ufak tefek sorunlar buradaki resimden pek belli olmuyor elbette. İşlevselliğini de bir kenara bırakın, güzel göründüğü konusunda ben de aynı fikirdeyim. İyi günlerde kullanın. Ancak yetkili servis dışında bir yerlerde işlem yaptırmak konusunda biraz tedirginim. Ancak yetkili servislerde aksesuar olarak da mevcut değil bunlar.

Görüntü güzel. Hayırlı olsun. Bitiş işçiliklerini merak ettim, ne kadar kötü olabilir ki? :) Lakin işlevsellik de önemli. Misal, birkaç kayak bağlandığında hızla birlikte aldıkları rüzgarla çok ciddi bir direnç oluşuyor barlarda. Acaba gerçekte ne kadar güvenilir? Bu arada barlara güvenseniz de ara atkılara çok güvenmeyin derim. Bu işin kallavisi Thule'dür. Sağlamlıkta tek geçilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Link234

quote:

Selamlar,

Anladığım kadarıyla Subaru servise gidip bundan taktırabiliyoruz öylemi? Fiyatı nedir acaba

İlk gittiğimde soracağım am varsa yaptırım. Aux ve usb nin teknoloji olarak uymama gibi bir durumu olmaz. Universal bağlantı sonuçta bunlar. Var olan hatları kullandıklarını tahmin ediyorum. Ilk yaptırandan bilgi alırız umarım yakında.

Alternatif olarak daloğlu bayii cyclone marka takıyor. Bizzat gördüm tam oturuyor renkleri de 100 100 uyumlu ama fazla teknolojisini inceleme fırsatım olmadı. Yalnız geri gōrūş kamerasının gōrüntüsünü cihaza alma konusında riske girmek istemiyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam 2000 tl civarı istiyorlardı ama pazarlığa açık bence . Nur Hanım'dan bilgi alabilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

quote:

Evet haklısınız bayi de 2013 modeller mayıs ayında gelecek dedi. Comfort paket gelmeyecekmiş, elegance ve premium olarak gelecekmiş.

Ben xenon far konusunda çok bilGi sahibi değilim, ama genel olarak merceksiz xenon far uygulamasını pek tavsiye etmiyorlar.

Bildiğim kadarı ile XV nin farları merceksiz, Merceksiz xenon farlardan memnun musunuz?

Saygılar,

Mercekli farlarda uzun far da xenon, daha doğrusu aynı ampül mercek sayesinde uzun hüzmeye dönüyor ancak merceksizde uzunlar normal ampul. Mercekli olsa daha iyi olurdu ama bu haliyle de oldukça memnunum, çok güzel aydınlatıyor.

Bilgi için teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakkk33an

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

quote:

XV'yi iki kere test ettim, bir kez de günlük kiraladım çok beğendim ancak aşağıdaki çekincelerim olmasa hemen alırdım

1. Kiraldığım gün klima açık arabada 4 kişiydik, 70 le giderken sol şeride geçip önümdeki arabayı sollamaya çalıştım ancak sanki saatler sürdü sollamam:) Aracın ara hızlanması baya kötü. Şehir içi için gayet yeterli ancak otobanda baya can sıkıyor. Subaru 2011 tokyo fuarında tanıttığı 1.6 DIT turbo motrunu getirse tadından yenmez

2. aracın 2013 modelleri Mart sonu gelmesine rağmen hala piyasada yok fiyatlar hep 2012 model fiyatları, imprezanın başına gelen XV nin başına da gelir mi diye korkuyorum. Impreza artık getirilmiyor biliyorsunuz.. Zaten subaru araçlar 2. el de korkunç değer kaybediyor, bir de XV yi ürün gamından düşürürlerse elimizde 2. elde değeri çok düşen ve sıfırı olmayan bir araç ile kalabiliriz.. Fiatların 10.000 tl indirilmesi de stok eritme politikası olabilir ve bahsettiğim çekincemi arttırıyor

Bunların dışında araç bence çok iyi ve güzel..

En çok keyif aldığım ise aracın viraj performansı ve insana verdiği ray üzerinde gidiyormuş hissi..

Kiraladığım günden beri bindiğim ve test ettiğim diğer hiç bir araçtan keyif almaz oldum bu yüzden:)

1405 kg'lık 1.6 atmosferik bir aracın ara hızlanmasının daha iyi olması zor. Turbo olsaydı daha güzel olurdu. Gerçi turbo da olsa 4 kişi + klima ile yine de çok iyi bir performans vermezdi.

İndirim yapılması stok eritmeden ziyade ilk çıkış fiyatlarının yüksek olması sebebiyle satış rakamlarının düşük olması. 2013 modeller yolda, Mayıs ayında satışta olacak. Geç gelmesinin sebebi de Subaru'nun üretim hacminin düşük olması. Subaru Toyota gibi değil, butik bir marka. Yeni kanuna göre aracın model yılı üretildiği takvim yılı olduğu için yılbaşından sonra Türkiye siparişlerinin üretilip gelmesi Nisan sonunu buluyor.

Eğer almayı düşünüyorsanız zamlı 2013 model yerine indirimli fiyat üzerinden iyi bir ilave indirim ile 2012 model almanızı tavsiye ederim.

Zaten 2013'ler geldiginde ruhsatta yazan ibareden baska birsey olmayacak. Ayni kasa, ayni motor (tabii distribitor bir surpriz yapip 2.0 getirirse isler degisir)

Subaru alan kisi satarken deger kaybetme ozverisini gosterir. Subaru'cuya baska araba sevdirmek cok zor. Hatta butce olmasina ragmen yine de katlarinca pahali markalar alinmayabiliyor. XV memnuniyetim yazmakla bitmez. Konfor, guvenik, şanziman, motor vs vs. Ama bir de XV'im hakkinda kotu yanlarini yazayim. Gercekten kiziyorum Subaru'ya şu hatalardan:

1- On kol dayama hareketsiz. Durdugu yer epey geride kaliyor. Cok sinir bozucu.

2- Boyle bir aracta nasil arka kol dayama olmaz.

3- Bence olmazsa olmaz, onden arkaya tavan barlari yok aracta ve satilmiyor ustelik. Amerikan versiyonu XV crosstrack'lerin ustundeki barlar bizim versiyon da nasil olmaz Subaru? Senin isin yagmur,kar,dag,arazi degil mi zaten? Daha beteri aerodynamics'i zayiflatan enlemsine barlari bir dunya paraya satiyor aksesuar olarak. Hem o para verilmez, hem de cok cirkin duruyorlar.

Gercekten sinir oluyorum bu işe. XV ile kayaga gitmiyorum sirf tavan barlari olmadigi icin. Peder beyin Forester'i aliyorum onda var diye...

Daha birseyler vardir ama aklima bu kadar geliyor.

hocam selamlar,
    gecen gun Etiler ısıklarda beyaz bir XV vardı
    tavan barı vardı aracta
    belki ydısından getirtmistir,ancak cok guzel duruyordu
    bilgine..

Selam, Tavan barları enlemesine olanlardan mıydı? (soldan sağa) Onlarsa eğer evet satılıyor fakat ayrodinamik ve yakıt sarfiyatı açısından negatif etkisi oluyor. Eğer gördüğünüz önden arkaya barlar ise benim aradığım odur (bildiğimiz forester'da olanlardan) Ben Avrupada birkaç yerde sordum bizdeki gibi enlemesine olanlar var. Amerika'daki xv crosstrack modellerde önden arkaya olanlar üstünde satılıyor.

sayın link234 ben arabamı aldığım bayi ile güzel bir diyalog kurdum ve pazarlık aşamasında tavan barını hediye olarak taktı.tabiiki tavan barı orijinal Subaru değildi ama çok hoşuma gitti.

bir de nette aksesuar satan yerlerde var ama kalitesini bilemem..

ben de yan basamak düşünüyorum ama hem bu konuda yeterince bilgi sahibi değilim hemde bya fiyatlı..bu konuda bi fikriniz var mı ya da takan xv gördünüz mü hiç?

Tavan barlarınız Forester gibi önden arkaya uzanan klasik tavan barları mı?
    Öyleyse bana bayii ismini verirseniz makbule geçer. Orjinal tercih ederim ama hertürlüsüne razıyım.

Basamaklı xv görmedim. Açıkcası pek bilgim yok. Görmek lazım.

Aslında bu konu açılmışken XV aksesuarları satan bir yerler varsa paylaşalım. Ben internette satılık çıkma xv ön kaput dışında birşey göremedim. :)
    Mesela xv'nin şu navigasyonlu dokunmatik ekranlardan satılıyor mu memlekette?

Dokunmatik ekran konusunda flyaudio markası xv ile yüzde yüz uyumlu servisler takıyor bildiğim kadarı ile.

Bazı servisler de cyclone marka takıyor o % 100 uyumlu mu bilmiyorum. yalnız ikisininde kenar tuş renkleri xv ninki kırmızı / pembe genel gece aydınlatması ile % 100 uyum gösteriyor.

Biraz araştırdım ortak kanı flyaudio'nun daha iyi olduğu yönünde fiyatı da 1.150 USD ( resmi sitede ) galiba ama servis işçilik alır mı bilemiyorum.

Flyaudio.com.tr'de forester, impreza ve legacy için var fakat xv'yi göremedim listede. Resimdeki impreza yeni kasa olsa uyardı. Tam olarak bir link rerebilir misiniz?

konu ile ilgili link'i buldum
    http://www.subaruclubtr.com/1693/xv-flyaudio-navigasyon-ve-eglence-sistemleriyle-100-uyumlu-hale-getirildi/

• quote:

sormak lazım
    ama tr haritası bile yok

Premium sahibi olarak harita konusunda fırsat bulursam denemeler yapacağım. İlgileneler gpsunderground sitesini inceleyebilirler.
  • Merhaba
    Bugün subaru xv yi görmeye gittim.Araç oldukça hoşuma gitti.Ama kafamı kurcalayan bir kaç soru var.
    1-Subaru Türkiye de çok fazla satamayan bir marka olduğu için yedek parça olayında sıkıntı çıkarmı?
    2-Yine bu markanın 2.eli konusunda ciddi sıkıntılardan bahsediliyor.Aracı tabiki de satmak için almıyorum.En az 5yıl kullanıcam fakat bu süre sonunda tahmini değer kaybı toyota ve vw göre ne kadar olur.Örneğin 2008 Toyota yarisi 30000e almıştım.Şimdi 24000 verenler var.Yani yıllık kaybım %4 civarı olmuş.Subaruda bu oran ne kadardır?
    Piyasada birçok çakma 4*4 varken böyle bir araç niye az satıyor anlayamadım doğrusu.
  • xv yi bayide gördüm ben.. forester alıyordum 2. el... neredeyse vazgeçip xv alacaktım...buram buram kalite var araçta..neden tutmadı çok etken var bunda....bayraktar, reklamsızlık, servissizlik..tabi kaşkai gibi ciddi bir rakip ! de var ..kaşkay den 10 gömlek üstün... ama doğan şahine aşık memleketimde kalitenin çok önemi yok...
  • 2. elde kaybınız olur evet. yedek parça probleminiz olmaz.. bu devirde yedek parça sıkıntısı olabilemez ...güvenli bir araç istiyorsanız alın xv... yok kolay satacağım bir araç diyorsanız almayın ...seçenek çok o zaman..pejo 3008 var mesela aynı segment olduğunu iddia ediyor...veya kaşkay var..sıfırın içine binmiştim test aracı sandım...duster var mesela parçaları da ucuz, az da yakar..var yani memleketimde seçenek çok

• quote:

Orijinalden alıntı: he11boy

Merhaba
    Bugün subaru xv yi görmeye gittim.Araç oldukça hoşuma gitti.Ama kafamı kurcalayan bir kaç soru var.
    1-Subaru Türkiye de çok fazla satamayan bir marka olduğu için yedek parça olayında sıkıntı çıkarmı?
    2-Yine bu markanın 2.eli konusunda ciddi sıkıntılardan bahsediliyor.Aracı tabiki de satmak için almıyorum.En az 5yıl kullanıcam fakat bu süre sonunda tahmini değer kaybı toyota ve vw göre ne kadar olur.Örneğin 2008 Toyota yarisi 30000e almıştım.Şimdi 24000 verenler var.Yani yıllık kaybım %4 civarı olmuş.Subaruda bu oran ne kadardır?
    Piyasada birçok çakma 4*4 varken böyle bir araç niye az satıyor anlayamadım doğrusu.

satmak için tabii ki almıyorsunuz ben de xv yi o düşüncem en azından 4-5 yıl olmadığı için aldım.önceki aracım da mazdaydı ona da aynı şey söyleniyordu ben satma niyetim yokken alıcısı geldi..evet bi reno ya da vw ye göre elbette 2nci eli az olabilir ama bu özelliklerde gerçek 4*4 bi aracı bu fiyata iyi aldığımı düşünüyorum ve çok da memnunum..
    dacia duster falan öneriliyor ama ncap testlerini bi inceleyin..qasqhaiilerin 4*4 olanlarını da inceleyin ve nette karşılaştırın..yakıt özellikleri ve fiyat dahil ve öyle karar verin

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.