Şimdi Ara

AMD Catalyst 12.11 Testte '%30 Performans artışı gerçek mi?' video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
3
Favori
5.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin Radeon HD 7x ailesi yeni nesil ekran kartları için yayınladığı 12.11 sürüm Catalyst sürücüleri %30'a varan performans artışı vaad ediyor. AMD'nin bu iddiasını sizler için araştırdık ve MSI'ın Lightning HD7970'i ile yeni nesil oyunları denedik.

[anket=46] 

• hd 68xx yada hd 58xx e niye gelmiyor yada geldimi?

• Henüz sadece beta sürümü mevcut sanırım.

Bu arada direk 12.8 den 12.11 geçmediler. Mesela bende şuan 12.10 yüklü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 7 Kasım 2012; 23:02:52 >
  • Mesut çevik`i görünce amdyi unuttum neredeyse
    Testlere baktığımızda %30 artış görünmüyor %10 15 gibi bir artış görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Profesör Extreme -- 7 Kasım 2012; 23:12:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesaut çevikte bi dalga geçme havası sezdim ama inceleme iyi olmuş sanırım bi daha amd ekran kartı almam

• Battlefield'da 80 kare saniye wow gigabyte gtx670 mi yoksa msi 7970 lightning mi hangisini almalıyım diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Henüz sadece beta sürümü mevcut sanırım.

Bu arada direk 12.8 den 12.11 geçmediler. Mesela bende şuan 12.10 yüklü.

Merhaba,

Orada belirtilen nokta, dönemsel olarak ciddi kazanımlar sağlayan sürücülerin yayınlanacak olması.

Üzücü olan nokta ise, yapılan son işten çıkarmalara paralel olarak AMD, Almanya'daki İşletim Sistemi Araştırma Merkezi'ni de kapattı. Bu gelişmenin sonucu olarak Linux desteğinin zayıflayacağı düşünülüyor ki Valve'nin Linux için Steam çalışmaları dikkate alındığında durumun önemi daha net anlaşılıyor.

Hem AMD hem de Intel ve Nvidia'nın sürücü güncellemeleri konusunda daha fazla çalışma yapması gerek oyun gerekse de profesyonel uygulamalara ilgi duyanlar olsun, günün sonunda herkesin işine yarayacaktır.

Teşekkür ederim.

İyi forumlar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Keşke Nvidia nın sürücülerini de güncel kullansaydınız. Sürücü konusunda da rekabet olması çok iyi.

Konu dışı oalrak artık şu siteyi düzeltseniz? Mesela bugün işyerindeki google chrome Dh de virüs tespit ettim bence buraya girme diye uyarı verdi. google ın kurumsal versiyonunu kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataykoroglu -- 7 Kasım 2012; 23:14:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Profesör Extreme msp06

Mesut çevik`i görünce amdyi unuttum neredeyse
    Testlere baktığımızda %30 artış görünmüyor %10 15 gibi bir artış görünüyor.

%30 a varan.. deniyor..

özellikle video da üstüne basarak söylemişler ama sesi kısıp izledin muhtemelen..

bf3 ve metro 2033 de %30 durumu tutturulmuş gibi..

diğer oyunlarda 3-5 artış yaşanmış bir beta driver için gayet iyi sonuçta..
  • Güzel bir konuya değinmişsiniz. Amd Diablo 3 oyununda bir düzeltme yapmadı sanırım 7870 ile bazen fps düşüşleri yaşıyorum. Ayrıca 7950 hangi sürücü ile test edildi ? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafercap -- 7 Kasım 2012; 23:22:14 >
  • Keşke gtx 680 özel soğutmalı versiyonu kullanılsaydı böyle aradaki gerçek farkı göremedik.

• Radeon'lar Ati'yken çok sayıda Radeon kart kullanmıştım. O dönemlerde OpenGL'i bir kenara koyarsak Ati'nin sürücü konusunda çok fazla sıkıntısı olmadığını söyleyebilirim. En azından şuan yaşattığı saçma durumları o zaman görmemiştim ben. O nedenle de bugünlerde AMD'ye sürücü konusunda olumsuz eleştiri getirenlere pek katılmazdım. Ta ki yaz sonu C-60 APU'lu bir netbook alana kadar. Ürün mükemmel. Tam olarak istediğim şey. C-50'yi kullanmış biri olarak zaten APU'ların en uygun alanını netbook olarak görüyorum ki AMD'nin APU'ları cidden güzel. Amma o sürücü sorunları nedir arkadaş... Nvidia tarafında da sürücü sorunları yaşadım. Hatta daha uzun süre Nvidia kartlar kullandığım için Nvidia'nın sürücüleriyle daha fazla sorun yaşadığımı söyleyebilirim ancak hiçbir zaman görüntüleme aygıtlarının çalışmaması, eski uygulamaların/oyunların komple çalışmaması, oyunlarda devamlı olarak aktif olan ve kapatılamayan AA filtresi ve oyun esnasında Alt-Tab yaptıktan sonra görüntünün bozulması ardından sürücüyü silip tekrar yükleyene kadar bu görüntü bozulmalarının gitmemesi gibi acayip sorunlar yaşamamıştım. Hatta 1-2 tane daha vardı da şuan aklıma gelmiyor. İşin en ilginç tarafı ise ben netbook'u aldığımda AMD'nin sitesinde C-60 için sürücü yoktu! (Çok ciddiyim). Sürücü arama sayfasına girip netbook APU'larına baktığımda sadece C-30 ve C-50 modelleri görünüyordu. Sürücüyü otomatik olarak bulması için oraya eklenmiş aracı çalıştırdığımda ise sürücü bulamıyordu (Yuh!). Neyse ki geçen ay bu sorun halloldu ve otomatik olarak sürücü bulan araç çalışmaya başladı. Bazı uygulamalar yeni sürücü ile çalışmıyor olsa da çok önemsemiyorum. Sanırım sonunda yeni-eski karma bir sürücüyü kendim yapacağım. Her neyse...

Uzun süre boyunca Ati kart kullanmış biri olarak yıllar sonra AMD kullanınca anladım ki; AMD uzunca bir süre geriye yol almış, şimdi de toparlamaya çalışıyor. Eski ürünlere desteği kaldırması, daha sonra bu destek vermeme işini iyice abartması her ne kadar kötü bir şey olsa da olumlu tarafları olduğu da açık. En azından eskisi kadar sorunlu değil sürücüleri ve hotfix'lerle kullanıcıları boğmuyor. Eskisine oranla daha az sürücü sorunu yaşandığını sanıyorum. Ama AMD'nin sürücü konusunda şuanki durumuna bakınca, Nvidia'yla yarışabileceğini de pek düşünmüyorum açıkcası. Zira Nvidia'nın destek verdiği kartların listesine baktıktan sonra bir de PhysX, 3dVision gibi gerçek anlamda başlı başına ayrıca yazılım olarak sunulabilecek sürücü desteğini görmek gerek. Bunlara bir de daha az sorun yaşanmasını ekleyin... AMD için bunlar biraz daha uzak hedefler bana göre. AMD şuan yeni sürücü politikaları ile eski günlere dönmeyi amaçlıyor gibi bence. Yani Ati dönemine... Bu sürücü de bu konuda güzel bir adım ancak bu beta sürücünün ardından 1-2 gün içerisinde 3 tane daha beta sunulması da düşündürücü. Performans artışı tamam da sürücü bana durmadan sorun çıkaracaksa ne anladım o artıştan... O nedenle performans artışı kadar stabilitenin de önemli olduğunu düşünüyorum. Tabi ek özelliklerin de... Bunları hesaba katınca AMD'nin önünde uzun bir yol olduğunu da söylemek mümkün.

• quote:

Orijinalden alıntı: zafercap

Güzel bir konuya değinmişsiniz. Amd Diablo 3 oyununda bir düzeltme yapmadı sanırım 7870 ile bazen fps düşüşleri yaşıyorum. Ayrıca 7950 hangi sürücü ile test edildi ? Teşekkürler.

oyunun sorunu o malesef.
  • iyide bende hd6800serisi ekran kartı var oldumu şimdi AMD.
    AMD eski serilieri çabuk unutur oldu yakında bende AMD'deyi unutacam

• 1:18 de nasıl bir elle ellediniz kartı anlamadım her tarafı yağ içinde kalmış :D

• quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

iyide bende hd6800serisi ekran kartı var oldumu şimdi AMD.
    AMD eski serilieri çabuk unutur oldu yakında bende AMD'deyi unutacam

amd hep öyle yeni seri çıkınca eski seriler unutuluyor nvidia öyle değil eski seriler bile iyi para ediyor.
  • Ya yeni driver ı analdımda eski driver ile geçme ne alaka şimdi ? AYRICA GÖRDÜK YENİ DRİVER I 2 TANE KART ALDIK 2 SAAT DE PATLADI KARTLAR PEH YEMİŞİM AMD Yİ
  • "Nvidia kart bulamıyoruz, raflarda kalsa Nvidia dönüş yapıcak bize" diye tevriye, genel olarak tablolardaki %30 performans artışlarına "eh fena değil" tarzı yorumlarınızla samimi sohbet gayreti içindeyken büsbütün Nvidia'ya reklam alsanız da inceleme için teşekkürler. Resmi incelemede görünce daha da inanasım geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

Merhaba,

Orada belirtilen nokta, dönemsel olarak ciddi kazanımlar sağlayan sürücülerin yayınlanacak olması.

Üzücü olan nokta ise, yapılan son işten çıkarmalara paralel olarak AMD, Almanya'daki İşletim Sistemi Araştırma Merkezi'ni de kapattı. Bu gelişmenin sonucu olarak Linux desteğinin zayıflayacağı düşünülüyor ki Valve'nin Linux için Steam çalışmaları dikkate alındığında durumun önemi daha net anlaşılıyor.

Hem AMD hem de Intel ve Nvidia'nın sürücü güncellemeleri konusunda daha fazla çalışma yapması gerek oyun gerekse de profesyonel uygulamalara ilgi duyanlar olsun, günün sonunda herkesin işine yarayacaktır.

Teşekkür ederim.

İyi forumlar.

Acaba R310 sürücüleri 12.11 sürücüsüne yanıt olarak değil de AMD'nin Linux kanadına yanıt olarak mı bir anda gündeme düştü?

http://nvidianews.nvidia.com/Releases/NVIDIA-Delivers-Massive-Performance-Boost-to-Linux-Gaming-8ac.aspx

Bu durum şimdi daha ilginç olmaya başladı.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.