Şimdi Ara

Epson L100 yazıcı nasıldır bilen kullanan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
5.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar ofise yazıcı almayı dusunuyorduk bu yazıcıyı onerdiler 350 tl fiyatı ve püskürtmeli yazıcı avantajlı yanı mürekkepleri sisede tankına dolduruyosun ve bir kutuyla 4000 sayfa cekıyormus kullanan biklen varmıdır
    ürün de buhttp://www.epson.com.tr/tr/tr/viewcon/corporatesite/products/mainunits/overview/10869

• Doğrudur fakat daha sonra mürekkeplerini orijinal almak zorunda kalacaksınız. Orijinal mürekkeplerde fiyat olarak yüksek maliyetlidir. Ben size sürekli mürekkep besleme sistemli Epson SX235W yazıcısını öneririm. Hem fiyat daha ucuz hemde daha sonra alacağınız sarf malzeme konusunda daha da tasarruf sağlayabilirsiniz. Ürünümüz ile ilgili linki aşağıda veriyorum inceleyebilirsiniz.

Epson SX235W Yazıcı + Sürekli Besleme Sistemi
  • katılıyorum epsonun kandı yaptığı cihazlarda sorun var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciga75

Doğrudur fakat daha sonra mürekkeplerini orijinal almak zorunda kalacaksınız. Orijinal mürekkeplerde fiyat olarak yüksek maliyetlidir. Ben size sürekli mürekkep besleme sistemli Epson SX235W yazıcısını öneririm. Hem fiyat daha ucuz hemde daha sonra alacağınız sarf malzeme konusunda daha da tasarruf sağlayabilirsiniz. Ürünümüz ile ilgili linki aşağıda veriyorum inceleyebilirsiniz.

DALGA MI GEÇİYORSUN ARKADAŞ SEN YA ? ORJİNAL MÜREKKEPİ 17 LİRA 6500 sayfa baskı alıyor kutu içerisnden 12000 sayfa siyah 6500 sayfa renkli ile geliyor. CİDDEN DALMI GEÇİYORSUNUZ ???!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Biriside kendi yaptıgı cihazlarda sorun var diye sızlaniyor. Kendiniz para kazanamayinca hemen karalamaya mi giriyorsunuz ? Ha p50 ye dışardan siz takmişsiniz tüpü ha epson takmış l800 demiş ne farkı var ? Ha sx130 a siz takmişsiniz tüpü ha epson takmiş l200 demiş ne farkı var ? Ben söyleyeyim farkını siz para kazanamayinca bozulunca sizin yerinize orjinal marka servisine gidince KÖTÜ oluyor dimi ?

CİDDEN BU FORUMUN BOKU ÇIKTI ARKADAŞ HERKES KENDİ MENFAATİNE YORUM YAPAR OLMUŞ..

• quote:

Orijinalden alıntı: bmbj

quote:

Orijinalden alıntı: ciga75

Doğrudur fakat daha sonra mürekkeplerini orijinal almak zorunda kalacaksınız. Orijinal mürekkeplerde fiyat olarak yüksek maliyetlidir. Ben size sürekli mürekkep besleme sistemli Epson SX235W yazıcısını öneririm. Hem fiyat daha ucuz hemde daha sonra alacağınız sarf malzeme konusunda daha da tasarruf sağlayabilirsiniz. Ürünümüz ile ilgili linki aşağıda veriyorum inceleyebilirsiniz.

DALGA MI GEÇİYORSUN ARKADAŞ SEN YA ? ORJİNAL MÜREKKEPİ 17 LİRA 6500 sayfa baskı alıyor kutu içerisnden 12000 sayfa siyah 6500 sayfa renkli ile geliyor. CİDDEN DALMI GEÇİYORSUNUZ ???!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Biriside kendi yaptıgı cihazlarda sorun var diye sızlaniyor. Kendiniz para kazanamayinca hemen karalamaya mi giriyorsunuz ? Ha p50 ye dışardan siz takmişsiniz tüpü ha epson takmış l800 demiş ne farkı var ? Ha sx130 a siz takmişsiniz tüpü ha epson takmiş l200 demiş ne farkı var ? Ben söyleyeyim farkını siz para kazanamayinca bozulunca sizin yerinize orjinal marka servisine gidince KÖTÜ oluyor dimi ?

CİDDEN BU FORUMUN BOKU ÇIKTI ARKADAŞ HERKES KENDİ MENFAATİNE YORUM YAPAR OLMUŞ..

o yazıcı 6500 sayfa yazsın bende mesleği bırakıcam forumu takıp edin yazıcı daki yasana sorunları görüceksiniz yazıcının görünüşü ve montajina bişi dediğim yok ama biraz sağlam mazeme kulansalardı bukadar çok sorun cıkmaz dı daha piyasaya yeni çıkmasına rağmen 5 adet baskı kafası deyişimi yaptık p50 veya başka bi px serisi bile oyazıcıdan daha sağlam ben satarak deyi servis vererek para kazanıyorum satış umrumda bile deyil ne alırsanız alın ben servisime bakarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartusbankasi -- 9 Kasım 2012; 8:32:00 >

• dükkanda renkli çıktılar için kullanıyorum bu yazıcıyı şu ana kadar 150-200 civarı tahminimce çıktı almışımdır çeyrek deposu bitti çok ağır çıkartıyor ve geç içine alıyor biraz cansız gibi ama idare eder düzeyde full a4 resim çıktıları alıyorum 700-800 sayfa çıktı verir diye düşünüyorum KESİNLİKLE OFİSTE KULLANILMAZ çok pişman olursunuz benden söylemesi
  • Babam gitmiş almış vatan'dan bu yazıcıyı iş yeri için (daha dogrusu vatan'da ki eleman satmış buna) ama baskı kalitesi çok kötü geldi ,çok solgun ayrıca siyah kartuş'ta sorun var basmıyor düzgün , çizgi çizgi ve yok denicek kadar soluk basıyor.
  • Ben yazicilardan cok anlamam ama bu epson l100 epsonun en tabanindaki yazici buna tank takip pahaliya okutuyular bence wifi ve cok fonksiyonlu bi epson alip buna doldurulabilir kartus ve kaliteli murekkeple hem daha ucuz bi sistem almis olacaksin hemde aldigin cihaz cok daha iyi olacak .. Hatta wf serisi biraz pahali ama bunlarin refill cartuslari 100 ml murekkep aliyor herbiri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rainbow6 -- 25 Mart 2013; 20:16:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rainbow6

Ben yazicilardan cok anlamam ama bu epson l100 epsonun en tabanindaki yazici buna tank takip pahaliya okutuyular bence wifi ve cok fonksiyonlu bi epson alip buna doldurulabilir kartus ve kaliteli murekkeple hem daha ucuz bi sistem almis olacaksin hemde aldigin cihaz cok daha iyi olacak .. Hatta wf serisi biraz pahali ama bunlarin refill cartuslari 100 ml murekkep aliyor herbiri

aynen öyle
  • Evet, UZUNCA bir süredir Epson L100 yazıcı KULLANIYORUM.
    İdare eder yazdırma kalitesi, kötü bir yazdırma hızı ve ekonomik mürekkep.

artılar:
    * doldurulabilir mürekkep. Düşük mürekkep maliyeti.

eksiler
    * öyle her mürekkebi koyamıyorsun, satın aldığın mürekkep bile sayaca göre fazlaysa orjinal mürekkep sorgusuyla karşılaşma durumu
    (internetten indirilen bir takım programlarla çözülebiliyor, o noktada başka uyumlu mürekkepler de kullanılabilir)
    * atık mürekkep pedlerini değiştir uyarısı
    (internetten program arattırıyor, programla çalışmaya devam edilebilir, sıfırlama programları internette mevcut)

* en düşük kalitede bile orta dolulukta sayfaların çıkışı çok yavaş, hayatımda gördüğüm en yavaş yazıcı

* mürekkep kafaları çok çabuk kirleniyor, sürekli temizlik gerektiriyor

* yazdırmak dışında hiçbir özelliği yok.

* pahalı bir yazıcı, 200 tl ile scannerı olan, renkli fotokopi alabileceğiniz, evrak tarıyabileceğiniz bir yazıcı alabilirsiniz. bu yazıcı 350- 400 tl.

SONUÇ:
    yavaş olabilir ama ben çok fazla renkli çıktı alıyorum, 8hergün ortalama 20 sayfa çıktı alıyorsanız) ekonomik olmalı, yavaşlığına katlanırım diyorsanız olabilir.
    Bunun dışında:

TAVSİYE:
    HP2545 - 170-200 TL
    HP2645- 220-230 TL
    WİFİ İLE YAZDIRMADAN, MOBİL CİHAZDAN YAZDIRMADAN TUTUN DA SCANNERİNE KADAR, YAZIM KALİTESİ VE HIZINA KADAR ÇOK ÜSTÜNLER.
    KARTUŞLARI ÇABUK BİTER AMA 25-30 LİRA VERİR DEĞİŞTİRİRSİNİZ. YALNIZCA 2 KARTUŞLA ÇALIŞIYORLAR.
    EVİN, OFİSİN BİR KÖŞESİNDE FİŞE TAKIP BÜTÜN BİLGİSAYARLARINIZDAN VE DAHİ TELEFONUNUZDAN ÇIKTI ALABİLİYORSUNUZ.

EPSON L100 SERİSİ ALINABİLİRLİK PUANIM 10 ÜZERİNDEN 6.
    BU YAZICIYI ALMAK İÇİN TEK SEBEBINIZ UZUN VADEDE MÜREKKEP MALİYETİ OLABİLİR, EZİYETİNE KATLANIRSANIZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavoose -- 7 Mayıs 2014; 15:08:16 >

• Biraz önce tekmeleyerek kırdığım, sonra da kaldırıp olduğu gibi çöpe attığım yazıcıdır kendisi. Zamanında çok methedilmişti ama iki sene bana çektirmediği kalmadı. Her açtığımda bir arızası oldu. Sorunsuz bir kere bile kullanamadım, zaten renkler de hep farklı çıkıyordu. Neyse içimde kalmasın diye yazdım çünkü beni deli etti artık. Ve şu an acayip mutluyum. Oh be!
  • bu yazıcı ile bastıklarım 2-3 hafta sonra sararmaya başladı. sararmayı abartmıyorum. durum sizde de aynı mı? aynı fotoğraf kağıtlarına önceki ucuz canon yazıcım ile yaptığım baskılara yıllardır hala birşey olmadı. yazıcıdan mı mürekkepten mi karar veremedim.
  • Merhaba,

Epson'un orijinal mürekkebi ile ilgili bu şikayeti bizde çok fazla müşterimizden aldık. Yaptığımız testler sonucunda ise biz de aynı sonucu aldık. Satışını yaptığımız Epson Claria mürekkepler bu yazıcı ile sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Aynı zamanda orijinal mürekkebe göre dayanıklılığı daha fazladır.
  • yazıcın kağıt çekmesinde sorun var kağıdı alması için önce makarayı çeviriyorum öyle lıyor tavsiyesi olan var mı?elinde bu yazıcının arızalı olanı varsa yedek parça niyetine alabilirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.