Şimdi Ara

Black Ops 2'de FOV Ayarı, 80 ile Sınırlı Kalacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•      Çıkışına 1 hafta kalan Call of Duty: Black Ops II'nin PC sürümünde görüş açınızı ayarlamak istediğinizde bu ayarın (FOV - Field of View) 80 ile sınırlı olduğunu göreceksiniz. Bu kısıtlamanın açığa çıkması sonucu geliştiriciye bu kısıtlamanın kaldırılması için yüklenen oyuncular, Treyarch'ın halka ilişkiler müdürünün sabrını taşırdı ve geliştirici net bir açıklamada bulundu.

"FOV ayarını yükseltmem konusunda bana bir şeyler söylemeyin. Maksimum 80 olacak. Çok teşekkür ederim."

Ayrıca bu kısıtlamanın nedenini de tam olarak açıklayan geliştirici, "Tabii ki böyle bir şey yapmamızın bir nedeni var. Yoksa ben tüm ağlamaların durması için bu kısıtlamayı kaldıracaktım." diyerek, kısıtlamanın teknik sınırlamalar nedeniyle getirildiğini söyledi.

• Yahu oyuncunun neden diye sormaya hakki her zaman vardir sonucta para veriyoruz oyuna.Öküzlüğün alemi yok sen kimsinde insanlara asagilayici aciklamalar yapiyorsun. Densizligin boylesi gorulmedi
  • Ağlamak mı? Activision gibi müşterisine değer veren bir firmanın altında çalışan bir stüdyonun böyle bir açıklama yapması hoş olmamış. Neden 80 bilmeye tabiki de hakkımız var para veriyoruz lahana değil. Grafikler 80de daha mı hoş görünüyor,optimize mi kötü hangisi? Yazıklar olsun.
  • tek kelime "konsol".
  • Adama bak.. sanki hayrına yapıyorlar oyunu!
  • quote:

Orijinalden alıntı: xXGreyWolfXx

Yahu oyuncunun neden diye sormaya hakki her zaman vardir sonucta para veriyoruz oyuna.Öküzlüğün alemi yok sen kimsinde insanlara asagilayici aciklamalar yapiyorsun. Densizligin boylesi gorulmedi

sana adam zorla oyunu al demiyor.sen niye peki adam o kadar laf ettikten sonra oyunu oynuyosun.bi de bunu düşün.
  • Ulan heriflerdeki afra tafraya bak amerikan bebeleri iyica şımarttı bunları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Ağlamak mı?Activision gibi müşterisine değer veren bir firmanın altında çalışan bir stüdyonun böyle bir açıklama yapması hoş olmamış. Neden 80 bilmeye tabiki de hakkımız var para veriyoruz lahana değil. Grafikler 80de daha mı hoş görünüyor,optimize mi kötü hangisi? Yazıklar olsun.

Bunu dışarı alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Art is a Bang -- 6 Kasım 2012; 18:38:29 >
  • Bu nedir ya adama bak fırça atıyor resmen "müşteri daima haklıdır" lafını bilmiyorlar mı bunlar !

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Kimse sizi alın diye zorlamıyor. Bu adamı yargılamanız içinde bir sebeb vermiyor. İster alın ister almayın. Hatta adam bunu önceden söylüyorki siz tüketicilere iyilik yapıyor. Oyun çıktıktan sonrada söyleyebilirdi ve siz ön siparişleri verip oyunu alınca öğrenmiş olurdunuz. Adam açıklamış alıcak olan alır almıcak olan almaz. Bu o ekibin yapım kararı. Teknik açıdandır belki.
  • BSC Misafiri06.11.2012 18:14:30alıntı:

Zaten almayacagim bu oyunu fiyati butceyi sarsmazsa alirim diye dusunuyordum ama su lafi duyduktan sonra almam alanda onursuzdur kardesim oyuncuya ne kadar saygi duyuyorlar gorun iste
  • BSC Misafiri06.11.2012 19:07:22

Kardesim burda sorun FOV ayarinin kisitlanmis olmasi degil sorun su ki kisitlamanin kaldirilmasini isteyen oyuncuya verileb cevap takilinan tutumdur " aglamalarinin durmasinicin kisitlamayi kaldiracaktim" cumlesi bu adamlarin oyuncuya zerre saygisi olmadigini gosterir. Bu firmada bundan sonra benim gozumde bitmistir
  • Fov ayarını kısıtlamakla iyi mi yaptılar acaba? Half Life 2'yi ilk çıktığı zaman oynayanlar bilir. Midemiz ağrıyordu, başımız dönüyordu o FOV ayarları yüzünden. Daha sonra patch çıkmıştı bununla ilgili, o sayede oyunu oynayabilmiştik. Yine öyle bir vak'a ile karşılaşmayalım?

• Kutulu fiyatı 40 TL'yi geçmez ise alırım. ;)

• son 6 günü kaldı oyun çıkacak 1 kaç ay sonra modern warfare 4 duyurulacak :D
  • Fevela Map'te bu zihniyetle cıkmıştır.Irkçılık yapan zihniyet oyuncuya saygısımı olur.
  • son 6 günü kaldı oyun çıkacak 1 kaç ay sonra modern warfare 4 duyurulacak :D
  • bu sefer nedense cod çıkacak diye hiç heyecanlanmıyorum sonuç belli olduğu için herhalde.. mw 2 den sonra iyice içine ettiler ne yazık ki...
  • adamların bi küfür etmediği kalmış bu laflardan sonra ne kadar cod fanatiği olursa olsun bu oyunu alanlara ancak yuh denir. 80 de sınırlamalarının nedenide büyük ihtimal cilaladıkları grafikler FOV %100 yapınca performans kaybına neden olduğu için olabilir. Çünkü alan ne kadar genişlerse gpu ya o kadar fazla yük biniyor. mesela oyunlarda dar veya kapalı bir alanda 40 fps ile oynanabiliyorken açık bir araziye çıktığınızda 25-30 fps lere kadar düşebiliyor. Bu durumun önünede ancak iyi bir yazılmış bir grafik motoruyla geçilebilir ama o özellikte treyarch da yok :D

• Sorulardan bunalmış olabilir ama üslubu kabul edilemez.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.