Şimdi Ara

Microsoft: Windows RT, Surface'in dahili hafızasında 16GB'lık bir yer kaplıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft: Windows RT, Surface'in dahili hafızasında 16GB'lık bir yer kaplıyor

Microsoft, Windows RT ve bağlantılı sistem dosyalarının Surface tabletin disk alanı üzerinde ne kadar yer kapladığını açıkladı.

Yapılan açıklamada 32 GB'lık Surface tablette kullanıcıların sadece 16 GB'lık alan kullanabileceği belirtildi. Aynı şekilde 64 GB'lık versiyona sahip olan kullanıcılarda 46GB'lık alanı kullanabiliyor. Kullanıcıların kullanımı dışında kalan bu 16 GB'lık alanda Windows RT, Windows kurtarma araçları, Microsoft Office ve sistemde yer alan uygulamalar yer ediniyor.

Söz konusu araçlar dahili hafızada yüksek bir kapasite kaplasa da, cihazda bulunan MicroSD ve USB destekleri ile kullanıcıların istedikleri zaman bu alanı arttırmalarına imkan veriliyor. Surface'te her ne kadar arttırılabilir bir hafızaya yer verilse de, bu durumun sistem dosyalarının dahili hafızada önemli bir yer kapladığı gerçeğini değiştirmediği kesin. 

• Biraz fazla yer kaplıyormus.
  • Aşırı fazla bir alan 16gb. Hafıza artırılabilse bile 16gb kaybetmek kötü. Sonuçta laptop gibi 500gb hafızası yok.
  • RT'nin az yer kaplamasını bekliyordum... Windowsların zamanla şiştiğini de düşünürsek 32GB versiyonda programlara ve veri depolamaya çok az yer kalacaktır.

Ama microSD kart desteği olduğu için müzik video gibi çok yer kaplayan dosyalar yüksek kapasiteli hızlı bir kartta tutulabilir.

• Şaşırtmaya devam ediyorsun bizleri,bu kadar hafızadan yerse işimiz var.Pro modeli içinde 2 bin tl civarı konuşuluyor yurtdışında,tam heveslendik yine tüketiciye yaramadı olacak sanırım.

• ios ve anrodid 1-2 gb yer kaplamıyor mu bu microsoft ne kadar hantal bir iş çıkarmış yine aferin onlara.
    tabletle netbook arası bir havası var diyorlardı ama masaüstü kadar yer kaplıyor yazılımı.

• Afferim sana Maykrosoft. Benim sistem bölümüm 150 MB senden de eksiğim yok fazlam var...

• O alanı kaplamak yerine sistem güncellemeleri uygulamalar ve yedekleme için tutuyor olabilir. Böylece bir sorunda yada yazılım güncellemesinde kişileriniz saveleriniz programlarınız direk olarak cihaz üstünde saklanabilir

• 8 ve 16 GB tablet sahiplerinin ilerde belki Windows kurarız umutları suya düştü demek, önemli değil, Android daha tatlı.. :)

• YUH ÇÜŞ

• Oha

• Haberi anlamayamadınız sanırım.Ofisde dahil birçok program yüklü...Ayrıca koskoca işletim sistemi zaten başka ne bekliyordunuz? :)

şöyle 64gb hızlı bir kart alınırsa yeterde artar bile.yeterki artırılabilir hafızaya sahip olsun.Yine usbden de artırılabilir...

• rt çöp
  • surface serisi bu fiyatlarla alınılabilirlikten çok uzak.

• RT'yi ayaklarının altında ezer iOS ve Android. Tek şansları Surface Pro. Sıradışı bir özelliği olmayan, sıradan bir ARM tablet. Satarsa Microsoft etiketi nedeniyle satar. Şunu Archos falan yapsa, yüzüne bakan olmazdı.
  • 2012 - 0 ile 1 i at, kalanlari topla 4, 4gb isletim sistemi

2012 - bastaki 2 ile 0 i at, kalan sayi 12, 12 gb servis araclari, sistem kurtarma ve ms office

topla hepsini 16 gb, simdi kaldimi sana 32 den 16...

o halde windows un 16. yili kutlu olsun

• Beri 32 GB yapar 16 GB diye satar

• windows 8'in kendisi de yaklaşık 16-18 gb değil mi zaten :)

• Surface pahalı birader 32 gb 499$ 64 gb 599$ ise ben 16 gb 399$ değilde 8 gb 299$ olandan istiyorum hatta o bile fazla 4 gb 199$ olan lazım bana işletim sistemini dvdye çekin gönderin ben hafıza kartına kurarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanefeozkan -- 6 Kasım 2012; 20:15:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

Haberi anlamayamadınız sanırım.Ofisde dahil birçok program yüklü...Ayrıca koskoca işletim sistemi zaten başka ne bekliyordunuz? :) şöyle 64gb hızlı bir kart alınırsa yeterde artar bile.yeterki artırılabilir hafızaya sahip olsun.Yine usbden de artırılabilir...

Hocam gözde büyütmeye değmez ofis.Ek olarak windows RT deki ofis programından çok büyük şeyler beklemeyin.Microsoft birçok özellik kırpılacak ve temel bir tablet ofis programı haline gelecek diye duyurusunu yaptı .Android veya ios için mükemmel ofis programları var fiyatları max 15-20$.Bu RT işletim sistemi tepe yönetcilerin bile kabul ettiği birçok eksiklikle birlikte çıkıyor ve fiyat farkıyla.Arkasında sadece microsoft ismi ve gücü var yetermi bilemeyiz ama benim 16gb nexus 7 veya 10 yerine buna bu kadar para dökmeye elim titrer .Ayrıca bir tablet işletim sisteminin o kadar yer kaplaması hoş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janparey -- 6 Kasım 2012; 20:32:04 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.