Şimdi Ara

...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
4
Favori
1.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KeanAtay -- 14 Ağustos 2013; 15:55:28 >

• Çok güzel dile getirmişsin. Her şeyde bir ölçüt muhakkak bulunmalı.
  • Ateizm ve ahlak? İnsanlar dine inandıkları için kötü şeyler yapmıyor.Eğer dinler olmasaydı herkes birbirini o filmlerdeki gibi keser doğrardı emin ol..Bir söz var '' Tanrı yoksa her şey mübahtır '' bu arada deep web ne oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: saldoetealp

Ateizm ve ahlak? İnsanlar dine inandıkları için kötü şeyler yapmıyor.Eğer dinler olmasaydı herkes birbirini o filmlerdeki gibi keser doğrardı emin ol..Bir söz var '' Tanrı yoksa her şey mübahtır '' bu arada deep web ne oluyor?

aynı fikirdeyiz. deep web tan emin değilim ama en basitinden kiralık katillerin tutulduğu işkence videoları vs. vs.
  • quote:

Ateizm ve ahlak? İnsanlar dine inandıkları için kötü şeyler yapmıyor.Eğer dinler olmasaydı herkes birbirini o filmlerdeki gibi keser doğrardı emin ol..Bir söz var '' Tanrı yoksa her şey mübahtır '' bu arada deep web ne oluyor?

Allah allah? Ateist ahlaksız mı oluyomuş?
    Ahlak nedir? Ahlak, ucundaki ödül veya Tanrının isteği/emri için ''iyi'' şeyler yapmak mıdır? Yoksa sadece iyi oluğunu düşüncüğün ve içinden geldiği için iyi şeyler yapmak mıdır? Hangisi daha ahlaklı acaba?
    Ateist olan ahlaksız mı oluyor? Ben öyle bir şeye rastlamadım? Ateistleri, her gün sex partilerine katılıp uyuşturucu alan, insanlara acı çektirmekten hoşlanan ruh hastası psikopat her türlü ahlağa karşı falan mı sanıyon?

Her neyse. Bu tür olaylar ezelden beri var. Ezelden beride olur. Bu tür insanlar her zaman olacaktır muhtemelen. Bunların çoğu biyolojik kaynaklı sorunlardır herhalde. Beyindeki hasarlar vs vs. Daha 2 gün önce tıp okuyan arkadaşım söyledi. Bunları hastaneye götürmüşler, hastalıkları anlatıyolarmış vs vs. Bir çocuk varmış, çocuğun durumunu anlatıyomuş doktor; bilmem kaç yıl önce balkondan düşmüş. Kafası hasar görmüş. Şu anda kardeşine acı çektirmekten hoşlanıyo, saldırgan eğilimleri var vs vs diye anlatmış. Çocukta yan da duruyomuş pis pis sırıtıyomuş falan.
    Var yani böyle şeyler. Biyolojik hastalığın dışında kalanlar da ruhsal bozukluk zaten. Böyle tiplerin hayatı araştırılsa hepsinin çok sorunlu geçmişleri vardır. Seri katiller bilmemneler hayatlarına bakınca anlaşılıyor.

Belki bunun önüne, insanlara daha iyi yaşam standartları sunarak geçebilirsin. Ama o bile cinsel sapıklığın çaresi olmaz. Ne kadar iyi yaşam standardı sunarsan sun cinsel sapkınlık hep olur sanıyorum.Tecavüz vsden ziyade daha extrem şeyleri kastediyorum.

• Maalesef insan hayvandan farksız kabul edelim.Eğitim ve din yoluyla insanlaşıyor insan denen yaratık.Gerçekten bu gece fazla mı depresifim kardeşim açtıgın konuyu görünce iyice depresifleştim..Dünyada öyle insanlar var ki mesela meksikada aylardır uyuşturucu çeteleri savaşıyor her gün 50-60 kişi ölüyor.Suriyede bakıyorum isyancılar askerlerin kafasını koparıyor nasıl vahşet bunlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saldoetealp -- 5 Kasım 2012; 23:59:08 >
  • quote:

Cahillikte son nokta.
    En büyük sorun din ve ahlakın birbirine karışmasıyla oldu.
    Şimdi dinsizim diye hırsızlık yapacak halim yok yada adam öldürecek halim yok.
    "Tanrı yoksa her şey mübahtır" tanrı yoksa yasalar var.
    Başka bir örnek verecek olursak sen cenneti kazanmak için karşılıklı bir iyilik yaparsın ben ise kendimi rahatlatmak, vicadanımı rahatlatmak ve belli bir ahlaka sahip olduğum için iyilik yaparım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan1819202122

quote:

Cahillikte son nokta.
    Başka bir örnek verecek olursak sen cenneti kazanmak için karşılıklı bir iyilik yaparsın ben ise kendimi rahatlatmak, vicadanımı rahatlatmak ve belli bir ahlaka sahip olduğum için iyilik yaparım.

Ateistim diyenlerin kötülük yapmamasının sebebi çocuklugunda dine inanması ve dine göre yetiştirilmesidir.Ateistler her zaman bir çelişki yaşar tam olarak tanrının olmadıgına emin olamazlar.Senin vicdan dediğin şey tamamen dine göre yetiştirilmen, ateist bir toplumda ve ailede yetişseydin emin ol vicdan vs olmazdı.Yine diyorum ateistler hep çelişki yaşar ve 40 lı yaşlardan sonra dine inanmaya başlarlar.Cahil,koyun diye karşı tarafı yaftalamaları da en önemli özelliklerinden biridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saldoetealp -- 6 Kasım 2012; 0:08:47 >

• quote:

quote:

quote:

Cahillikte son nokta.

Ateistim diyenlerin kötülük yapmamasının sebebi çocuklugunda dine inanması ve dine göre yetiştirilmesidir.Ateistler her zaman bir çelişki yaşar tam olarak tanrının olmadıgına emin olamazlar.Senin vicdan dediğin şey tamamen dine göre yetiştirilmen, ateist bir toplumda ve ailede yetişseydin emin ol vicdan vs olmazdı.Yine diyorum ateistler hep çelişki yaşar ve 40 lı yaşlardan sonra dine inanmaya başlarlar.Cahil,koyun diye karşı tarafı yaftalamaları da en önemli özelliklerinden biridir.

Haksızsınız bence. Ben de bir zamanlar müslümandım. Küçüklükten beri dine göre yetiştirilsekte sonuçta düşünen, belli bir olgunluğa ermiş bireyleriz. Aklımızla neyin yanlış neyin doğru olduğunu bilebiliyoruz. Son olarak şunu söyliyeyim eğer herkes dinsiz olsaydı dünya daha güzel bir yer olurdu.

not: cahil dye yaftalamam hakkında ise "dinler olmasaydı herkes birbirini keser, doğrardı." diyen birine ne denir acaba?

• quote:

quote:

quote:

Cahillikte son nokta.

hacı sen ne içtin ya, ateistim diyenlerin kötülük yapmamasının sebebi cocukken dine inanmasıdır derken tespit mi yaptım sanıyorsun, 6 yaşında bir cocuk davranışlarını aldıgı din eğitimi ile mi şekillendiriyor. bu dünya da ne kadar katliam, savaş, tecavuz olmuşsa bir cogu din adına başlatılmıştır.

kaç milyar insan din savaşlarında öldü. bundan haber ver hele.

• Şimdi konuya baktım da ahlaktan bahsetmişsiniz.Ben hem ateistlik hemde ahlak hakkında bir şeyler gevelemek istiyorum.Bir kere deep webin savunulacak hiç bir tarafı yok.Merak edipte hiç girmedim okuduklarım zaten uzak durmam gerektiği mesajını bana bütün bütün verdi.Size de aslında vermiş olmalı bu mesajı fakat insanlar ne merak edipte giriyor anlayabilmiş değilim.İşin ahlak boyutu aslında din tartışmasından bile büyük bir yapıya sahip çünkü her insanın ahlaki değerleri farklıdır mesela benim taşıdığım değerlere göre ülkemizde ahlak namına hiç bir şey bulunmuyor.Neden ? Şöyle söylemek istiyorum.Benim için ahlaklı insan demek diğer her insana saygı gösteren ve diğer insanlar için çabalayan insanların genel düşünce yapısıdır.Kaçınız huzur evi ziyaretinde bulundu veya gönüllü işlerde çalıştı ? Peki benim anlayışıma göre Türkiye'de ahlak nerelerde ? Benim anlayışıma göre Türkiye'de ahlak yok.İnsanlar birbirinin kuyusunu kazmakla o kadar meşgul ki ahlak kavramını çoktan unutmuşlar bile.En basit örnek seks yapan bir kıza motor, kaşar veya oro****** diye hitaplarda bulunmak bile toplum arasında ahlakın 0 olduğunun büyük bir göstergesi hatta yaşlılarmız da o kız yollu derler.Ben size az önce kendi ahlak anlayışımdan bahsettim.Bu mesajı okuyan her çeşit insanla bu kavram daha da değişikliğe uğrayacak.Okuyan adamlar diyecek acaba benim için ahlak ne sorusunu kendisine yöneltecek ve x kadar insan okuduysa x kadar ahlak değeri oluşacak.

Yukarıda ki arkadaşın ateist olayına gelirsek.Bizim ülkemizde insanlar kendini ve Allah'ı kandırmaya o kadar meğilli ki anlatamam.Siz zaten yaptığınız iyiliği veya doğru yaşamı ilahı bir güçten korktuğunuz için yapıyorsanız sizin hayatınız koca bir yalandan ibaret.İnsanların iyi ve kötü değerleri tamamen karakteriyle ilgilidir.Karakterimiz doğduğumuz andan şuana kadar yaşadığımız şeylerle şekillenir.Din ile ahlakı bütünleştirmek yapılabilecek en saçma şeylerden birisi olmalı çünkü bu dünyada ne imamlar ve papazlar var ki yaptıkları hareketler savunduğu fikirleri desteklemiyor.Kısacası insan her yerde insandır.İnsanın dini düşünceleri onu doğruya veya yanlışa itmez.Kişinin karakteri onu yönlendirir.Biz çoğunluğu müslüman nufusa sahip bir ülkede yaşıyoruz değil mi ? Eğer söylediğiniz gibi olsaydı müslüman nufusa sahip ülkeler birer ütopya olurdu ve refah maksimum düzeylere ulaşırdı.Şöyle söylemem gerek.Ben ateist bir adamım fakat siz beni tanımıyorsunuz tabi yazdıklarıma güvenip güvenmemek size kalmış.Elimden geldiğince her insanın yardımına koşarım.O insanı tanımasam bile bir şeye ihityacı olup olmadığını irdelerim.Ağzımdan çıkan her cümle söz niteliğindedir.Beni iyi tanıyan arkadaşlarım " söz mü ? " cümlesini bana karşı kullanmazlar.Evet ben ateistim ve bunları yapıyorum.Onca insana yaptığım iyiliğe rağmen yediğim kazığın haddi hesabı yok ki şundan iki sene öncesine kadar arkadaşlarım forumda yazdığım bir mesajdan benim ateist olduğumu öğrendiler.Bazı aşırı dindar arkadaşlarım "Bak sende tam müslüman insan karakteri var.Gel doğru yola dön " cümlesini kuruyorlar.Tamam belki iyi insan noktasında değerlerimiz kesişiyor olabilir fakat Yusuf İslam'ın da dediği gibi "Müslüman olmadan önce Müslümanları tanısaydım eğer kesinlikle müslüman olmazdım. Ben önce Kur'an la tanıştım ve de müslüman oldum"

Ekleme : Mesela benim sözde müslüman arakdaşlarım uyuşturucu batağı içerisindeler fakat ateist olduğum halde kullanmıyorum.Size kalmış bu durumu anlamak veya anlamamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ve tanrı onu yarattı -- 6 Kasım 2012; 2:16:53 >

• quote:

Yaş max 15.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ve tanrı onu yarattı

Şimdi konuya baktım da ahlaktan bahsetmişsiniz.Ben hem ateistlik hemde ahlak hakkında bir şeyler gevelemek istiyorum.Bir kere deep webin savunulacak hiç bir tarafı yok.Merak edipte hiç girmedim okuduklarım zaten uzak durmam gerektiği mesajını bana bütün bütün verdi.Size de aslında vermiş olmalı bu mesajı fakat insanlar ne merak edipte giriyor anlayabilmiş değilim.İşin ahlak boyutu aslında din tartışmasından bile büyük bir yapıya sahip çünkü her insanın ahlaki değerleri farklıdır mesela benim taşıdığım değerlere göre ülkemizde ahlak namına hiç bir şey bulunmuyor.Neden ? Şöyle söylemek istiyorum.Benim için ahlaklı insan demek diğer her insana saygı gösteren ve diğer insanlar için çabalayan insanların genel düşünce yapısıdır.Kaçınız huzur evi ziyaretinde bulundu veya gönüllü işlerde çalıştı ? Peki benim anlayışıma göre Türkiye'de ahlak nerelerde ? Benim anlayışıma göre Türkiye'de ahlak yok.İnsanlar birbirinin kuyusunu kazmakla o kadar meşgul ki ahlak kavramını çoktan unutmuşlar bile.En basit örnek seks yapan bir kıza motor, kaşar veya oro****** diye hitaplarda bulunmak bile toplum arasında ahlakın 0 olduğunun büyük bir göstergesi hatta yaşlılarmız da o kız yollu derler.Ben size az önce kendi ahlak anlayışımdan bahsettim.Bu mesajı okuyan her çeşit insanla bu kavram daha da değişikliğe uğrayacak.Okuyan adamlar diyecek acaba benim için ahlak ne sorusunu kendisine yöneltecek ve x kadar insan okuduysa x kadar ahlak değeri oluşacak.

Yukarıda ki arkadaşın ateist olayına gelirsek.Bizim ülkemizde insanlar kendini ve Allah'ı kandırmaya o kadar meğilli ki anlatamam.Siz zaten yaptığınız iyiliği veya doğru yaşamı ilahı bir güçten korktuğunuz için yapıyorsanız sizin hayatınız koca bir yalandan ibaret.İnsanların iyi ve kötü değerleri tamamen karakteriyle ilgilidir.Karakterimiz doğduğumuz andan şuana kadar yaşadığımız şeylerle şekillenir.Din ile ahlakı bütünleştirmek yapılabilecek en saçma şeylerden birisi olmalı çünkü bu dünyada ne imamlar ve papazlar var ki yaptıkları hareketler savunduğu fikirleri desteklemiyor.Kısacası insan her yerde insandır.İnsanın dini düşünceleri onu doğruya veya yanlışa itmez.Kişinin karakteri onu yönlendirir.Biz çoğunluğu müslüman nufusa sahip bir ülkede yaşıyoruz değil mi ? Eğer söylediğiniz gibi olsaydı müslüman nufusa sahip ülkeler birer ütopya olurdu ve refah maksimum düzeylere ulaşırdı.Şöyle söylemem gerek.Ben ateist bir adamım fakat siz beni tanımıyorsunuz tabi yazdıklarıma güvenip güvenmemek size kalmış.Elimden geldiğince her insanın yardımına koşarım.O insanı tanımasam bile bir şeye ihityacı olup olmadığını irdelerim.Ağzımdan çıkan her cümle söz niteliğindedir.Beni iyi tanıyan arkadaşlarım " söz mü ? " cümlesini bana karşı kullanmazlar.Evet ben ateistim ve bunları yapıyorum.Onca insana yaptığım iyiliğe rağmen yediğim kazığın haddi hesabı yok ki şundan iki sene öncesine kadar arkadaşlarım forumda yazdığım bir mesajdan benim ateist olduğumu öğrendiler.Bazı aşırı dindar arkadaşlarım "Bak sende tam müslüman insan karakteri var.Gel doğru yola dön " cümlesini kuruyorlar.Tamam belki iyi insan noktasında değerlerimiz kesişiyor olabilir fakat Yusuf İslam'ın da dediği gibi "Müslüman olmadan önce Müslümanları tanısaydım eğer kesinlikle müslüman olmazdım. Ben önce Kur'an la tanıştım ve de müslüman oldum"

Ekleme : Mesela benim sözde müslüman arakdaşlarım uyuşturucu batağı içerisindeler fakat ateist olduğum halde kullanmıyorum.Size kalmış bu durumu anlamak veya anlamamak

konu kapanabilir.
    yapılabilecek en iyi yorum budur!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Deep web dipsiz çukur, hiç bulaşmayın derim..
  • ben pek bişi bulamadım ya o deeb web de ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasonn123

ben pek bişi bulamadım ya o deeb web de ya

aynen merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamtar1963

quote:

Orijinalden alıntı: jasonn123

ben pek bişi bulamadım ya o deeb web de ya

aynen merak ettim

valla ben girdim pek bişi bulamadım çıktım
  • Kesinlikle katılıyorum,zaten bu ahlakın olmadigi yerler illa bir gun cezalandiralacaktir kıyamet,dogal afet,teror olaylari gibi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekulac

Kesinlikle katılıyorum,zaten bu ahlakın olmadigi yerler illa bir gun cezalandiralacaktir kıyamet,dogal afet,teror olaylari gibi...

+1
  • quote:

quote:

quote:

Cahillikte son nokta.

kusura bakma ama hayatımda gördüğüm en saçma konuşan insanlardan birisin.ateist kültürleri olan ülkelerin suç oranları dindar olanlardan daha düşük.ateistlerin hapse girme oranı daha düşük.sesinin çok çıkması boş bir teneke gibi olduğunu gösteriyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.