Şimdi Ara

Samsung Galaxy Wonder I8150 Rootlama ve Cyanogenmod 9 Rom Kurulumu [Videolu Anlatım] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
400
Cevap
18
Favori
102.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atahan97

Telefonun ekranını kırmışlardı arkadaşlar, bizde telefoncuda yaptırdık, baktık garanti gidiyor bahaneyle root rom ne varsa yükledim :D .Ercan abi sayende ilk root rom cwm attım :) . (youtube kanalından) tek videolu samsung galaxy wonder root rom ve cwm videosu senin. Şuan Cyanogenmod10 yüklü (Normal) . Gayet iyi bir rom arayüz geçişleri harika ve kasıntı masıntı yok. Stock rom dan düşünmeden geçebileceğiniz rom. Şuan kullandığım Cm10 beta ve nerdeyse bütün bug lar giderilmiş ve birkaç bug kalmış (resim çekince ekranın yeşermesi gibi , sonra geçiyor ama).
    Ercan abinin videolarındaki dediklerini harfiyen yaparsanız asla brickti mrickti ugrasmazsınız. Cwm da download modda iken bilgisayara bağladığınızda biraz geç algılıyor ama dert etmeyin sonra buluyor. bende bu işlere korkarak başladım ancak rom u yüklediğimde gerçekten çok sevindim.

abi: Oyun performansında CM10 'un fazla bi gelişme göremedim.Hızlandırmaları overclocklar gibi şeyleri nasıl yapacağım. Benchmarklarda üsttdüzeye çıkarmak için. çünkü miilet bu romla ve bu telefonla most wanted ı kasmadan oynuyormuş hayret ettim. Bende subway surf bile kasıyor :/ . Çözümlerini bekliyorum abi sağol tekrar.

Benchmark testini yapmadan önce:

Memorycard Swap yaptım. 8 gb hafıza kartimi telefon hafızası gibi gösterdim.
    Ram'i yoran gereksiz ne varsa kaldirdim.
    Unlock ile ram ve işlemci optimizasyonunu sağladım (profesyonellik gerektirir bu yüzden riskli bir iş anlatımını yapmayacağım)
    8200'ün üzerinde puanım vardı.

Bu romla Most Wanted'ı kasmadan oynadım ve bitirdim.
    Bunun gibi devirdiğim pek çok oyun oldu.

Cyanogenmod 10 öneriyorum.

• Radyo için apk'si olan var mı, netten buldum spirit fm ama çalıştıramadım.
  • Hafıza kartınız ile telefonun dahili hafızasının yerini değiştirme (vold.fstab) işlemi anlatıldı.
    Linkler ve videolu anlatım eklendi.
    Hayırlı olsun.
  • iyi günler. Ben Google play den inen uygulamaları direk SD karta inip kurulmasını istedim. Hata ayıklama modunda USB kablo ile PC ye bağladım. SDK ile gerekli işlemleri yaptım. CMD ile Sizin yazdığınız adb devices ile telefonumu buldu ama shell komutunu yazınca. Error: Unknown command 'set' hatası veriyor aşağıdaki resimde görüldüğü gibi. Yardımlarınızı bekliyorum.(Not: Telefonum Rootlu.)

Samsung Galaxy Wonder I8150 Rootlama ve Cyanogenmod 9 Rom Kurulumu [Videolu Anlatım]
  • Merhaba arkadaşlar, biraz önce RC8 versiyonuna güncelledim cihazı. ClockwordMod ile yedek almaya çalışıyorum ama 13-15 mb bi şey alıyor. Daha önce aldığım yedeğin boyutu 740mb civarıydı. Problem nerde olabilir ?
  • Hocam Cyanogenmod 10.1 Beta 1 kurdum ancam samsung apps yok menüdeki simgeler farklı bunları sizin resimlerde eklediğiniz gibi olması için ne yapmam gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasans

Hocam Cyanogenmod 10.1 Beta 1 kurdum ancam samsung apps yok menüdeki simgeler farklı bunları sizin resimlerde eklediğiniz gibi olması için ne yapmam gerekir.

Samsung apps zaten bu moda gömülü değil.
    Apk'sını bulup ekleyebilirsin sisteme.

Benim sistemin gibi yapmak istersen:

Touchwiz temasını edinmen gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercandemirci -- 16 Nisan 2013; 10:56:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercandemirci

quote:

Hocam Cyanogenmod 10.1 Beta 1 kurdum ancam samsung apps yok menüdeki simgeler farklı bunları sizin resimlerde eklediğiniz gibi olması için ne yapmam gerekir.

tochwiz yükledim oldu. ancak samsung apps yüklenmiyor ?
  • quote:

quote:

quote:

Samsung appsi neden istiyorsun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

allshare programı onda vardı diye biliyorum. ama sanırım yok. Allshare programı google play de var ama benim cihaza kurmuyor. tv de fotoları göstermek için iyi oluyordu yardımcı olabilirmisiniz ? Allshare veya bunu gibi bir program var mı ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

allshare programı onda vardı diye biliyorum. ama sanırım yok. Allshare programı google play de var ama benim cihaza kurmuyor. tv de fotoları göstermek için iyi oluyordu yardımcı olabilirmisiniz ? Allshare veya bunu gibi bir program var mı ?

Sanırım rom'da dediğiniz özellikler mevcut değil.
    Araştırın cevapları bulabilirsiniz.

• Hatalı linkler güncellendi, konu düzeltmeleri yapıldı.
  • Merhaba ercan hocam
    Bu yıl sınav sebebiyle fazla zamanım yok fakat ben Samsung GT-6500D telefonumdan sıkıldım.Telefonum rootsuz daha önce hiç rom falan yüklemedim.Ben bu rom'u yüklemek istiyorum fakat zararı olurmu ?Cihazı alalı 1 ay falan oluyor.İnternette okuduğum kadarıyla birdaha hiç açılmıyormuş vb. böyle şeyler başıma gelirmi ve şarj konusunda zararı olurmu telefonun şuanki android sürümü 2.3.6 yardım ederseniz sevinirim hocam iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: 55SuperSpy55

Merhaba ercan hocam
    Bu yıl sınav sebebiyle fazla zamanım yok fakat ben Samsung GT-6500D telefonumdan sıkıldım.Telefonum rootsuz daha önce hiç rom falan yüklemedim.Ben bu rom'u yüklemek istiyorum fakat zararı olurmu ?Cihazı alalı 1 ay falan oluyor.İnternette okuduğum kadarıyla birdaha hiç açılmıyormuş vb. böyle şeyler başıma gelirmi ve şarj konusunda zararı olurmu telefonun şuanki android sürümü 2.3.6 yardım ederseniz sevinirim hocam iyi günler

Bu dosyalar Galaxy Wonder uyumlu. Kendi sisteminize uygun bir Cyanogen Mod varsa kurabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• selamlar
    benim telefonum da işletim sistemi tamamen silindi. sadece açılışta ki "Samsung Galaxy GT S5830İ" yazısı çıkıyordu.
    konuyla ilgili araştırmalar yaptım. sonra "ercandemirci" arkadşın yazısını okudum.
    önelikle telefonuma uygun işletim sisteminihttp://www.mediafire.com/file/7zviv0z064t5m4m/S5830IXXLA4_S5830IOXXLA2_ATO_Repacked.zip/file adresinden indirdim.
    telefonun power tuşu ile ses açma ve kapama tuşuna basarak telefonu download konumunda açtım. odin 1.84 programını açıp telefonu usb ile bağlantısı kurdum. linkten indirdiğiniz dosyayı indirip klasöre açınca 4 dosya çıkacak bunları Odin programında resimdeki gibi seçiyoruz. sonrasında start dediğimizde telefona yükleme yapıyor.
     Samsung Galaxy Wonder I8150 Rootlama ve Cyanogenmod 9 Rom Kurulumu [Videolu Anlatım]

dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.
    eksik varsa kusura bakmayın..

• Öncelikle konu ve videolar için çok teşekkür ediyorum ürkerek girdiğim bu işten başıma hiç bir bela gelmeden kurtuldum.
    Cyanogenmod 10 'i başarıyla kurdum ancak çok basit ve küçük bir sorunum var ayarları ne kadar kurcaladıysam kurcalayayım Menü ve Geri tuşlarındaki titreşimi kapatamadım. İyileştirmelerde klavyedeki titreşim yazıyor ama bununla ilgili bir şey yok acaba biliyorsanız beni bilgilendirebilir misiniz ?

@ercandemirci
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColdCode

Öncelikle konu ve videolar için çok teşekkür ediyorum ürkerek girdiğim bu işten başıma hiç bir bela gelmeden kurtuldum.
    Cyanogenmod 10 'i başarıyla kurdum ancak çok basit ve küçük bir sorunum var ayarları ne kadar kurcaladıysam kurcalayayım Menü ve Geri tuşlarındaki titreşimi kapatamadım. İyileştirmelerde klavyedeki titreşim yazıyor ama bununla ilgili bir şey yok acaba biliyorsanız beni bilgilendirebilir misiniz ?

@ercandemirci

Açılırken ve geri tuşuna basarken titreşimi kapatmak için:
    Dil ve giriş, Android Klavye (yanında bulunan ayarlara tıkla).
    Orada tikli olanlarıntikini kaldır sadece 1 ve 4'.cüdeki tik kalsın.

•  Samsung Galaxy Wonder I8150 Rootlama ve Cyanogenmod 9 Rom Kurulumu [Videolu Anlatım]

telefon bilgisi bu acil orginal rom lazım, google play çalışmayı durdurdu hatası alıyorum yapmadığım kalmadı son olarak sırf bu hata yüzünden rom kuracagım ama orginal rom lazım ??? telefon klon iphone5

Birde backup almıştım factory moddan ama ondada hata alıyorum şu şekilde;

yukarıdaki factory mod ile önce backup aldım, userdata201304_324422.backup isminde bir dosya oluşturdu sdkarta, daha sonra tekrar aynı menüden restore yapıp dosyayı gösterdiğimde yukarıdaki resimdeki hatayı alıyorum yani '' user data did not have enough space to restore '' sanırım yeterli dis alanı yok diyor ama 16gb boş alanım var lütfen yardım bu backup başka nasıl yükleyebilirim ???

• arkadaşlar lütfen yardımmm, yokmu bunu yapabilecek bi arkadaş, çıldırmak üzereyim!!
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ColdCode

Öncelikle konu ve videolar için çok teşekkür ediyorum ürkerek girdiğim bu işten başıma hiç bir bela gelmeden kurtuldum.

@ercandemirci

Açılırken ve geri tuşuna basarken titreşimi kapatmak için:
    Dil ve giriş, Android Klavye (yanında bulunan ayarlara tıkla).
    Orada tikli olanlarıntikini kaldır sadece 1 ve 4'.cüdeki tik kalsın.

Denedim ama olmadı biraz kurcaladıktan sonra kendim buldum Ayarlar > Ses > Dokunulduğunda Titret tikini kaldırınca Geri tuşundaki titreşim kalktı.Tekrardan teşekkür ederim.
    Bu arada imzanın kurallara aykırı biri şikayet ederse ceza alabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.