Şimdi Ara

Ölü Yaprak Vuruşu Yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
26.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar ronaldonun meşhur ölü yaprak vuruşunu yapabilen varmı ? Şu ana kadar sadece 2 kez yapabildim.
    Ama antremanda bile yapamıyorum nedense nasıl yapıldığını gösteriyor aynısını yapıyorum fakat nafile.
    Anlatacak olan varmı

• Topu açıcaksın ayağından önce sonra güç barına gücü ver daha sonra adam topa tam vuracak ken ufak bi güç daha ver budur.
    Tam anlatamadım ama budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ronaldinho6

Topu açıcaksın ayağından önce sonra güç barına gücü ver daha sonra adam topa tam vuracak ken ufak bi güç daha ver budur.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Liez07

Merhaba arkadaslar ronaldonun meşhur ölü yaprak vuruşunu yapabilen varmı ? Şu ana kadar sadece 2 kez yapabildim.
    Ama antremanda bile yapamıyorum nedense nasıl yapıldığını gösteriyor aynısını yapıyorum fakat nafile.
    Anlatacak olan varmı

bana gol atmak için mi öğreniyorsun bunları x)
  • quote:

Orijinalden alıntı: VII_outLaw

quote:

Merhaba arkadaslar ronaldonun meşhur ölü yaprak vuruşunu yapabilen varmı ? Şu ana kadar sadece 2 kez yapabildim.
    Anlatacak olan varmı

bana gol atmak için mi öğreniyorsun bunları x)

Estağfurullah
    Eksikleri giderelim dimi

• quote:

Topu açıcaksın ayağından önce sonra güç barına gücü ver daha sonra adam topa tam vuracak ken ufak bi güç daha ver budur.

Frikik esnasında nasıl olacak peki
  • pes 11 de frikik için alt+şut tuşuna basıyorduk %90 giriyorudu pes 12 ise yakın mesafeden aşağı ok tuşuna basıp sutu çekiyorduk uzak mesafeden ise ileri ok tuşuna bası sutu çekiyorduk top barajın arasın girip köşeye gidiyordu bundada %75-80 gol oluyordu 2sinide dene işe yarayacaktır.
  • quote:

quote:

Frikik esnasında nasıl olacak peki

ikili freekick mi yoksa normal mi? Normal atmak kolay aslında ama el alışkanlığın olması lazım. İkili vuruşlarda topun rakibe çarpması veya kalecini kurtarması daha yüksek ihtimal.

Ölü yaprak vuruşu denerken bulunduğun mesafeye göre şut barını doldur (ortalama olarak yarısı) ama ayrıntı şurada, şutu doldurduğun anda koşma tuşunu bırakmalısın ve oyuncu tam topa vuracakken şut düğmesine bir kez basıp bırakacaksın ve yön vereceksin.

Biliyorsunuzdur belki ama yinede yazayım. Kaleye 40 mt civarında serbest vuruş kullanırken arapasını sonuna kadar doldurup defansın boşluğuna yolladığın zaman % 70-75 kendi adamını kaleciyle karşı karşıya bıraktırabilirsin de :)

Normal freekick kullanırken de şut çektikden sonra, topun falso almasını istiyorsanız ilk önce yön sonra arapası, eğer hafif falso ve sert gitmesini istiyorsanız da önce arapası sonra yön şeklinde konbinasyon yapmalısınız. Bu bahsettiklerim 26-27mt ve üstü için geçerli. Barajdan top geçirmek biraz sıkıntılı olabiliyor, bu da tam olarak olmasa da genel olarak topu geçirmek istediğiniz yerdeki adamın (atacağınız köşenin tesindeki adamın) omuz hizasına hedeflemeniz gerekmektedir. Gerisi İnanç :)

Daha yakından kullanacaksanız top barajı aştıkdan sonra aşağı inmesi için arapası yerine pas düğmesini kullacaksınız ve şut barını yarısından çok daha az dolduracaksınız. Bir de topun sert gitmesi için şut barını ileri düğmesine basarak da doldurabilirsiniz. Bunları youtube da videolu olarak da bulabilirsiniz. Belki biliyorsunuzdur ama yinede bulunsun bilmeyenler faydalansın diye yazmak istedim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.