Şimdi Ara

İddia: Facebook, akıllı telefon alanına HTC Opera UL ile girebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İddia: Facebook, akıllı telefon alanına HTC Opera UL ile girebilir

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından Facebook'un, akıllı telefon alanına giriş yapmayı planladığı ve üretim için HTC ile anlaşma sağladığı aylardır sanal ortamda konuşuluyordu. Sonradan sitenin kurucusu Mark Zuckerberg, ''cep telefonu üretmenin kendileri için çok şey ifade etmediğini belirterek'' iddiaları reddetmişti. Ancak Pocket-lint'in güvendiği bir kaynağına dayandırdığı bilgiler ve internette yayımlanan NenaMark2 test sonuçları ''Facebook Phone'' söylentilerini yeniden alevlendirmeye yetti.

NenaMark2 benchmark testinden 38.90 FPS sonuç alan akıllı telefonun HTC tarafından üretildiği ve Opera UL kod adına sahip olduğu görülüyor. Google'ın mobil işletim sistemi Android'in 4.1.1 ''Jelly Bean'' versiyonu ile gelen Opera UL'in dokunmatik ekran çözünürlüğü 720 x 1280 piksel, işlemci saat hızı 1.4 GHz, grafik birimi  Adreno 305. Eğer akıllı telefonun grafik birimi Adreno 305 ise; 28 nm üretim süreci ile geliştirilen Qualcomm Snapdragon S4 Plus platformu ile karşılaşabiliriz. Pocket-lint'in kaynağının paylaştığı son bilgi, akıllı telefonun ertelendiği.

Opera UL'e, gündelik yaşamının önemli bölümünü Facebook'ta geçirenler ilgi gösterebilir. Bakalım Facebook, söylentilerde olduğu gibi Facebook Phone ile karşımıza çıkacak mı? Hep beraber bekleyelim ve görelim.

İddia: Facebook, akıllı telefon alanına HTC Opera UL ile girebilir

• Mark çok doyumsuz.Elinde ki güç,gelir yetmiyor her halde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

Mark çok doyumsuz.Elinde ki güç,gelir yetmiyor her halde.

Facebook'un devamı garanti değil, bence başka alanlara da yönelerek mantıklı davranıyor.
  • Facebook yumurtaları ayrı keselere koyuyor doğal olarak.

• Şimdi bu facebook telefon yapacak içine Android İşletim sistemi koyacak bu demek oluyor ki ortağı microsoft Mobil işletim sisteminin fiyasko olduğunu kabul ediyor olur ki microsoft bunu kesinlikle yapmaz bence telefon çıkar o telefon Android işletim sistemi taşımaz bence.

• Ya Allah aşkına Facebook telefonu nedir ya?Günümüzdeki her akıllı telefon Facebook'a girebiliyor ona özel telefon olunca ne değişecek ki?

• DH phone bekliyoruz
  • iyice dallanıp budaklanacak telefon alma meselesi

google telefonu alalım yazılımı iyi, facebook telefonu alalım sosyal medya iyi, şunu alalım busu iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: atroce

iyice dallanıp budaklanacak telefon alma meselesi google telefonu alalım yazılımı iyi, facebook telefonu alalım sosyal medya iyi, şunu alalım busu iyi

En stabil işletim sistemi kimde, yazılım ve uygulama desteği kimde diye akar gider...

• quote:

Orijinalden alıntı: xconnect

quote:

Orijinalden alıntı: atroce iyice dallanıp budaklanacak telefon alma meselesi google telefonu alalım yazılımı iyi, facebook telefonu alalım sosyal medya iyi, şunu alalım busu iyi
    En stabil işletim sistemi kimde, yazılım ve uygulama desteği kimde diye akar gider...

En stabil işletim sistemi iOS ve en çok ve iyi uygulama desteği de şimdilik iOS da. Ama en kısıtlayıcı ve en sıradan işletim sistemide iOS. Artık yeni şeyler sunamayan, aynı şeyleri yada 10 sene önceki nokiada olan şeyleri yeni yeni sunan da, hatta daha önce iyi olanın yerine çok kötüleri (haritalar) sunan da iOS. Ama artık meydan boş değil. Android eski android değil. Ortada birde Windows Phone 8 var.

Facebook telefonu ve işletim sistemi gereksiz ve vasat olacaktır. Ama nasılki tikı kızların elinden klavyeli Blackbery'ler düşmüyor, eminim bu çıkacak telefonda düşmez.

• isimden cok satar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Facebook Phone çıkarsa ciddi ciddi kapatırım , artık hastalık olmaya başlıyor yavaş yavaş insanlarda.
  • Bi mark eksikti oda gelirse kadro tamamlanacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meposion -- 4 Kasım 2012; 14:35:43 >
  • Steve ve Bill abilerine özenmiş bence Mark
  • her ne kadar statüleri farklı olsada bu facebook'un sonuda yahoo gibi olacak...
    facebook kimseyi sosyalleştirdiği filan yok,bence tam tersi bile...insanların bukadar ulaşılır,bukadar sürekli yanyana,vıcık vıcık olmasının adı sosyallik filan değil...

aptal saptal fotolar,karnı ağrısa duvara yazıyo,geğirse yazıyo bir sürü saçmalık dolu kısaca...kullanmıyorum kafa acayıp rahat...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 4 Kasım 2012; 15:01:59 >
  • Bir tane F butonu koyarlar yeeeyy Facebook telefonu çıkmış alalım der kızlar

• her içinde facebook geçen haberde bıkmadığınız nefretinizi kusmaya, aptal aptal insanlarla arkadaş oluyorsunuz sonra facebook çok bozdu :(
    facebook değil senin çevren bozuk

• Herzamanki gibi ilklerin öncüsü HTC.

• quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

Herzamanki gibi ilklerin öncüsü HTC.

Sen ne diyon?

• quote:

Orijinalden alıntı: Modernova

Bir tane F butonu koyarlar yeeeyy Facebook telefonu çıkmış alalım der kızlar

htc chacha var zaten f tusu olan benim gibi kullanmayanlar icin ne yapacaklar peki ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.