Şimdi Ara

AMD FM2 alırken, paramla rezil olmak istemiyorum diyenler iyi okusun !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konuyu her geçen gün inceledikçe arada dağlar kadar fark olmadını anladım !

en sağlıklısı A4-5300 ile CF sLi olmayacak şekilde sağlam bir ekran kartı alırsanız pişman olmazsınız diyeceğim

çünkü şu an ki oyunlar için 3,4 ve 2 çekirdek fazlasıyla yetiyor 4 çekirdeklide ise %30 a varmayan bir artış söz konusu dersek yalan olmaz sanırım ! uzun lafın kısası 150$ A10 a vermek yerine 60 $ a4 alın diyorum birde üzerine +100$ daha koyup sağlam bir ekran kartı alın diyeceğim !

Amd fusionun tek espirisi harici ekran kartınızı 2. el satmak için aradan geçen sürede sistemi idareten bir GPU su olması dışında fazla bir espirisi yok ! dahası W8 ile birlikte MS hemen DX 11.1 konusuna girmiş bile !

yani amd fusion ms yüzünden yarım yamalak bir şekilde ortada kaldı !

en son edinilen bilgiler ışığında size bunu söylemek durumundayım !

A10 yerine AMD FX alırsanız daha mantıklı bir sistem almış olursunuz !

çünkü A10 alıp harici ekran kartı alıp gpuyu kapattığınız zaman 4 çekirdek için 150 $ vermiş olacaksınız

AMD fx ise 8 çekirdek ve 200$ !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 17 Kasım 2012; 13:04:46 >

• A10 5800k A8 5400k fiyatları nedır? ona gore karsılastıralım.. ama a10 fps degerı daha yuksek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkishwarzone

A10 5800k A8 5400k fiyatları nedır? ona gore karsılastıralım.. ama a10 fps degerı daha yuksek..

http://en.wikipedia.org/wiki/AMD_Fusion#Trinity.2C_Weatherford_and_Richland_.28all_32.C2.A0nm.29

karşılaştırmasına göre
    A6 çekirdek sayının 2 katı A10 da var, var ama FPS açısından performans %15-%20 o da her oyunda değil
    yani A6 da 100 fps veren bir oyun A10 da 120 fps verdiği doğrudur
    aynı şekilde, A6 da 50 fps veren bir oyun A10 da 60 fps verdiği doğrudur
    ama malesef sistem gelecek Dx11 konusu için yeterli GPU gücü yok ! bazı testlerde resmen sürünüyor
    dahası mevcut APU üzerindeki GPU yu kullanayım derseniz 3 tane düşük profillik ekran kartıyla kullanacaksınız
    ama o da DX11 konusunda fazla bir değer oluşturmayacaktır.

onun için ilerisi için CF olayından medet umanlar ileride sırf bu sistem için A6 ya göre toplamda en az 150$ fark ödediklerini anlayacaklar ! ve dahası çok daha ilerisi için A10-5800k ileri seviye Oc olayında zaten 4 çekirdek değilde 2 çekirdek çalıştığı düşünülür ise A10 almak açıkcası kimse kusura kalmasın ama enayilikten başka bir şey olmayacak

ama işte insanlar heves edip acele ile alıp daha sonra ileri seviye DX11 isteyen oyunlarla karşılaşınca

( DX 11 için tahminimce en az 1000 çekirdekli bir ekran kartı şart ) bu açıdan A10 alıp daha sonra
    sağlam bir ekran kartı alıp birde bunun üzerine, işlemci üzerindeki 400 gpu çekirdeğini kapattıktan sonra
    A10'nun hiç bir espirisi kalmıyor !

bağre AMD Fx 8 çekirdek açısından fiyat incelenirse daha ucuza daha yüksek CPU gücü sunduğu ortada !

çünkü AMD Fx te CPU çekirdeği başına ortalama 25$ masrafınız var iken
    sağlam bir ekran kartı alıp ta ; A10'nun GPU sunu kapattığınız zaman çekirdeği başına ortalama 35$ masrafınız oluşuyor ki
    git kardeşim +50$ daha ver git 8 çekirdekli adam gibi bir işlemci al da, adam gibi CPU aldım diye bilesin yani !

yoksa şaka maka A10 ileri de insanların parası ile rezil olacakları bir sistem olmasından öte
    dahası bundan 1 yıl sonra 2. el olarak satmayı düşünürseniz alacağınız fiyat tekliflerinde
    sonra gider işlemciyi denize atarım diyeceğiniz bir duruma düşebilirsiniz

bizden söylemesi !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 3 Kasım 2012; 10:03:55 >
  • bu arada AMD'nin APU konusunda ki katkıları yok sayamayız

bu açıdan APU mimarisi nerede en verimli derseniz

masa üzerinde düşük çekirdek sayısı olan GPU'lu alırken

ama diz üstü bilgisayar alırken ise yüksek çekirdek sayısı olan GPU'lu alırken

uzun vade de iyi avantajları ortaya çıkıyor. ! :D ( NOKTA )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 3 Kasım 2012; 10:35:49 >
  • A10 5700 = 65w En yüksek performans / watt. i7 3770k'dan daha düşük güç tüketimi, daha yüksek GPU gücü. Overclock imkanı da var FSB ile

A8 5600k = Eski 3870k ile aynı fiyat, Daha yüksek GPU perf. daha yüksek CPU performansı. Kısaca 3870k 'nin yeni versiyonu

A6-5400k = 65w, baya bi düşük güç tüketimi, neredeyse eski 3850 ile aynı GPU performansı. Hafif oyun için 3850 düşünülüyorsa onun yerine süper tercih. HTPC / medya bilgisayarı / ofis hafif oyun karışımı vs. ne seçenek varsa hepsi için süper bi seçim.
  • açı mı o konuya gelirsek türkiyedeki satış fiyatları ne alemde geldi mi acaba buraya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

açı mı o konuya gelirsek türkiyedeki satış fiyatları ne alemde geldi mi acaba buraya?

Geldi, ilk çıkan fiyat geydirmesine rağmen 300 lira bence normal.

http://www.teknobiyotik.com/donanim/islemci-cpu/amd-a10-5800k-fm2-4mb-3-8ghz-hd7560-apu-dort-cekirdekli-carpan-kilitsiz-islemci.html
  • hani fusion yeni bir çağ açıcaktı playstyle?! hani kurtarıcımız olucaktı playstyle?! memleket eyiye gidiy...
  • yazmadan önce ne içiyorsun playstyle?
  • özelden gelen teşekkür için asıl ben teşekkür ederim !

keşke herkes sizin gibi doğruya doğru diye bilse :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

özelden gelen teşekkür için asıl ben teşekkür ederim !

keşke herkes sizin gibi doğruya doğru diye bilse :)

aferin, şimdi git ve yandaşınla beraber uzayı fethet...
  • Sa Kardeşim ben şöyle bir sistem yapmak istiyordum Bütçem 800 TL
    İşlemci : A10-5800K 3.8 GHz FM2 - 295 TL veya A8-5600K bunun fiyatıda ortalama 245-250

Anakart : ASRock FM2A75M-DGS A75 AMD FM2 - DDR3 - 1866 MHz - 152 TL.

Bellek : Corsair Vengeance 4 GB DDR3 1600 MHz - 47 TL.

Dvd-Rw : Asus DRW-24B5ST 24X DVDRW - 52 TL.

Kasa : Xigmatek Asgard Pure Black Edition 500W MİDT ATX - 127 TL.

HDD : Seagate 3.5" 500FB Barracuda SATA3.0 16MB Cache - 127 TL.

Daha sonradan da İlave olarak CF için ekran kartı takmayı düşünüyordum. Fakat bu konuyu okuduktan sonra kararsz kaldım. Siz 800 TL ye nasıl bir sistem önerebilirsiniz acaba?? Yardımcı olursanız sevinirim.Tşkrler
  • quote:

Orijinalden alıntı: rohan6060

Sa Kardeşim ben şöyle bir sistem yapmak istiyordum Bütçem 800 TL
    İşlemci : A10-5800K 3.8 GHz FM2 - 295 TL veya A8-5600K bunun fiyatıda ortalama 245-250

Daha sonradan da İlave olarak CF için ekran kartı takmayı düşünüyordum. Fakat bu konuyu okuduktan sonra kararsz kaldım. Siz 800 TL ye nasıl bir sistem önerebilirsiniz acaba?? Yardımcı olursanız sevinirim.Tşkrler

Daha sonradan ekran kartı alacaksanız 5800k daha iyi bir seçim.
    A6 espirisi aynı anda ekran kartı alacaksanız uygun bütçe ile 5800k performansını geçmek.

Fakat 5800k + CF kart ile daha iyi performans alacaksınız.

Sistemi bu şekilde alın.Ramleri mümkünse 8GB yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeLLoNeLy

quote:

A6 espirisi aynı anda ekran kartı alacaksanız uygun bütçe ile 5800k performansını geçmek.

yanlış bilgi veriyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

quote:

Orijinalden alıntı: HeLLoNeLy

quote:

yanlış bilgi veriyorsun

Neye göre yanlış ,
    A6+CF yapılabilecek kart ile 5800k GPU performansını geçebilirsin bunda haklısın fakat, arkadaş ilerde ekran kartı alabileceğini belirtmiş.
  • ama nvdia kart alacaksak 3d modelleme için pysix ve animasyonlarda kırılmalar için cuda desteği gerekiyorsa bu seferde diğer kart ati diğeri nvidia cf olmayacak o kötü aslında, benide ikilemde bırakıyor bu durum ... kısıtlı bütçede gerçi herşeyde ikilemde kalınırda
  • Kim bununla 3d yapar ki? Eğer yaparım diyorsa Allah akıl fikir versin.
  • Evet benim eski kasayı sattıktan sonra birazda ben üzerine koyup A10-5800 işlemcinin desteklediği ÜÇ ekran kartından en yüksek olanını yani fiyatı 130 TL civarı alıp takmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

Kim bununla 3d yapar ki? Eğer yaparım diyorsa Allah akıl fikir versin.

ozaman maya için

amd fx 6100
    gigabyte 970
    corsair (4x2)

alıp şimdilik hd4670 ile idare ederim...

ilerde de nvida kart alırım, bu şekil daha mantıklı gibi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.